Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pioneer DVR-433/530/630

Avatar
jswilly
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.10.28., kedd 15:29
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: jswilly »


... az nem megoldható hogy ha a tálcát ki tudnám nyitni akkor a szervíz cd-vel el lehetne indítani, persze csak a szervízben ? Az előbb láttam az 520-nál valahol hogy van rajt egy vésznyitó gombocska a tálca kinyitására.
Erről sajnos nem tudok nyilatkozni, de ha az "operációs rendszer" nem indul el, valószínűleg hiába helyezel be CD-t. Keress egy megbízható Pioneer-szervízt!

Avatar
nemesi66
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.11.03., szomb. 18:23
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: nemesi66 »


Hali jswilly! Olvasgattam a topikot és kedvet kaptam frissíteni az 530 pioneer felvevőmet.
Bár ne tettem volna .Figyelmetlen voltam és miután beolvasta frissítést és kiadta a lemezt ,kivettem a  és bezártam a lemeztálcát aza megnyomtam az eject gombot. Ezután se kép se hang nem reagáll semmire nem látja  a hdd-t Monitor felirat látszi a kijelzőn. Kikapcsolni a Power gomb hosszú nyomva tartásásval tudom.
Valamit nagyon elcsesztem.De mit , és javítható-e szervízbe és mennyiér?
Járt már igy valaki?Kicsit el vagyok kenődve.

No, most erre mit mondjak? Néhány hozzászólással ezelőtt is belinkeltem az útmutatót, most is megteszem: Update
 
De rajtad ez már nem segít... azt hiszem, csak a szervíz marad.
Sajnálom, de én senkit nem bíztattam frissítésre, ellenkezőleg, leírtam hogy mivel lényeges hibákat/hiányosságokat nem tapasztaltam, én sem végeztem el a frissítést. Az ilyen műveletnek mindig van némi kockázata.
Egyébként valószínűleg "életre kelthető" a géped, az alaplapon ki szoktak alakítani egy soros csatlakozót, amin keresztül feltölthető a firmware a "halott" gépbe, de hogy ezt el tudja-e végezni valaki kicsiny országunkban...?
Esetleg itt nézz körül: MPEG4-Players Fórum

Köszi a választ.Tudom én voltam a figyelemetlen. És az nem megoldható hogy ha a tálcát ki tudnám nyitni akkor a szervíz cd-vel el lehetne indítani, persze csak a szervízben ? Az előbb láttam az 520-nál valahol hogy van rajt egy vésznyitó gombocska a tálca kinyitására.

Avatar
jswilly
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.10.28., kedd 15:29
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: jswilly »


Hali jswilly! Olvasgattam a topikot és kedvet kaptam frissíteni az 530 pioneer felvevőmet.
Bár ne tettem volna .Figyelmetlen voltam és miután beolvasta frissítést és kiadta a lemezt ,kivettem a  és bezártam a lemeztálcát aza megnyomtam az eject gombot. Ezután se kép se hang nem reagáll semmire nem látja  a hdd-t Monitor felirat látszi a kijelzőn. Kikapcsolni a Power gomb hosszú nyomva tartásásval tudom.
Valamit nagyon elcsesztem.De mit , és javítható-e szervízbe és mennyiér?
Járt már igy valaki?Kicsit el vagyok kenődve.

No, most erre mit mondjak? Néhány hozzászólással ezelőtt is belinkeltem az útmutatót, most is megteszem: Update
 
De rajtad ez már nem segít... azt hiszem, csak a szervíz marad.
Sajnálom, de én senkit nem bíztattam frissítésre, ellenkezőleg, leírtam hogy mivel lényeges hibákat/hiányosságokat nem tapasztaltam, én sem végeztem el a frissítést. Az ilyen műveletnek mindig van némi kockázata.
Egyébként valószínűleg "életre kelthető" a géped, az alaplapon ki szoktak alakítani egy soros csatlakozót, amin keresztül feltölthető a firmware a "halott" gépbe, de hogy ezt el tudja-e végezni valaki kicsiny országunkban...?
Esetleg itt nézz körül: MPEG4-Players Fórum

