Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Van az a rendszer/lakás kombó, ahol nem 31_1_21.gif
PgSpa írta:
2021.04.16., pén. 08:05
hukkle írta:
2021.04.16., pén. 00:13
... Ezek a hangfalak "kevesek", amikkel próbáltad.

Legjobb hangot egy Verity Audio Finn párosításban hallottam Elixirrel.
Az általad említett álló doboz, vagy rosszul láttam? Ő polcsugárzóról beszélt. Én is ezen rágódok már évek óta. Ha lenne helyem, már Enigma lenne, de hifit cserélni egyszerűbb mint lakást...

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

hukkle írta:
2021.04.16., pén. 00:13
... Ezek a hangfalak "kevesek", amikkel próbáltad.

Legjobb hangot egy Verity Audio Finn párosításban hallottam Elixirrel.
Az általad említett álló doboz, vagy rosszul láttam? Ő polcsugárzóról beszélt. Én is ezen rágódok már évek óta. Ha lenne helyem, már Enigma lenne, de hifit cserélni egyszerűbb mint lakást...

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

... Ezek a hangfalak "kevesek", amikkel próbáltad.

Legjobb hangot egy Verity Audio Finn párosításban hallottam Elixirrel.

Online
Avatar
stromfeusz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2010.08.31., kedd 22:48
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: stromfeusz »

Ear írta:
2021.04.15., csüt. 08:33
stromfeusz írta:
2021.04.14., szer. 20:22
Sziasztok !

Lapoztam vissza , de nem találtam igazán ajánlást , ezért kérdezném:

Heed Elixirhez milyen polchangfalat ajánlanátok, vagy ki mivel hallgatja?

Mivel próbáltam már:
Celestion 5 : ezzel egész jó, de ez egy eléggé alap halgfal, nincsenek finomságok, felbontás...
Fyne Audio F500 : zavart a titán magassgárzó erőszakos hangja, másban nem volt rossz...
Wharfedale Denton 80Th , ez sem rossz, de olyan fedettnek, kicsit mélybe húzónak érzem...ja és halkan nem szól jól

volt jópár hangfalam már , igaz más erősítőkkel de kezdem azt hinni, hogy ez nem az én erősítőm...ennyire háklis lenne ?

Ötlet ?

elsősorban használt jöhetne szóba .

köszi
És ezeket a polchangfalakat mire tetted? Polcra? Ha igen, milyenre? Csak úgy natúran, vagy valami elcsatolással? Állványra? Ha igen, milyenre?
Norstone állványt használok 60cm magas, a faltól 40-50cm-re el tudom húzni. Az állvány a gyári tüskéin áll, a hangfal és az állvány között a hozzáadott pici 3M gumi (műanyag ? ) talpacska van.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

vkz írta:
2021.04.14., szer. 23:21
Shimano írta:
2021.04.14., szer. 21:49
bodnart írta:
2021.04.14., szer. 20:05
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mire lehet számítani, ha egy Obelisk SI 2 kap egy X2-es tápot?

Gondolkodom a táp beszerzésén, de lövésem sincs mire számítsak :)

Előre is köszönöm a segítséget!
Elégedettségre.
:D

Bővebben? Nehéz megfogalmazni. Jobb mint nélküle.
Akkor vettem észre amikor kikötöttem a rendszerből hogy mennyire. Én sima Obelisk és Si3 esetében is próbáltam. A Si3 esetében megnyugtat a tudat hogy jó, de ott annyira nem venni észre. Az Obelisk (nem I nem SI - de már majdnem az) esetében egyértelmű volt hogy nélküle “vérszegényebb” a produkció.
Technikailag külön tápja lesz a végfoknak, és ráadásul nagyobb teljesítményt is tud leadni. Nem lesz Pre/PS, de majdnem... A tápellátás különválik, és a végfok rész kapja meg az X2-t mint tápot, ráadásul dual-mono megoldásban. Gyakorlatilag kétszer annyi mikrofarad jut mindkét oldalnak külön, és nem kell osztozni az előfokkal sem.
Hogy “hifis” kifejezéseket is használjak: elhúznak egy függönyt. Bár inkább az jut eszembe hogy a lenge függöny helyett bársonyfüggönyhöz lesz hasonlítható a zene szövete, aminek súlya és szépsége is van. (Ha így jó a hangképzavar).
Ajánlott a kipróbálása minden Si2 tulajnak, de Si3 mellé sem felesleges szerintem. A korábbi Obeliskek esetében vetekszik az erősítő árával az X2, így kevésbé tűnik racionális megoldásnak, bár kétségtelenül jobb hanghoz vezet a használata.
Kicsit bővebben ez egy olyan kombó,amit ha nem olyan irracionális világban élnénk mint amiben,akkor még sokáig lehetett volna a kínálatban tartani,mert az igaz hogy jobb erősítő sok van,de élvezetesebb az kevés.De hát igazodni kell a piachoz,az meg kíméletlenül követeli az újat mindenben.Az obelisk DA-nál,és az Enigma 5-nél is kb ezt érzem.
Szóval szerintem is az x2 beszerzésével csak jóra számíthat az ember.Kizárt hogy csalódás érne bárkit is egy ilyen lépés.

