Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tannoy

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: andix »


Mellékelek egy képet róla, a méretek érzékeltetése végett ott van mellette a régi házi mozi technika, meg egy ALFie Tannoy SUB, amiben 30cm-es woofer lakik.
Huhh baromi szép "kis" darabok!
 
Megérdemelne ez a felszerelés egy külön moziszobát, hamár a nappaliból kitúrtad őket.

Avatar
BitStream
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 17:16
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: BitStream »


A -6dB-ről meg csak annyit, hogy ki mekkorát "hazudik", az teljesen gyártófüggő. Tech-spec. alapján nem szabad vásárolni, meg kell hallgatni a technikát, és az alapján dönteni. Én a nagy batár 637-es Tannoyokat cseréltem le a sensys DC1-ekre, és nem bántam meg, de nagyon nem. Érdekes módon semmi nem hiányzik a nagy dobozból, először ugyan kicsit féltem, hogy kevés lesz a "teste" a DC1-nek, mert ugye a speckó... 39Hz / -6dB, de semmi ilyen, tud mindent alul, amit a nagy tudott, felül meg ugye supertweeter....
-6dB: Persze, ki mekkorát hazudik. De a Tannoytól, különösen egy Sensys falnál, nem ezt a szintet várnám... Pont azért csípjük őket, mert konzervetív angolok.
 
A 637-est sajna nincs szerencsém ismerni, de tényleg számít a doboz mérete, a "test". Amikor vettem az F2-t, meghallgattam az egész F szériát a boltban. Az F3 ugyebár a doboz magasságától eltekintve 100% azonos az F2-vel (azonos a 2 sugárzó, a hangváltó, ugyanaz a doboz szélesség és mélység). Igencsak hallható a difi a mélyeknél! Sajna hozzám nem fért be a 3-as, azabaaaj.

Pont ez az, amiért nem szabad csak a tech-spec-nek hinni. Csak a paraméterek alapján nem biztos, hogy a DC1-et vettem volna meg. Van még itthon M2-es Tannoyom is, de a hifibarlangban már nem volt mx-m2 se, hogy összevessem őket, így a Fusion 2 volt az áldozati bárány, akivel meg kellett meccseltetnem a DC1-et. Korábban leírtam ide a tapasztalatokat, hát nem voltak partiban semmilyen szempontból (mondjuk kb. erre is számítottam). A 637 az egy igen tekintélyes méretű doboz, valahol talán a Definition széria elődjének tekinthető, ugyanolyan trapéz doboz, dual-koncentrikus közép-magas, a 637-ben 20cm-es mély, 20cm-es DC. Zárt doboz volt, és brutálisan nagyot tudott szólni, szépen is tette, de valahogy túl sok volt ide a nappalimba.
 
Mellékelek egy képet róla, a méretek érzékeltetése végett ott van mellette a régi házi mozi technika, meg egy ALFie Tannoy SUB, amiben 30cm-es woofer lakik.


TV:SONY KV-32FQ86E Receiver:Marantz SR7500 Front:Tannoy Sensys DC1 Center:TANNOY mC Rear:Tannoy M2 Sub:TANNOY 625 ALFie DVD:SONY DVP-NS700 Video:SONY SLV-SE700
Kábelek: front: CABLE TALK TALK 3.1 center:CABLE TALK TALK 3.1 surround:noname IC analóg:VDH The Combination Hybrid Digitális:VDH Triaxial PRO Pwr: LAPP servo DIY & BALS
 
 
CD: SONY CDP-XA20ES (4xDAC+PWR@Alisca) Hangfal:TANNOY Sensys DC1

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


A -6dB-ről meg csak annyit, hogy ki mekkorát "hazudik", az teljesen gyártófüggő. Tech-spec. alapján nem szabad vásárolni, meg kell hallgatni a technikát, és az alapján dönteni. Én a nagy batár 637-es Tannoyokat cseréltem le a sensys DC1-ekre, és nem bántam meg, de nagyon nem. Érdekes módon semmi nem hiányzik a nagy dobozból, először ugyan kicsit féltem, hogy kevés lesz a "teste" a DC1-nek, mert ugye a speckó... 39Hz / -6dB, de semmi ilyen, tud mindent alul, amit a nagy tudott, felül meg ugye supertweeter....
-6dB: Persze, ki mekkorát hazudik. De a Tannoytól, különösen egy Sensys falnál, nem ezt a szintet várnám... Pont azért csípjük őket, mert konzervetív angolok.
 