Avatar
jswilly
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.10.28., kedd 15:29
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: jswilly »


Végül is ezen kívül nekem sincs más problémám a géppel nagyon szeretem talán a divx lejátszás hiányzik 1 kicsit.Amúgy lg íróim vannak, de ha jobban belegondolok a laptop írójával írt 1-2 lemezt nem olvasta amiket mondjuk a pana s295 és ps2 sem tudta lejátszani.Bár még ott van a lehetőség is hogy már az iso fájl sem volt tökéletes.Most bogarat ültettél a fülembe az írási sebességgel kapcsolatban megpróbálom majd 8x-n írni bár valahol azt olvastam hogy filmeket 4x-nél ne írjunk gyorsabban de úgy látszik ez elavult elmélet.
Ha más sem olvasta, akkor valószínűbb, hogy az írással van valami gond. Két éve még tényleg a 4X sebesség volt az ajánlott, jelenleg viszont már nagyobb sebességre optimalizálják a lemezeket...
 
Itt megtalálod a Prohardver tesztjét, érdemes átnézni: DVD-írás: lassan járj, tovább érsz?
 
Jó kis szerkezet ez az 530, ha kell a DivX-lejátszás, érdemes mellé venni egy lejátszót is, nekem is van egy Pio 585-ösöm, az mindent visz!

Avatar
nemesi66
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.11.03., szomb. 18:23
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: nemesi66 »


Hali jswilly!
Olvasgattam a topikot és kedvet kaptam frissíteni az 530 pioneer felvevőmet.
Bár ne tettem volna .Figyelmetlen voltam és miután beolvasta frissítést és kiadta a lemezt ,kivettem a és bezártam a lemeztálcát aza megnyomtam az eject gombot. Ezután se kép se hang nem reagáll semmire nem látja a hdd-t Monitor felirat látszi a kijelzőn. Kikapcsolni a Power gomb hosszú nyomva tartásásval tudom.
Valamit nagyon elcsesztem.De mit , és javítható-e szervízbe és mennyiér?
Járt már igy valaki?Kicsit el vagyok kenődve.

Avatar
swarz
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2007.07.28., szomb. 08:25
Értékelés: 2

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: swarz »


Sikerült feltennem a 3.53-t ,sőt már felraktam a 3.56-t is simán felment, de a gondomat nem oldotta meg ami a következő lenne: verbatin 16x-n írható lemezt használok 4x-n írom rá a médiát de néhány esetben amikor beteszem a lemezt az betöltődik kiírja hogy play ,vár egypár másodpercet majd megjelenik a kijelzőn hogy ntsc-s a lejátszandó anyag/ami nem lehet, mert tuti hogy pal-s/ és vár ,vár percekig még a stopra sem áll le a play de persze semmi sem látható mintha lefagyott volna csak a tálca kinyitásgombra reagál de volt már hogy csak a kikapcsolás segített!Ha valamelyikőtök találkozott ezzel a problémával és esetleg még tudja is a megoldást ami már én is tudom hogy nem a firmware frissítés akkor kérem ossza meg a fórumon velem.Előre is T.H.X! 
Sajnos nem tudok erre mit mondani. Még nem találkoztam ilyen problémával, tulajdonképpen még semmiféle gondom nem akadt a géppel, épp ezért nem is frissítettem a firmwaret sem, nem éreztem szükségét.
A lemezek, amikkel gond van, mivel lettek írva? Gondolom nem az 530-al, mert az a 16X-os Verbatimekre 8X-osan ír - legalábbis az eredeti firmmel. Egyébként a Prohardver nemrég közölt tesztje szerint a 16X Verbatim (MCC) a legtöbb íróval 8X sebességgel adja a legjobb minőséget. Bár ez a probléma nem ilyen jellegűnek tűnik, mindenképpen javasolnám hogy próbáld ki más íróval/sebességgel írt lemezekkel is.

