Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Torkosborz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2005.06.29., szer. 17:40
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Torkosborz »


Megjottem, a hataron nem volt gond
Kepek es osszehasonlito teszt a CD lejatszommal majd a hetvegen, addig is az elso benyomasok:
 
Pozitivumok
konnyu kezelhetoseg

teljeskoru konfiguralhatosag (menurendszer, lejatszo- es szerverbeallitasok, hangminoseg, kijelzo, ...)

szamitogeprol is kezelheto es konfiguralhato (web feluleten)

jol olvashato kijelzo (standard betumeretnel, de nagyobb is van), a fenyereje is allithato, hogy sotetben ne egesse ki a szemet

az osszes (nem vedett) hangformatumot kezeli

a szamokba bele lehet tekerni

szamitogep nelkul is elerheto netradiok, ebresztoora, RSS feed-ek


Negativumok
a mellekelt kezikonyv elfelejti megemliteni, hogy a tuzfalon nyitni kell ket portot (az elektronikus FAQ-ban benne van)

nem kompatibilis az ujabb speci WiFi routerek egynemely szolgaltatasaval (108 Mb/s, RangeMax, ...). Nehany oramba kerult mire rajottem, hogy ha kikapcsolom az emlitett szolgaltatasokat akkor minden a helyere kerul es nem szaggat a lejatszas


Igy hirtelen ennyi lenne. Ha van kerdes, johet.
 
 
Udv
TB

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

vmi 2xx euroig "ingyen" lehet behozni az euba az usabol. kerdezz ra a vamon. egyszer felhivtam oket.

Avatar
Torkosborz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2005.06.29., szer. 17:40
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Torkosborz »


Ne bonyolitsuk tul. A Squeezebox Amerikabol van. Egyelore nem forgalmazzak mashol, viszont rendelheto interneten es oda szallitjak ahova akarod. A WiFi valtozat ara 299 USD. Most eppen en is Amerikaban vagyok egy hetig, igy az egyik kollegamhoz szallittattam. Innen viszem hazafele a hetvegen.
Ha a vamos kiszur es nem tudom meggyozni, hogy nem Amerikabol van a kutyu, akkor ki kell fizetni a vamot (nem biztos, hogy van) es az AFA-t (ez biztos, hogy van). Semmi buntetes es birosagrajaras nincs, mivel nem tiltott dologrol van szo.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


ha már EURO, akkor gondolom az EU-ban veszed. Ebben az esetben pedig ha "ki is szúr" a vámos bácsi, akkor sincs vám + áfa.
Ha pedig nem az EU-ban veszed, és kiszúr a vámos bácsi, akkor 265 EUR + vám + áfa + büntetés + bíróságra járás

Mivel -euroban van az ára....
Amúgy sem lenne bíróságra járás abból, ha egy db ilyen készüléket próbál valaki "becsempészni"
gordon314.fw.hu

Avatar
voivod
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2004.11.29., hétf. 10:30
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voivod »


ha már EURO, akkor gondolom az EU-ban veszed. Ebben az esetben pedig ha "ki is szúr" a vámos bácsi, akkor sincs vám + áfa.
Ha pedig nem az EU-ban veszed, és kiszúr a vámos bácsi, akkor 265 EUR + vám + áfa + büntetés + bíróságra járás

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


És ez mennyibe lesz neked mire házhoz ér? Mennyiből van meg?
265 EUR + AFA + Vam. Mivel szemelyesen hozom be, bizom benne, hogy nem engem szur ki a vamos bacsi es akkor meg is all 265 EUR-nal.

ha már EURO, akkor gondolom az EU-ban veszed. Ebben az esetben pedig ha "ki is szúr" a vámos bácsi, akkor sincs vám + áfa.
gordon314.fw.hu

Avatar
Torkosborz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2005.06.29., szer. 17:40
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Torkosborz »


És ez mennyibe lesz neked mire házhoz ér? Mennyiből van meg?
265 EUR + AFA + Vam. Mivel szemelyesen hozom be, bizom benne, hogy nem engem szur ki a vamos bacsi es akkor meg is all 265 EUR-nal.

Avatar
phazer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 12:33
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phazer »


Korabban irtam, hogy a Squeezebox lesz az en valasztottam. Jelentem mar megvan a szerkentyu (egyelore az USA-ban), ket het mulva sajat tapasztalatokrol is be tudok majd szamolni. 
Majd írjál róla feltétlenül! Nekem is az tetszik legjobban eddig (kinézet és funkcionalitás)!

