Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

TFT monitorok topikja!

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: vtb »


Hőn szeretett özönvíz előtti Samsung tft-m módfelett megbetegült és amikor megérdeklődtem egy cimbitől aki kissé jártasabb a területen, hogy mi baja lehet, kettőt kérdezett: 3 évesnél régebbi? Samsung?
Miután közölte, hogy tft-t nem javítanak szinte sehol így a következő kérdésem már a "mit vegyek helyette?" volt.
 
..ja amúgy Acer lesz helyette, csak azért írtam, hogy vigyázva a használt Samsungokkal!

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: cisco »


SZiasztok! 
Low budget 19-es fekete monitort keresek, ami szépen néz ki (internet és szövegszerkesztésre lenne gyakorlatilag...) A trendy ezüstkorszakban ezt a kettőt találtam:
 
xerox xa 19i
 
LG 1919s
 
mindkettő 70ezer bruttó körül mozog, az lenne a kérdésem, hogy milyen monitorok ezek, ti már biztosan találkoztatok valamelyikkel, érdemes lemondanom a fekete színről, mert mondjuk 70-ért van sokkal jobb, meg ezeket konkrétan látta-e már valaki. A xerox az adatok alapján gyengébb, dehát ez nem feltétlenül jelent bármit is... Igazából a fekete szín jó lenne, pusztán azért akarok monitort venni, mert sokat kell majd (egy másik) gép előtt ülnöm, és sajnos a sima crt sokkal jobban fáraszt....

Nekem ugyanilyen Xerox van csak 17"-s. Csak a legjobbakat tudom róla elmondani. a 16ms pedig sztem sokkal kevesebb vagy a többi cég kamuzik írtó nagyot. egy 12ms LG-t használtam pár napig az 2 ilyen lassú volt mint a Xerox-om. Hiába scrollozol gyorsan, alig érezhető az utánhúzás.
 
Ja és az életben tán még szebb mint a képen
 
A másik készülékről nem tudok nyilatkozni.

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


SZiasztok! 
Low budget 19-es fekete monitort keresek, ami szépen néz ki (internet és szövegszerkesztésre lenne gyakorlatilag...) A trendy ezüstkorszakban ezt a kettőt találtam:
 
xerox xa 19i
 
LG 1919s
 
mindkettő 70ezer bruttó körül mozog, az lenne a kérdésem, hogy milyen monitorok ezek, ti már biztosan találkoztatok valamelyikkel, érdemes lemondanom a fekete színről, mert mondjuk 70-ért van sokkal jobb, meg ezeket konkrétan látta-e már valaki. A xerox az adatok alapján gyengébb, dehát ez nem feltétlenül jelent bármit is... Igazából a fekete szín jó lenne, pusztán azért akarok monitort venni, mert sokat kell majd (egy másik) gép előtt ülnöm, és sajnos a sima crt sokkal jobban fáraszt....

Az adásvételben találsz egy ezüst Samsungot, potom pénzért....

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
RCTiv
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 13:36
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: RCTiv »


SZiasztok!
 
Low budget 19-es fekete monitort keresek, ami szépen néz ki (internet és szövegszerkesztésre lenne gyakorlatilag...) A trendy ezüstkorszakban ezt a kettőt találtam:
 
xerox xa 19i
 
LG 1919s
 
mindkettő 70ezer bruttó körül mozog, az lenne a kérdésem, hogy milyen monitorok ezek, ti már biztosan találkoztatok valamelyikkel, érdemes lemondanom a fekete színről, mert mondjuk 70-ért van sokkal jobb, meg ezeket konkrétan látta-e már valaki. A xerox az adatok alapján gyengébb, dehát ez nem feltétlenül jelent bármit is... Igazából a fekete szín jó lenne, pusztán azért akarok monitort venni, mert sokat kell majd (egy másik) gép előtt ülnöm, és sajnos a sima crt sokkal jobban fáraszt....
JBL - HK - HT - Siltech - Az erő legyen veled

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Tami »


..
- ez nemidevalo!!!
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ehhez a Samsung 19-es wide DVI-vel TFT-hez mit szóltok? Látom, h olcsó (85eFT), de még is Samsung. Neten semmi nincs róla. Nem lehet olyan régi (4ms), h meg is szünt.
 


Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: saca »


- apropo nem tudsz valami olcso, lehet hasznalt is 17"/19" tft-t ha van benne hangszoro megjobb. ?

Egy ilyenem van ócsón ha köll...


Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Tami »


Vehetnék most "olcsón" egy ilyen moncsit: 
Dell 3007FPW
 
Csak mi a f..szt csináljak a 2560x1600 (WQXGA) felbontással? ... 

- nezel rajta 4db. 720p-s videot
- apropo nem tudsz valami olcso, lehet hasznalt is 17"/19" tft-t ha van benne hangszoro megjobb. ?
- avagy vedd meg a DeLL-t es add el a mostanit
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: NZS »


Mennyi az az olcsó, ha nem titok? Nekem kellene egy nagy felületű 2D-s tervezéshez, a nagyobb kép, ahol minden részt jobban átláthatnék. Még nem vettem meg a Samsung 930-as monitort, de valami kellene. Most kínáltak CRT-t 21"-osat fél év garral, 4 évesen 25e ért használtan. Azért ez kissé jobban tetszik!
Vinyót, és VGA kártyát már újítottam, legszívesebben tusi H/K-át venném meg, de most produktívabb befektetésben szabad csak gondolkodnom. A PC termeli a lét, amely meghatározza a tudatot...
NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: saca »


Vehetnék most "olcsón" egy ilyen moncsit:
 
Dell 3007FPW
 
Csak mi a f..szt csináljak a 2560x1600 (WQXGA) felbontással? ...


Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


MoBBo: itt elég olcsó (még olcsóbb). Vhol 150e-es br. árra az van kiírva, h az az akciós ára...
Szólj ha vettél egyet, úgylátom Te is a wide felé húzol..

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


ami a mostani vga kartyammal meg eppen elmegy 1024ben az ezen meg se moccan majd nativban... vehetek vga-t is hozza
- biztos? mert 60Hz-en nem nagy dolog kihajtani...

mi biztos? 60hz-en megy most is
de ehhez 60fps kell, ha lemegy 50re mar baj van, es neha lemegy 40re is a mostani kartyaval (9800pro) 1024-ben
o v e r p o w e r e d

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Tami »


ami a mostani vga kartyammal meg eppen elmegy 1024ben az ezen meg se moccan majd nativban... vehetek vga-t is hozza
- biztos? mert 60Hz-en nem nagy dolog kihajtani...
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


en is eppen ezt a monitort obszervalom, mert media marktban akcios 124.704 ft (igaz hogy google rogton hozott 122ezres brutto arat is ra)
 
egy 20as cinema display-hez (pl. ez) kepest ingyen van, csak latni kene milyen a kepe
1680x1050px, 600:1 kontraszt, 300nit fenyero, analog+dvi
 
ami a mostani vga kartyammal meg eppen elmegy 1024ben az ezen meg se moccan majd nativban... vehetek vga-t is hozza

o v e r p o w e r e d

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A 20"-os CRT után nemigen alkudtam volna meg egy 17"-es TFT-vel...
Ez a 19-es pont jó... bár a családom egyéb tagjai állandóan egrecíroztatnak, hogy olvashatatlanul kicsik a betűk nálam
Legalább nem használják

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


S.T. mert nagyok lesznek az ikonok. (bár még nem láttam egymás mellett, de akkor sem szerencsés, rosszul fogalmazok, tehát nem igazán éri meg 17-ről 19-re váltani).
Az ikonok méretét te állítod be. Én 1280x1024-ben nagyobb ikonokat használok, mint 1024x768-ban. A felbontás csak akkor jó ha ki is használod. Egy 20"-es 1600x1200-es monitor internetre használhatatlan. A DVDcenter szövegét el sem tudod vele olvasni, ráadásul a weblapok mivel 800x600-ra vannak optimalizálva a képernyő egyhatod részét foglalják el. A 19"-es monitor azért jobb mert nagyobb. Ha nem nagyobb a felbontása akkor is nagyobb képet ad, jobban lehet vele filmet nézni, játszani, internetezni meg bármi. Persze a nagyobb felbontásnak is megvan a maga előnye.

