Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
Vhiktor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2019.08.12., hétf. 09:24
Értékelés: 101
Kapcsolat:

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Vhiktor »

Foticsávó írta:
2022.01.17., hétf. 18:56
Sziasztok.
Szeretnék tanácsot kérni egy Xiaomi short throw projectorral kapcsolatban, a 3D használatát illetőleg. Nekem van egy és ez az international verzio. Az internetem van infó róluk de azok a Chinese verzió-val vannak. A Chinese-ben van 3D az Internationalban nincsen. Nem tudja-e valaki hogy hogyan lehet az enyémbe beletenni, vagy letölteni a 3D programot. Amennyire én tudom, alapból benne van mindegyikben, mivel a chip ugyan az amit használnak bennük. Nem értem hogy miért nem tették ezt elérhetővé a mi verziónkban, de talán valaki tud nekem ebben segíteni. Ezt a képet 3d-ben kell látni!
K0szi
Zsolt
Ha írnál egy pontos típust, akkor talán könnyebb lenne :)
ISF minősített Professzionális kalibrálás
Projektor,TV,monitor kalibrálás,professzionális eszközökkel,10 év tapasztalat
  • SDR,HDR,Dolby Vision,3D
  • Klein K10A
  • Spectrophotometer+Colorimeter
  • Bit perfect minta generátor(YUV,RGB,10bit)
tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas
youtube.com/@tokeleteskep

Foticsávó
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2018.12.26., szer. 19:26
Értékelés: 3

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Foticsávó »

Köszi, azért körbeszaglászok itt ott mert nem hagy nyugodni a gondolat....

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Foticsávó írta:
2022.01.17., hétf. 18:56
Sziasztok.
Szeretnék tanácsot kérni egy Xiaomi short throw projectorral kapcsolatban, a 3D használatát illetőleg. Nekem van egy és ez az international verzio. Az internetem van infó róluk de azok a Chinese verzió-val vannak. A Chinese-ben van 3D az Internationalban nincsen. Nem tudja-e valaki hogy hogyan lehet az enyémbe beletenni, vagy letölteni a 3D programot. Amennyire én tudom, alapból benne van mindegyikben, mivel a chip ugyan az amit használnak bennük. Nem értem hogy miért nem tették ezt elérhetővé a mi verziónkban, de talán valaki tud nekem ebben segíteni. Ezt a képet 3d-ben kell látni!
K0szi
Zsolt
Itt nem biztos hogy van ilyen vetője bárkinek is. Vslami hekker oldalon, vagy Xiaomi fórumokon kellene utána olvasni hogy fel lehet-e oldani pl. egy szerviz beállításban, csak az ugye gari vesztéssel járhat.

Foticsávó
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2018.12.26., szer. 19:26
Értékelés: 3

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Foticsávó »

Sziasztok.
Szeretnék tanácsot kérni egy Xiaomi short throw projectorral kapcsolatban, a 3D használatát illetőleg. Nekem van egy és ez az international verzio. Az internetem van infó róluk de azok a Chinese verzió-val vannak. A Chinese-ben van 3D az Internationalban nincsen. Nem tudja-e valaki hogy hogyan lehet az enyémbe beletenni, vagy letölteni a 3D programot. Amennyire én tudom, alapból benne van mindegyikben, mivel a chip ugyan az amit használnak bennük. Nem értem hogy miért nem tették ezt elérhetővé a mi verziónkban, de talán valaki tud nekem ebben segíteni. Ezt a képet 3d-ben kell látni!
K0szi
Zsolt

Avatar
Leon727
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2011.10.12., szer. 21:33
Értékelés: 151

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Leon727 »

nemduma írta:
2022.01.10., hétf. 21:59
Szia!
Van esetleg további tapasztalat az Optomával? Esetleg Sony összehasonlítás? Köszi!
Szia!

Amelyik Sony érdekelt volna, azt nem tudtam megvenni, mert valami mindig közbeszólt: ár, elkelt már, szállítási nehézség, személyes átvétel...
Annyira sok munkám volt/van, hogy azóta be sem kapcsoltam az Optoma-t. Megspórolom az üzemórák számát a következő tulajdonosnak.

OFF:
Talán augusztusban beszéltem egy régi munkatársammal, jöjjön hozzám dolgozni részmunkaidőben, így egy kicsit tehermentesítene engem. Mondta, hogy szeptemberben költözik, de október-november környékén szól. Már január van és csend. Pedig - szerintem - jól megfizettem volna.

ON:
Egyelőre pihentetnem kell a mozis terveimet, mert nem jut rájuk idő. Jó minőségben (számomra) zenét ritkán még hallgatok, az belefér.

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nemduma »

Leon727 írta:
2021.12.15., szer. 19:36


Az ünnepek alatt hátha lesz több időm és "nyúzom" tovább a gépet, valamint veszek egy "normális" lejátszót. ;)
Szia!
Van esetleg további tapasztalat az Optomával? Esetleg Sony összehasonlítás? Köszi!

Avatar
Ijk
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2018.01.07., vas. 09:58
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Ijk »

gyulaipal írta:
2021.12.29., szer. 22:52
Ijk írta:
2021.12.18., szomb. 22:47
Avs-en van egy topik valami állítólagos prizmarol, ami ha jól értelmezem nem engedi az optika felé a dmd reflektiv részéről a fényt, ezáltal megsokszorozodik a natív kontraszt.
Erről van szó : https://www.osapublishing.org/ao/abstra ... 52-34-8347
Ha szépen megkérlek, ide tudod tenni a linket az avs-es topic-ra? Sajnos a doksit nem tudom megnézni, mert fizetni kellene érte, de annak csak akkor lenne értelme, ha ez egy használható ötlet, nem valami átverés.