És ez mennyibe lesz neked mire házhoz ér? Mennyiből van meg?
Under Construction

Avatar
Grizzly79
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.11.19., szomb. 14:18
Értékelés: 2

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Grizzly79 »


Korabban irtam, hogy a Squeezebox lesz az en valasztottam. Jelentem mar megvan a szerkentyu (egyelore az USA-ban), ket het mulva sajat tapasztalatokrol is be tudok majd szamolni.
Majd írjál róla feltétlenül! Nekem is az tetszik legjobban eddig (kinézet és funkcionalitás)!
TV: LG 65" OLED Media Player: Dune AVR: Denon x4400h Front: Quadral QLX-205 Center: Quadral QLX Base MkII Surround: Quadral QLX-120

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Korabban irtam, hogy a Squeezebox lesz az en valasztottam. Jelentem mar megvan a szerkentyu (egyelore az USA-ban), ket het mulva sajat tapasztalatokrol is be tudok majd szamolni.


Avatar
Torkosborz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2005.06.29., szer. 17:40
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Torkosborz »

Korabban irtam, hogy a Squeezebox lesz az en valasztottam. Jelentem mar megvan a szerkentyu (egyelore az USA-ban), ket het mulva sajat tapasztalatokrol is be tudok majd szamolni.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem nem olyan rossz az sem, ha a gép amit összeraksz, halk, és állítólag a foobar nevű proggival érdemes ilyenkor lejátszani. 
Egy USB-s lupus2-vel meg még jobb.

Sima Lupus 2 vel is megtenné, csak nem adod el nekem
 
Foobarral tolom, de csak fülessel szoktam a gépen. A gép halk. Chieftek ház /táp, meg 1 agyon tuningolt 1700+-os. De csöndes. Mindenesetre halkabb mint a Pio 585

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Szerintem nem olyan rossz az sem, ha a gép amit összeraksz, halk, és állítólag a foobar nevű proggival érdemes ilyenkor lejátszani.
 
Egy USB-s lupus2-vel meg még jobb.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hülye kérdés, de már mexokhattátok tőlem.
Sima szgép -et digiten kinyomva egy külsö DAC-al lehetne jó minőségben zenélni?
 
Egy AU2 -ről menne egy DAC-be. Mondjuk Lupus2-be, ha valaki véletlenül eladna nekem egyet

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Rulz.
 
Akkor már ketten vagyunk vele magyarországon.
 
A kijelző tényleg lehetne nagyobb.. De ne legyünk telhetetlenek.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Néhány nap használat után is erősen ajánlott cuccnak tartom. Összesen 210 €-ba került mindenestül az Ebay-en, ennyit bőven megér. Ha azt nézem, hogy mennyi lenne egy normális CD player (a H/K 970-nel szemeztem, ami 80 eFt lett volna) és hány száz CD-n férne el a zenegyűjteményem... no meg ugye a Rokuban van egy tuner is sok-sok Netes adóval.
 
Bár a DAC-om még nem érkezett meg hozzá, de analóg kimeneten is bőven leveri a Denon DVD és a régi Kiss lejátszó hangját. Semleges, tiszta, átlátszó, mégis dinamikus hangja van. Egy Cambridge Audio DAC-Magic-kel párosul néhány nap múlva, komoly reményeket fűzök e frigyhez.
 
A beüzemelés az én routeres bénázásomat leszámítva nagyon egyszerű volt. Nem bánnám, ha kicsit nagyobb lenne a kijelzője, hogy néhány méterről is el lehessen olvasni, de más negatívumot most nem tudok írni.

Avatar
Grizzly79
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.11.19., szomb. 14:18
Értékelés: 2

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Grizzly79 »


Király.
 
Megnézegettem a leírásokat az eddig beírt eszközökre.
 
Nekem a sorrend az alapján Squeezebox, Roku, Noxon.
TV: LG 65" OLED Media Player: Dune AVR: Denon x4400h Front: Quadral QLX-205 Center: Quadral QLX Base MkII Surround: Quadral QLX-120

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Hétvégén tesztelem a Terratec Noxon 2-t 
Meglátjuk az mit tud.

Milyen volt?

Jó.
 
