Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »

szerkesztve
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Ó, az emelkedők még mindig. Viszont az 'xi' jelzésű összekerekeseknek viszont már az sem. Egy BMW 330xi olyan szépen tol felfelé a Gábor Áron utcán, hogy öröm volt fogni a volánt.
hmm, az már kezd autószámba menni :box:

Az összkerekes BMW-ből pont az hiányzik, ami naggyá tette a márkát: az agilitás, a pontos kormányzás és a sportos viselkedés. Asszem valamelyik régi BMW-s fejlesztőmérnöktől származik az alábbi mondás: "Aki képes hajtani a kormányzott kerekeket, az egyéb gazságokra is képes"
Az összkerekes BMW azon szűk rétegnek készült, aki BMW-t akar, de ragaszkodik a 4WD-hez. Csodálkoznék, ha az összes BMW értékesítés 5%-át elérné az X-es verziók aránya
 
Azon azért érdemes elgondolkodni, hogy a kemény terepen folyó rally versenyeken kívül miért nem használnak sehol a versenysportban összkerék meghajtást? Forma 1, GP 3, DTM, JGTC, FIA GT, Nascar, Indy500, - mind kivétel nélkül hátsó kerekes autókkal folyik. A WTCC-ben vannak még első kerekesek is, viszont ezek akkora hátrányban vannak a BMW-kel szemben, hogy ez utóbbi folyamatosan 50kg-os plussz súlyt cipel, hogy a többieknek is legyen esélye.
 
Ha már összkerék meghajtás, akkor azt úgy kell csinálni, mint ahogyan a Porsche teszi a 911 esetében: alapból a hajtás 5%-a jut az első kerekekre, 95% a hátsókra. Ez 40/60-ra módosulhat különösen csúszos útkörülmények között. De azért a csúcsmodelljeibe a Porsche sem teszi be a 4WD-t: GT2, GT3, Carrera GT - mind hátsó kerék meghajtású.
 
A hátsó kerék meghajtásnak azonban van egy aprócska problémája, tudniillik nem árt, ha a sofőr tud is vezetni, főleg akkor, ha teljesítmény is van a motorház alatt. Ezért aki csak ész nélkül nyomja a gázt, mint süket a csengőt, az valóban ne vegyen hátsókerekes autót ( habár ma már ez is csak részben igaz, bekapcsolt elektronikus segédeszközökkel már nagyon bénának kell lenni ahhoz, hogy valaki eldobjon egy BMW-t ).
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Ó, az emelkedők még mindig.
Hát, ezek szerint nem sokat közlekedsz BMW-vel behavazott emelkedőkön.
Hátsókerekessel valóban nem.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
TheRussian
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.12.16., pén. 22:10
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: TheRussian »


Az ég világon semmi gondot nem jelent egy jó téligumival, nekem elhiheted. Annak idején atyám hátsó kerekes Opel Omegájával vontattunk fel egy behavazott emelkedőn egy első kerekes Passatot, mivel az nyári gumival képtelen volt felmászni. A téli gumival szerelt Omegának meg sem kottyant. Ezen kívül 7 évig volt a családban BMW, soha nem jelentett gondot a téli közlekedés, pedig minden évben megjárta az osztrák hegyeket is.
ehh :box:
kb öt éve ház előtti emelkedő (nem nagy emelkedő) jó havas és csúszós volt, atyám elsőkerekes audival simán beűllt udvarba, éccsanyám hátsókerekes bömösére azonban enyhén rákellett segíteni
 
 
(csakhogy hátsókerákellenességem fokozzam: olyan 10 éve télen éccsanyám a 840ci hátsókerék meghajtásának köszönhetően görbítette meg az elejét )

Avatar
TheRussian
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.12.16., pén. 22:10
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: TheRussian »


téligumi már lassan egy hónapja fent van (finn, nokia), jó meg szép, meg minden, de igazából a nyári gumit várom vissza már nagyon (continental)
Talán Nokian, nem? Fura lenne, ha telefonon gördülnél.

hopsz, egy n lemaradt :box:
 
mondjuk attól hogy telefonon még nem próbűlták, lehet az még jó is.....

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »

Az egyik totalcarban teszteltek egy 530D-t hóban, illetve a visegrádi emelkedőn; ott bekapcsolt elektronika mellet nem volt gond
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Ne viccelj már, pont ez a lényeg, ettől olyan élvezetes vezetni!  
Emiatt nem túrja az orrát kanyarokban, ill. emiatt nincsenek hajtási beolyások a volánon, ami sokkal pontosabb irányítást tesz lehetővé. Sokkal agilisabbak és komunikatívabbak, mint egy összkerekes Audi. A mai elktronikus segédeszközökkel ( kipörgésgátló, menetstabilizáló ) meg spéci téli gumikkal pedig már egyátalán nem jelent gondot egy BMW-nek, ha leesik a hó 

Ó, az emelkedők még mindig.

Hát, ezek szerint nem sokat közlekedsz BMW-vel behavazott emelkedőkön.
 