Köszi!

GyP
https://www.avsforum.com/threads/method ... p.3228307/
PD F22
Screenline 2.35:1 270cm

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Ijk írta:
2021.12.18., szomb. 22:47
Avs-en van egy topik valami állítólagos prizmarol, ami ha jól értelmezem nem engedi az optika felé a dmd reflektiv részéről a fényt, ezáltal megsokszorozodik a natív kontraszt.
Erről van szó : https://www.osapublishing.org/ao/abstra ... 52-34-8347
Ha szépen megkérlek, ide tudod tenni a linket az avs-es topic-ra? Sajnos a doksit nem tudom megnézni, mert fizetni kellene érte, de annak csak akkor lenne értelme, ha ez egy használható ötlet, nem valami átverés.

Köszi!

GyP

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

Azt a tapasztalatom az elmult par hetben, volt idom projin filmet, sorozatot neznem, hogy mintha kezdenenek jatszani rossz ertelemben a hdr es tartalmakkal. Tudom a proji, foleg az enyem nem egy hdr vilagbajnok, de amikor egy filmen belul kulonbozo jelenetek mennyire laposak majd megint normalisak az elkepeszto vagy inkabb idegesito. Gondolok itt most a legutoljara megnezett LOTR triologiara uhd. Nem tudom a proji rovasara irni a hibat a kep ellaposodasara, fakosodasara, mert mas ugyanolyan bevilagitottsagu film vagy sorozat jelenetnel meg "tokeletesen" adja vissza a kepi dinamikat. Sorozatoknal szinte lemaszik a kep a vaszonrol, dinamikus, nincs hiany erzetem sem fenyeroben sem kontrasztban. Kezdem erteni itt is paran miert hasznalnak feny agyukat otthoni projizasra. De ha visszagondolunk, vagy csak egy 1080p anyagot beteszunk maris rendezodik a fenyero problema. Probalgattam sokfele hdr beallitast az elmult napokban jelenleg vs10 et hasznalok a hdr e is mert evvel latom dinamikusabbnak a kepet. Kicsereltem mar az izzot is ujra, de ezeken nem segitett. Nem kizart, hogy en baltazok el valamit csak akkor nem ertem miert jo az egyiknel es miert szar a masiknal.
Kicsit ugy erzem hogy most a lumen van soron a fejlesztesi lancban amit a gyartok es tartalom keszitok rank akarnak eroltetni.
Eddig a felbontas volt, azt mar kipipaltattak velunk.
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Ijk
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2018.01.07., vas. 09:58
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Ijk »

Avs-en van egy topik valami állítólagos prizmarol, ami ha jól értelmezem nem engedi az optika felé a dmd reflektiv részéről a fényt, ezáltal megsokszorozodik a natív kontraszt.
Erről van szó : https://www.osapublishing.org/ao/abstra ... 52-34-8347
PD F22
Screenline 2.35:1 270cm

Avatar
Leon727
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2011.10.12., szer. 21:33
Értékelés: 151

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Leon727 »

Sziasztok!

Úgy hozta az élet, hogy mielőtt megtalálom a megfelelő Sony 4K-s vetítőt ( az elmúlt hetekben abszolút többségben volt azon fórumozók aránya, akik Sony-ra szavaztak, ezúton is köszönöm a javaslatokat :smile53: ), addig használhatok egy Optoma UHD60 készüléket annak eladásáig. Tegnap le is teszteltem, bár csak nagyon röviden, mert egyrészt időm is alig volt, másrészt kiderült, hogy az Epson-omhoz való mennyezeti tartó az Optoma-hoz nem jó, mert más csavarokat igényel, így a nappali asztalán raktam össze a setup-ot...
Ami meglepett, hogy jóval halkabb, mint vártam, pedig nem is a plafonon volt. A fényereje még eco módban is sok volt (számomra). Az tény, hogy az Epson-ra már ráférne egy általános takarítás és annak a képéhez vagyok szokva. Valahol 1,5 méter körüli távolságtól már nem látom a "csirkehálót" és nagyon éles, részletgazdag a kép. Van egy "szögegyszerű" HiMedia 4K-s lejátszóm, de a nálam lévő 4K-s tartalmak egyikét sem játszotta le: hang volt, kép nem. Később upgrade-elem a rendszert 4K-képesre, de először a vetítőt szeretném megvenni. Mi legyen? Eszembe jutott, hogy a műholdvevő is 4K-s, nyilván szerényebb képet fog adni, mint egy UHD BD, de jobb, mint a semmi. Az adott műholdon 2db 4K-s adás van, amiből az egyiken természetesen éppen nem volt adás... :smile51: A másik viszont szenzációs volt, valami régi fűrdőt mutattak benne és már a csempék repedéseit nézegettem. :smile29:
Felmentem a hálószobába és kikerekedett szemekkel néztem, hogy a TV-n jóval gyengébb a kép (Samsung 8000 Series), pedig eddig úgy volt / éreztem, hogy a vetített kép nem olyan éles és szép, de legalább nagy. Nálunk egyáltalán nem ideálisak a vetítési feltételek, de ezzel az Optoma-val közel kerültem, adott esetben talán le is hagytam a TV-nk képminőségét.

