A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Yamaha PianoCraft E-600

kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 22

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »

A manual szerint nincs az erősitőnek digitális bemenete (sem coax sem optikai), úgyhogy hiába van a DVD játékosnak mindkét kimenetből, egyiket sem tudod használni (legalábbis nem ezzel az erősitővel együtt) Marad az analóg kábel. 3-4000 Ft-ért bármelyik hiradástechnikai üzletben vehetsz megfelelőt. Én ennél sokkal drágább kábelbe nem fektetnék, de te tudod.

/tau ba

Majd készülök kábeleket venni, de még nem most. Először valami jobb hangfalakon gondolkodom pl. Wharfedale Diamond 9.3+ egy jó kis söund arts állvány

tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: tau_ba »

Beelőztél miközben írtam.

/tau ba

Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: tau_ba »

A manual szerint nincs az erősitőnek digitális bemenete (sem coax sem optikai), úgyhogy hiába van a DVD játékosnak mindkét kimenetből, egyiket sem tudod használni (legalábbis nem ezzel az erősitővel együtt) Marad az analóg kábel. 3-4000 Ft-ért bármelyik hiradástechnikai üzletben vehetsz megfelelőt. Én ennél sokkal drágább kábelbe nem fektetnék, de te tudod.

/tau ba

Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó

Yamaha PianoCraft E-600

Köszi-köszi

Sajnos nem áll rendelkezésre sem a koax sem azoptikai kábel  :D

Ne haragudj Kaltenpeti, de én az erősítő hátulján nem látok se optikai, se koax digitális bemenetet. ;) :punk: Melyik lenne az szerinted? :smile32:

A hangfalak meg idővel úgyis bejáródnak, nem eszik olyan forrón a kását... :D

Huuu b*szki! Rendesen megtévedtem. Előttem volt a DVD manualja és ott van egy rajz, hogy miképpen lehet összekötni az erősítővel, csakhát az általánosan van lerajzolva, nem az én erősítőmre vonatkozik... :huh:

Továbbá az erősítő manualjában is van egy kép a DVD és az erősítő van rajta. Megszokásból rögtön az alsó képre figyeltem, mivel az erősítő szokott lenni legalul, ott szépen ott van a coaxi és az optikai is, csakhát a képen a DVD van lent és rajta az erősítő :box:

Ezennel elnézést kérek mindenkitől.

YvsMad-nak igaza van, és a szeme is nagyon jó. Kösz szépen YvsMad, hogy felnyitottad a szemem.

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 334

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Köszi-köszi

Sajnos nem áll rendelkezésre sem a koax sem azoptikai kábel  :box:

Ne haragudj Kaltenpeti, de én az erősítő hátulján nem látok se optikai, se koax digitális bemenetet. :huh::D Melyik lenne az szerinted? :smile32:

A hangfalak meg idővel úgyis bejáródnak, nem eszik olyan forrón a kását... ;)

Eladó spéci CD-R lemezek: viewtopic.php?f=66&t=43468

TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó

Yamaha PianoCraft E-600

Hoppácska... ez az erősítő csak két csatornás, így nemigen lehet térhatású erősítésről beszélni. Mondjuk pont a Yamaha gyárt (még talán) olyan 3 csatornás erősítőt+dekóder kombinációt, ami a center és a háttér hangfalak erősítésére szolgál ilyen esetben.

:smile32: most kiderült hogy nem néztem meg tüzetesen a képeket és a linket....

akkor elégnek kell lennie egy sima IC-nek, de ha rendelkezésre áll a koax és az optikai kábel is akkor érdemes kipróbálni hogy melyikkel tetszik a legjobban.

A tv elején ez egy komposit és egy L+R audio bemenet.

Akkor marad a scart.

Köszi-köszi

Sajnos nem áll rendelkezésre sem a koax sem azoptikai kábel :huh:

SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 0

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: SchJohny »

Hoppácska... ez az erősítő csak két csatornás, így nemigen lehet térhatású erősítésről beszélni. Mondjuk pont a Yamaha gyárt (még talán) olyan 3 csatornás erősítőt+dekóder kombinációt, ami a center és a háttér hangfalak erősítésére szolgál ilyen esetben.

:smile32: most kiderült hogy nem néztem meg tüzetesen a képeket és a linket....

akkor elégnek kell lennie egy sima IC-nek, de ha rendelkezésre áll a koax és az optikai kábel is akkor érdemes kipróbálni hogy melyikkel tetszik a legjobban.

A tv elején ez egy komposit és egy L+R audio bemenet.

Akkor marad a scart.