A 637-est sajna nincs szerencsém ismerni, de tényleg számít a doboz mérete, a "test". Amikor vettem az F2-t, meghallgattam az egész F szériát a boltban. Az F3 ugyebár a doboz magasságától eltekintve 100% azonos az F2-vel (azonos a 2 sugárzó, a hangváltó, ugyanaz a doboz szélesség és mélység). Igencsak hallható a difi a mélyeknél! Sajna hozzám nem fért be a 3-as, azabaaaj.
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
BitStream
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 17:16
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: BitStream »


frekvencia átvitel: 49Hz - 51kHz (-6dB) . A kérdésem, hogy miért szükséges ez az iszonyatosan magas frekvencia?
Azt mondják az okosok, hogy bár külön nem hallod az ilyen magasat, de igenis "színezi" a hangot, és kell az élethű reprodukcióhoz. Persze ehhez olyan forrás (pl. SACD) és közbülső elemek is kellenek, olyan minőségű felvétellel, és akkor talán...
 
Ami viszont biztos: ha 51kHz-ig még nyög valamit, akkor várhatóan 20kHz-ig tényleg bombajó az a hangfal. Azért az mindig jót tesz, ha nem kell a sávszéleket kihasználni.
 
Mellesleg a -6dB-re megadott határ szemtelenség, az már nagyon lapos. -3-ra illene, nem?

Az "okosok" szerint minden frekvenciának van egy oktávokkal magasabb "párja" vagy felharmonikusa (kinek mi tetszik), ami szintén megjelenik a hangban, a kérdés csak az, lesugározza-e az adott technika. Hallani egzakt módon lehetetlen, de biztos, hogy jótékony hatása van az összképet tekintve. Többek között ez a bajom sok újabb felvétellel, amiket a szuper új stúdiókban sávonként vesznek fel, hétfőn a dobos, kedden a szóló, szerda ének.... na ezek aztán a nagynevű hangmérnökök sok munkaórája után is olyan sterilen tudnak szólni, hogy számomra élvezhetetlen végeredményt hoznak. Ez perszer nem kifejezetten a szupermagas hangokra értendő, de tipikusan hallható példája az "összezengések" hiányának.
 
A -6dB-ről meg csak annyit, hogy ki mekkorát "hazudik", az teljesen gyártófüggő. Tech-spec. alapján nem szabad vásárolni, meg kell hallgatni a technikát, és az alapján dönteni. Én a nagy batár 637-es Tannoyokat cseréltem le a sensys DC1-ekre, és nem bántam meg, de nagyon nem. Érdekes módon semmi nem hiányzik a nagy dobozból, először ugyan kicsit féltem, hogy kevés lesz a "teste" a DC1-nek, mert ugye a speckó... 39Hz / -6dB, de semmi ilyen, tud mindent alul, amit a nagy tudott, felül meg ugye supertweeter....

TV:SONY KV-32FQ86E Receiver:Marantz SR7500 Front:Tannoy Sensys DC1 Center:TANNOY mC Rear:Tannoy M2 Sub:TANNOY 625 ALFie DVD:SONY DVP-NS700 Video:SONY SLV-SE700
Kábelek: front: CABLE TALK TALK 3.1 center:CABLE TALK TALK 3.1 surround:noname IC analóg:VDH The Combination Hybrid Digitális:VDH Triaxial PRO Pwr: LAPP servo DIY & BALS
 
 
CD: SONY CDP-XA20ES (4xDAC+PWR@Alisca) Hangfal:TANNOY Sensys DC1

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


frekvencia átvitel: 49Hz - 51kHz (-6dB) . A kérdésem, hogy miért szükséges ez az iszonyatosan magas frekvencia?
Azt mondják az okosok, hogy bár külön nem hallod az ilyen magasat, de igenis "színezi" a hangot, és kell az élethű reprodukcióhoz. Persze ehhez olyan forrás (pl. SACD) és közbülső elemek is kellenek, olyan minőségű felvétellel, és akkor talán...
 