Hali jswilly! Végül is ezen kívül nekem sincs más problémám a géppel nagyon szeretem talán a divx lejátszás hiányzik 1 kicsit.Amúgy lg íróim vannak, de ha jobban belegondolok a laptop írójával írt 1-2 lemezt nem olvasta amiket mondjuk a pana s295 és ps2 sem tudta lejátszani.Bár még ott van a lehetőség is hogy már az iso fájl sem volt tökéletes.Most bogarat ültettél a fülembe az írási sebességgel kapcsolatban megpróbálom majd 8x-n írni bár valahol azt olvastam hogy filmeket 4x-nél ne írjunk gyorsabban de úgy látszik ez elavult elmélet .

Avatar
jswilly
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.10.28., kedd 15:29
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: jswilly »


Sikerült feltennem a 3.53-t ,sőt már felraktam a 3.56-t is simán felment, de a gondomat nem oldotta meg ami a következő lenne: verbatin 16x-n írható lemezt használok 4x-n írom rá a médiát de néhány esetben amikor beteszem a lemezt az betöltődik kiírja hogy play ,vár egypár másodpercet majd megjelenik a kijelzőn hogy ntsc-s a lejátszandó anyag/ami nem lehet, mert tuti hogy pal-s/ és vár ,vár percekig még a stopra sem áll le a play de persze semmi sem látható mintha lefagyott volna csak a tálca kinyitásgombra reagál de volt már hogy csak a kikapcsolás segített!Ha valamelyikőtök találkozott ezzel a problémával és esetleg még tudja is a megoldást ami már én is tudom hogy nem a firmware frissítés akkor kérem ossza meg a fórumon velem.Előre is T.H.X!
Sajnos nem tudok erre mit mondani. Még nem találkoztam ilyen problémával, tulajdonképpen még semmiféle gondom nem akadt a géppel, épp ezért nem is frissítettem a firmwaret sem, nem éreztem szükségét.
A lemezek, amikkel gond van, mivel lettek írva? Gondolom nem az 530-al, mert az a 16X-os Verbatimekre 8X-osan ír - legalábbis az eredeti firmmel. Egyébként a Prohardver nemrég közölt tesztje szerint a 16X Verbatim (MCC) a legtöbb íróval 8X sebességgel adja a legjobb minőséget. Bár ez a probléma nem ilyen jellegűnek tűnik, mindenképpen javasolnám hogy próbáld ki más íróval/sebességgel írt lemezekkel is.

Avatar
swarz
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2007.07.28., szomb. 08:25
Értékelés: 2

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: swarz »



Sziasztok! Valamelyikőtök már frissített firmwaret a DVR-530-nál és sikerült is neki? Mert a letöltőközpont oldalán 2 instrukciót is találtam hogy kell csinálni,de 2 különböző féleképpen írják le.Az egyik szerint ha behelyeztük a cd-t az open/ close gombot nyomjuk meg,a másik szerint viszont  nem szadad  azt megnyomni,  a /press play  while holding down stop/rec a követendő sorrend és így betöltődik a frissítés.Én egyellőre a 3.53-t szeretném feltenni mert gondjaim vannak a 16x dvd-k olvasásánál.De ha a legújabb a 3.56-s tartalmazza a régebbi frissítéseket akkor azt raknám fel de akkor is melyik módszerrel?  

Nekem is 530-am van de még nem frissítettem. A 433/530/630 esetében az a követendő módszer (amit a kézikönyv is ír) hogy az előlapi STOP REC nyomvatartása közben nyomjuk meg a PLAY-t, stb. Ebben minden benne van, lépésről lépésre.
Nyilván az újabb (3.56) tartalmazza a régebbi módosításokat is, legalábbis ez így logikus...