Csak egy dolog nem szimpi benne, a kijelzője, a Roku után nem tetszik. Igaz, nagyobb, de olyan fura.. Utoljára a Dension autós mp3 lejátszóban láttam pont ilyet. Kék, de elég nagy utánhúzással.
A cucc beüzemelése 1 pillanat műve volt.
A wi-fi antennája szintén kis "pöcs" de a Rokuénál 5x nagyobb így is (abban csak egy cf card van).
Nincs koax digitális kimenete csak optikai.
 
Viszont netrádiózni sokkal jobb, mint a Roku, alapból számítógép nélkül tud akárhány adót, stílusonként meg országonként browsolható, csak net kell hozzá. A roku ezzel szemben 15 adót tud, de azt is csak pc-ről lehet rá felvinni.
 
A szoftvere egyébként szerintem kevésbé kiforrott még, meg kevesebbet is tud (de a lényeget tudja)
 
Hatalmas plusz viszont hogy vannak rajta gombok (a tetején) szóval nem CSAK távirányítóról megy mint a Roku. A roku távirányítója egyébként jobb, sőt, verhetetlenül kézre álló.
 
Szerintem ez is egy remek ketyere, apukám már rendeli a másodikat (nagy a lakás )
 
Ja hivatalos webshopból volt 200 ajró, itt volt 2-3 nap alatt.

Avatar
Grizzly79
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.11.19., szomb. 14:18
Értékelés: 2

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Grizzly79 »


Hétvégén tesztelem a Terratec Noxon 2-t 
Meglátjuk az mit tud.

Milyen volt?
TV: LG 65" OLED Media Player: Dune AVR: Denon x4400h Front: Quadral QLX-205 Center: Quadral QLX Base MkII Surround: Quadral QLX-120

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »

He-he, minél több embert meg kell térítenem az új vallásra. :smile19:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Na, ne zavarjatok össze új kütyükkel! Végre eldöntöttem, hogy kell nekem egy ilyen Roku egy drága CD-player, a lemezírkálások és a szekrényeket megtöltő CD-kupacok helyett. Köszönet TSC-nek az ötletért!
 
Találtam is az Ebay-en occsóé'. Már csak egy jó DAC kellene hozzá...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Hétvégén tesztelem a Terratec Noxon 2-t
 
Meglátjuk az mit tud.

Avatar
Torkosborz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2005.06.29., szer. 17:40
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Torkosborz »


Szerintem is van fantazia ebben a technologiaban
En a Squeezebox-szal szemezek mar egy ideje, ha minden jol megy ebben a honapban rendelek is egyet. Eddig negativumot meg nem hallottam/olvastam rola, pozitivumokat viszont annal inkabb. Raadasul mar vannak cegek, amelyek a szerkentyu tunigolasaval foglalkoznak (tapegyseg, analog/digitalis kimenet), persze ezekkel a modositasokkal mar mindjart nem olyan "olcso". A hangminosegerol pedig altalanos velemeny, hogy a sokkal dragabb CD-lejatszokkal van egy szinten, ha valamelyik vesztesegmentes hangformatumot hasznaljuk.
Ha majd meglesz, egy vaktesztben szivesen benne lennek.


Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: MoBBo »



tsc: ertem mar mire gondoltal a shoutban
o v e r p o w e r e d

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


tsc: a beépített dac-ot még mindig nem próbáltad?ha van időd/kedved pls próbáld már ki

Nem próbáltam, talán majd 1x, de most nincs rendes erősítőm se, csak "házimozis".
 
A "new" Squeezebox bizonyos dolgokban jobbnak tűnik mint a Roku:
 
- Jobb antennák, meg wireless bridge funkció
- Saját kiszolgáló szoftver (bár pont ezt használják sokan a Rokuhoz is)
- A Roku csak 15 internetes adót tud megjegyezni, a többet csak akkor tud, ha van PC bekapcsolva és fut rajta a kiszolgáló szoftver
- Talán jobb beépített DAC?
- Picit jobb kijelző mint a kisebb Roku-nak
 
Aztán használva ismerkszik meg úgyis. Pl. a Roku távirányítójánál kézre állóbbat még sose fogtam kézbe, ilyeneket sajnos képről nehéz meglátni.
 
Sztem mindkettő kb. ugyanolyan jó.
 
Esetleg ha a Squeezebox tud beletekerni is a számokba akkor.... de ezt a Rokunál is ígérgetik egy ideje.
 
Most még a Terratec Noxon 2 az ami hasonló kvalitásokkal bír, kb. 1 hete rendelhető, nemsokára lesz a családban egy. Ez viszont európai, a kijelzője annak a legnagyobb.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”