Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én eltüntetném a jelútból, a tantál kondikat...
Miért haragszol a szegény tantálokra??
Ez legaább nem szárad ki mint az elko.

Avatar
Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2005.01.05., szer. 22:35
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lpfan »


Azért ha lesz alkalmad, próbáld ki elemről is. Nem garantálom hogy jobb lesz, de ha olyan "kis" dolgok is számítanak mintpl. az interconnect kábel anyaga, akkor talán ez is hoz egy kis hallható javulást. 
Majd én is lefényképezem a HFM-I -emet. Igaz, az nincs bedobozolva mert még nem tudtam rászánni magam az elmúlt 20 évben, de legalább nincs gond a hűtésével .
 
Jozs

Én eltüntetném a jelútból, a tantál kondikat...
Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Majd én is lefényképezem a HFM-I -emet. Igaz, az nincs bedobozolva mert még nem tudtam rászánni magam az elmúlt 20 évben, de legalább nincs gond a hűtésével . 


Ajjjajaj! Neked annyira melegszik??? :kiraly:

Avatar
JozsBiker
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2004.06.09., szer. 09:36
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: JozsBiker »


Amúgy nekem trafóról megy és teljesen zajtalan, egy normális szűrés kell és kész.
Azért ha lesz alkalmad, próbáld ki elemről is. Nem garantálom hogy jobb lesz, de ha olyan "kis" dolgok is számítanak mintpl. az interconnect kábel anyaga, akkor talán ez is hoz egy kis hallható javulást.
 
Majd én is lefényképezem a HFM-I -emet. Igaz, az nincs bedobozolva mert még nem tudtam rászánni magam az elmúlt 20 évben, de legalább nincs gond a hűtésével .
 
Jozs
TV: Sony KV-32FQ86, DVD-Video: Panasonic DMR-E85H, VHS: Panasonic NV-FJ632, Rádióerősítő: Marantz SR-5400 OSE, CD játszó: Marantz CD-52mkII, (Erősítő: Quad-405), LP játszó: NAD-5120 (Pickup: Grado Black), Deck: Aiwa F250, Hangdobozok: ELADÓK ! Heybrook HB1 (kábel: Monitor Black&White LS-502)

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha valakit érdekel nekem minden megvan a HFM1-ről... rajz, panelterv, stb.
Amúgy nekem trafóról megy és teljesen zajtalan, egy normális szűrés kell és kész.


Avatar
JozsBiker
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2004.06.09., szer. 09:36
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: JozsBiker »


Clearaudio, MM hangszedő.

No erről viszont nem sokat mondott a gugli. Hol találni infót/árat ?
TV: Sony KV-32FQ86, DVD-Video: Panasonic DMR-E85H, VHS: Panasonic NV-FJ632, Rádióerősítő: Marantz SR-5400 OSE, CD játszó: Marantz CD-52mkII, (Erősítő: Quad-405), LP játszó: NAD-5120 (Pickup: Grado Black), Deck: Aiwa F250, Hangdobozok: ELADÓK ! Heybrook HB1 (kábel: Monitor Black&White LS-502)

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: close652 »


Egy kis kézügyességgel ill. elektronikai jártassággal
na ez nincs.
 
HFM cd beszerzés alatt.
system

Avatar
JozsBiker
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2004.06.09., szer. 09:36
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: JozsBiker »


hol az a barát aki csinál ilyet?
Egy kis kézügyességgel ill. elektronikai jártassággal nem nagy cucc összerakni. Mondjuk NYÁK nem árt ha van, de az is elkészíthető. Elemről célszerű járatni (32V kell neki), és akkor a táppal sem kell bajlódni (meg zajos sem lesz:-). Azt hiszem van kapcsolási rajzom, ha érdekel valakit, de annak idején a HFM is leközölte.
 
Jozs
TV: Sony KV-32FQ86, DVD-Video: Panasonic DMR-E85H, VHS: Panasonic NV-FJ632, Rádióerősítő: Marantz SR-5400 OSE, CD játszó: Marantz CD-52mkII, (Erősítő: Quad-405), LP játszó: NAD-5120 (Pickup: Grado Black), Deck: Aiwa F250, Hangdobozok: ELADÓK ! Heybrook HB1 (kábel: Monitor Black&White LS-502)

Avatar
Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2005.01.05., szer. 22:35
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lpfan »


"Az a HFM-I mostanában pláne jónak számít. Ahhoz képest hogy mit lehet kapni 50k alatt manapság ("Mesélj...