Az ünnepek alatt hátha lesz több időm és "nyúzom" tovább a gépet, valamint veszek egy "normális" lejátszót. ;)

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Zozi írta:
2021.10.25., hétf. 14:07
Sajnos a Christie írisz beállítása inkább a fényerő beállítására szolgál (adott vászonhoz), a kontraszt nem növekedik számottevően a fényerő csökkentésével.
Sajnos ez tök normális. A Christie-ben csak egy belső írisz van, ami a fény egy részét nem engedi a DMD-kre, így ez csak a fényerőt csökkenti. Ha lenne "ellenpárja" az írisznek a lencsében (ne adj isten az külön beállítható lenne) akkor a kontraszt DURVÁN javulna az íriszek szűkítésével ... de akkor a dinamikus íriszt vagy ki kéne kapcsolni, vagy a vezérelő szoftver sokkal bonyolultabb lenne. Szerintem úgy gondolták, hogy a kontraszt eleve elég jó, minek azt javítani?

A fényerő beállítása viszont valóban fontos egy UHP lámpás (profi) gép esetében, mert így az új lámpával vissza tudod húzni a fényerőt a kívánt szintre, majd a lámpák öregedésével fokozatosan lehet nyitni az íriszeket. Ezt kevés gép tudja megcsinálni ... pedig a fényerő nagyon fontos paraméter pl. egy stúdióban. Csak hát mi nem ezt várjuk a géptől ... de ez alapvetően nem a gép hibája... :-)
Zozi írta:
2021.10.25., hétf. 14:07
A tökéletes megoldás a HC lencse lenne.
Igen, ez jó lenne, de szerintem csak akkor, ha előre tudod, hogy soha nem fogod bekapcsolni a dinamikus íriszt. Ha mégis bekapcsolod, akkor a gép azt hiszi majd, hogy az írisz szűkítésével csökkent a fényerő ... de nem fog, mert azt már eleve lecsökkentette a HC lencse. Szerintem így pulzálni fog a kép fényessége DI-vel ... kivéve persze ha a géphez gyárilag kapható ilyen lencse és azt felismeri a szoftver, azaz adaptálja a dinamikus írisz működését a megváltozott optikai paraméterekhez. Szerintem ha van is ilyen, az "adaptálás, az" valószínűleg a dinamikus írisz letiltását fogja jelenteni. Meglepne ha nem ezt csinálná egy olyan gép, ami nem tud egyszerre "CMS-ezni" meg "dinamikus íriszezni" (vagy persze én is félreérthettem valamit).
Zozi írta:
2021.10.25., hétf. 14:07
Most lenne elég fényerő többlet a High Contrast lencse tuning megvalósításához, de erre még gyűjtenem kell(ene). 😊
Titok, hogy mennyi ennek a módosításnak az ára? Csak kiváncsi vagyok...
Zozi írta:
2021.10.25., hétf. 14:07
Nagyon komoly lehetőségek vannak ebben a projektben. Kíváncsi lennék (vagyok) mit lehetne még kihozni belőle. Lehet megkeresem majd vele Palit, hátha van egy két használható ötlete.
Ehhez nem kell ötlet, ez egy széles körben használt standard megoldás, ami pl. a Barco F3X sorozatban is benne van gyárilag: szimmetrikus méretű íriszek a megvilágításba meg a lencsébe és kész. A gond, hogy szét kell hozzá szedni a lencsét (a belső íriszt ha jól értem, tudod szabályozni szoftveresen, viszont annak az alakját is meg kell nézni, ha nem kör(höz közeli) alakra csukódik, akkor nehezebb a feladat). A másik megoldás, hogy valahogy elektronikusan be kell csukni az (eredetileg a dinamikus írisz működésekor használt) íriszt a lencsében annyira, hogy pont jó legyen az átmérője (persze a dinamikus írisz ezután ki lesz kapcsolva). Azután pl. leragasztani az érintkezőket, hogy a gép NE tudja "elpiszkálni" a lencsében az írisz méretét. A kérdés, hogy az áramkör megszakítására hogyan reagálna a gép? Ha pl. hibaüzenettel leáll tőle, akkor annyi. A Barco gépek esetén ez simán működne (az F82 pl. hibaüzenetet ad induláskor, hogy valószínűleg nem működik a lencsében az írisz de ezt egy OK gomb megnyomásával nyugtázzuk, azután simán vetít a gép) de az F82-ben elektromágnes zárja a lencsében az íriszt, arra simán egyenfeszültséged adva a dolog könnyen működne. De hogy ki akar így "szétpiszkálni" egy ilyen jó és értékes projektort ... hát ... na nem mintha a lencse "szétpiszkálása" sokkal kevésbé lenne ijesztő lehetőség... :-)
Zozi írta:
2021.10.25., hétf. 14:07
Visszatérve a lámpákra… érdekes ez a gyári lámpa vs utángyártott lámpa kérdés. Nem igazán hittem volna, hogy ennyit fog hozni. Én nem akarok senkit sem buzdítani a gyári izzóra, mert lehet, hogy az enyém csak egy speciális eset. Minden esetre szeget ütött a fejemben, hogy a Cineo82 gépemben vajon milyen lámpa lehet? Ugye azt is 2 új izzóval vásároltam és elképzelhető, hogy az amúgy sem gyenge tudásának csak egy részét láttam… de ez már egy másik történet.
A Cineo 82 (és az F82 is) azáltal van gyárilag "megnyomorítva", hogy a vörös DMD előtt egy olyan erős színszűrő van, ami szerintem full indokolatlan (emiatt sokkal szaturáltabb a vörös alapszín, mint ami akár a DCI színtérhez kellene, így viszont nagyon legyengül a vörös fényerő, amihez a Te gépedben interferencia-szűrőkkel húztuk le a másik két alapszín fényerejét). Sokkal egyszerűbb megoldás lenne simán "kivágni" a szűrőt a vörös DMD elől, ettől azonnal visszajönne a vörös fényereje (és a vöröspont még az így régebben átalakított F82-ben is szaturáltabb maradt, mint a DCI vöröse). Ehhez azonban ATOMJAIRA kell bontani a gépet, amit már megbeszéltünk :-). Viszont ezután a gép fényereje kb. annyi lenne, mint a másik gépé.