Az ég világon semmi gondot nem jelent egy jó téligumival, nekem elhiheted. Annak idején atyám hátsó kerekes Opel Omegájával vontattunk fel egy behavazott emelkedőn egy első kerekes Passatot, mivel az nyári gumival képtelen volt felmászni. A téli gumival szerelt Omegának meg sem kottyant. Ezen kívül 7 évig volt a családban BMW, soha nem jelentett gondot a téli közlekedés, pedig minden évben megjárta az osztrák hegyeket is.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Na és az aktuális kérdés: A téligumikat felraktátok -e már? (Vagy esetleg nincs. :smile19: )
Igen már 3 hete megtörtént
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


téligumi már lassan egy hónapja fent van (finn, nokia), jó meg szép, meg minden, de igazából a nyári gumit várom vissza már nagyon (continental)
Talán Nokian, nem? Fura lenne, ha telefonon gördülnél.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
TheRussian
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.12.16., pén. 22:10
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: TheRussian »

téligumi már lassan egy hónapja fent van (finn, nokia), jó meg szép, meg minden, de igazából a nyári gumit várom vissza már nagyon (continental)

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Mert azt az egyet várom, az kedvenc téli sportom.
Téli sport. Ez jó.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Nekem is emelkedő van (mélygarázs), úgyhogy ide is muszály. Tavaly 1x téligumival se bírtam felmenni, félúton elakadtam és csak jobbra-balra ment a kocsi eleje (persze baromi szűk helyen), utána centiről centire felment, de azóta nagyon óvatos vagyok vele.Idén (mivel kocsit cseréltem) már megint venni kell egy új garnyitúrát. Péntekre meglesz, de még nem tudom mi. Valszeg túlzottan nem verem kiadásba magam, tavaly Tigar volt a 206-on, előtte Debica a Calibrán. Tudom, jó igénytelen vagyok, de legalább a nyári gumim jóféle. De arra a 3 hónapra viszont nem érdekel, alig jövök elő a saját kocsival úgyis.
A legnagyobb érvem most is csak annyi, hogy ha leesik vmi nagyobb hó, azért csak ne nyári gumival menjek ki pörögni a parkolóba. :box: Mert azt az egyet várom, az kedvenc téli sportom.

Nehogy drága téli gumit vegyél, szart sem ér. Legalábbis a Bridgestone-om és korábban a Dunlopom sem vált be. Viszont haverom Contija nagyon jó. De többektől is hallottam, hogy az olcsóbb kategóriájú gumik majdhogynem jobban teljesítenek a havon, mint nevesebb társaik.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


Nekem is emelkedő van (mélygarázs), úgyhogy ide is muszály. Tavaly 1x téligumival se bírtam felmenni, félúton elakadtam és csak jobbra-balra ment a kocsi eleje (persze baromi szűk helyen), utána centiről centire felment, de azóta nagyon óvatos vagyok vele.
Idén (mivel kocsit cseréltem) már megint venni kell egy új garnyitúrát. Péntekre meglesz, de még nem tudom mi. Valszeg túlzottan nem verem kiadásba magam, tavaly Tigar volt a 206-on, előtte Debica a Calibrán. Tudom, jó igénytelen vagyok, de legalább a nyári gumim jóféle. De arra a 3 hónapra viszont nem érdekel, alig jövök elő a saját kocsival úgyis.
A legnagyobb érvem most is csak annyi, hogy ha leesik vmi nagyobb hó, azért csak ne nyári gumival menjek ki pörögni a parkolóba. :box: Mert azt az egyet várom, az kedvenc téli sportom.

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Na és az aktuális kérdés: A téligumikat felraktátok -e már? (Vagy esetleg nincs. :smile19: )
Mivel emelkedőn kell kijönnöm a garázsból, a téligumi már csak emiatt is elengedhetetlen a számomra. Bridgestone Blizzak van, bár most utoljára, mert baromira gyengének találom.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »

Na és az aktuális kérdés: A téligumikat felraktátok -e már? (Vagy esetleg nincs. :smile19: )

Avatar
TheRussian
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.12.16., pén. 22:10
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: TheRussian »


Ne viccelj már, pont ez a lényeg, ettől olyan élvezetes vezetni!  
Emiatt nem túrja az orrát kanyarokban, ill. emiatt nincsenek hajtási beolyások a volánon, ami sokkal pontosabb irányítást tesz lehetővé. Sokkal agilisabbak és komunikatívabbak, mint egy összkerekes Audi. A mai elktronikus segédeszközökkel ( kipörgésgátló, menetstabilizáló ) meg spéci téli gumikkal pedig már egyátalán nem jelent gondot egy BMW-nek, ha leesik a hó  :box:

Ó, az emelkedők még mindig. Viszont az 'xi' jelzésű összekerekeseknek viszont már az sem. Egy BMW 330xi olyan szépen tol felfelé a Gábor Áron utcán, hogy öröm volt fogni a volánt.

hmm, az már kezd autószámba menni
 
 
(mondjuk az új hármas is ahogy kinéz, elég ratyi )