Köszi jswilly ! Sikerült feltennem a 3.53-t ,sőt már felraktam a 3.56-t is simán felment, de a gondomat nem oldotta meg ami a következő lenne: verbatin 16x-n írható lemezt használok 4x-n írom rá a médiát de néhány esetben amikor beteszem a lemezt az betöltődik kiírja hogy play ,vár egypár másodpercet majd megjelenik a kijelzőn hogy ntsc-s a lejátszandó anyag/ami nem lehet, mert tuti hogy pal-s/ és vár ,vár percekig még a stopra sem áll le a play de persze semmi sem látható mintha lefagyott volna csak a tálca kinyitásgombra reagál de volt már hogy csak a kikapcsolás segített!Ha valamelyikőtök találkozott ezzel a problémával és esetleg még tudja is a megoldást ami már én is tudom hogy nem a firmware frissítés akkor kérem ossza meg a fórumon velem.Előre is T.H.X!

Avatar
jswilly
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.10.28., kedd 15:29
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: jswilly »


Sziasztok! Valamelyikőtök már frissített firmwaret a DVR-530-nál és sikerült is neki? Mert a letöltőközpont oldalán 2 instrukciót is találtam hogy kell csinálni,de 2 különböző féleképpen írják le.Az egyik szerint ha behelyeztük a cd-t az open/ close gombot nyomjuk meg,a másik szerint viszont  nem szadad  azt megnyomni,  a /press play  while holding down stop/rec a követendő sorrend és így betöltődik a frissítés.Én egyellőre a 3.53-t szeretném feltenni mert gondjaim vannak a 16x dvd-k olvasásánál.De ha a legújabb a 3.56-s tartalmazza a régebbi frissítéseket akkor azt raknám fel de akkor is melyik módszerrel?  

Nekem is 530-am van de még nem frissítettem. A 433/530/630 esetében az a követendő módszer (amit a kézikönyv is ír) hogy az előlapi STOP REC nyomvatartása közben nyomjuk meg a PLAY-t, stb. Ebben minden benne van, lépésről lépésre.
Nyilván az újabb (3.56) tartalmazza a régebbi módosításokat is, legalábbis ez így logikus...

Avatar
swarz
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2007.07.28., szomb. 08:25
Értékelés: 2

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: swarz »


Sziasztok! Valamelyikőtök már frissített firmwaret a DVR-530-nál és sikerült is neki? Mert a letöltőközpont oldalán 2 instrukciót is találtam hogy kell csinálni,de 2 különböző féleképpen írják le.Az egyik szerint ha behelyeztük a cd-t az open/ close gombot nyomjuk meg,a másik szerint viszont nem szadad azt megnyomni, a /press play while holding down stop/rec a követendő sorrend és így betöltődik a frissítés.Én egyellőre a 3.53-t szeretném feltenni mert gondjaim vannak a 16x dvd-k olvasásánál.De ha a legújabb a 3.56-s tartalmazza a régebbi frissítéseket akkor azt raknám fel de akkor is melyik módszerrel?


Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: mszaby »


Régebben volt róla szó, hogy lehet a pio 433-asban HDD-t cserélni, volt egy részletes topic csag erről... Hova lett?
http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=7346
 
Megvan az.
Elkúrtuk

Vendég

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Régebben volt róla szó, hogy lehet a pio 433-asban HDD-t cserélni, volt egy részletes topic csag erről... Hova lett?

Avatar
access
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2003.05.20., kedd 14:02
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: access »


Avatar
freeduck
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 958
Csatlakozott: 2006.03.01., szer. 10:26
Értékelés: 87

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: freeduck »


Szevasztok!
 
