Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

HDTV műholdról

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: cisco »


Igen most így sírni támadt kedvem
 
Ez már majdnem kínzás kategória Zámbó Árpival fej-fej melett
 
A remény hal meg utoljára és vmikor csak elér hozzánki is a hd.

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


csak ugy kivancsisagbol megneztem mit tudtam volna nezni tegnap este usa hd tv-ben: 
ABC (720p): NBA Nation (8:30 p.m.), NBA Finals: Heat at Mavericks (10 p.m.)
 
CBS (1080i): Cold Case (8 p.m.), Ocean's Eleven (9 p.m.)
 
NBC (1080i): Law & Order: CI (9 p.m.), Windfall (10 p.m.)
 
Fox (720p): NASCAR Nextel Cup from Long Poland (1:30 p.m.), Malcolm in the Middle (7 p.m.), War at Home (8:30 p.m.)
 
WB (1080i): What I Like About You (6 p.m.), Reba (7 & 7:30 p.m.), Smallville (11 p.m.)
 
UPN (1080i): Veronica Mars (7 p.m.)
 
TNT-HD (1080i): Exit Wonds (6 p.m.), The Fifth Element (8 p.m.)
 
Discovery-HD (1080i): Sunrise Earth (7 p.m.), Glacier National Park (8 & 11 p.m.),, National Parks: Everglades (8:30 & 11:30 p.m.) Destroyer: Forged in Steel (9 p.m.), Manassas: End of Innocence (10 p.m.)
 
ESPN-HD (720p): Baseball Tonight (7 p.m.), MLB Baseball: Indians at White Sox (8 p.m.), SportsCenter (11 p.m.)
 
INHD (1080i): Cathedrals of the Game (8 p.m.), Tour de Gorge (8:30 p.m.), Fusion (9 p.m.), Ultimate Poker Challenge (10 & 11 p.m.)
 
INHD2 (1080i): Ultimate Access: New Years Eve Times Square (8 p.m.), Laura McKenzie's Traveler (9 p.m.), Aussie Wine Trail (9:30 p.m.), The Legend of Loch Lomond (10 p.m.)
 
HDNet (1080i): True Music (8 & 11 p.m.), Sound Off with Matt Pinfield (8:30 & 11:30 p.m.), Vertigo 2005: U2 Live from Chicagot (9 p.m.) On Stage at World Cafe Live (10:30 p.m.)
 
HDNet Movies (1080i): True Believer (6:15 p.m.), The Running Man (8:15 p.m.), Taxi Driver (9:45 p.m.)
 
HBO-HD (1080i) Ray (5:15 p.m.), Deadwood (9 p.m.), Entourage (10 p.m.), Lucky Louie (10:30 p.m.), Dane Cook's Tourgasm (11 p.m.), Star Wars Episode III (11 p.m.)
 
Showtime-HD (1080i): Air Force One (8 p.m.), Huff (10 & 11 p.m.)
 
MAX-HD (1080i): Mr. & Mrs. Smith (8 p.m.), Land of the Dead (10 p.m.)
 
STZ HD (1080i): Ice Princess (7:15 p.m.), Out of Sight (11:05 p.m.)
 
 
egy nagyobb varosban mindez max 50dollarert bejon a lakasba... i love balkan!
 


