Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pioneer DVR-433/530/630

Avatar
oca
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 10:25
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: oca »


Sziasztok !
 
Karácsony óta egy Pio 530-as tulajdonosa vagyok. Nagyon tetszik,de lenne egy kérdésem: Miért nem tesz autómatikusan Chapter választókat a felvételeknél 10 vagy 15 percenként, ahogy be van állítva? (HDD - Video mod on)
 
Köszi előre is a segítséget!


Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: mszaby »

Az 530-as távírányítója nagyon érzékeny. Mintha érintőgombos lenne. Alig hozzáérsz a gombhoz már csinálja is amit kell. Egy egyszerű asztalon odébbrakásra is vigyázni kell.
Elkúrtuk

Avatar
alfa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:02
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: alfa »


Sziasztok ! 
 
Én is boldog tulajdonosa lettem egy 530-asnak
vettem fel a filmeket a TV ből
 
DE amikor vissza akarom nézni elkezdi játszani és egy idő után megáll van amikor csak a kikapcsolás segít rajta
 
HDD probléma lehet ???

Ilyet én még nem tapasztaltam, kivéve ha "utolértem" az éppen felvétel alatt levő filmet visszanézéskor. De gondolom itt nem erről van szó.
TV-Philips 32PW 9525, DVD-Philips Q50, DVD író-Pioneer DVR-630H; DVR-LX61, Receiver-Denon AVR-3806, Hangsugárzók-PolkAudio Front:RTi10, Center:CSi5, Rear:Monitor30, Sub:PSW12

Avatar
micukiraj
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.10.04., kedd 13:44
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: micukiraj »


Sziasztok !
 
 
Én is boldog tulajdonosa lettem egy 530-asnak
vettem fel a filmeket a TV ből
 
DE amikor vissza akarom nézni elkezdi játszani és egy idő után megáll van amikor csak a kikapcsolás segít rajta
 
HDD probléma lehet ???

Vendég

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Egy nagy problémám van a Pioneer DVR-433 -as felvevőmmel. Beletettem egy PC-vel megírt DVD-RW lemezt, és nem tudja beolvasni, de nem hagyja abba a loading-ot, és így kivenni sem engedi a lemezt. Sőt normál módon kikapcsolni sem lehet a gépet.
 
Van valakinek ötlete, hogyan tudnám kiadatni vele a lemezt? Esteleg valaki hasonló gonddal.
 
Előre is köszi a válaszokat!
 
Bandi

kihúzod a konnektorból, megnyomod az eject gombot, nyomva tartod és közben bedugod a konnektorba

Köszi szépen! Sikerült kiszednem!
 
Végülis akkor adta ki, mikor 3-4 órát áramtalanítva volt. Utánna bekapcsoltam, Eject, és szépen kinyilt.
 
A DVD-RW volt a ludas, vagyis én. Valamiért nem Video DVD-t írtam, hanem adatot. DE eddig, ha valami DVD-R nem tetszett neki, akkor kiadta, hogy ismeretlen formátum.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Sziasztok! 
Egy nagy problémám van a Pioneer DVR-433 -as felvevőmmel. Beletettem egy PC-vel megírt DVD-RW lemezt, és nem tudja beolvasni, de nem hagyja abba a loading-ot, és így kivenni sem engedi a lemezt. Sőt normál módon kikapcsolni sem lehet a gépet.
 
Van valakinek ötlete, hogyan tudnám kiadatni vele a lemezt? Esteleg valaki hasonló gonddal.
 
Előre is köszi a válaszokat!
 
Bandi

kihúzod a konnektorból, megnyomod az eject gombot, nyomva tartod és közben bedugod a konnektorba
gordon314.fw.hu

Vendég

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Egy nagy problémám van a Pioneer DVR-433 -as felvevőmmel. Beletettem egy PC-vel megírt DVD-RW lemezt, és nem tudja beolvasni, de nem hagyja abba a loading-ot, és így kivenni sem engedi a lemezt. Sőt normál módon kikapcsolni sem lehet a gépet.
 
Van valakinek ötlete, hogyan tudnám kiadatni vele a lemezt? Esteleg valaki hasonló gonddal.
 
Előre is köszi a válaszokat!
 
Bandi

Avatar
andzsin
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2004.01.10., szomb. 13:37
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: andzsin »


Ebben igazad van, de sikerült úgy összekeverni a csatornákat valamelyik nap, hogy a hármo filmből amit fel akartam venni semmi sem sikerült ...  
A TV2 pedig hamarabb kezdte a Bazi nagy görög lagzi vetítését, pedig "rutinosan" korábbra állítottam...
 