Egyszer volt hol nem volt, az óóóóperenciás tengeren és az üveghegyeken túl egy madár aki megcsináltatta magának egy barátjával a HFM-I nevezetű RIAA korrektort süldő korában. Együtt öregedtek jó néhány évet és egyszer csak kezdett nem tetszeni a süldőnek a maszek elektronika, meg persze lett egy kis tudatbővülés is (idegen kifejezéssel: pénzhez jutott ) és megkérte ama barátját, hogy neme javallana nekije egy gyári, olcsó új cuccot ami legalább olyan, de inkább jobb hangú mint a HFM-I de szebb a gúnyája. Az ismerőse mindjárt mondta, hogy ilyen állat nem vagyon e kerek hazában. Persze nem hitte el, hiszen sok másik ismerőse kiröhögte már a HFM-I miatt, hogy annál mennyivel jobb pl. ez. vagy az és éppen van neki egy eladó példánya jutányos áron. Fel is lelkesült és sorra hallgatta meg a csoda RIAA-kat. És amikor vmi nagyott fogott akkor felhíta jóbarátját hogy "na ezt hallgasd meg ez aztán a szuper!". Ilyen kor a jóbarát elslattyogot hozzá, hogy meghallgassa. De kb. 3 perc után mindig azt javasolta, hogy ugyan tegyük már vissza a barkácsolt HFM-I-et. Az esetek nagy részében főhősunk is azonnal belátta, hogy bezony a régije az sokkal jobb. 1 eset tért el ettől amikor is rendesen összeveszett a jóbaráttal (megvádolta azzal, hogy a saját maga által összerakott sz@rt mindennél jobbnak akarja hallani), aki kicsit a szivére vette a dologot és megmondta főhősünknek, hogy többet ne zavarja ezzel a kérdéskörrel és rácsukta az ajtót.
1 hét elteltével főhősünk felesége felhívja a jóbarátot, hogy csináljon valamit a férjével mert mióta összevesztek azóta állandóan rosszkedvű és mondogatja, hogy "a fene egye meg igaza volt, most hogy álljak a szeme elé". A jóbarát is sajnálta már ekkorra, hogy tök fölöslegesen szívta mellre a dolgot (meg előre látta, hogy ez lesz főhősünk véleménye) és adott a feleségnek két "fekete" dobozt, hogy adja oda főhősünknek, de ne mondja meg kitől származik. Eltelt egy újabb hét és egyszer csak csörög a jóbarát telefonja és a főhősünk kínosan hallgat benne, a háttérben a feleség hangja hallatszik: "na mondjad már, nem hiszem hogy haragudna még azért mert megsértetted". Nagynehezen kibökte, hogy segíteni kellene neki kideríteni két RIAA eredetét, mert az asszony nem hajlandó elárulni.
Át is ment aznap este hozzájuk és tettetett kiváncsisággal hallagatta meg a két elektronikát és hallgatta főhősün zavart szövegelését, hogy ezek ugye mennyivel jobbak?. Miután elismerte, hogy tényleg jobbak kitört a béke. Ezután lelplezte az elektronikákat és mondja a főhősünknek, hogy az egyik az egy csöves cucc (ezt nem volt nehéz kitalálni, mert langyos volt az egész doboza) a másik meg bezony egy kicsit restaurált HFM-I. A főhősün az padlót fogott ettől a hírtől. Azóta főhősünek a jóbarát megcsinálta a felújítást a HFM-I-én, meg másik dobozba tette és megint boldogan hallgatja lemezeit. A RIAA vásárlásra szánt pénzből meg vettek egy csomó lemezt az asszonnyal egy antikváriumban...
 
És boldogan éltek míg meg nem halltak.
 
Itt a vége fuss el véle! :kiraly:
 
Üdv: DDL

Köszönöm, szép "mese" volt...:taps:))))
Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: close652 »

hol az a barát aki csinál ilyet?
system

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az semmi! A HFM1-et jó hallgatni

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: cosmo »

DDL: Jó volt olvasni!

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: DDL »


"Az a HFM-I mostanában pláne jónak számít. Ahhoz képest hogy mit lehet kapni 50k alatt manapság ("Mesélj...