Sziasztok,
Az USA tényleg nagyon fejlett e téren, több éve van már HD szolgáltatás, de talán van remény itt európában is (bizom benne, h a keleti felét is eléri még ebben az évtizedben), mert én abban a szerencsés helyzetben vagyok, h kb 1 hete az angol sky hd műsorait is látom. (ismerős angliában szereltette, 1enlőre más megoldás nincs, igy is vagy fél éve elő regisztráltam a cuccra, most épp hiánycikk a dolog.
1.8-es antannával is rendelkezem igy látom a BBC HD műsorát is.
amúgy a hd választák most itt a legjobb európában:
- BBC HD (1 éves próba üzem, Foci VB, Wimbledon, illetve az egész napos "preview" ban egyéb saját gyártású műsorok. talán itt a legjobb a képminőség)
- skyoneHD (műsorok pl: Malcolme in the middle, Star Trek, Bones, 24, Over there stb. a választék lehetne több és jobb)
- arts channel (a műsorok 10% lehet HD, koncertek, festmények stb. aminősg itt is jó)
- Sky movies9 és 10 HD (a filmek "HD minősége" nem egyforma, de általában igen jó. pl: I Robot, XXX2, Independence day, jó a választék)
- Sky SportsHD( a kinálat nagyon gyenge, egyenlőre csak krikett, de ősszel lesz premiere league és UEFA.)
- Discovery HD (a minőség itt első o. szokásos Discovery műsorok)
- Natgeo HD (szintén kiválló a minőség, de az ismétlések száma rengeteg)
- Sky Box office HD1 és 2 (pay per view csatornák, filmek valamivel előbb, mint a mozi csatornákon, 3.75 GBP-ért. ez egy telefonos kiegészítővel, itthonról is igénybevehető. itt eddig nagyon jó minősget tapasztaltam, igaz csak 3 filmet vettem eddig)
A hang a legtöbb esetben, még az ismeretterjesztő adóknál is 5.1 (kivéve BBC foci VB és a legtöbb sky1-es HD műsor).
Általában véve igen elegedett vagyok vele, csak az 52 fontos havi díj ne lenne! (ebből egyébként 10font a HD efizetés)
 
Remélem nem írtam már ismert dolgokat, mert a fórumot csak nemrég ajánlották a figyelmembe. Próbálok képeket is feltölteni.
A foci VB egyébként HD-ben fenomenális. A jót nagyon gyorsan szokja az ember, visszakapcsolni nem HD, SD műsorra elég "lehangoló"!
üdv

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"i love balkan!"
 
Én nem. Itt kéne atomot robbantani

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


csak ugy kivancsisagbol megneztem mit tudtam volna nezni tegnap este usa hd tv-ben:
 
ABC (720p): NBA Nation (8:30 p.m.), NBA Finals: Heat at Mavericks (10 p.m.)
 
CBS (1080i): Cold Case (8 p.m.), Ocean's Eleven (9 p.m.)
 
NBC (1080i): Law & Order: CI (9 p.m.), Windfall (10 p.m.)
 
Fox (720p): NASCAR Nextel Cup from Long Poland (1:30 p.m.), Malcolm in the Middle (7 p.m.), War at Home (8:30 p.m.)
 
WB (1080i): What I Like About You (6 p.m.), Reba (7 & 7:30 p.m.), Smallville (11 p.m.)
 
UPN (1080i): Veronica Mars (7 p.m.)
 
TNT-HD (1080i): Exit Wonds (6 p.m.), The Fifth Element (8 p.m.)
 
Discovery-HD (1080i): Sunrise Earth (7 p.m.), Glacier National Park (8 & 11 p.m.),, National Parks: Everglades (8:30 & 11:30 p.m.) Destroyer: Forged in Steel (9 p.m.), Manassas: End of Innocence (10 p.m.)
 
ESPN-HD (720p): Baseball Tonight (7 p.m.), MLB Baseball: Indians at White Sox (8 p.m.), SportsCenter (11 p.m.)
 
INHD (1080i): Cathedrals of the Game (8 p.m.), Tour de Gorge (8:30 p.m.), Fusion (9 p.m.), Ultimate Poker Challenge (10 & 11 p.m.)
 
INHD2 (1080i): Ultimate Access: New Years Eve Times Square (8 p.m.), Laura McKenzie's Traveler (9 p.m.), Aussie Wine Trail (9:30 p.m.), The Legend of Loch Lomond (10 p.m.)
 
HDNet (1080i): True Music (8 & 11 p.m.), Sound Off with Matt Pinfield (8:30 & 11:30 p.m.), Vertigo 2005: U2 Live from Chicagot (9 p.m.) On Stage at World Cafe Live (10:30 p.m.)
 
HDNet Movies (1080i): True Believer (6:15 p.m.), The Running Man (8:15 p.m.), Taxi Driver (9:45 p.m.)
 
HBO-HD (1080i) Ray (5:15 p.m.), Deadwood (9 p.m.), Entourage (10 p.m.), Lucky Louie (10:30 p.m.), Dane Cook's Tourgasm (11 p.m.), Star Wars Episode III (11 p.m.)
 
Showtime-HD (1080i): Air Force One (8 p.m.), Huff (10 & 11 p.m.)
 
MAX-HD (1080i): Mr. & Mrs. Smith (8 p.m.), Land of the Dead (10 p.m.)
 