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

stromfeusz írta:
2021.04.14., szer. 20:22
Sziasztok !

Lapoztam vissza , de nem találtam igazán ajánlást , ezért kérdezném:

Heed Elixirhez milyen polchangfalat ajánlanátok, vagy ki mivel hallgatja?

Mivel próbáltam már:
Celestion 5 : ezzel egész jó, de ez egy eléggé alap halgfal, nincsenek finomságok, felbontás...
Fyne Audio F500 : zavart a titán magassgárzó erőszakos hangja, másban nem volt rossz...
Wharfedale Denton 80Th , ez sem rossz, de olyan fedettnek, kicsit mélybe húzónak érzem...ja és halkan nem szól jól

volt jópár hangfalam már , igaz más erősítőkkel de kezdem azt hinni, hogy ez nem az én erősítőm...ennyire háklis lenne ?

Ötlet ?

elsősorban használt jöhetne szóba .

köszi
Nekem Epos 5i hangfalakat hajt az Elixir. Kábel AQ Type2 ;peace;
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

Shimano írta:
2021.04.14., szer. 21:49
bodnart írta:
2021.04.14., szer. 20:05
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mire lehet számítani, ha egy Obelisk SI 2 kap egy X2-es tápot?

Gondolkodom a táp beszerzésén, de lövésem sincs mire számítsak :)

Előre is köszönöm a segítséget!
Elégedettségre.
:D

Bővebben? Nehéz megfogalmazni. Jobb mint nélküle.
Akkor vettem észre amikor kikötöttem a rendszerből hogy mennyire. Én sima Obelisk és Si3 esetében is próbáltam. A Si3 esetében megnyugtat a tudat hogy jó, de ott annyira nem venni észre. Az Obelisk (nem I nem SI - de már majdnem az) esetében egyértelmű volt hogy nélküle “vérszegényebb” a produkció.
Technikailag külön tápja lesz a végfoknak, és ráadásul nagyobb teljesítményt is tud leadni. Nem lesz Pre/PS, de majdnem... A tápellátás különválik, és a végfok rész kapja meg az X2-t mint tápot, ráadásul dual-mono megoldásban. Gyakorlatilag kétszer annyi mikrofarad jut mindkét oldalnak külön, és nem kell osztozni az előfokkal sem.
Hogy “hifis” kifejezéseket is használjak: elhúznak egy függönyt. Bár inkább az jut eszembe hogy a lenge függöny helyett bársonyfüggönyhöz lesz hasonlítható a zene szövete, aminek súlya és szépsége is van. (Ha így jó a hangképzavar).
Ajánlott a kipróbálása minden Si2 tulajnak, de Si3 mellé sem felesleges szerintem. A korábbi Obeliskek esetében vetekszik az erősítő árával az X2, így kevésbé tűnik racionális megoldásnak, bár kétségtelenül jobb hanghoz vezet a használata.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

bodnart írta:
2021.04.14., szer. 20:05
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mire lehet számítani, ha egy Obelisk SI 2 kap egy X2-es tápot?

Gondolkodom a táp beszerzésén, de lövésem sincs mire számítsak :)

Előre is köszönöm a segítséget!
Elégedettségre.

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

stromfeusz írta:
2021.04.14., szer. 20:22
Sziasztok !

Lapoztam vissza , de nem találtam igazán ajánlást , ezért kérdezném:

Heed Elixirhez milyen polchangfalat ajánlanátok, vagy ki mivel hallgatja?

