Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Yamaha PianoCraft E-600

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »


A manual szerint nincs az erősitőnek digitális bemenete (sem coax sem optikai), úgyhogy hiába van a DVD játékosnak mindkét kimenetből, egyiket sem tudod használni (legalábbis nem ezzel az erősitővel együtt) Marad az analóg kábel. 3-4000 Ft-ért bármelyik hiradástechnikai üzletben vehetsz megfelelőt. Én ennél sokkal drágább kábelbe nem fektetnék, de te tudod. 
/tau ba

Majd készülök kábeleket venni, de még nem most. Először valami jobb hangfalakon gondolkodom pl. Wharfedale Diamond 9.3+ egy jó kis söund arts állvány

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


Beelőztél miközben írtam.
 
/tau ba
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


A manual szerint nincs az erősitőnek digitális bemenete (sem coax sem optikai), úgyhogy hiába van a DVD játékosnak mindkét kimenetből, egyiket sem tudod használni (legalábbis nem ezzel az erősitővel együtt) Marad az analóg kábel. 3-4000 Ft-ért bármelyik hiradástechnikai üzletben vehetsz megfelelőt. Én ennél sokkal drágább kábelbe nem fektetnék, de te tudod.
 
/tau ba
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »



Köszi-kösziSajnos nem áll rendelkezésre sem a koax sem azoptikai kábel 

Ne haragudj Kaltenpeti, de én az erősítő hátulján nem látok se optikai, se koax digitális bemenetet. :punk: Melyik lenne az szerinted?
A hangfalak meg idővel úgyis bejáródnak, nem eszik olyan forrón a kását...

Huuu b*szki! Rendesen megtévedtem. Előttem volt a DVD manualja és ott van egy rajz, hogy miképpen lehet összekötni az erősítővel, csakhát az általánosan van lerajzolva, nem az én erősítőmre vonatkozik...
Továbbá az erősítő manualjában is van egy kép a DVD és az erősítő van rajta. Megszokásból rögtön az alsó képre figyeltem, mivel az erősítő szokott lenni legalul, ott szépen ott van a coaxi és az optikai is, csakhát a képen a DVD van lent és rajta az erősítő :box:
 
Ezennel elnézést kérek mindenkitől.
YvsMad-nak igaza van, és a szeme is nagyon jó. Kösz szépen YvsMad, hogy felnyitottad a szemem.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Köszi-kösziSajnos nem áll rendelkezésre sem a koax sem azoptikai kábel  :box:

Ne haragudj Kaltenpeti, de én az erősítő hátulján nem látok se optikai, se koax digitális bemenetet. Melyik lenne az szerinted?
A hangfalak meg idővel úgyis bejáródnak, nem eszik olyan forrón a kását...
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »



Hoppácska... ez az erősítő csak két csatornás, így nemigen lehet térhatású erősítésről beszélni. Mondjuk pont a Yamaha gyárt (még talán) olyan 3 csatornás erősítőt+dekóder kombinációt, ami a center és a háttér hangfalak erősítésére szolgál ilyen esetben.
most kiderült hogy nem néztem meg tüzetesen a képeket és a linket....
akkor elégnek kell lennie egy sima IC-nek, de ha rendelkezésre áll a koax és az optikai kábel is akkor érdemes kipróbálni hogy melyikkel tetszik a legjobban.
 
A tv elején ez egy komposit és egy L+R audio bemenet.
Akkor marad a scart.

Köszi-köszi
Sajnos nem áll rendelkezésre sem a koax sem azoptikai kábel

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Hoppácska... ez az erősítő csak két csatornás, így nemigen lehet térhatású erősítésről beszélni. Mondjuk pont a Yamaha gyárt (még talán) olyan 3 csatornás erősítőt+dekóder kombinációt, ami a center és a háttér hangfalak erősítésére szolgál ilyen esetben.
most kiderült hogy nem néztem meg tüzetesen a képeket és a linket....
akkor elégnek kell lennie egy sima IC-nek, de ha rendelkezésre áll a koax és az optikai kábel is akkor érdemes kipróbálni hogy melyikkel tetszik a legjobban.
 
A tv elején ez egy komposit és egy L+R audio bemenet.
Akkor marad a scart.