STZ HD (1080i): Ice Princess (7:15 p.m.), Out of Sight (11:05 p.m.)
 
 
egy nagyobb varosban mindez max 50dollarert bejon a lakasba... i love balkan!
 

o v e r p o w e r e d

Avatar
tinca
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2004.09.08., szer. 13:29
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: tinca »

A téma inkább a fájl-szekcióba való..
TV: Toshiba 32WL66P; DVD: Pio 433H

Avatar
rinceWIND
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:13
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: rinceWIND »


csak két kérdés, ez a bt.hd-tv.cn nem regges tracker? úgy rémlik az, bár lehet változtattak már azóta... és kínai ugye? mert akkor elég gyér sebesség lehet...
Nem privát tracker, ha arra gondolsz. De, kínai. 30kB/s nem vészesen rossz. Én türelmes vagyok.

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: tau »



 
csak két kérdés, ez a bt.hd-tv.cn nem regges tracker? úgy rémlik az, bár lehet változtattak már azóta... és kínai ugye? mert akkor elég gyér sebesség lehet...

Avatar
rinceWIND
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:13
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: rinceWIND »


world.cup.2006.match.of.the.day.090606.1080i.h264
 
Átnevezendő:
*.torrent
akarmi.txt

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Skipper »


regges torrent oldalakon, konkrétan szokásos hd torrent site-unk..
 
OFFTOPIC:

Ő, melyik is az a webcím?
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609


Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: tau »


kijött az Anglia - Paraguay meccs, 98perc, ts, 9giga, 59.94fps,720p,12mbps... szóval fognak jönni.. kár hogy ez a meccs neméri meg ezt a méretet.. :s
 
http://upload2.georgeownsme.com/files/4/EP1.png
http://upload2.georgeownsme.com/files/4/EP2.png
http://upload2.georgeownsme.com/files/4/EP3.png
http://upload2.georgeownsme.com/files/4/EP4.png
 
regges torrent oldalakon, konkrétan szokásos hd torrent site-unk..

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Skipper »

Milyen néven vannak fel az "igazi" HD cuccok? Mininován nem találtam semmit, isohunt segítségével a HR XviD-eket megtaláltam.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: tau »


andix, az csak hrhdtv, nem igazi hd.. egyelőre egy 600megás 1080i felbontású 4.5perces videjó van kint a lengyel-ecuador meccsről, majd jön még több is elvileg, ami biztos hogy a nap pillanatai összefoglaló lesz 1080iben, illetve van igéret 720p-s x264ekre is, ezek már teljes meccsekről.. 17mbit bitráta egyébként ami kinn van..
minőségről nemtudok semmit, mert se ezt, se a hr-t nem szedtem le...
 
 
két kép, vigyázat, aki nembírja a fésüket, kerülje..
 
http://img97.imageshack.us/my.php?image=pik21qw.jpg
http://img97.imageshack.us/my.php?image=pik18ba.jpg

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: andix »


Hol vannak fenn és milyen néven?
Mininován pl., world+cup+hdtv vel megtalálod. 3 cd 1 meccs. De azért kíváncsi vagyok milyen. ( Szvsz a foci pont az amit élőben kell nézni, különben tré. )

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Egyes ''új torrent'' helyen fent vannak a meccsek hd-ben AC3 hanggal.Nem annyira legál, de átmeneti megoldásként ez is megteszi, csak éppen úgy kell csinálni mint a bankos reklámban az ügyintéző csaj, míg meg nem nézted a meccset.

Hol vannak fenn és milyen néven?
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Tami »


Nem eladó véletlenül?
- nem, amugy epp most szedem ossze a felallitasahoz a hozzavalokat..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyes ''új torrent'' helyen fent vannak a meccsek hd-ben AC3 hanggal.
Nem annyira legál, de átmeneti megoldásként ez is megteszi, csak éppen úgy kell csinálni mint a bankos reklámban az ügyintéző csaj, míg meg nem nézted a meccset.