Leírom újra: 3 chip-es gépek esetén nem nagyon vannak "szabadon variálható paraméterek" a gép működését leíró optikai folyamatokban. Itt nem igazán lehet "játszani" pl. a VIDI lámpavezérléssel meg a színszegmensek hosszával (mivel ezek csak 1 chip-es gépben értelmezhető dolgok). HA tehát a lámpák egyforma teljesítményűek és HA a lámpák ívhossza azonos és HA a DMD-k kb. azonos méretűek bármely két gyártó 3 chip-es gépeiben, akkor a két gépnek NAGYSÁGRENDILEG azonos fényerőt KELL produkálni. Egyszerűen ezt diktálja az energiamegmaradás törvénye. Ha nem így van, akkor annak specifikus, tényszerű oka van. Vagy szándékosan elveszítik az egyik gép fényerejét gyárilag (pl. a jobb kontraszt kedvéért, ez pl. a különbség az Infocus 777 házi- is nagymozis változatai között). Az is elvi lehetőség, hogy az egyik gépben szimplán szar minőségűek az optikai alkatrészek, de az ilyen kategóriás gépek esetén ilyet én még soha nem láttam, ezt szerintem kizárhatjuk. Az F82/Cineo 82 esetén TUDJUK, hogy a dolog oka a vörös DMD előtti (interferencia)szűrő. Nem értem, hogy eleve miért tették ezt bele ezekbe a gépekbe (eleve nem látom, hogy mire jó a DCI-nél nagyobb színtér és azt még ennyire sem értem, hogy mi értelme lehetett ennek kb. 10 évvel ezelőtt) de tudva tudom, hogy ezt a szűrőt kiszedve a gépből DURVÁN megnő a (kalibrált) fényerő. Az F82 esetén a növekedés (ha jól emlékszem) 33% volt (de az a gép a zöld csatornában is szélesebb áteresztésű szűrőt használ, így ott még a vörös szűrő eltávolítása után sem volt elég vörös fényerő a zöldhöz képest). A Cineo 82 esetén viszont erősebben szűrik a zöld DMD-re jutó fényt, így ott lehet, hogy 50-60% növekedést eredményene a szűrő eltávolítása.

Akik követték az elmúlt évek eseményeit, látták, hogy volt nálam egy 3 chip-es gép (Barco RLM-W8) ami 0,65"-es DMD-k használatával (és szintén 330W-os lámpákat használva) is jóval fényesebb volt, mint az F82 (ami viszont jóval fényesebb mint a Cineo 82). Hogyan lehetséges ez?

Nos, abban a "kis chip-es" Barco-ban 1mm ívhosszú (sokkal modernebb) lámpák voltak. Az ívhossz eltérése kb. pont annyi, mint a DMD-k méretének különbsége. Ezzel a kisebb DMD-k (fényerő)hátrányát már kompenzálta is a modernebb lámpa. Ez azonban még csak azt indokolja, hogy ez a gép ugyanolyan fényes legyen, mint az F82 volt. Na de akkor miért volt fényesebb? Nos, azért, mert az alapszínek kevésbé voltak megszűrve abban a gépben. A vörös csatornán sokkal több fény jutott át, de a vörös alapszín "narancsos" is volt kicsit. Ez azonban nem volt látható probléma ... a nagy fényerő viszont igen kedves volt az ember szemének...

Milyen kár, hogy a legtöbb házimozisnak NEM kimondottan az a problémája, hogy mit módosítson a 3 chip-es DLP gépén ... :-)

GyP

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 702
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Sziasztok!

