Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
WiZARD
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:30
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: WiZARD »


tsc: a beépített dac-ot még mindig nem próbáltad?
ha van időd/kedved pls próbáld már ki
 
Slimdevices Squeezebox > ezt ismeri valaki?
flac támogatásról írnak, ami szimpatikus.
meg Burr-Brown dac... (bár tudom, egy jól csengő név nem feltétlen jelent jót)
High fidelity Burr-Brown™ 24-bit DAC Two dedicated linear power regulators for DAC and line-out stages
Full 6.0Vpp line-level signals
Signal-to-noise ratio: over 100dB
Total harmonic distortion: less than -93.5dB (0.002%)

 
jitterről ezt írják: "Intrinsic jitter: less than 50ps (standard deviation) "

házimozi:
projector: Samsung SP-A600 vászon: Bydium 96" oldalfeszített erősítő: harman/kardon AVR360 center: B&W LCR-600 S3 (van den Hul CS-122) front: B&W 603 S2 (van den Hul CS-122) surround: Focal Sib-XL sub: B&W ASW-600 (Neotech KHS-441SM)

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok,
 
Nálam pl. egy hasonló "CD lejátszót helyettesítő" funkciót tölt be a Dreambox 7000s digitális műholdvevő.
Nekem ebben van egy 120GB -os winchester (ami sajnos már betelt), és erről hallgatok zenét (wav formátumban lejátszva a digitális kimenetéről), és nem kell hozzá számítógép, hogy zenét hallgassak (ez is egy kis számítógép tulajdonképpen, Linux OP rendszerrel).
Ez (vagyis nem ez, hanem már az újabb 7020s) újonnan 120EFt + amilyen winchester -t raksz bele, annak az ára. De van olcsóbb verzió is amibe nem lehet winchestert rakni (azzal a Roku Soundbridge -hez hasonlóan "csak" számítógépen keresztül lehet lejátszani) Ez olyan 50EFt körül lehet.
 
A Dreambox -nak ugyan nem a zenehallgatás a fő profilja (lehet vele sok sok kódolt és kódolatlan csatornát is nézni és felvenni is azt a winchester -re, vagy a 100Mb -es Ethernet csatlakozón keresztül a számítógépre), de zenéthallgatni is jó.
Főbb tulajdonságok:
 
- elsősorban műholdvevő (filmek, zenecsatornák, stb.)
- Rádiót is lehet vele hallgatni (műholdas rádiók, és netrádiókat is ha egy PC -n, vagy egy router -en keresztül kilát a netre a Dreambox)
- Lehet interneten keresztül is vezérelni (pl.: a munkahelyeden jut eszedbe, hogy fel akarsz venni egy filmet akkor interneten keresztül beállíthatod a felvételt).
- A segítségével lehet képeket is nézegetni TV -n.
- Zenehallgatás: mp3 -at, ogg -ot, és wav -ot játszik le.
- filmnézés: mpg -et, vob -ot lejátszik közvetlenül, avi -t csak a számítógépen keresztül egy VideoLan program segítségével.
- CF kártya is helyezhető bele, és az azon található adatot le is tudja játszani.
- usb be/ki menete is van, ide pl. pendrive -ot lehet dugni és az azon található file -okat szintén le tudja játszani.
- Pl. van aki FTP szerverként használja és a Dreambox winchester -én lévő dolgokat megosztja.
- A wireless számítógép hálózat is megoldható vele, ehhez valami wireless adóvevőt kell dugni az usb -jébe (ehez nem értek, még nem próbáltam, mert nekem egyszerűen UTP kábellel van összekötve a számítógéppel).
- akár az (már itt a fórumon is említett) időjárás jelentés is lekérhető vele a netről.
- De a megfelelő programok rátelepítésével elég széles a felhasználhatósági köre.
 
Hát kb. ennyi, de gondolom van aki ismeri közülletek a Dreambox -ot, csak megpróbáltam felvázolni, hogy mi mindenre (ezen belül zenehallgatásra is) jó.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »

Végülis bármit lehet, de én inkább otthon használom. Kocsiban már van MP3-as fejegység, azt se használom túl gyakran, meg van iPod Shuffle-m (20 gramm) ha utazni-bringázni akarok. De ezek egyéni szoc. "problémák".