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Ne viccelj már, pont ez a lényeg, ettől olyan élvezetes vezetni!  
Emiatt nem túrja az orrát kanyarokban, ill. emiatt nincsenek hajtási beolyások a volánon, ami sokkal pontosabb irányítást tesz lehetővé. Sokkal agilisabbak és komunikatívabbak, mint egy összkerekes Audi. A mai elktronikus segédeszközökkel ( kipörgésgátló, menetstabilizáló ) meg spéci téli gumikkal pedig már egyátalán nem jelent gondot egy BMW-nek, ha leesik a hó

Ó, az emelkedők még mindig. Viszont az 'xi' jelzésű összekerekeseknek viszont már az sem. Egy BMW 330xi olyan szépen tol felfelé a Gábor Áron utcán, hogy öröm volt fogni a volánt.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


egy ilyen evo 8-at vezettem ma egy kicsit, aztan egy rallys srac vitt egy kort az istenhegyi uton es kornyeken, havasesoben, csucsforgalomban... hihetetlen volt
eleg sokaig az elmeny hatasa alatt voltam
360 loeros, rallyra tuningolt verzio es hihetletlen modon tapadt az utra...
es gyorsult, aztan megallt, de ugy mintha a fizika torvenyeit rugdosna
 
volt olyan kanyar, amit vegig (!) keresztbe csuszva vettunk be
 
nagyon tetszett
szeretnek egy ilyet

o v e r p o w e r e d

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Mellesleg az új Audik is nagyon szépek, csak ők másképp. Én mondjuk inkább vagyok BMW párti ( vezetési élmény rulez    ), de ami a jelenlegi modellkínálat formavilágát illeti, hááááááát......   
Ha kizárólag design alapján kellene rangsorolni az aktuális német presztízs limuzinokat, akkor a nagy kedvenc BMW sajnos az utolsó helyre kerülne nálam ( 1. Audi, 2. Mercedes, 3. BMW    ) Persze vezetni állítólag még mindig a bajort a legjobb...

Jó meg szép a bmw, nah de mégiscsak hátsó kerekes.... :box:
 


Ne viccelj már, pont ez a lényeg, ettől olyan élvezetes vezetni!
 
Emiatt nem túrja az orrát kanyarokban, ill. emiatt nincsenek hajtási beolyások a volánon, ami sokkal pontosabb irányítást tesz lehetővé. Sokkal agilisabbak és komunikatívabbak, mint egy összkerekes Audi. A mai elktronikus segédeszközökkel ( kipörgésgátló, menetstabilizáló ) meg spéci téli gumikkal pedig már egyátalán nem jelent gondot egy BMW-nek, ha leesik a hó
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: sajti »


Jó meg szép a bmw, nah de mégiscsak hátsó kerekes....


Minden normális autó hátsókerék hajtású. Na jó. Esetleg összkerekes
 
sajti

a hátsókerék főleg télen a nagy öröm :box:

A havas út az egyetlen amikor visszasírom az ezer éve eladott Ladámat Azzal volt a legjobb őrültködni...
 
sajti

Avatar
TheRussian
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.12.16., pén. 22:10
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: TheRussian »


Jó meg szép a bmw, nah de mégiscsak hátsó kerekes....


Minden normális autó hátsókerék hajtású. Na jó. Esetleg összkerekes
 
sajti

a hátsókerék főleg télen a nagy öröm :box:

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: sajti »


Jó meg szép a bmw, nah de mégiscsak hátsó kerekes....


Minden normális autó hátsókerék hajtású. Na jó. Esetleg összkerekes :box:
 
sajti

Avatar
TheRussian
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.12.16., pén. 22:10
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: TheRussian »


Mellesleg az új Audik is nagyon szépek, csak ők másképp. Én mondjuk inkább vagyok BMW párti ( vezetési élmény rulez ), de ami a jelenlegi modellkínálat formavilágát illeti, hááááááát......  
Ha kizárólag design alapján kellene rangsorolni az aktuális német presztízs limuzinokat, akkor a nagy kedvenc BMW sajnos az utolsó helyre kerülne nálam ( 1. Audi, 2. Mercedes, 3. BMW ) Persze vezetni állítólag még mindig a bajort a legjobb...

Jó meg szép a bmw, nah de mégiscsak hátsó kerekes.... :box:
 
 
amúgy új hetes a face-lift-es jóra sikerült (azaz végre kijavították amit előtte eltoltak )

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Mellesleg az új Audik is nagyon szépek, csak ők másképp. Én mondjuk inkább vagyok BMW párti ( vezetési élmény rulez ), de ami a jelenlegi modellkínálat formavilágát illeti, hááááááát......
 
Ha kizárólag design alapján kellene rangsorolni az aktuális német presztízs limuzinokat, akkor a nagy kedvenc BMW sajnos az utolsó helyre kerülne nálam ( 1. Audi, 2. Mercedes, 3. BMW :box: ) Persze vezetni állítólag még mindig a bajort a legjobb...
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Szerintem jelenleg ez a legszebb széirakocsi:
A Thesis nekem is az egyik kedvencem, már ami a formáját illeti. Gyönyörű szép, és üdítően egyedi a mai uniformizálódott autós világban
 
( kár, hogy nem Japánban szerelik össze )
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”