Szeretnék veletek megosztani az utángyártott olcsó vagy Kinai lámpákkal való üzemeltetésről egy történetet, tanulságot. Pár napja egy forumtárs elhozott hozzám egy jópár éve a tulajdonában lévő JVC D-ILA X3 vetítőt. Nála 2500 óra körüli vetitett időt töltött a készülék. Elmondása szerint, lapos gyenge kép, szürke fehér szint stb. Javítás előtt mindig bekapcsolom a készüléket és ha igényli ránézek műszerrel is mit produkál a vásznon. Mérten 100"-on 5,6fl fényerő jött ki belőle ecoban (12,7fl helyett). Tettem bele próba erejére egy új lámpát és így már 7,2fl amit mértem. A vetítő külleme alapján nagyon megvigyázott darabnak tűnt, látszott hogy a tulajdonosa nagy becsben tartotta. Neki is álltam szétszedni és betekinteni a belsejébe. Nagyjából 2 munkaóra után már csak a komplett optikai blokk fényutastol maradt hátra, nem hiába ezt hagytam a végére mivel ez felel a vetített kép minőségéért. Szerencsére ez még bontva nem volt így kárt még senki nem tett benne. A fény ahogyan kilép a lámpából összesen 15 felülettel érintkezik (pattan, átmegy) amíg eljut a a D-ila blokkig ami a képalkotásért felelős. Ezek zöme hűtve van mivel a fény áthalad rajtuk és ez álltal hőnek vannak kitéve nade ha már levegővel hűtve vannak akkor nyilvánvalóan elkoszolódnak is fügvén az előéletétől és az üzemeltetási helytől. Ez számomra a kissebbik probléma mivel többségben vissza állítható a gyári közeli állapot. Kezdtem a lámpa felöli oldalon a tisztítás amikor a második elem ami egy 45fokban elhelyezett tükör felületén égési, amortizációs foltot fedeztem fel. Ez magas hőtől vagy nagy UV kibocsálytástól keletkezhetett. Ezzel nincs mit tenni...csere sad.gif
-

-
Tovább haladva elérkeztem probléma mentesen a WireGrid köztes polárszűrőig ami a Piros és a Pöld panel felé vezető uton helyezkedik el az utolsó diklorikus tükör elött. Nem könnyű egy ilyen szűrőt hazavágni de ezt is sikerült..Ezzel sincs mit tenni, ez is csere.
-

-
Ezt leszámítva minden mást rendben találtam a fényútban és közel 6 munkaóra után egy kondánzátor csere majd az első infra vevő is tökéletesen teszi a dolgát tovább. Feltettem a gépet az állványra majd kapott egy teljes gamma kalibrációt így a szürkeskála tökéletes. Mérten 11,6fl ecoban és 15,3fl magas fényerejű módban a gép tökéletes JVC képi világ visszadással. Valahol még így is elvész 1fl a gyári mért állapothoz képest de ennyi szórás a lámpák gyártásában is van, sőt!

A tanulság ebből, hogy sporólni lehet a lámpa beszerzésén de szervíz oldalon a dupláját fogja a kedves tulaj megfizetni. 3 chipes nem DLP gépeknél a tisztítás fokozottan javasolt és felhívnám rá a figyelmet és annak fontosságát.
Csatolmányok
IMG_20211028_104602.jpg
IMG_20211028_104602.jpg (1.2 MiB) Megtekintve 4356 alkalommal
IMG_20211028_104144.jpg
IMG_20211028_104144.jpg (2.03 MiB) Megtekintve 4356 alkalommal

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 702
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Tegnap és ma is JVC gépekben voltam elmerülve....lámpával való tanulság amibe már én is többször belefutottam, hogy bizony van szép kis gyártási szórás. Ezt úgy értem h van itthon 5db azonos új JVC lámpa és tegnap beraktam egy leendő eladó X30ba egyet majd nekiálltam kalibrálni és a megszokott 16,6fl helyett ecoban fogadott 12,3fl. 2perc fejvakargatás után lámpacsere és a benne volt 720 órás lámpával meg is lett a 16,6fl.

Visszatérve a Christie gépedre itt is elmondom h mérd meg 100% fehérnél az rgb együttfutást majd írd fel hány %-al van elmaradva a piros a zöldhöz képest és keresd fel azt a céget amelyik gyárt LPE filter. Kis felárért gépedre szabottan felpattintva az objektíved elejére kapsz egy tökéletes rgb egyőttfutást ami azt eredményezi h nem vesztesz fényerőt(vagy csak pár fl-t a filternek köszönhetően) és ráéngedheted dinamikus Irisz mellett a 3Dlut kalibrációt. Ez alapból is 3000:1 környékére löki a natív kontrasztot, Dynamikus irisszel meg 10000:1 felettire.

Mind ezt megúszod párszár euróból. Persze ezt meglehet valósítani úgy is hogy bizonyos személynek az említett összeg többszörösét kifizeted, cserébe ugyan ezt felhegeszti a lámpaházadra.

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 881
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Sziasztok!

Ismét van némi újdonság Christie fronton…
Valahogy volt egy olyan érzésem, hogy a benne levő lámpák nem eredetiek. Hogy miért gondoltam ezt? 2 új lámpával vettem a gépet, de elképzelhetetlennek tartottam, hogy az eladó az amúgy sem túl magas eladási árba bele tudott volna kalkulálni két darab új, gyári lámpát.

Igazából 2 dolgot tudtam elképzelni. Vagy 2 olcsó kínai került bele, vagy egész egyszerűen csak nullázták a lámpákat, majd beletettek 2-3 órát. A Christie-nél sajnos erre van lehetőség.
Ezért úgy határoztam, hogy veszek bele 2 új lámpát. A múlt héten meg is érkeztek a modulok.

Tegnap volt lehetőségem foglalkozni vele és beletettem őket a gépbe. A csere flottul ment, semmi komplikáció. Az első indítás után egyszerre feltűnt a nagyobb fényerő. A régi lámpákban nem volt sok, mindössze 174 óra.