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.

kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó

Yamaha PianoCraft E-600

Bejáratás extrán nem szükséges, szerintem elég, ha hallgatod, rendszeresen mindenféle zenékkel, amik minden frekitartományban megdolgoztatják a hangszórókat. Extra hangerőt azért az első pár órában nem alakalmaznék...

Kösz

Vendég

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Bejáratás extrán nem szükséges, szerintem elég, ha hallgatod, rendszeresen mindenféle zenékkel, amik minden frekitartományban megdolgoztatják a hangszórókat. Extra hangerőt azért az első pár órában nem alakalmaznék...

kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó

Yamaha PianoCraft E-600

Ez áll a Netdepo oldalán:

A hangsugárzók bejáratására többféle módszer létezik, a két leggyakrabban alkalmazott módszer:

1. Bejáratás zenével

2. Bejáratás erre a célra gyártott "bejáratójelet" tartalmazó CD-lemez

...

A másik módszerhez szükség van úgynevezett "bejárató-jelet" tartalmazó CD-lemezre. A CD-lejátszón a fent leírt módon a bejárató-jelet tartalmazó sávot kell ismételtetni, de valamivel kisebb hangerőn. A bejáratási-zajszint ebben az esetben lecsökkenthető a következő módszerrel: Állítsa a két hangsugárzót egymással szembe, úgy, hogy egymáshoz a lehető legközelebb álljanak. Az egyik hangsugárzó kábelét kösse be ellentétes fázisban. (A "piros" kábelt a fekete aljzatba, a "fekete" kábelt pedig a piros aljzatba.) Mivel csak az egyik hangsugárzó fog helytelen fázisban működni, így a hangszórók részben kioltják egymás hangját. Tovább csökkenthető a zajszint, ha a hangsugárzókat letakarja valamilyen hangelnyelő anyaggal, ruhával, paplannal, stb.

...

Ezt mennyire kell komolyan venni, vagy ezt csak a drága hangfalaknál kell így csinálni, vagy az egész túl van lihegve? :smile32:

Segítsetek, mert nem értek hozzá...

kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó

Yamaha PianoCraft E-600

Karácsonyra kaptam egy Yamaha PianoCraft E-600-ast  :smile32:

Lenne pár kérdésem:

1. Ha van a tv-den komponens bemenet akkor a "component video"-val, ha nincs akkor scarttal.

2. Dvd-erősítő: analóg hanghoz jó a sima IC, de ahhoz hogy a dvd-k térhangzását ki tudd használni optikai vagy coax kábellel is összekell kötni. Hogy ezek közül melyik a jobb arról megoszlanak a vélemények....nézz vmit ami árban neked stímmel és vedd azt :huh:

Erre a sárgára gondoltál:

18457649.jpg

Ezzel csak az a baj, hogy csak a TV elején van, és így elég csúnyán lenne megoldva a dolog. Esetleg van egy olyan SCART-om amibe bele lehet dugni, csak hát akkor ez nem ugyanaz mintha SCART-SCART-al lenne bekötve (ez van most)?

Lacynak igaza van ez az erősítő csak két csatornás. Akkor marad az IC, vagy legyen mégis coaxiális, hiába sztereó?

Vendég

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: Vendég »

SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 0

Yamaha PianoCraft E-600

Hozzászólás Szerző: SchJohny »

Karácsonyra kaptam egy Yamaha PianoCraft E-600-ast :smile32:

Lenne pár kérdésem:

1. Ha van a tv-den komponens bemenet akkor a "component video"-val, ha nincs akkor scarttal.

2. Dvd-erősítő: analóg hanghoz jó a sima IC, de ahhoz hogy a dvd-k térhangzását ki tudd használni optikai vagy coax kábellel is összekell kötni. Hogy ezek közül melyik a jobb arról megoszlanak a vélemények....nézz vmit ami árban neked stímmel és vedd azt :huh:

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.

kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó

Yamaha PianoCraft E-600

Karácsonyra kaptam egy Yamaha PianoCraft E-600-ast :box:

Lenne pár kérdésem:

1. Hogy kössem össze a dvd-t a Tv-vel, hogy a legjobb minőséget kapjam (S-Video, SCART, Composite Video, Component Video?

-szerintem SCART :smile32:

2. Hogy kössem össze a dvd-t az erőlködővel, hogy a legjobb minőséget kapjam (2 IC, coaxial, optical)

-szerintem 2 IC :huh: , az opticalt ki is zárnám mivel olvastam az erről szóló topicot ahol megegyeztetek, hogy 2 egyforma sínvonalú coax és optikai kábél közöl az optikai drágább.

Majd tervezem a gyári kábelek lecserélését...

hátlap

18452135.jpg

A válaszokat előre is köszönöm

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”