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »


Bejáratás extrán nem szükséges, szerintem elég, ha hallgatod, rendszeresen mindenféle zenékkel, amik minden frekitartományban megdolgoztatják a hangszórókat. Extra hangerőt azért az első pár órában nem alakalmaznék...
Kösz

Vendég

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Bejáratás extrán nem szükséges, szerintem elég, ha hallgatod, rendszeresen mindenféle zenékkel, amik minden frekitartományban megdolgoztatják a hangszórókat. Extra hangerőt azért az első pár órában nem alakalmaznék...

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »


Ez áll a Netdepo oldalán:
 
A hangsugárzók bejáratására többféle módszer létezik, a két leggyakrabban alkalmazott módszer:1. Bejáratás zenével
2. Bejáratás erre a célra gyártott "bejáratójelet" tartalmazó CD-lemez
...
A másik módszerhez szükség van úgynevezett "bejárató-jelet" tartalmazó CD-lemezre. A CD-lejátszón a fent leírt módon a bejárató-jelet tartalmazó sávot kell ismételtetni, de valamivel kisebb hangerőn. A bejáratási-zajszint ebben az esetben lecsökkenthető a következő módszerrel: Állítsa a két hangsugárzót egymással szembe, úgy, hogy egymáshoz a lehető legközelebb álljanak. Az egyik hangsugárzó kábelét kösse be ellentétes fázisban. (A "piros" kábelt a fekete aljzatba, a "fekete" kábelt pedig a piros aljzatba.) Mivel csak az egyik hangsugárzó fog helytelen fázisban működni, így a hangszórók részben kioltják egymás hangját. Tovább csökkenthető a zajszint, ha a hangsugárzókat letakarja valamilyen hangelnyelő anyaggal, ruhával, paplannal, stb.
...

 
Ezt mennyire kell komolyan venni, vagy ezt csak a drága hangfalaknál kell így csinálni, vagy az egész túl van lihegve?
Segítsetek, mert nem értek hozzá...

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »



Karácsonyra kaptam egy Yamaha PianoCraft E-600-ast  Lenne pár kérdésem:

1. Ha van a tv-den komponens bemenet akkor a "component video"-val, ha nincs akkor scarttal.
2. Dvd-erősítő: analóg hanghoz jó a sima IC, de ahhoz hogy a dvd-k térhangzását ki tudd használni optikai vagy coax kábellel is összekell kötni. Hogy ezek közül melyik a jobb arról megoszlanak a vélemények....nézz vmit ami árban neked stímmel és vedd azt

Erre a sárgára gondoltál:
 

 
Ezzel csak az a baj, hogy csak a TV elején van, és így elég csúnyán lenne megoldva a dolog. Esetleg van egy olyan SCART-om amibe bele lehet dugni, csak hát akkor ez nem ugyanaz mintha SCART-SCART-al lenne bekötve (ez van most)?
 
Lacynak igaza van ez az erősítő csak két csatornás. Akkor marad az IC, vagy legyen mégis coaxiális, hiába sztereó?

Vendég

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hoppácska... ez az erősítő csak két csatornás, így nemigen lehet térhatású erősítésről beszélni. Mondjuk pont a Yamaha gyárt (még talán) olyan 3 csatornás erősítőt+dekóder kombinációt, ami a center és a háttér hangfalak erősítésére szolgál ilyen esetben.

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Karácsonyra kaptam egy Yamaha PianoCraft E-600-ast Lenne pár kérdésem:

1. Ha van a tv-den komponens bemenet akkor a "component video"-val, ha nincs akkor scarttal.
2. Dvd-erősítő: analóg hanghoz jó a sima IC, de ahhoz hogy a dvd-k térhangzását ki tudd használni optikai vagy coax kábellel is összekell kötni. Hogy ezek közül melyik a jobb arról megoszlanak a vélemények....nézz vmit ami árban neked stímmel és vedd azt

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »


Karácsonyra kaptam egy Yamaha PianoCraft E-600-ast :box:
Lenne pár kérdésem:
1. Hogy kössem össze a dvd-t a Tv-vel, hogy a legjobb minőséget kapjam (S-Video, SCART, Composite Video, Component Video?
-szerintem SCART
2. Hogy kössem össze a dvd-t az erőlködővel, hogy a legjobb minőséget kapjam (2 IC, coaxial, optical)
-szerintem 2 IC , az opticalt ki is zárnám mivel olvastam az erről szóló topicot ahol megegyeztetek, hogy 2 egyforma sínvonalú coax és optikai kábél közöl az optikai drágább.
 
Majd tervezem a gyári kábelek lecserélését...
 
hátlap

 
A válaszokat előre is köszönöm

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”