Egyszer volt hol nem volt, az óóóóperenciás tengeren és az üveghegyeken túl egy madár aki megcsináltatta magának egy barátjával a HFM-I nevezetű RIAA korrektort süldő korában. Együtt öregedtek jó néhány évet és egyszer csak kezdett nem tetszeni a süldőnek a maszek elektronika, meg persze lett egy kis tudatbővülés is (idegen kifejezéssel: pénzhez jutott ) és megkérte ama barátját, hogy neme javallana nekije egy gyári, olcsó új cuccot ami legalább olyan, de inkább jobb hangú mint a HFM-I de szebb a gúnyája. Az ismerőse mindjárt mondta, hogy ilyen állat nem vagyon e kerek hazában. Persze nem hitte el, hiszen sok másik ismerőse kiröhögte már a HFM-I miatt, hogy annál mennyivel jobb pl. ez. vagy az és éppen van neki egy eladó példánya jutányos áron. Fel is lelkesült és sorra hallgatta meg a csoda RIAA-kat. És amikor vmi nagyott fogott akkor felhíta jóbarátját hogy "na ezt hallgasd meg ez aztán a szuper!". Ilyen kor a jóbarát elslattyogot hozzá, hogy meghallgassa. De kb. 3 perc után mindig azt javasolta, hogy ugyan tegyük már vissza a barkácsolt HFM-I-et. Az esetek nagy részében főhősunk is azonnal belátta, hogy bezony a régije az sokkal jobb. 1 eset tért el ettől amikor is rendesen összeveszett a jóbaráttal (megvádolta azzal, hogy a saját maga által összerakott sz@rt mindennél jobbnak akarja hallani), aki kicsit a szivére vette a dologot és megmondta főhősünknek, hogy többet ne zavarja ezzel a kérdéskörrel és rácsukta az ajtót.
1 hét elteltével főhősünk felesége felhívja a jóbarátot, hogy csináljon valamit a férjével mert mióta összevesztek azóta állandóan rosszkedvű és mondogatja, hogy "a fene egye meg igaza volt, most hogy álljak a szeme elé". A jóbarát is sajnálta már ekkorra, hogy tök fölöslegesen szívta mellre a dolgot (meg előre látta, hogy ez lesz főhősünk véleménye) és adott a feleségnek két "fekete" dobozt, hogy adja oda főhősünknek, de ne mondja meg kitől származik. Eltelt egy újabb hét és egyszer csak csörög a jóbarát telefonja és a főhősünk kínosan hallgat benne, a háttérben a feleség hangja hallatszik: "na mondjad már, nem hiszem hogy haragudna még azért mert megsértetted". Nagynehezen kibökte, hogy segíteni kellene neki kideríteni két RIAA eredetét, mert az asszony nem hajlandó elárulni.
Át is ment aznap este hozzájuk és tettetett kiváncsisággal hallagatta meg a két elektronikát és hallgatta főhősün zavart szövegelését, hogy ezek ugye mennyivel jobbak?. Miután elismerte, hogy tényleg jobbak kitört a béke. Ezután lelplezte az elektronikákat és mondja a főhősünknek, hogy az egyik az egy csöves cucc (ezt nem volt nehéz kitalálni, mert langyos volt az egész doboza) a másik meg bezony egy kicsit restaurált HFM-I. A főhősün az padlót fogott ettől a hírtől. Azóta főhősünek a jóbarát megcsinálta a felújítást a HFM-I-én, meg másik dobozba tette és megint boldogan hallgatja lemezeit. A RIAA vásárlásra szánt pénzből meg vettek egy csomó lemezt az asszonnyal egy antikváriumban...
 
És boldogan éltek míg meg nem halltak.
 
Itt a vége fuss el véle! :kiraly:
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: topeti »


Jozs!
Clearaudio, MM hangszedő.
 
Üdv
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2005.01.05., szer. 22:35
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lpfan »


"Az a HFM-I mostanában pláne jónak számít. Ahhoz képest hogy mit lehet kapni 50k alatt manapság ("
Mesélj...
Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: DDL »


Ne légy elkeseredve, 30 alatt is lehet már jó MC-t kapni, ráadásul újat, a Denon DL 103-as egy ige-igen jó hangszedő!
Jól láttam, hogy ez magas kimenetű ? A magas itt mennyire magas ? Most a lemezjátszóm jelét egy HFM-I nevezetű RIAA korrektoron járatom meg (asszem ez még annakidején a Hifi Magazin egyik pályázatára érkezett kapcsolás alapján lett megépítve). Ezt használhatnám vajjjon ezzel a hangszedővel is ?