Avatar
Stilgar
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 16:38
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Stilgar »


Ma kijött a ProgDVB nevű programhoz egy módosítás, amellyel lehet venni az AVC kódolású adásokat. Ezzel egy SkyStar 2-es kártyával ma sikerült ilyen adást fognom, amennyiben sikeresnek mondható 1-5 fps kép, iszonyúan szaggató hanggal (AMD Sempron 2800+ proci kevés az AVC dekódolásához, 3 Giga körüli dual-core kellene). Mivel a BBC HD adása ha igaz DVB-S rendszerben AVC kódolással jön, akinek van egy 1,8 m-es lavórja, az ezzel HD-ben tudja nézni a Foci VB ott adott meccseit.
- nekem van 1.8m-es csak nincs felallitva.. meg bekotve, termezsetesen nincs hozza hd vevo, esetleg PC kartya sem.

Nem eladó véletlenül?

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Tami »


Ma kijött a ProgDVB nevű programhoz egy módosítás, amellyel lehet venni az AVC kódolású adásokat. Ezzel egy SkyStar 2-es kártyával ma sikerült ilyen adást fognom, amennyiben sikeresnek mondható 1-5 fps kép, iszonyúan szaggató hanggal (AMD Sempron 2800+ proci kevés az AVC dekódolásához, 3 Giga körüli dual-core kellene). Mivel a BBC HD adása ha igaz DVB-S rendszerben AVC kódolással jön, akinek van egy 1,8 m-es lavórja, az ezzel HD-ben tudja nézni a Foci VB ott adott meccseit.
- nekem van 1.8m-es csak nincs felallitva.. meg bekotve, termezsetesen nincs hozza hd vevo, esetleg PC kartya sem.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Egy legújabb infó:Horvátországban is vehető az Astra23-ról a HD2 adó VB közvetítései: http://www.euro1080.tv/pdf/extraWC2.pdf
De ehhez horvát ismerős kellene... +MPEG4 tuner + HD kártya + CAM modul.

Meg lennt tölteni horvátba 1 hónapot... Na ez a nehéz
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Stilgar
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 16:38
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Stilgar »

Ma kijött a ProgDVB nevű programhoz egy módosítás, amellyel lehet venni az AVC kódolású adásokat. Ezzel egy SkyStar 2-es kártyával ma sikerült ilyen adást fognom, amennyiben sikeresnek mondható 1-5 fps kép, iszonyúan szaggató hanggal (AMD Sempron 2800+ proci kevés az AVC dekódolásához, 3 Giga körüli dual-core kellene). Mivel a BBC HD adása ha igaz DVB-S rendszerben AVC kódolással jön, akinek van egy 1,8 m-es lavórja, az ezzel HD-ben tudja nézni a Foci VB ott adott meccseit.

Avatar
augustus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2006.05.29., hétf. 18:51
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: augustus »


Egy legújabb infó:
Horvátországban is vehető az Astra23-ról a HD2 adó VB közvetítései: http://www.euro1080.tv/pdf/extraWC2.pdf
De ehhez horvát ismerős kellene... +MPEG4 tuner + HD kártya + CAM modul.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: andix »


A hangot egyszerűen valamelyik magyar csatornáról alátolod, PC-ről, vagy másvalahogy, akárhogy (rádióról...) német nyelv nem akadály
Igen a rádióra gondoltam (sőt lehet a retekk helyett is fog szólni), tehát konkrétan a vb alatt a hang megoldható persze; sőt még német ismerős is lenne a Premier szerződéshez. De az van, hogy "ennyi" beruházást 'csak' a foci vb miatt nem csinálnék. Azért pl. a BBC-t ha fognám, akkor 1 évig ingyen nézhetném a BBC I&II válogatott műsorokat.
Áá de inkább nem is filózom rajta, mert ez is csak egy pénztemető..

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Dehát akkor marad a vb nézésre a retekklub. A Premier meg nem érdekel, mert németül nem tudok.
Nehogy már csak emiatt ne nézd HD-ben a foci VB-t a Premier-en...
 
A hangot egyszerűen valamelyik magyar csatornáról alátolod, PC-ről, vagy másvalahogy, akárhogy (rádióról...) német nyelv nem akadály
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: andix »


A BBC HD vertikálison van, így fogható, de egy ilyen tányér sem olcsó mulatság hozzá, azt hiszem, a 180-as 70 ezer körül kezdődik, de a jobbak 100 e fölött is lehetnek.
Hát ez nem jó hír.. Pedig reméltem, hogy "olcsón" megúszható.. Nemcsak a foci vb miatt, hanem amúgy is jó BBC-t nézni. Dehát akkor marad a vb nézésre a retekklub. A Premier meg nem érdekel, mert németül nem tudok.

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”