Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DV-t PC-re

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

DV-t PC-re

Hozzászólás Szerző: NZoli »


N.Zoli! én olyan progit keresek, amivel MPEG2-t lehet könnyen, gyorsan vágni. Az általad említett progival próbáltál már ilyet művelni?
Bocsi, nem olvastam a postokat mostanában.
 
MPEG-et vágni olyan, mint PDF-et, vagy akár kinyomtatott könyvet utólag szerkeszteni :-)
 
MPEG fájl vágására régebben a TMPG Enc MPEG-tools részét használtam. ez átkódolás nélkül, gyorsan megoldotta, de a hang elcsúszott. Vagy a Virtualdubmod lehet jó esetleg videoszerkesztő programok. De pl. az adobe premiere pro kész mpeg-et nem olvas be :-(
A Pinnacle Studioval lehet on-the fly MPEG-be is "digizni" DV anyagot, és az kezeli is később az idővonalon. szerintem ilyan módon lehet viszonylag egyszerűen megoldani a darabolást.
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

DV-t PC-re

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Hali! 
Nekem is DV-s kamerám van, és a videókat DVD-be szeretném kiírni. Ulead Videoval teszem fel a gépre AVI-ba, mert a hangank így jó a minősége. Viszont így külön fájlokba teszi azt amikor elindítottam és leállítottam a kamerát. Tehát ha van hogy 10 részbe. Eddig úgy csináltam, hogy miután megvolt az AVI VirtuálDubbal néhány részt egybevettem, majd TMP-Genc Xpress-el átalakítottam mpg-be, és az mpg-kből csináltam VOB-ot. Elég macerás dolog volt, de tökéletes minőség.
De a TMP-Genc XPress trial verzió volt, és 14 nap után nem tudtam elindítani. 2 gépem van, tehát így már 28 napig futott a progi, de most mind a 2 gépre hiába teszem fel, nem engedi elindítani.
Tehát nekem igazából csak arra kellene megoldás, hogy AVIból mpg-be. Persze az lenne a legjobb, ha 1ből tudnám a sok AVI-t DVD-re, de elég sokat kerestem mostanában, és úgy látom, hogy ez lehetetlen.
Amennyiben tudtok valami progit a problémámra lécci szóljatok, mert mostanában elég sokat kameráztam.
De lehet újratelepítem WinXP-t és újra lesz 14 boldog napom!
 
Köszike előre is!
 
Üdvözlettel:
        Ecker Gábor

Miért baj, hogy trackekre bontja a videót az Ulead? Könnyebb lesz menüt csinálni hozzá.
Egyébként az automatikus jelenetváltás-felismerés menüben kikapcsolható, ekkor 1 folyamatos videód lesz, amiből utólag kivághatod a felesleges részeket.
Aviból DVD-t nagyon sok programmal lehet csinálni, pl. Nero Vision (Express), Power Producer, sőt maga az Ulead DVD Workshop is képes erre, csak nem capture-t kell választani, hanem meglévő fájlt kell megnyitni. Mivel a Ulead DVD-t is tud készíteni, szerintem felesleges egy közbenső formátumba (AVI-ba) menteni az eredményt.
Nézz át az AVI to DVD, vagy S/VCD topicba!
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
huncasper
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:44
Értékelés: 0

DV-t PC-re

Hozzászólás Szerző: huncasper »


Hali!
 
Nekem is DV-s kamerám van, és a videókat DVD-be szeretném kiírni. Ulead Videoval teszem fel a gépre AVI-ba, mert a hangank így jó a minősége. Viszont így külön fájlokba teszi azt amikor elindítottam és leállítottam a kamerát. Tehát ha van hogy 10 részbe. Eddig úgy csináltam, hogy miután megvolt az AVI VirtuálDubbal néhány részt egybevettem, majd TMP-Genc Xpress-el átalakítottam mpg-be, és az mpg-kből csináltam VOB-ot. Elég macerás dolog volt, de tökéletes minőség.
De a TMP-Genc XPress trial verzió volt, és 14 nap után nem tudtam elindítani. 2 gépem van, tehát így már 28 napig futott a progi, de most mind a 2 gépre hiába teszem fel, nem engedi elindítani.
Tehát nekem igazából csak arra kellene megoldás, hogy AVIból mpg-be. Persze az lenne a legjobb, ha 1ből tudnám a sok AVI-t DVD-re, de elég sokat kerestem mostanában, és úgy látom, hogy ez lehetetlen.
Amennyiben tudtok valami progit a problémámra lécci szóljatok, mert mostanában elég sokat kameráztam.
De lehet újratelepítem WinXP-t és újra lesz 14 boldog napom!
 