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Dimitrij, ez a Philips egy 20"-os masina. Viszont nekem az a gondom, h rosszat hallottam affelől, h:17" TFT 1280*768 vs 19" TFT 1280*768 (képmérettel nem nő a felbontás és ez gáz)

- en 2m-es kepet vetitek es a felbontasom csak: 848x480

Az egészen más!
 
S.T. mert nagyok lesznek az ikonok. (bár még nem láttam egymás mellett, de akkor sem szerencsés, rosszul fogalmazok, tehát nem igazán éri meg 17-ről 19-re váltani).

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Tami »


Dimitrij, ez a Philips egy 20"-os masina. Viszont nekem az a gondom, h rosszat hallottam affelől, h:17" TFT 1280*768 vs 19" TFT 1280*768 (képmérettel nem nő a felbontás és ez gáz)

- en 2m-es kepet vetitek es a felbontasom csak: 848x480
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


17" TFT 1280*768 vs 19" TFT 1280*768 (képmérettel nem nő a felbontás és ez gáz)
Aztán már miért volna gáz?

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Dimitrij, ez a Philips egy 20"-os masina. Viszont nekem az a gondom, h rosszat hallottam affelől, h:
17" TFT 1280*768 vs 19" TFT 1280*768 (képmérettel nem nő a felbontás és ez gáz), viszont ez a wide 20"-os már tekintélyesebb felbontást képvisel..
 
Igazából nem kell jelenleg semmire, csak a net előtt nem tudtam mit csinálni, TFT-ket nézegettem, találtam ezt és beszúrtam ide. Most 17"-os Xerox-om van.

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintetek? Fél méteres képátló, wide, 1680 x 1050, 800:1, 100+fa és persze DVI!

Attól függ mire kell. Internetezni nem nagy élmény egy ekkora felbontású wide monitorral. Photoshopra már jó lehet.

Avatar
Dimitrij
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 10:09
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Dimitrij »


Szerintetek? Fél méteres képátló, wide, 1680 x 1050, 800:1, 100+fa és persze DVI! 


He kell a wide, akkor jó, bár ez a 19" csalóka, mert egy 17"-osnak a széles párja. Egy 4:3 arányú 19-essel jobban jársz szvsz, és atlán még olcsóbban is kijössz. Valamint nagyobb a képe is a hasznos tartományban.
TV: LG 50PC55 Erősítő: Panasonic SA-HE70 DVD: Egreat M34A NMT Front/Rear: Orion HS-280 Rumba NAS: Acer EasyStore 4x2TB

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintetek? Fél méteres képátló, wide, 1680 x 1050, 800:1, 100+fa és persze DVI!
 


Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


..Az alábbit pl. 84.384,- bruttóért, 8ms, 19", 1440x900, 500:1. Esetleg látott már ilyet valaki működés közben?
- es merre kaphato ennyiert?

Az talán 700:1 arány. És dícsérik. Néztek cseh tesztet, egy logot láttam a végén, h "Best Buy", de többet nem tudtam kihámozni és a képek kívül.
Állítólag nagyon jó képe van, viszont sokat bénáznak vele, mert a VGA kártyák olcsóbbik fele nem nagyon ismeri ezt a 1440:900-as felbontást (talán Powerstrip). Továbbá már kell, h legyen egy hete a 74e bruttóért a Metroba. Ja és állítólag Samsung panel van benne. További info itt (bár ez csak egy PH). Van acer wide is alig töbért, de abba vmi más panel van, ami rosszabb és más téren is állítólag (no meg ez még "márkásabb" is). Ez marha jó monitor lehet.

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát igen...Másfél éve az AGNeovo volt olyan 120e bruttó, az Eizo meg vagy 250 nettó

És egy év múlva 30/60-ra módosul. Én mindig 100-150 ezerért vettem monitort. Ennél többet nem fizetek érte, tovább meg nem tudok várni.
Az előző 19"-es CRT-met is 160-ért vettem, most eladhatatlan, odaadom apósomnak. Az azt megelőző 17"-est 110-ért vettem az meg anyósomnál van.
 
Az biztos, hogy az LCD nagyobb méretben nézhető, a következő beruházásom minimum 21" lesz. De odébb van az még.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”