Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tunerek, rádióhallgatás

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: close652 »




system

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: close652 »


A kukázott tunerem

system


Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: momba »


Azt hittem Te gyártottad. Mivel nem vagyok műszaki szakember úgyse érteném, de nagy tisztelettel tekintek eme szerkezetekre és készítőikre. Persze ha mást is érdekel, akkor jöhet ide vagy a Lacy-féle DIY topicba.

 
Még a tápegységet is saját kezűleg tekercselte!
 
Majd teszek 1-2 képet.
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: close652 »


momba: milyen az a DIY tunered?
Idősebb nálam (kb. 30 éves)! Tulajdonképpen receiver. Édesapám csinálta. Ha jól tudom 4 hangolt köre van. Elég komoly szerkezet volt akkoriban (nem csúcs), No-ból jött a tuner rész, egy havi fizetés volt. Én kb. ennyit értek hozzá, de ha van kérdésed, akkor továbbítom…

Azt hittem Te gyártottad. Mivel nem vagyok műszaki szakember úgyse érteném, de nagy tisztelettel tekintek eme szerkezetekre és készítőikre. Persze ha mást is érdekel, akkor jöhet ide vagy a Lacy-féle DIY topicba.
system

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: momba »


momba: milyen az a DIY tunered?
Idősebb nálam (kb. 30 éves)! Tulajdonképpen receiver. Édesapám csinálta. Ha jól tudom 4 hangolt köre van. Elég komoly szerkezet volt akkoriban (nem csúcs), No-ból jött a tuner rész, egy havi fizetés volt. Én kb. ennyit értek hozzá, de ha van kérdésed, akkor továbbítom…
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: close652 »

momba: milyen az a DIY tunered?
system

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: momba »


Denon, Marantz, Arcam, Cambridge Audio, árban hasonlók, de vajon milyenek?
Rotel RT-06 és a NAD C445 kimaradt.
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: momba »


Lehet kapni jo DAB tunert.
Mondhatnál párat, amiben az analóg rész is minőségi (4-5 hangolt kör, stb.). De azért, ha lehet, akkor ne a Tag McLaren árkategóriája legyen! A Sony ST-D777ES-ről például jókat lehet hallani, de már csak használtan szerezhető be, ha jól tudom.
 
Denon, Marantz, Arcam, Cambridge Audio, árban hasonlók, de vajon milyenek?
Esetleg érdemes külön DAC-ot venni hozzájuk?
 
Ja és wan DAB kisérleti adás. Gellérthegy irányába kell forgatni az antennát. Asszem a Bartok és egy kisérleti csatorna, föleg klasszikus, de wan némi jazz is. Aszongyák, h nagyon jo a minösége.
 
Széchenyi hegyről a műsorok:
 
Kossuth Rádió - 128 kbit/s
Petőfi Rádió - 224 kbit/s
Bartók Rádió - 224 kbit/s
Classic+ (ez Jazz is) - 224 kbit/s
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az UPC-s kábelen jövő, sajnos csak néhány rádió hangja sokkal jobb mint a magyaroké, érdemes kipróbálni. Én mondjuk bírnám, ha BBC1 is lenne például, tele koncertekkel....
én is bírnám ha lenne pl bbc radio 1...azon jó kis műsorok mennek =]
 
kár hogy csak netről lehet hallgatni, semmi műhold vagy ilyesmi, mármint Magyarországon..
 
ja és ha már tuner, akkor vannak ezek a digitális adások..
azokról mit tudtok? külföldön persze elterjedtebbek..itthon még nem hallottam
semmit róluk.
 
pl bbc radio 1-nál olvastam hogy van ez a DAB digital radio cucc..
 
digital radio

Lehet kapni jo DAB tunert. Ja és wan DAB kisérleti adás. Gellérthegy irányába kell forgatni az antennát. Asszem a Bartok és egy kisérleti csatorna, föleg klasszikus, de wan némi jazz is. Aszongyák, h nagyon jo a minösége.

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bocs, a marantznál a 2110-re gondoltam, a 2130 az ritkább és drágább, ha jól emlékszem (azt még nem hallottam).
Nekem wolt, nemrég adtam el. Jol xolt nagyon...


Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

"Sajnos a DAB tömörített módszerrel sugároz" - az analógnál is tömörített digit adatvonal megy az adóig...

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Bocs, a marantznál a 2110-re gondoltam, a 2130 az ritkább és drágább, ha jól emlékszem (azt még nem hallottam).

Avatar
balika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2005.04.28., csüt. 10:24
Értékelés: 1

Tunerek

Hozzászólás Szerző: balika »


Jó tunerrel bizony még a beszélgetős műsor is élvezhető az URH-n. Jó alatt értek mondjuk egy marantz 2130, vagy egy Sony 777 (betűjelekre nem emlékszem). csak hát azok nem kétfilléresek, a Sony 80e körül lehet, a marantz 120e környékén szokott elmenni az e-bay-en.
 