Köszike előre is!
 
Üdvözlettel:
Ecker Gábor

Avatar
tomej
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2005.12.22., csüt. 13:10
Értékelés: 1

DV-t PC-re

Hozzászólás Szerző: tomej »

kösz

Avatar
fityusz
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2005.09.02., pén. 11:13
Értékelés: 0

DV-t PC-re

Hozzászólás Szerző: fityusz »


Van egy pár hasznos dolgom/tapasztalatom DV (D8) kezelésére.Bejátszásra a Scenalyzer Live!-t javaslom. Ezernyi opcióval pl. scene detection dátum/idő alapján, amitől külön vagy épp egy AVI klipbe ment.
Közvetlen MPEG2-be mentéshez (pl. amikor analóg bemenetről TV adást digiztem) a MainConcept MPEG encoder-e vált be. Gyors, realtime kódoláshoz "butított" paraméterekkel sem volt észrevehetően (zavaróan) kockás vagy moszkitós (PIV, 2G4, 512k RAM, 7200-as 80G winyó)
Találtam programot, ami az AVI-ban tárolt időkódot szépen kijátssza subtitle fájlba (pl. .sub, .srt). Ezt lehet addig konvertálgatni, amíg pl. az Adobe Encore DVD be tudja olvasni feliratkészítéshez. (mondjuk a vágásokat lekövetni és szinkronba tenni elég gáz meló, a felénél hagytam is.)
 
 
OFFTOPIC:


Nem tud valaki iLink (Sony kamera) doktort? A TRV-110-em portja egy rossz dugástól meghalt.

 


N.Zoli! én olyan progit keresek, amivel MPEG2-t lehet könnyen, gyorsan vágni. Az általad említett progival próbáltál már ilyet művelni?

Easy Video Splitter. ITT megtalálod meggyógyítva.
Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van. És még kemény se legyek?

Avatar
tomej
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2005.12.22., csüt. 13:10
Értékelés: 1

DV-t PC-re

Hozzászólás Szerző: tomej »


Van egy pár hasznos dolgom/tapasztalatom DV (D8) kezelésére.Bejátszásra a Scenalyzer Live!-t javaslom. Ezernyi opcióval pl. scene detection dátum/idő alapján, amitől külön vagy épp egy AVI klipbe ment.
Közvetlen MPEG2-be mentéshez (pl. amikor analóg bemenetről TV adást digiztem) a MainConcept MPEG encoder-e vált be. Gyors, realtime kódoláshoz "butított" paraméterekkel sem volt észrevehetően (zavaróan) kockás vagy moszkitós (PIV, 2G4, 512k RAM, 7200-as 80G winyó)
Találtam programot, ami az AVI-ban tárolt időkódot szépen kijátssza subtitle fájlba (pl. .sub, .srt). Ezt lehet addig konvertálgatni, amíg pl. az Adobe Encore DVD be tudja olvasni feliratkészítéshez. (mondjuk a vágásokat lekövetni és szinkronba tenni elég gáz meló, a felénél hagytam is.)
 
 
OFFTOPIC:


Nem tud valaki iLink (Sony kamera) doktort? A TRV-110-em portja egy rossz dugástól meghalt.



N.Zoli! én olyan progit keresek, amivel MPEG2-t lehet könnyen, gyorsan vágni. Az általad említett progival próbáltál már ilyet művelni?

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

DV-t PC-re

Hozzászólás Szerző: NZoli »


Van egy pár hasznos dolgom/tapasztalatom DV (D8) kezelésére.
Bejátszásra a Scenalyzer Live!-t javaslom. Ezernyi opcióval pl. scene detection dátum/idő alapján, amitől külön vagy épp egy AVI klipbe ment.
Közvetlen MPEG2-be mentéshez (pl. amikor analóg bemenetről TV adást digiztem) a MainConcept MPEG encoder-e vált be. Gyors, realtime kódoláshoz "butított" paraméterekkel sem volt észrevehetően (zavaróan) kockás vagy moszkitós (PIV, 2G4, 512k RAM, 7200-as 80G winyó)
Találtam programot, ami az AVI-ban tárolt időkódot szépen kijátssza subtitle fájlba (pl. .sub, .srt). Ezt lehet addig konvertálgatni, amíg pl. az Adobe Encore DVD be tudja olvasni feliratkészítéshez. (mondjuk a vágásokat lekövetni és szinkronba tenni elég gáz meló, a felénél hagytam is.)
 