Ugyanazokkal a beállításokkal 30 fL helyett 46.5 fL fényerőt mértem 100% fehér tesztképpel. Ez 55% fényerő növekedés a gyári lámpával. A mért natív on/off kontraszt 2480:1 volt. Dinamikus írisz mellett ez közel 9000:1 on/off mérve, de sajnos DI mellett a Christie nem használja a CMS által beállított korrekciót. 3DLUT pedig nem fut le, mert nem teljesülnek a feltételei… sajnos.

A dci p3 lefedettség is növekedett, szám szerint 94%-ról, 95,1%-ra. Az új lámpa élénkebb zöldet tud valamivel megjeleníteni.
Ez a Color Checker esetén azt jelentette, hogy a maxE eltérés 2.4% helyett 1.5% lett. A dE nem igazán változott (dE 0.5-0.7), mert a régi lámpához készült 3DLUT-ot használtam. Ha pár óra belemegy az izzókba, akkor majd veszem a fáradtságot és készítek LUT-ot ezekhez a lámpákhoz is.

Az új izzókkal viszont új lehetőségek nyíltak meg előttem. Mivel a fényerőt konstans 30 fL-re állítottam be korábban is, ezért itt bőven van lehetőségem finomhangolni a projektort.
Sajnos a Christie írisz beállítása inkább a fényerő beállítására szolgál (adott vászonhoz), a kontraszt nem növekedik számottevően a fényerő csökkentésével.

A tökéletes megoldás a HC lencse lenne. Most lenne elég fényerő többlet a High Contrast lencse tuning megvalósításához, de erre még gyűjtenem kell(ene). 😊 A német srác megoldása (egy jól pozícionált, megfelelő méretű írisz a lencsében) 30%-os fényveszteség mellett (ekkor lenne 32.5 fL a vásznon) 5000:1 on/off natív kontrasztot ígér, ami már elég korrektül hangzik papíron is. Főleg, ha társul hozzá 800-900:1 ANSI. Itt a fekete szint is már olyan lenne, amire csettinthetne az ember… a rendelkezésre álló értékekből számítva 0.0065 fL lenne.

Második lehetséges megoldás, amit kipróbáltam, a lámpákat max teljesítményen járatva a beépített íriszt 50%-ra zárva elértem a 30 fL-t a vásznon. Ehhez 2750:1 natív on/off kontraszt társult. A feketeszint 0.0110 fL. Ez már jobb, mint amit bármelyik Barconál mértem… F82 (DI nélkül), F32, F22
Hátránya ennek a beállításnak annyi, hogy a zárt írisz miatt gondolom nagyobb a hőtermelés és hangosabban mennek a ventilátorok, tehát a hűtési zaj magasabb. A párszáz kontraszt többlet nem annyira jön ki a vásznon, inkább a mélyebb fekete. A hűtés miatt és hogy kíméljem a lámpákat egyelőre ezt elvetettem.

Harmadik lehetséges megoldásként (és én most ezt választottam):
A lámpákat 370W helyett, 330W-on járatom, az íriszt 65%-ra zártam.
Ez 30.5 fL-t eredményezett, 2550:1 natív on/off mellett. A feketeszint 0.0120 fL
A hűtési zaj így alacsonyabb, a lámpák kímélve vannak. A kontraszt megfelelő. Nekem legalábbis az. A fekete szintén nem lépte át azt a szintet, amire azt mondanám, hogy ez nem jó. Sőt, DLP-hez mérten nagyon jó.

Nagyon komoly lehetőségek vannak ebben a projektben. Kíváncsi lennék (vagyok) mit lehetne még kihozni belőle. Lehet megkeresem majd vele Palit, hátha van egy két használható ötlete.

Visszatérve a lámpákra… érdekes ez a gyári lámpa vs utángyártott lámpa kérdés. Nem igazán hittem volna, hogy ennyit fog hozni. Én nem akarok senkit sem buzdítani a gyári izzóra, mert lehet, hogy az enyém csak egy speciális eset. Minden esetre szeget ütött a fejemben, hogy a Cineo82 gépemben vajon milyen lámpa lehet? Ugye azt is 2 új izzóval vásároltam és elképzelhető, hogy az amúgy sem gyenge tudásának csak egy részét láttam… de ez már egy másik történet.
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1101
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 534
Tartózkodási hely: Győr

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: peterson »

Hiccusz írta:
2021.10.22., pén. 11:00
peterson írta:
2021.10.21., csüt. 19:03
Spiky03 írta:
2021.10.21., csüt. 18:26
Ott van az oldalukon, hogy időpontot kell kérni.
Én írtam nekik és még aznap válaszoltak is, hogy köszönik és várnak minket haverral.
Mivel azt írták, hogy regisztrációhoz kötött, ezért regisztráltam. A regisztrációs oldalon meg azt írták, hogy a munkatársunk hamarosan felveszi a kapcsolatot... gondolkodik.gif
Mindegy, most írtam is az e-mail címükre. Remélem így összejön!
Mindenkinek válaszolunk. Milyen néven írtál?
Köszönöm, az e-mail-re már kaptam választ, és időpontot is! :tutiok:

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

peterson írta:
2021.10.21., csüt. 19:03
Spiky03 írta:
2021.10.21., csüt. 18:26
Ott van az oldalukon, hogy időpontot kell kérni.
Én írtam nekik és még aznap válaszoltak is, hogy köszönik és várnak minket haverral.
Mivel azt írták, hogy regisztrációhoz kötött, ezért regisztráltam. A regisztrációs oldalon meg azt írták, hogy a munkatársunk hamarosan felveszi a kapcsolatot... gondolkodik.gif
Mindegy, most írtam is az e-mail címükre. Remélem így összejön!
Mindenkinek válaszolunk. Milyen néven írtál?