Engem a Pioneer felvevőkben (DVR-545/645) található "Digital Jukebox" szolgáltatás érdekelne és egyátalán az, hogyan szól a zene rajtuk. Konkrétan: mennyire felhasználóbarát a menürendszer, könnyen lehet keresgélni a zenék között? Milyen audio converter van az írókban, mert ezt sehol nem tüntetik fel, még a letölthető leírásokban sem? 192 kHz/24-bit??
Előre is kösz!!
Üdv mindenkinek

Avatar
szteff
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.06.09., pén. 12:35
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: szteff »


Szevasztok!
 
A Pio 530H és a JVC DR-MH300 között választanék. Van valakinek értékelhető infoja erről a két gépről? Az utóbbiról nem találtam itt a fórumon.
 
Kössz
 
Szteff

Avatar
newreg
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.03.14., kedd 12:45
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: newreg »


Sziasztok,
 
JsW, epp csak visszajottem a nyaralasrol, bekukkantottam a forumra, de nem ilyen hirt szerettem volna olvasni , foleg, hogy nekem is kb. ennyi idos az 530-asom.
 
Remelem, azota van valami pozitiv valtozas az ugyben.
 
Udv,
Viktor

Avatar
jswilly
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.10.28., kedd 15:29
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: jswilly »

Igazán szomorú vagyok. Szinte órára pontosan a vásárlás után egy hónappal a Pioneer DVR-530-am beszüntette a működést. Csütörtök este még megnéztem egy felvételt a merevlemezről, majd péntek este szerettem volna az időzítőt beállítani de sajnos bekapcsolás után csak a POWER ON felirat jelenik meg, nem tűnik el, a tuner és a merevlemez nem indul, a készülék képet nem ad és semmilyen gombra nem reagál. A standby hosszú nyomásával ki lehet kapcsolni, készenlétben az órát mutatja. Próbáltam a konnektorból kihúzni rövidebben, hosszabban, próbáltam az alaphelyzetbe állítást (STOP-STANDBY), sajnos mindhiába. Hétfőn vihetem a szervízbe. Nem örülök.

Avatar
oca
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 10:25
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: oca »


Az easy Timerrel szoktam beállítani ... azon napon amikor fel kellene vennie, a naptári napra való áttéréskor törli a programot. 
Nem tudom, lehet hogy hibás a gép... esetleg az óraállítással próbálj valamit... nálam ilyen még nem volt...
 
a Pio 433-asnál akkor most van XP+ vagy nincs mert nem egyértelműek a leírások. Amúgy az XP+ az DV minőséget jelent?
 
Tényleg nem egyértelműek az infók, szerintem lehet a 433-on is XP+ (a Pioneer-eur.com az 530-hoz sem írja, pedig az biztosan tudja...), a DVD-minőséget az XP jelenti (1 óra/4.7 GB), az XP+ nem is írható DVD-re! Ha pedig DV-minőségre gondoltál, olyat ez a készülék nem tud (mindenképpen MPEG2-be áttömörít, ill. a max. bitsebesség kb. 15 Mbps).

Köszi, majd próbálkozom !
 
 
oca

Avatar
Manfréd
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.05.21., vas. 10:56
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: Manfréd »

Van valakinek Pioneer DVR-530-hoz magyar nyelvű pdf-es kezelési útmutatója?

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: rea4 »


asszem rájöttem: zsír minőségből tudok tömöríteni monnyuk XP minőségre ami jobb lesz mintha "csak" XP-ben vettem volna fel. vagy hülyeséget beszélek?

Pontosan így van.Épp most tesztelgettem a JVC DV üzemmód felvételét a Sony HQ+ felvételével.Jobb a JVC.Az még nem érdekelne,hogy a vinyón hogy mutat,azt úgysem tartja meg az ember,a lényeg,hogy a már letömörített anyag milyen lesz.És bizony jobb a 25Mbps-ből tömörített.Vonatkozik ez a JVC által XP-ből tömörítettre is.
Az MH200-ast meg felejtsd el,köze nincs a 300-ashoz,az még a régi széria alapján készült.

Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Avatar
jswilly
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.10.28., kedd 15:29
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: jswilly »


én az olyan DV minőségre gondoltam mint ami a JVC 300-asnál van,meg talán a 200-nál is.
Sajnos olyan itt nincs... mondjuk a JVC-nél sem írható ki - nyilvánvaló okokból!
Ez nem a gép korlátja hanem a DVD-szabványé, mi értelme lenne olyan DVD-t írni amit semmi sem játszik le?
Szerintem a legjobb minőséget akkor kapjuk ha minél kevesebbszer kódoltatjuk át a műsort, tehát ha tudjuk hogy DVD-re lesz írva és max. 1 óra akkor eleve XP-ben vesszük fel, ha max. 2 óra akkor SP-ben (ez még elfogadható, kb. 5 MBps-es átlagosan).

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


Az easy Timerrel szoktam beállítani ... azon napon amikor fel kellene vennie, a naptári napra való áttéréskor törli a programot. 
Nem tudom, lehet hogy hibás a gép... esetleg az óraállítással próbálj valamit... nálam ilyen még nem volt...
 
a Pio 433-asnál akkor most van XP+ vagy nincs mert nem egyértelműek a leírások. Amúgy az XP+ az DV minőséget jelent?
 
Tényleg nem egyértelműek az infók, szerintem lehet a 433-on is XP+ (a Pioneer-eur.com az 530-hoz sem írja, pedig az biztosan tudja...), a DVD-minőséget az XP jelenti (1 óra/4.7 GB), az XP+ nem is írható DVD-re! Ha pedig DV-minőségre gondoltál, olyat ez a készülék nem tud (mindenképpen MPEG2-be áttömörít, ill. a max. bitsebesség kb. 15 Mbps).

én az olyan DV minőségre gondoltam mint ami a JVC 300-asnál van,meg talán a 200-nál is.
akkor mi értelme az XP+ nak ha nem írható ki?
 
asszem rájöttem: zsír minőségből tudok tömöríteni monnyuk XP minőségre ami jobb lesz mintha "csak" XP-ben vettem volna fel.
vagy hülyeséget beszélek?

Avatar
jswilly
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.10.28., kedd 15:29
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: jswilly »


Az easy Timerrel szoktam beállítani ... azon napon amikor fel kellene vennie, a naptári napra való áttéréskor törli a programot.
 
Nem tudom, lehet hogy hibás a gép... esetleg az óraállítással próbálj valamit... nálam ilyen még nem volt...
 
a Pio 433-asnál akkor most van XP+ vagy nincs mert nem egyértelműek a leírások. Amúgy az XP+ az DV minőséget jelent?
 
Tényleg nem egyértelműek az infók, szerintem lehet a 433-on is XP+ (a Pioneer-eur.com az 530-hoz sem írja, pedig az biztosan tudja...), a DVD-minőséget az XP jelenti (1 óra/4.7 GB), az XP+ nem is írható DVD-re! Ha pedig DV-minőségre gondoltál, olyat ez a készülék nem tud (mindenképpen MPEG2-be áttömörít, ill. a max. bitsebesség kb. 15 Mbps).

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


hali,
 
a Pio 433-asnál akkor most van XP+ van nincs? mert nem egyértelműek a leírások.
amúgy az XP+ az DV minőséget jelent?
 


Avatar
oca
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 10:25
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: oca »


Sziasztok !
 
Lenne egy kérdésem: Az easy Timerrel szoktam beállítani a programozást.
Mostanában az történik, hogyha nem az napra állítom be reggel a programozást, hanem napokra előre, akkor azon napon amikor felkellene vennie, a naptári napra való áttéréskor törli a programot. Ha több nap múlva kell felvennie, akkor is csak a céldátom elérési napján törli, addig benne van.
 
Kérlek segítsetek, ha tudtok !! Mit kellene állítani?
 
Köszönettel
 
 
oca


Válasz küldése

Vissza: “Hardver”