Ami viszont biztos: ha 51kHz-ig még nyög valamit, akkor várhatóan 20kHz-ig tényleg bombajó az a hangfal. Azért az mindig jót tesz, ha nem kell a sávszéleket kihasználni.
 
Mellesleg a -6dB-re megadott határ szemtelenség, az már nagyon lapos. -3-ra illene, nem?
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
oddman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2004.09.20., hétf. 11:53
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: oddman »


A TANNOY SENSYS1 hangfal paramétereinél azt írják, hogy a frekvencia átvitel: 49Hz - 51kHz (-6dB) .
A kérdésem, hogy miért szükséges ez az iszonyatosan magas frekvencia?
Úgy emlékszem, mintha fizikaórán azt tanultuk volna, hogy az ember csak 20Hz és 20KHz-es tartományban hall.
Projector:JVC X30 Screen:Projecta HomeScreen (102x180) TV:Panasonic TX-P42S10E
Blu-Ray/DVD:Samsung BD-P2500 HD:HTPC (Intel NUC i3, 8GB RAM, 240GB SSD)
CD:Technics SL-PG490 A/V:NAD T-748
Front:Wharfedale DIAMOND 8.4 Surround:Jamo Studio 110
Console:PS4 slim

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


Nem kell fonni, az csak esztétika.
Az jó, mert hát randa is...
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Vendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Vendég »


CAT5e kábelből a fonatot hogyan kell készíteni?
Így: http://www.tnt-audio.com/clinica/triple_t_e.html

Nem kell fonni, az csak esztétika.

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


CAT5e kábelből a fonatot hogyan kell készíteni?
Így: http://www.tnt-audio.com/clinica/triple_t_e.html
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


jó felbontású rendszerben elég szépen hallható már a sima kettős kábelezés jótékony hatása is.
EzeXerint jó felbontású rendszerem van!
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
oddman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2004.09.20., hétf. 11:53
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: oddman »


OFFTOPIC:


CAT5e kábelből a fonatot hogyan kell készíteni? A külső vastag szigetelést el kell távolítani, majd a 8 érből mondjuk 6-ot megtartani a többit meg eltávolítani?


Projector:JVC X30 Screen:Projecta HomeScreen (102x180) TV:Panasonic TX-P42S10E
Blu-Ray/DVD:Samsung BD-P2500 HD:HTPC (Intel NUC i3, 8GB RAM, 240GB SSD)
CD:Technics SL-PG490 A/V:NAD T-748
Front:Wharfedale DIAMOND 8.4 Surround:Jamo Studio 110
Console:PS4 slim

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: andix »


Nem értek egyet, jó felbontású rendszerben elég szépen hallható már a sima kettős kábelezés jótékony hatása is. 
De mit tekintesz egy már jó felbontású rendszernek?..
 
Kácsa: hát igen.. Ha a kiszolgálás mindenütt olyan lenne, mint itt.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: 21st »


Ezt a biwire-ral meg nem tudom mért tengődtök.. Egy sokkal komolyabb felbontású rendszerbe még csak-csak.. De akkoris inkább biamp, annak legalább van értelme.