A DL 103 alacsony kimenetű, tehát vagy MC elektronika, vagy trafó kell hozzá! Van a Denonnak magaskimenetű MC-je is, /DL160/ de szvsz sokkal gyengébb mint a 103.
Az a bizonyos Huszti Gábor féle RIAA korrektort én is megépítettem annak idején, akkor elég jónak számított, tán meg is van még valahol...:kiraly:

(akkor már inkább az olcsóbb DL-110 :taps: )
 
 
Az a HFM-I mostanában pláne jónak számít. Ahhoz képest hogy mit lehet kapni 50k alatt manapság (
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: DDL »


Hát nem is tudom, 50 már egy kicsit necces. Mondjuk addig bezárólag milyen típusokat ajánlotok a Rút Kiskacsámba ? A használtat én sem erőltetném, mert az tényleg erősen bizalmi kérdés. Nem tudtam, hogy az MC -k ára még mindig ilyen magas, de azt hiszem egy jobb MM is messze lekörözné azt, ami most a lemezjátszómban van. Egyáltalán, hol árulnak még hangszedőt ? 
Jozs

Ne légy elkeseredve, 30 alatt is lehet már jó MC-t kapni, ráadásul újat, a Denon DL 103-as egy ige-igen jó hangszedő!

Csak egy baja van a DL-103-nak: nem adja el a hangja. Semmi extrát nem csinál csak jól lehet vele zenét hallgatni. De se nem nagy basszus, se nem kiemelkedő a magasa. De ettől függetlenül nem tudtam lecserélni az enyémet annó egy VdH MC-re (az árarány 1:8 volt). Egyszerűen vhogy a DENON mindig visszakívánkozott a karba Aztán meg benne is maradt.
 
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2005.01.05., szer. 22:35
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lpfan »


Ne légy elkeseredve, 30 alatt is lehet már jó MC-t kapni, ráadásul újat, a Denon DL 103-as egy ige-igen jó hangszedő!
Jól láttam, hogy ez magas kimenetű ? A magas itt mennyire magas ? Most a lemezjátszóm jelét egy HFM-I nevezetű RIAA korrektoron járatom meg (asszem ez még annakidején a Hifi Magazin egyik pályázatára érkezett kapcsolás alapján lett megépítve). Ezt használhatnám vajjjon ezzel a hangszedővel is ?

A DL 103 alacsony kimenetű, tehát vagy MC elektronika, vagy trafó kell hozzá! Van a Denonnak magaskimenetű MC-je is, /DL160/ de szvsz sokkal gyengébb mint a 103.
Az a bizonyos Huszti Gábor féle RIAA korrektort én is megépítettem annak idején, akkor elég jónak számított, tán meg is van még valahol...
Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

Avatar
JozsBiker
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2004.06.09., szer. 09:36
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: JozsBiker »


Ne légy elkeseredve, 30 alatt is lehet már jó MC-t kapni, ráadásul újat, a Denon DL 103-as egy ige-igen jó hangszedő!
Jól láttam, hogy ez magas kimenetű ? A magas itt mennyire magas ? Most a lemezjátszóm jelét egy HFM-I nevezetű RIAA korrektoron járatom meg (asszem ez még annakidején a Hifi Magazin egyik pályázatára érkezett kapcsolás alapján lett megépítve). Ezt használhatnám vajjjon ezzel a hangszedővel is ?
TV: Sony KV-32FQ86, DVD-Video: Panasonic DMR-E85H, VHS: Panasonic NV-FJ632, Rádióerősítő: Marantz SR-5400 OSE, CD játszó: Marantz CD-52mkII, (Erősítő: Quad-405), LP játszó: NAD-5120 (Pickup: Grado Black), Deck: Aiwa F250, Hangdobozok: ELADÓK ! Heybrook HB1 (kábel: Monitor Black&White LS-502)

Avatar
Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2005.01.05., szer. 22:35
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lpfan »


Nem vagyok HiFimagazin fan Lpfan, de!!! 
Tudomásom van jópár NAD-ról amiben MC hangszedő van, és nagyon sok éve, eddig senki sem panaszkodott tönkrement LP-k garmadára.
Ez pont olyan shakti köves dolog lesz... ha akarom van jelenség, ha akarom nincs.
Namost ezt a csapágyazás dolgot meg azért sem értem, mert
1. ha gyenge a csapágyazása a karnak, akkor minimum illene neki pár év MC használat után tönkremennie
2. ha meg nem romlik el, akkor mitől rázza jobban a kart, mint egy másik csapágyazás? az vagy fogja a kart, vagy nem. Olyan nincs, hogy az egyik másképp fogja erősen mint a másik.
Max valami rezgéscsillapító trükk a csapágyazásnál ami ezt igazolhatná, de a merev csapágyazás az minden karnál merev, itt nincs különbség szerintem