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Nem kell se PC, se internet, csak áram.
Igen erre már én is gondoltam, hogy pl. így utazásra is kiváló lehet, akár tengerpartra is.

Most nem azért, de egy 9 voltos akuval kiegészítve simán használhatnád akár a kocsiban, vagy bringázás közben. Vagy fenn a cápafigyelő toronyban
gordon314.fw.hu

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Nem kell se PC, se internet, csak áram.
Igen erre már én is gondoltam, hogy pl. így utazásra is kiváló lehet, akár tengerpartra is. :)

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


....Tehát úgy tűnik, ez egy kvázi undokumented feature, így én emiatt nem venném meg.
Azért majd kipróbálhatom 1x.

Légyszi próbáld már ki, ha van rá lehetőséged, mert izgatja a fantáziámat!
 
(Meg aztán képzeld el, ahogy egy teszten megjelensz göndör szőrős testeddel fürdőnaciban, az egyik hónod alatt egy vörös életmentő bólya, míg a másik alatt a Roku és azt mondod, hogy na ezt tessék rákötni a DAC-ra! Nem kell se PC, se internet, csak áram.)
gordon314.fw.hu

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Működik a CF kártyáról való lejátszás.....

Ki is próbáltad? Ha még nem akkor megtennéd nekem wav-el, esetleg lossless wma-val, ape-el?

A készítők közül az egyik programozó írta a fórumukon, szóval nem kifejezetten reklámozzák, mert alapvetően nem erről szól a masina, de tudja. Mp3, WMA (lossless is), és WAV megy neki. Apét nem tud egyébként sem, csak valami transzkódolós pc-s host programmal, ami menet közben alakítja át.
Állítólag teljesen stabil meg jól műxik csak nem mindenféle CF kártya garantáltan támogatott, de valami ajánlott gyártót írtak ott.
 
Tehát úgy tűnik, ez egy kvázi undokumented feature, így én emiatt nem venném meg.
Azért majd kipróbálhatom 1x.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Működik a CF kártyáról való lejátszás.....

Ki is próbáltad? Ha még nem akkor megtennéd nekem wav-el, esetleg lossless wma-val, ape-el?
gordon314.fw.hu

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Működik a CF kártyáról való lejátszás.
 
Ma magyarítottam a cuccost, nagyon jó lett.
 
A standby módban mutatja az órát - napot - évet, ez nagyon szimpi.
 
(előbb-utóbb az időjárást is fogja)

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »

Ha az EAC -ot választod, akkor elvileg nem.. Nem?

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »


.. Ez utóbbi folyamat állítólag viszont nagyon kedvező jitter értékű ennél a készüléknél, így tényleg "tökéletes futóműként" dolgozhat a rendszer.
- cool, koszi azert osszehoztuk a lkkn-t {kozos nevezo }
- itt szerintem egy lenyeges dolog lehet espedig a PC-s CD-ROM futomuve, amivel lerippeled a lemezed. Itt szvsz. elegge nagy lehet a szoras
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Ez utóbbi folyamat állítólag viszont nagyon kedvező jitter értékű ennél a készüléknél, így tényleg "tökéletes futóműként" dolgozhat a rendszer.
ha ez így van akkor tsc megoldása tényleg nagyon jó és innovatív!

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Tami jó nyomon jár! Arra gondoltam, hogy az adatkiolvasás ugyan helyes, de az adatok időbelisége más. Igazából nem gondoltam bele, hogy amint a beolvasás megtörtént és a számíógépen van az adat, akkor onnan nem beszélhetünk időbeliségről egészen addig, amíg a Roku ki nem adja a jeleket a digitális kimenetén. (Amire ugye Gandalf gondolt.)
 
Ez utóbbi folyamat állítólag viszont nagyon kedvező jitter értékű ennél a készüléknél, így tényleg "tökéletes futóműként" dolgozhat a rendszer.
gordon314.fw.hu

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »


- hmm de akkor te hogyan ertelmezed a kov.:
Jitter.. Azt én el tudom fogadni, hogy az EAC mondjuk adathelyesen olvassa be a lemezt, de vajon az időbeliség rendje is megmarad tökéletes állapotában? Ha megmarad, akkor a hálózati adattovábbítás során is megmarad ez?