Nem értek egyet, jó felbontású rendszerben elég szépen hallható már a sima kettős kábelezés jótékony hatása is.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: 21st »


Dehogy akartam én Neotechet... Azt viszont lehet rendesen kapni például. Bemész a boltba, van áru, korrekt az ár, korrekt a kiszolgálás.
Ez biza így van! A Ká-csa az egyik legkorektebb, legmegbízhatóbb cég hazai hifis körökben
 
(Kár, hogy nem forgalmaznak normális kábelt )
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: andix »


Azután kaptam olyan tanácsokat, hogy 2-3 kötegből lehet megfonni az igazit, és akkor aztán igen, de be kell valljam, erre már nem volt türelmem, meg nem is tennék le a szobámba egy ocsmány házifonatot...
Valóban úgy kellett volna!.. Én láttam már millás hangfalat 4 db cat5 dróttal singlewire-ban bekötve félmillás elektronikára.. Igen jól szólt.
Szóval Leva csipkelődése során kizárólag jót akar neked. No igen a cat5öt legalább 3as fonatként szokás használni, vagy még inkább 6os fonatba. Ezt a biwire-ral meg nem tudom mért tengődtök.. Egy sokkal komolyabb felbontású rendszerbe még csak-csak.. De akkoris inkább biamp, annak legalább van értelme.
(Megjegyzem az ic kábelt is lehetett volna utp falikábelből csinálni. Nekem is minden ic-m cat7es kábelből van, ennek 130 Ft volt métere..)
Na nem offolok tovább, mindezt csak azért írtam le, mert nekem is voltak már "drágább", "pénzbe" kerülő kábeleim. Egyik sem volt, ami jobban szólt volna, mint a jelenlegi utp cuccok, pedig 10-30x árkülönbségről van szó. (Vannak az utp cuccoknál jobban szóló gyári kábelek természetesen, de azoknak az áruk is kicsit húzosabb..)
 
Amúgy nagyon szép a Tannoy hangfalad!

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


Akkor Neotech RULEZ!
Dehogy rulez, azért túlozni se kell...
Mindenesetre egyelőre nyert nálam egy menetet, tipikusnak nem nevezhető peremfeltételek mellett. Valószínúleg a következő upgrade-hullámot nem éli majd túl.
 
Kicsit OFF: A kábelek kapcsán is csúnyán kiakadtam a hazai kereskedelemnek nevzett gittegyletre. Dehogy akartam én Neotechet... Azt viszont lehet rendesen kapni például. Bemész a boltba, van áru, korrekt az ár, korrekt a kiszolgálás. Egy próbát megért, és eddig nem bánom.
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Vendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ejnye! Honnan a fenéből tudhatnád, hogy konkrétan az én erősítőm és hangfalam között mire képes a CAT5? Próbáltam, és siralmasnak találtatott, hogy nagyon finoman mondjam. Még a sima 2x4mm-es 200Ft-os vacok is jobban ízlett. Azután kaptam olyan tanácsokat, hogy 2-3 kötegből lehet megfonni az igazit, és akkor aztán igen, de be kell valljam, erre már nem volt türelmem, meg nem is tennék le a szobámba egy ocsmány házifonatot...

A patch-nek tényleg nincs jó hangja, ezért írtam falit.
Akkor Neotech RULEZ!

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


Nem olvastam, tapasztalat.   
A QED biztos tök jó, de majd a duplája árban...
Te próbáltál Neotechet, vagy olvastad, hogy nem jó? 

Tudom, h nem túl jó.
Az én kábelem felébe sem kerül a Tiednek, és mégis hozza simán a Qed szintjét.
Esetleg kipróbálhatnál fali UTP kábelt.

Ejnye! Honnan a fenéből tudhatnád, hogy konkrétan az én erősítőm és hangfalam között mire képes a CAT5?
Próbáltam, és siralmasnak találtatott, hogy nagyon finoman mondjam. Még a sima 2x4mm-es 200Ft-os vacok is jobban ízlett. Azután kaptam olyan tanácsokat, hogy 2-3 kötegből lehet megfonni az igazit, és akkor aztán igen, de be kell valljam, erre már nem volt türelmem, meg nem is tennék le a szobámba egy ocsmány házifonatot...
 