1. Nekem voltak NAD-jaim, a lemezek sokkal hamarabb kezdtek el pattogni, mint a későbbi nívós futóműveimen! "Shatki kövezni" meg kár, hidd el tudom miről beszélek, nem csak az innen-onnan összehallott mendemondákra alapozok, hanem saját tapasztalatra...
2. Az a "csapágyazás" nem tud tönkre menni, mert már új korában is olyan amilyen, néz meg egyet közelről. A karcsapágyazásokról, és magáról a karról, -mint olyan- oldalakat lehetne írni, de nem szeretnék ebbe az utcába belemenni...
Szóval vagy elhiszed nekem, hogy nem csak süketelek, vagy nem...:kiraly:
Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem vagyok HiFimagazin fan Lpfan, de!!!
 
Tudomásom van jópár NAD-ról amiben MC hangszedő van, és nagyon sok éve, eddig senki sem panaszkodott tönkrement LP-k garmadára.
Ez pont olyan shakti köves dolog lesz... ha akarom van jelenség, ha akarom nincs.
Namost ezt a csapágyazás dolgot meg azért sem értem, mert
1. ha gyenge a csapágyazása a karnak, akkor minimum illene neki pár év MC használat után tönkremennie
2. ha meg nem romlik el, akkor mitől rázza jobban a kart, mint egy másik csapágyazás? az vagy fogja a kart, vagy nem. Olyan nincs, hogy az egyik másképp fogja erősen mint a másik.
Max valami rezgéscsillapító trükk a csapágyazásnál ami ezt igazolhatná, de a merev csapágyazás az minden karnál merev, itt nincs különbség szerintem

Avatar
Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2005.01.05., szer. 22:35
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lpfan »


Az enyémnek már nem lapos karja van, hanem cső. Igaz, ez is gyári. Így is reménytelen ?
A NAD-nál, csak a kar csövet cseréled, a csapágyazás marad...
Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

Avatar
JozsBiker
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2004.06.09., szer. 09:36
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: JozsBiker »


Ne légy elkeseredve, 30 alatt is lehet már jó MC-t kapni, ráadásul újat, a Denon DL 103-as egy ige-igen jó hangszedő!
És azt hol is ?

Ja, közben a gugli megmondta :kiraly:
TV: Sony KV-32FQ86, DVD-Video: Panasonic DMR-E85H, VHS: Panasonic NV-FJ632, Rádióerősítő: Marantz SR-5400 OSE, CD játszó: Marantz CD-52mkII, (Erősítő: Quad-405), LP játszó: NAD-5120 (Pickup: Grado Black), Deck: Aiwa F250, Hangdobozok: ELADÓK ! Heybrook HB1 (kábel: Monitor Black&White LS-502)

Avatar
JozsBiker
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2004.06.09., szer. 09:36
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: JozsBiker »


JozsBiker, elnézést, azt hittem a stílusról rá fogsz jönni, hogyki hirdette... egyébként azt irta, hogy original csomagolású.


Sajna nem. De 50 -ért amúgy sem izgultam rá. Pláne ha még trafó is kell hozzá. Egyébként milyen gyártmány ?
TV: Sony KV-32FQ86, DVD-Video: Panasonic DMR-E85H, VHS: Panasonic NV-FJ632, Rádióerősítő: Marantz SR-5400 OSE, CD játszó: Marantz CD-52mkII, (Erősítő: Quad-405), LP játszó: NAD-5120 (Pickup: Grado Black), Deck: Aiwa F250, Hangdobozok: ELADÓK ! Heybrook HB1 (kábel: Monitor Black&White LS-502)

Avatar
JozsBiker
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2004.06.09., szer. 09:36
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: JozsBiker »


Ne légy elkeseredve, 30 alatt is lehet már jó MC-t kapni, ráadásul újat, a Denon DL 103-as egy ige-igen jó hangszedő!
És azt hol is ?
TV: Sony KV-32FQ86, DVD-Video: Panasonic DMR-E85H, VHS: Panasonic NV-FJ632, Rádióerősítő: Marantz SR-5400 OSE, CD játszó: Marantz CD-52mkII, (Erősítő: Quad-405), LP játszó: NAD-5120 (Pickup: Grado Black), Deck: Aiwa F250, Hangdobozok: ELADÓK ! Heybrook HB1 (kábel: Monitor Black&White LS-502)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”