Mivel próbáltam már:
Celestion 5 : ezzel egész jó, de ez egy eléggé alap halgfal, nincsenek finomságok, felbontás...
Fyne Audio F500 : zavart a titán magassgárzó erőszakos hangja, másban nem volt rossz...
Wharfedale Denton 80Th , ez sem rossz, de olyan fedettnek, kicsit mélybe húzónak érzem...ja és halkan nem szól jól

volt jópár hangfalam már , igaz más erősítőkkel de kezdem azt hinni, hogy ez nem az én erősítőm...ennyire háklis lenne ?

Ötlet ?

elsősorban használt jöhetne szóba .

köszi
Nekem FocalJMLab (tehát a régi) 706s egész jól kijön vele, bár éppen motoszkál bennem a váltás igénye...

Online
Avatar
stromfeusz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2010.08.31., kedd 22:48
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: stromfeusz »

Sziasztok !

Lapoztam vissza , de nem találtam igazán ajánlást , ezért kérdezném:

Heed Elixirhez milyen polchangfalat ajánlanátok, vagy ki mivel hallgatja?

Mivel próbáltam már:
Celestion 5 : ezzel egész jó, de ez egy eléggé alap halgfal, nincsenek finomságok, felbontás...
Fyne Audio F500 : zavart a titán magassgárzó erőszakos hangja, másban nem volt rossz...
Wharfedale Denton 80Th , ez sem rossz, de olyan fedettnek, kicsit mélybe húzónak érzem...ja és halkan nem szól jól

volt jópár hangfalam már , igaz más erősítőkkel de kezdem azt hinni, hogy ez nem az én erősítőm...ennyire háklis lenne ?

Ötlet ?

elsősorban használt jöhetne szóba .

köszi

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: bodnart »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mire lehet számítani, ha egy Obelisk SI 2 kap egy X2-es tápot?

Gondolkodom a táp beszerzésén, de lövésem sincs mire számítsak :)

Előre is köszönöm a segítséget!

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: rx8 »

Elnézést kérek akkor tévedtem sad.gif
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

rx8 írta:
2021.04.11., vas. 14:08
Szerintem ez egy barkács hangsugárzó, köze nincs az eredeti Standard 1 -hez.
Nem, ez létezett, ez Zsolt információja.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: rx8 »

Szerintem ez egy barkács hangsugárzó, köze nincs az eredeti Standard 1 -hez.
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Sene írta:
2021.04.07., szer. 06:44
Lehet, hogy csak számomra, de egy kis érdekesség:
https://www.jofogas.hu/budapest/Zsolt_A ... 213642.htm
Létezett ilyen? gondolkodik.gif

http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM3712.HTM

"...vezették a Zsolt Audiot a StandART fantázianevű hangsugárzó-család tervezésekor. Az első, "1" típusszámmal jelzett modell várakozáson felüli sikert hozott..."

Avatar
Sene
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 18:03
Értékelés: 88

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Sene »

Lehet, hogy csak számomra, de egy kis érdekesség:
https://www.jofogas.hu/budapest/Zsolt_A ... 213642.htm