Legalább már az is segítség a showviwe-nál, hogy beirogatja az időpontot csatornát, a rászámolásokat pedig átállítom manuálisan.
 
A sebezhetetlent akartam megnézni (a tv-s vetítéstől eltérő időpontban), de frame-es szerkesztést választva olyan rutinosan kivágtam a teljes filmet, precízen kockára pontosan. Elnéztem a from és to pontokat. LÁMA ... De hát hibából tanul az ember. Legközelebb kétszer is megnéztem mit vágok ki.

A kivágás veszélyes művelet, szerintem így érdemes csinálni video módban: rámész az anyagra és elkezded scannelni az anyagot, ahol reklámot látsz nyomsz egy play gombot ott el kezdi lejátszani a reklámot, visszamész lassú tekeréssel addig ahol a reklám kezdődik majd nyomsz egy playt, és abban a pillanatban, ahogy elkezdődik a reklám nyomsz egy entert, ezzel megvan a "from" kategória, aztán megkeresed a reklám végét. Vigyázni kell, mert amikor átugrott a "to" menüpontra akkor ha play gombot nyomsz akkor is kijelöli az egész anyagot! Ha entert nyomsz akkor meg pláne:) Ekkor automatikusan meg is jelenik a felirat, hogy törölheti e? Ha túlugrottál a reklámon, nyomjál No-t, ekkor automatikusan pause módba kerül az anyag, és a visszacsévélő gombbal, tizedmásodpercenként vissza lehet menni a reklám végére és ott nyomni egy entert, akkor jó lesz a vágási pont.
 
A felvétel a hülye tévéink miatt nem stimmel: én már rutinosan 10 perceket hagyok rá, de valamikor ez sem segít, a múltkot fél órát késett egy film a TV-őn

Vendég

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ebben igazad van, de sikerült úgy összekeverni a csatornákat valamelyik nap, hogy a hármo filmből amit fel akartam venni semmi sem sikerült ...
 
A TV2 pedig hamarabb kezdte a Bazi nagy görög lagzi vetítését, pedig "rutinosan" korábbra állítottam...
 
Legalább már az is segítség a showviwe-nál, hogy beirogatja az időpontot csatornát, a rászámolásokat pedig átállítom manuálisan.
 
A sebezhetetlent akartam megnézni (a tv-s vetítéstől eltérő időpontban), de frame-es szerkesztést választva olyan rutinosan kivágtam a teljes filmet, precízen kockára pontosan. Elnéztem a from és to pontokat. LÁMA ... De hát hibából tanul az ember. Legközelebb kétszer is megnéztem mit vágok ki.

Avatar
andzsin
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2004.01.10., szomb. 13:37
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: andzsin »

Mondjuk jó lenne ha működne a VPC, de most már a HDDs írók korában már az se baj, ha nincs, a múltkor a 4 órás Farkasokkal táncolóból vágtam ki kismillióezer reklámot kb. negyed óra alatt.

Avatar
abyss
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 14:40
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: abyss »



Magyarországon hol lehet szert tenni a tv-műsorok showview kódjaira?
Az RTV Részletes honlapján megtalálod.

Meg van köszi
 
Más... Elvben tudom hogyan működik, de néhány gyakorlati kérdés:
- A felvevőnek be kapcsolt állapotban kell lennie, vagy anélkül is megtalálja?
- Pontosan kezdi a felvételt .. és a végén is pontosan állítja le? (nem maradnak-e le részek)?
- A reklámot is kihagyja?

Szia Taarzan!
 
Nagyon ne éld bele magad, mert ezeket a dolgokat a VPS/PDC tudja ami nálunk nem működik. A Showview gyakorlatilag annyit tesz hogy gyorsabban tudod beírni a program kezdő-vég időpontot, csatorna szám...stb. Sajnos nálunk nem sugároznak VPS jelet a filmeknél, ezért a kereskedelmi csatornáknál közkedvelt félórával késöbb kezdem a filmet című dolgot nem tudod kikerülni.
 
Üdv!

Vendég

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Magyarországon hol lehet szert tenni a tv-műsorok showview kódjaira?
Az RTV Részletes honlapján megtalálod.

Meg van köszi
 
Más... Elvben tudom hogyan működik, de néhány gyakorlati kérdés:
- A felvevőnek be kapcsolt állapotban kell lennie, vagy anélkül is megtalálja?
- Pontosan kezdi a felvételt .. és a végén is pontosan állítja le? (nem maradnak-e le részek)?
- A reklámot is kihagyja?