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

peterson írta:
2021.10.21., csüt. 19:03
Spiky03 írta:
2021.10.21., csüt. 18:26
Ott van az oldalukon, hogy időpontot kell kérni.
Én írtam nekik és még aznap válaszoltak is, hogy köszönik és várnak minket haverral.
Mivel azt írták, hogy regisztrációhoz kötött, ezért regisztráltam. A regisztrációs oldalon meg azt írták, hogy a munkatársunk hamarosan felveszi a kapcsolatot... gondolkodik.gif
Mindegy, most írtam is az e-mail címükre. Remélem így összejön!

Simán írtam másnap jött a válasz :D idöpontenegyeztetés és mehetünk is……mondjuk szombat de kértem időt :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1101
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 534
Tartózkodási hely: Győr

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: peterson »

Spiky03 írta:
2021.10.21., csüt. 18:26
Ott van az oldalukon, hogy időpontot kell kérni.
Én írtam nekik és még aznap válaszoltak is, hogy köszönik és várnak minket haverral.
Mivel azt írták, hogy regisztrációhoz kötött, ezért regisztráltam. A regisztrációs oldalon meg azt írták, hogy a munkatársunk hamarosan felveszi a kapcsolatot... gondolkodik.gif
Mindegy, most írtam is az e-mail címükre. Remélem így összejön!

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Ott van az oldalukon, hogy időpontot kell kérni.
Én írtam nekik és még aznap válaszoltak is, hogy köszönik és várnak minket haverral.
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1101
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 534
Tartózkodási hely: Győr

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: peterson »

peterson írta:
2021.10.16., szomb. 08:26
TSanyi írta:
2021.10.15., pén. 21:04


Pl. lesz a Dreamcinema-ban nyíltnap. Ott 3 variációt is megnézhetsz kapásból. Nappali ALR “vászonnal”, kis moziszoba, filmszínház.

Köszi az ajánlást! Egyenlőre regisztráltam, remélem tudunk egyeztetni időpontot.
Eltelt majd egy hét, semmi reakció részükről! gondolkodik.gif Tud valaki valami közelebbit a "bejutásról"?

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 881
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Titánok harca…


A német HKV fórumon több thread is nyílt a héten Barco Freya, Sony GTZ380 összevetés, aztán Barco Freya, Barco Bragi CS, Sony VW790...

Bevallom én is kedvet kaptam, és mivel délután szabad időm is volt, így kivittem a Cineo82-őt a moziba. Szerencsétlen a Christie érkezése óta a gyári dobozában várta a pillanatot, hogy újra megmutathassa magát.

A héten bent a cégnél csináltattam egy mobil projektor tartó állványt, ami nagyban megkönnyítette a PD elhelyezesét.

Rövid beállítás, zoom, fókusz és már meg is világította a 315 cm széles 0.7 gain szőtt vásznat. Gyors kalibrálás, gamma 2.4, dci p3 és kezdődhetett is a móka. A madvr-ben visszaálltam a 3dlut-ról a dci p3 kalibrációra. Így egyenlő eséllyel indultak harcba a “gigászok” :-)

Majdnem egyenlő, mert a dtm-hez konstans 90 nit-et állítottam be. Ezt gondoltam arany középútnak a projektorok között.

HCFR-ben gyors ellenőrzés következett.

Cineo82
22.3 fL
1340:1 nativ on/off a Pali féle színszűrő tuninggal
8100:1 on/off a dinamikus irisszel
DCI P3 lefedettség 88.9 %


Christie HD10K
30 fL
2200:1 nativ on/off
DCI P3 lefedettség 94%

Jó pár jelenetet megnéztem. Egyszer az egyik géppel, aztán a másikkal.

Azt kell mondjam, mindkettő nagyon jó képet vetít, mindkettő szuper ragyogó színeket prezentált, bármelyikkel boldogan lehet élni. Én azonban dönteni akartam és ez is hozzá tartozik a mai naphoz… Már korábban így terveztem, hogy pár hét Christie használat után visszarakom a barco-t, hogy objektív döntést tudjak hozni, mert végül csak egy maradhat.... A végén trónfosztás nem történt… viszont nagyon fej fej mellett van a két készülék. Elcsépelt, de egyéni preferenciák döntenek, ahogy nálam is így történt. Mérlegre tettem a pozitívumokat, illetve a negatívumokat. Nem volt egyszerű döntés, mert mint mondtam mindkettő gép szinte tökéletes és nagyon szerethető képet vetítenek.

A technológiát tekintve mindkettő 3 chipes DLP a nagy DLP chipre építve. Mindkettő 2 lámpás, inkább ipari kivitelezés. Mindkettő objektív a legjobbak közül való. A Christie-hez a nagy DCI obi, míg a Barcohoz egy #1 Grade lencse tartozik, amely titulust csak a felső 5% kap meg Barco-éknál.