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Mathias írta:
2021.03.28., vas. 16:35
Átfutottam a Stereophile 2021-es ajánlásait.
A Quasar benne van továbbra is. Sajnos az integrált erősítő résznél nem találtam ajánlást, pedig megérdemelné a Heed több integráltja is szerintem.
Nem az ajánlás a lényeg,ha nem a hang.De a heed széria különböző tagjai kaptak már annyi díjat és ajánlást,hogy Zsoltnak tele van a " padlása" már velük. ;) Már már elfogultsággal is vádolhatnák az ítészeket más gyártók,ha mindig csak ajánlásokat kapna a heed,és lehet ezért vissza vettek egy kicsit. :D Na jó,ez utóbbi csak poén,nem tudom mi alapján ajánlott valami vagy nem,de mindegy is.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Átfutottam a Stereophile 2021-es ajánlásait.
A Quasar benne van továbbra is. Sajnos az integrált erősítő résznél nem találtam ajánlást, pedig megérdemelné a Heed több integráltja is szerintem.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Mathias írta:
2021.03.24., szer. 20:23
Klaca írta:
2021.03.24., szer. 09:33
Avagy: hogyan válhatnak évszázados, magától értetődő, triviális, nagyon humánusan hangzó és tulajdonképpen lapos közhelyek lassanként idejétmúlt és nyilvánvalóan tarthatatlan "idiótasággá", amelyeken valahogyan tényleg túl kellene már lépnünk ...
Pontosan melyik közhelyre gondolsz a videó kapcsán?
Jogos kérdés, bocsánat, csak gyorsan linkeltem mielőtt nekiültem a "komoly munkának". Azt sem tudom, miért ide sikerült, valszeg ez is csak a gyors reflex volt. Szal ez a nagyon szimpatikus duma, hogy a "law of diminishing returns", meg a luxus az egy relatív dolog, kinek mi a lxus, stb, ez lassan sztem idejétmúlt dolog kellene hogy legyen. Hozzá kellene szokni, hogy igenis van abszolút értelemben véve értelmetlen luxus, és jó lenne ha lenne egyre vastagabb olyan gazdag réteg, aki nem hajlandó ezt támogatni (pl. svédországban egyáltalán nem olyan átlagos a gazdagok rongyrázása, mint itt), és hogy az említett törvényt ne egyénekre relativizáljuk, hanem pl az emberiség egészére en bloc... meg ilyesmikre. Szal nagyjából az egész videora mint szimpatikusnak tűnő, de alapjában véve mára már hamis közhelyre.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Ez jó bölcsesség: "The point is: One mans ceiling is an another mans floor". :smile53:

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Klaca írta:
2021.03.24., szer. 09:33
Avagy: hogyan válhatnak évszázados, magától értetődő, triviális, nagyon humánusan hangzó és tulajdonképpen lapos közhelyek lassanként idejétmúlt és nyilvánvalóan tarthatatlan "idiótasággá", amelyeken valahogyan tényleg túl kellene már lépnünk ...
Pontosan melyik közhelyre gondolsz a videó kapcsán?

Online
Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vazze »

Klaca írta:
2021.03.24., szer. 09:33
Avagy: hogyan válhatnak évszázados, magától értetődő, triviális, nagyon humánusan hangzó és tulajdonképpen lapos közhelyek lassanként idejétmúlt és nyilvánvalóan tarthatatlan "idiótasággá", amelyeken valahogyan tényleg túl kellene már lépnünk ...


youtu.be/K9LGRqHVhxQ

Ritka jó video , de ehhez a fajta gondolkodáshoz itt nálunk kell még kb 50 év. Vagy több.
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Avagy: hogyan válhatnak évszázados, magától értetődő, triviális, nagyon humánusan hangzó és tulajdonképpen lapos közhelyek lassanként idejétmúlt és nyilvánvalóan tarthatatlan "idiótasággá", amelyeken valahogyan tényleg túl kellene már lépnünk ...


youtu.be/K9LGRqHVhxQ

Online
Avatar
Peger
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2010.10.11., hétf. 11:00
Értékelés: 128
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Peger »

hukkle írta:
2021.03.23., kedd 16:27
Nekem a 3. tétel miatt lett ilyen komor a jövőkép. Heed név alatt nem lesz. A Grand Enigma-t átvette a német cég és a "StandArt néven és formában a jövőben semmiféle produktum nem kerül ki már a kezeim közül. Az utolsó StandArt a Jubilee volt (2015), de folytatása annak sem lesz. A név is megszűnik, a továbbiakban nem kívánok ezzel a dologgal foglalkozni."

Így kicsi a rés, ahová be lehet tekinteni. Mondjuk nekem a Standart bejött. Az újonnan átdolgozott prototípus hangsugárzó, amit már a COVID alatt lehetett meghallgatni ha jól emlékszem, iszonyat basszus tartományt mozgatott meg a bemutatón.
Igen ez az én tapasztalatom is, a mélyhang kezelése egészen egyedi jubilee esetében, és ahogyan írtam nagyon jól "teljesít" különböző műfajú zenéken. Erősítőben sem feltétlen válogatós, nálam gyönyörűen muzsikált First Watt F5 DIY erősítővel és persze remek az SiIII-al is. Ezen mondjuk nem lepődtem meg . Ami biztos, így ez a sugárzó valóban egy limitált darabszámban készült termék a piacon, és nem is nagyon szabadulnak tőlük a gazdáik ;).
"A legjobb technika, amikor nincs technika" - Bruce Lee

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »


Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”