Megjegyzés: a Tannoy ajánlata természetesen a saját forgalmazású kábelük, ami igazából valami VDH, persze eléggé drágán, és persze bi-wiring bekötéssel.
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Vendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem olvastam, tapasztalat.  
A QED biztos tök jó, de majd a duplája árban...
Te próbáltál Neotechet, vagy olvastad, hogy nem jó?

Tudom, h nem túl jó.
Az én kábelem felébe sem kerül a Tiednek, és mégis hozza simán a Qed szintjét.
Esetleg kipróbálhatnál fali UTP kábelt.

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


Neotech KS-1440-est használok, lásd a mellékelt képet. Ez nem csak duplán húzott sima OFC kábel!  A belső erek vastagabb, keményebb vezetőkből állnak, kedveznek a mélynek, a külsők nagyon finom rézszálakból vannak, azok meg a magasat viszik csudiszépen. Eszerint bekötve elég magabiztosan ver bármit, amit eddig bepróbáltam, és nem került a többszörösébe (KS-1440: 1246 Ft/m) . 
Ezek a neotech-ek híresen nem túl jó kábelek!
Ezt mind olvastad vhol?
Jobb mondjuk egy Qed SA-nál (2200/m)?

Nem olvastam, tapasztalat.
 
A QED biztos tök jó, de majd a duplája árban...
Te próbáltál Neotechet, vagy olvastad, hogy nem jó?
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


Emberek, ezt láttátok már? Valami gyönyörű!
 
http://www.tannoy.com/AutographMini

Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Vendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Neotech KS-1440-est használok, lásd a mellékelt képet. Ez nem csak duplán húzott sima OFC kábel!  A belső erek vastagabb, keményebb vezetőkből állnak, kedveznek a mélynek, a külsők nagyon finom rézszálakból vannak, azok meg a magasat viszik csudiszépen. Eszerint bekötve elég magabiztosan ver bármit, amit eddig bepróbáltam, és nem került a többszörösébe (KS-1440: 1246 Ft/m) . 
Ezek a neotech-ek híresen nem túl jó kábelek!
Ezt mind olvastad vhol?
Jobb mondjuk egy Qed SA-nál (2200/m)?

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


A magam részéről nem rég tértem át bi-wiringre, és szerintem nagyon megéri! 
Neotech-ből lehet, h 2x annyi kell, h szóljon rendesen, de nem sok értelme van a bi-wire-nak, ha van rendes kábeled. Nem kell hozzá drága...
 
A dupla csatlakozási lehetőség inkább a bi-amp-nak kedvez.

Neotech KS-1440-est használok, lásd a mellékelt képet. Ez nem csak duplán húzott sima OFC kábel! A belső erek vastagabb, keményebb vezetőkből állnak, kedveznek a mélynek, a külsők nagyon finom rézszálakból vannak, azok meg a magasat viszik csudiszépen. Eszerint bekötve elég magabiztosan ver bármit, amit eddig bepróbáltam, és nem került a többszörösébe (KS-1440: 1246 Ft/m) .

Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


A Fusion csak szeretne Mercury lenni. Kb annyi köze van hozzá, mint nekem Keanau Reevshez  
Sajnos minőségben messze alatta marad

Márpedig Fusion = Mercury F, ezen nincs mit vitatkozni.
Az persze lehet, hogy a Mx jobb volt, nem ismerem sajna...
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Vendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Vendég »


norbi31, venyerin: köszi a gyors segítséget.  
A másik, amit észrevettem, hogy Magyarországon mintha Fusion név alatt menne a Mercury, viszont a www.tannoy.com oldalon Fusion sorozat nincsen.
Nos, talán az lehet, hogy valamelyik kifutó termék?
 
 

 
Gondolom akkor nekem majd így közösítve kell bekötnöm a kábeleket.

A Fusion csak szeretne Mercury lenni. Kb annyi köze van hozzá, mint nekem Keanau Reevshez
 
Sajnos minőségben messze alatta marad

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”