 
OFFTOPIC:


Nem tud valaki iLink (Sony kamera) doktort? A TRV-110-em portja egy rossz dugástól meghalt.

Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
Réti bika
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.03.02., szer. 11:34
Értékelés: 0

DV-t PC-re

Hozzászólás Szerző: Réti bika »


Milyen kamera volt ez?
Ez egy Sony DCR-PC101E.
Már 1 vagy 2 éves kamera, ha nem régebbi.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DV-t PC-re

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »

Milyen kamera volt ez?

Avatar
Réti bika
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.03.02., szer. 11:34
Értékelés: 0

DV-t PC-re

Hozzászólás Szerző: Réti bika »


Megvan,
A camerát rá kellett kötni a 220-ra. Most hibátlanul működik.
Csináltam vele mindent Avi-t, Mpeget és mindenféle progival crealni és lejátszani.
Erre csak ennyi volt a gond, hogy tápolni kellett. Tiszta vicc, ezt akor megértem, ha merülőben lett volna az aksi, de így?!
Köszönöm a segítségeket.
Remélem más is tanult belőle.
 
Üdv: Réti bika

Avatar
mrt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 16:34
Értékelés: 0

DV-t PC-re

Hozzászólás Szerző: mrt »


A gépem paraméterei: Barton 2500+ proci, leadtek 6800 vga, asus a7n8x-E Delux alaplap,1 giga ram (dual channel, 2x512MB),2x300Gb vinyó raidbe.Elméletileg elégnek kell lennie.


Gyakorlatilag is, mivel én egy 600-as cerkával kezdtem, 5400 fordulatú 40gigás vincsivel és nem volt frame drop!
Arra próbálj rájönni, hogy capture közben dobja el a képet, vagy csak a lejátszás darabos. Próbálj másik progival is digizni..

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

DV-t PC-re

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Máskor nálam is volt ilyesmi probléma.
Én ULEAD-dal captureöltem avi-ba és ott lehet állítani dv type1 és dv type2 között. Fogalmam sincs hogy mi a különbség, de az egyik beállítással akadt a másikkal nem.

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Vendég

DV-t PC-re

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gondolom a kamera megy akkuról...
De annak semmi köze ehhez.
Inkább arra válaszolj, hogy a bevitt anyag milyen formátumú???

Avatar
Réti bika
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.03.02., szer. 11:34
Értékelés: 0

DV-t PC-re

Hozzászólás Szerző: Réti bika »


A gépem paraméterei: Barton 2500+ proci, leadtek 6800 vga, asus a7n8x-E Delux alaplap,1 giga ram (dual channel, 2x512MB),2x300Gb vinyó raidbe.
Elméletileg elégnek kell lennie. arra gondoltam, hogy lehet attól, hogy aksiról megy és nincs bedugva a 220-ba?

Vendég

DV-t PC-re

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem is volt ilyen gond, méghozzá úgy, hogy elötte ugyanezen a gépen gond nélkül ment a dolog. Valami kodek, vagy program telepítési mizéria lehetett, mert ujratelepítés után megjavult.
De hozzáteszem, hogy én tudtam, hogy a gépem elegendő hozzá teljesítményben, mivel ment már rajta rendesen.
Némi paramétert írhatnál a gépedről is...
Amúgy mostabnában a pinneacle 8-at használom az AVI bevitelére, és az Ulead-al szerkesztem, ez bizonyult a legjobb megoldásnak.
 
Ja igen!!!
Nagyon fontos, hogy a bevitt anyag az AVI lesz, mert ha esetleg közben konvertál is MPEG 2 -re akkor az biz tényleg gépigényes, és ettől is lehet ez a hiba.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DV-t PC-re

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »

Talán nem elég gyors a winchestered. Mik a géped paraméterei? A DV elég nagy adatátvitelt használ, kell hozzá vas.

Avatar
Réti bika
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.03.02., szer. 11:34
Értékelés: 0

DV-t PC-re

Hozzászólás Szerző: Réti bika »


Sziasztok,
 
Én két napja kezdtem foglalkozni a kamerázás dolgaival és rögtön problémám van. Firewire-n keresztül próbálok meg dv szalagról felvételt pc-re átvinni. Ezt a windvd creator platinummal próbálom véghez vinni, de amikor visszanézem pc-ről az elkészült anyagot, akkor darabos a videó. Ebben kérem a tapasztaltabbak segítségét. Mi lehet a megoldás? Várom a segítségeteket. Előre is köszönöm.
 
Üdv: Réti bika

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”