- en teljesen ertelek.. csak itt is a hang rippeleserol van szo - digit jelekke alakitasarol.. - en jelen esetben pedig  mar a digit info atvitelehez szoltam, Media PC-n levo digitalis adat eljuttatasa {jelen esetben WLAN} halozaton keresztul a SoundBridge eszkozig - annak DAC-jaig. 
 
  NO itt nincs jitter!!


Szerintem Gordon a SoundBridge és a DAC közötti jiterre gondol, mivel a dac-ban nincs órajelgenerátor, így arra kell hagyatkozni ami a "kütyüben" van.

T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


- en teljesen ertelek.. csak itt is a hang rippeleserol van szo - digit jelekke alakitasarol.. - en jelen esetben pedig mar a digit info atvitelehez szoltam, Media PC-n levo digitalis adat eljuttatasa {jelen esetben WLAN} halozaton keresztul a SoundBridge eszkozig - annak DAC-jaig.
 
NO itt nincs jitter!!


Szerintem Gordon a SoundBridge és a DAC közötti jiterre gondol, mivel a dac-ban nincs órajelgenerátor, így arra kell hagyatkozni ami a "kütyüben" van.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »


..Én amikor elolvastam a könyvet meglepődtem, hogy hogyan lehetett ilyen trágya szabványt kitalálni az audio cd-nek.
- az olcso eloallithatosagra is gondoltak
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »


- en teljesen ertelek.. csak itt is a hang rippeleserol van szo - digit jelekke alakitasarol..
- en jelen esetben pedig mar a digit info atvitelehez szoltam, Media PC-n levo digitalis adat eljuttatasa {jelen esetben WLAN} halozaton keresztul a SoundBridge eszkozig - annak DAC-jaig.
 
NO itt nincs jitter!!
 
szvsz.
 
rippeleskor van.. mint ahogy lentebbi idezeted irja is az okat!
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


hmmm... - akkor szvsz. nemvagytisztaban a dolgokkal {vagy en nem ertem a problemat} :) digitalis jelek atvitelerol {adatativtel} beszelunk, hol itt a jitter?

Szerintem Gordon arra gondol, hogy a kütyü nem adja jitter mentesen a da átalakítónak a digitális jeleket.
 
Hozzáteszem én általában rendkívül szkeptikus vagyok a jitter kérdést illetően, mivel annak hatását a rippeléskor is feltételezik, pedig akkor nem lehet.
 
OFF
 
Bemásolok ide egy kis röviditett leírást Jákó Péter digitális hantechnika könyvéből.
 
Megpróbálok rövidíteni. Az adatok blokkokban vannak ahogy az adat cd-n. A nagy különbség, hogy az adat-cd-n a blokkokat szektorcímmel lehet azonosítani. viszont a hangminták blokkjai nincsenek ezen a módon megcímezve, így azonosításuk az abszolút idő alapján történik. A blokkok szinkron biteket,szubkod biteket és hangminta biteket és paritás biteket tartalmaznak. A subkod bitek felelősek a hibajavításért és más információk tárolásáért is. A subkód bitek viszont nem blokkonként vannak értelmezve, hanem több blokk , pontosan 98, szubkódbitjei együtt.
 
A szubkódcsatorna és adatbitek külön vannak kezelve. A hangminták pufferve vannak, de értelemszerűen a szubkód csatornák bitjeit külön kell kezelni, mivel adatblokkonként 8 bit szubkód van és 98 adatblokk szubkódbitjeit lehet értelmezni együtt . A szubkódadatokat és a tényleges adatokat "párba kell rendezni", hogy tudjuk az adatcsoportok elejét és végét. Ez nem mindig sikerül és ilyenkor átlapolódás lehet vagy hiány. Ez hallható problémákat okoz.
 