Avatar
andzsin
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2004.01.10., szomb. 13:37
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: andzsin »


Játszottam az új szerzeménnyel. Írtam vele 2 felvételből álló lemezt. Viszont a lemez menüjébe 3 választási lehetőséget tett be. A 2 amit szerettem volna és egy üreset.Azt nem lehet megcsinálni, hogy csak annyit tegyen be ahány title van? Így ez elég béna.

ezt úgy kell, hogy vagy divide és akkor annyi title-d lesz ahány divide van, és mindegyikhez rendelsz egy thumbnail képet, vagy ha nem vágod szét, akkor chapter edit és chapter vágópontokat csinálsz és ahhoz rendeled a thumbnailt, pofon eccerű

Avatar
alfa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:02
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: alfa »


Most látom, hogy van ez a topic.
Nekem egy 630-as van kb. 1 hónapja és nagyon meg vagyok vele elégedve.
A vinyó több, mint elég, a tunere szuper, könnyen kezelhető az egyszerű menüvel, szóval örülök, hogy megvettem. Az egyidejű felvétel/visszajátszás a kedvencem. Kameráról (mini DV) is hibátlanul másol.
Csak ajánlani tudom.
TV-Philips 32PW 9525, DVD-Philips Q50, DVD író-Pioneer DVR-630H; DVR-LX61, Receiver-Denon AVR-3806, Hangsugárzók-PolkAudio Front:RTi10, Center:CSi5, Rear:Monitor30, Sub:PSW12

Avatar
micukiraj
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.10.04., kedd 13:44
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: micukiraj »


A 433-as és az 530-as modellek között a tárkapacitás a legnagyobb különbség ?
Vagy a menüje, kezelése is más ?

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: mszaby »


Játszottam az új szerzeménnyel. Írtam vele 2 felvételből álló lemezt. Viszont a lemez menüjébe 3 választási lehetőséget tett be. A 2 amit szerettem volna és egy üreset.
Azt nem lehet megcsinálni, hogy csak annyit tegyen be ahány title van? Így ez elég béna.
Elkúrtuk

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Magyarországon hol lehet szert tenni a tv-műsorok showview kódjaira?
Az RTV Részletes honlapján megtalálod.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Magyarországon hol lehet szert tenni a tv-műsorok showview kódjaira?
Ha jól emlékszem a Teleholdban benne voltak.
De szerintem a többi műsorújságban is benne vannak.

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Vendég

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Magyarországon hol lehet szert tenni a tv-műsorok showview kódjaira?

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Na meglett      :box:  
Tegnap este 19:15-kor hozta a futár 
 
Aztán pedig barátkoztam vele ....
egyet nem értek, hogy amint kilépek a home menüből visszalép a TV-re (nem a felvevőn fogott adást játsza le). Ami jó akkor, ha nem azt akarom nézni amit felveszek (bekapcsol és észrevétlenül teszi a dolgát) ... de furcsa, azt hittem olyan lesz mint a vhs-ek...

Meg kell szokni. Az én Thomson HDD-s felvevőm menüjéből ki sem lehet lépni, hanem onnan kell belépni a tunerrel vett adásba is. Totál nem a VHS-eken megszokott kezelés.
 
Egyébként gratulálok az új felvevődhöz!
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na meglett :box:
 
Tegnap este 19:15-kor hozta a futár
 
Aztán pedig barátkoztam vele ....
egyet nem értek, hogy amint kilépek a home menüből visszalép a TV-re (nem a felvevőn fogott adást játsza le). Ami jó akkor, ha nem azt akarom nézni amit felveszek (bekapcsol és észrevétlenül teszi a dolgát) ... de furcsa, azt hittem olyan lesz mint a vhs-ek...

Avatar
Analizer
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2005.12.07., szer. 01:37
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: Analizer »


És majd lázasan megkeresed???
A család elől dugdosom

Avatar
andzsin
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2004.01.10., szomb. 13:37
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: andzsin »


ezt nem hiszem el a ... még sehol semmi 
Az enyim már megvan , de eldugtam, most hogy bírom ki szombatig :box:

És majd lázasan megkeresed???

Avatar
Analizer
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2005.12.07., szer. 01:37
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: Analizer »


ezt nem hiszem el a ... még sehol semmi
Az enyim már megvan , de eldugtam, most hogy bírom ki szombatig :box:

Vendég

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ezt nem hiszem el a ... még sehol semmi

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”