Cineo82
Halk. Vagyis még úgy is halkabb, hogy benn volt a teremben, mint a Christie.
Nincs látható pixel, illetve csirkeháló… a Christie objektívje annyira éles és a kép annyira fényes, hogy ha nincs hátra döntve a székem, néha néha világos jelenetnél látom a rácsot.
A dinamikus irisszel a feketeszint nagyon brutális. (mérve 0.0027 fL) Igaz csak olyan részleteknél jön ki, ahol nagyon alacsony a bevilágítottság.
Pl. Venom több jelenete
A fényerő nagyon jó (kb. 22 fL, de azért a több még jobb… :-)
A széles színtér is nagyon ütős. Persze ehhez kell egy jó HTPC, és egy jól beállított MadVR.
Mozgásmegjelenítés szintén nagyon jó.

Christie hd10k
Van hűtési zaj, de abszolút nem zavaró így, hogy a mozin kívül van elhelyezve.
Borotva éles optika. Ez ha jó a forrás anyag (pl Lucy, Passengers, Anna) akkor áldás, ha gyengébb a film masterelése akkor átok, mert kíméletlenül megmutatja a hibákat.
A fekete szintje kevésbé jó, de ez csak addig problémás, amíg teljesen sötétet kell vetítenie. Cseneles is itt volt az elején, szemre azt mondta jobb a Christie fekete szintje, mint a Barco natív feketéje írisz nélkül.
Erre aztán rá is mértem és igaza volt..
Akár Passengers űrséta, vagy épp Jennifer-en a fekete estélyi, de ide vehetjük a Lucy jeleneteit is (pl. amikor a kórházból hazatelefonál az anyjának, vagy épp a film vége...) a magas egyidejű kontraszt miatt nagyon mélynek tűnik a fekete… és ezt jól el is adja. Lehet, hogy csak érzéki csalódás... de nagyon jól csinálja. :-)
A nagy fényerőből szuperül profitál a széles színtér is. Én azt vallom, minél nagyobb a fényerő, annál élénkebbek a színek és annál több értelmet nyer a DCI P3. 12-14 fL mellett hajszolni, szerintem felesleges.
Mozgásmegjelenítés ugyanolyan jó, mint a Barco-n.

Szivárvány egyiken sincs, ez a 3 chip technológia pozitív velejárója.

Írtam, hogy nem lett trónfosztás...

Hogy miért döntöttem a Christie mellett a néhány negatívuma ellenére?

- Nagyobb fényerő
- Pontosabb színvisszaadás
- Élesebb optika
- Szinte tökéletes konvergencia (szoftveresen nem, de hardveresen elvileg 1/6-od pixel pontossággal állítható)
- Sokkal okosabb szoftver (ez nálam részben az elhelyezés miatt fontos volt)
- Homogénebb kép

Ennek ellenére a Cineo éppolyan szerethető és még mindig nagyon magas szintet képvisel. Pedig nem mai gyerek. Remélhetőleg hamar gazdára talál, bár nincsenek nagy reményeim, hogy itt marad a határainkon belül...

Kicsit az újkori árakról, mert azért ez is mutatja, hogy ez volt valamikor a király kategória..
A cineo82 megjelenésekor 70.000€-on nyitott. Lencse nélkül.
A Christie HD10K 36.000€ volt szintén lencse nélkül.

A Christie-nek van egy mozis változata, ami csupán csak a nevében és a házában különbözik a HD10K-tól. Még arra is "lusták" voltak, hogy a manualt megváltoztassák... ennek ára 74.000 volt... igaz 10 évvel ezelőtt.

Cineversum Force Two
https://www.projectorcentral.com/Cineve ... ce_Two.htm
IMG_9197.jpg
IMG_9197.jpg (1019.62 KiB) Megtekintve 3690 alkalommal
IMG_9199.jpg
IMG_9199.jpg (1.53 MiB) Megtekintve 3690 alkalommal
IMG_9198.jpg
IMG_9198.jpg (1.13 MiB) Megtekintve 3690 alkalommal
cineo82.PNG
cineo82.PNG (363.66 KiB) Megtekintve 3690 alkalommal
IMG_9052.jpg
IMG_9052.jpg (1013.6 KiB) Megtekintve 3690 alkalommal
IMG_9051.jpg
IMG_9051.jpg (833.41 KiB) Megtekintve 3690 alkalommal
IMG_9050.jpg
IMG_9050.jpg (1.52 MiB) Megtekintve 3690 alkalommal
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1101
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 534
Tartózkodási hely: Győr

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: peterson »

TSanyi írta:
2021.10.15., pén. 21:04
Ha a mozi nem olyan fontos, arra egy egyszerűbb akár 5.1-et kiépíthetnél, mozira idealizálva, a mostani rendszered meg maradna stereora.

Pl. lesz a Dreamcinema-ban nyíltnap. Ott 3 variációt is megnézhetsz kapásból. Nappali ALR “vászonnal”, kis moziszoba, filmszínház.

Utána el tudod dönteni hogy beszippant-e a mozizás.

Lehet hogy sosem voltál egy jó moziszobában.

Ezek után is persze tarthatod a véleményed hogy nem érdekel komolyan a mozizás, de legalább úgy hizol döntést hogy utána jártál.

Itt csak azt láthatod meg hogy mit is lehet kihozni belőle, ha már lesz egy dedikált szobád! Amit mellesleg sokan csak szeretnének.
Köszi az ajánlást! Egyenlőre regisztráltam, remélem tudunk egyeztetni időpontot.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”