Az Astra-n nagyon jó kis rádiók vannak, de hát ahhoz kell egy jó DAC, hogy élvezhető legyen a hangjuk, mert a digit műholdvevők bizony az én tapasztalatom szerint elég gyengécskén szólnak.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Tunerek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Tivoli rádió minősége bőven elegendő a rádióadásokhoz. Ráadásul tényleg jó. Sokkal jobb, mint a tunerek 95 %-a.
(Mi nem forgalmazzuk)
Sajnos a DAB tömörített módszerrel sugároz. Megnyerően zajtalan, és jobb sokkal a csatornák közötti áthallás is, de egy kicsit élettelen a hangja, legalábbis, amit én eddig hallottam...
Állítólag 2012-től nem lesz már analóg rádiósugárzás.
Az internetes rádiók is nagyot fognak javulni a sávszélesség emelkedésével

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Tami »


Ki hallgat még rádiót (otthon)? Van-e helye még a tunernek a hi-fi láncban, mint önálló komponensnek?
Hogy javíthatők a vétel feltételei? Szoabantennától a műholdig.

- en hallgatok eleg sokat, es aztmondom boven eleg az ami az AVR-ben van
- egy a savkozepre meretezett GP antennaval, kirakva a teto fole arbocra, tavolabbi adok vetelehez pedig kis 3-4 elemes yagi-t iranybaforgatva.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Az UPC-s kábelen jövő, sajnos csak néhány rádió hangja sokkal jobb mint a magyaroké, érdemes kipróbálni. Én mondjuk bírnám, ha BBC1 is lenne például, tele koncertekkel....
én is bírnám ha lenne pl bbc radio 1...azon jó kis műsorok mennek =]
 
kár hogy csak netről lehet hallgatni, semmi műhold vagy ilyesmi, mármint Magyarországon..
 
ja és ha már tuner, akkor vannak ezek a digitális adások..
azokról mit tudtok? külföldön persze elterjedtebbek..itthon még nem hallottam
semmit róluk.
 
pl bbc radio 1-nál olvastam hogy van ez a DAB digital radio cucc..
 
digital radio
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: close652 »


Az UPC-s kábelen jövő, sajnos csak néhány rádió hangja sokkal jobb mint a magyaroké, érdemes kipróbálni. Én mondjuk bírnám, ha BBC1 is lenne például, tele koncertekkel....
 
Én a héten kapok egy kukázott Toshiba tunert.
Mindene megvan, még leírás is (de gondolom elleszek nélküle...)
system

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Én egy olcsó használt analog tunerre ruháztam be annak idején. Ezek valamivel zeneibb hangot adnak, mint a receiverekbe épített gyufásdoboznyi méretű RDS-es társaik. Viszont a használat a legkevésbé sem kényelmes.
 
Mai aggyal, még azt a néhány ezrest is megspóroltam volna, lévén felénk is siralmas a fogható rádióadók mennyisége, minősége.
 
Valószínű ma már akkor inkább netrádióban gondolkodnék és a PC-t kötném a hifire, ha rádiózhatnékom támadna.
gordon314.fw.hu

Avatar
Atilius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2004.08.16., hétf. 11:00
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Atilius »


Annak idején amikor összevásároltam a láncomat legutolsó komponensként (a teljesség kedvéért) vettem egy tunert, ráadásul nem is a legalapabb darabot. Ez a láncom egyetlen eleme amit nem használtam vettem meg, és ez az amit a legkevésbé használok ki.
Eléjében, hogy azért használjam is ha már megvettem még hallgattam rádiót. Aztán ahogyan gyarapodott az audio cd gyűjteményem egyere inkább hátérbe szorult a rádió, persze ebbe benne van a vidéken fogható magyar rádióállomások siralmas mennyisége és zenei minősége. Most már ott tartok, hogy csak és kizárólag a Petőfit szoktam hallgatni ahol el lehet kapni esténként néhány jó zenei műsort.
Jó alternatíva lett volna a upc rádióállomásait összehozni a tunerrel, amelyen számos jó külföldi rádióállomás van.
Továbblépés esetén nem lesz a láncban tuner vagy marad a régi. Már számtalanszor gondolkodtam rajta, hogy eladjam, de mivel újonnan vásárolt buknék rajta elég rendesen, szóval eddig maradt.

Sztereó rendszer: Erősítő: Marantz PM7200 CD lejátszó: Marantz CD6000 OSE Tuner: Marantz ST6000 Hangsugárzók: Wharfedale Pacific Evo 30 Hangsugárzó kábelek: QED Silver Anniversary (magas) és Monitor Black&White LS-602 (mély) Összekötő kábelek: Harmonic Technology Magic Link One (cd-erősítő), van den Hul The First (tuner-erősítő)
Házimozi rendszer: Tv: Synudine DVD lejátszó: LG DV8700C Erősítő: Pioneer VSX-D912 Hangsugárzók: Eltax Silverstone 5.0 Mélynyomó: Wharfedale PowerCube 10+

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: close652 »

Ki hallgat még rádiót (otthon)?
Van-e helye még a tunernek a hi-fi láncban, mint önálló komponensnek?
Hogy javíthatők a vétel feltételei? Szoabantennától a műholdig.
Milyen a rádióadások minősége? (Bartók és a nem-magyarok mert a többi elég rossz...)
system

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”