No emlékszem arra, amikor még egy cd író jó 300e volt, valóban voltak a másolt lemezeken pattogások és egyéb hibák főleg a lemezek elején. De mára gyakorlatilag a leggagyibb cd-rom is tökéáletesen kiolvas egy cd-t. Ezt könnyű tesztelni, amit többen megtettek. Legrabbeltek különféle gépeken ugyanazt a tracket. Utána ezt összehasonlították és bitről bitre megeggyezett, az összes állomány. Nyilván belátható, hogy 10 gép tízféle olvasója nem tévedhet egyformán. tehűt a kiolvasás tökéletes. Persze ez annak is köszönhető, hogy jó grabbelő szoftverek vannak.
 
Idézek ujabb részleteket nem szó szerint.
 
Számos másolószoftver rendelkezik jitterkorrekcióval. Az adatok olvasása merevlemezre íráskor nem folyamatosan, hanem átlapoltan történik. Pl. először kiolvassa a négy blokkot, utána negyediket hetedikig, hetediktől tizedikig. Eközben a szoftver az átlapolódó blokkcsoportokban a hullámforma vizsgálata alapján megpróbálja megkeresni a blokkok illesztési pontjait.
 
A tapasztalatok alapján ez tökéletesen működik. Én amikor elolvastam a könyvet meglepődtem, hogy hogyan lehetett ilyen trágya szabványt kitalálni az audio cd-nek.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


..nem az adatvesztéstől félek, ez azt hittem világosa jitter érték romlásától az átvitel során
(hiába kicsi a jitter mondjuk a rippelés során, ha az adatátvitel során leromlik)

hmmm...
- akkor szvsz. nemvagytisztaban a dolgokkal {vagy en nem ertem a problemat} :) digitalis jelek atvitelerol {adatativtel} beszelunk, hol itt a jitter?

hát pont ott! (a CD-ről lejátszás is digitális jelek átvitele)
gordon314.fw.hu

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »


..nem az adatvesztéstől félek, ez azt hittem világosa jitter érték romlásától az átvitel során
(hiába kicsi a jitter mondjuk a rippelés során, ha az adatátvitel során leromlik)

hmmm...
- akkor szvsz. nemvagytisztaban a dolgokkal {vagy en nem ertem a problemat} :) digitalis jelek atvitelerol {adatativtel} beszelunk, hol itt a jitter?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


.. Azt én el tudom fogadni, hogy az EAC mondjuk adathelyesen olvassa be a lemezt, de vajon az időbeliség rendje is megmarad tökéletes állapotában? Ha megmarad, akkor a hálózati adattovábbítás során is megmarad ez? ..

- ilyen szempontbol nyugodsz lehetsz.., akkor akar a mezei UTP-s kabeles atviteltol is felj
- maga a WLAN atvitel szempontjabol transzparens az egesz.., nincs bitvesztes, azt a TCP/IP elintezi!
pl. maskulomben nem tudnal hibamentesen letolteni netrol adat-ot tartalmazo ISO-t majd kiirni azt, vagy egy tomoritett allomanyt kicsomagolni CRC hiba nelkul

nem az adatvesztéstől félek, ez azt hittem világos
a jitter érték romlásától az átvitel során
(hiába kicsi a jitter mondjuk a rippelés során, ha az adatátvitel során leromlik)
gordon314.fw.hu

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


400 MHz Blackfin® procit ír.
 
Ilyen embedded cuccokon általában tényleg Linux, Dos, vagy Windows CE (.NET) fut. Ezen fogalmam nincs mi.
 
A nagyobbik már 24V-os amúgy, az legalább ipari szabvány.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »


- apropo csak nem egy ARM vagy xscale proci van benne?
- lehet az linux is vagy barmilyen embeded cucc..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »


..De biztos nem olyan 1xű a téma mert már megcsinálták volna gyorsan frissen.
- olyan ez mint a TV adas sugarzasa.., ha beszolsz a studioba a producernek, hogy tekerjen a filmen tekerni fog es odahaza a tv-n is azt latod hogy beleteker
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Azt hittem, hogy a LAN hálózatról másféle protokollal tölti le az infót. Az ilyen kütyükben valami kis linux szokott lenni.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”