Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Én továbbra is vitatkozom AT-vel több ponton.
 
-a grabbelés során semmiféle időzítési információ nem kerül a mágneslemezre
-normál lejátszás során a gyári vagy egyéb lemezen lévő jitter hatása nem jelentkezik, mert a dekódolt bitminták a ram-ból órajellel vezérelten olvasódnak ki a dac bemenetére
 
Ettől függetlenül a jitter létezik, de nem a cd-n levő információból.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az azért baj, hogy az elmúlt 15 évben nem sok olyan LP-t adtak ki, aminek az utómunkája ne digitális lett volna. Ezt meg azért hallani, még ha hardcore LP fan is valaki.
 
Mellesleg a számítógép mellett van nekem is LP, csak még nincs összerakva, talán majd az év vége felé. Mivel van a cégnél pár ezer LP az ötvenes-hatvanas évekből, egy darabig el tudom otthon is majd hallgatgatni őket.
 
A jól összerakott, megfizethető számítógépes zenehallgatással talán csak a legeslegdrágább integrált cd játszók szintjét nem lehet elérni, azt hiszem a (felső) középkategóriás cd játszó vagy transzport/dac kombinációval esetleg egy számítógépes rendszer is összehasonlítható lehet. Zenei értékét tekintve, mert számomra már most is praktikusabb a kezelése.
 
Az alábbiakban is oly sokat ragozott cd lejátszás problematika egyik tanulsága az, hogy a problémás részek talán kevésbé erőteljesen jelentkeznek a számítógépes lejátszás során. Ráadásul előbb- utóbb el jön majd az az idő is, amikor a letölthető zene lesz az uralkodó és egyáltalán nem is lesz fizikai hordozó. Addig persze még jó sok LP-t meg lehet majd hallgatni.
 
kf

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Az analóg hangrögzítésben is legalább akkora különbség van a stúdióban készített master felvétel meg a vinil hanglemez megszólalása között, mint a digitális technikában.
 
A számítástechnika úgyis nyer előbb, vagy utóbb, de mivel nem adnak ki újra rengeteg analóg lemezen fellelhető jó zenét, az is marad. Akit nem érdekelnek az újonnan kiadott felvételek, előadók, mert van párezer analóg lemezes gyűjteménye, amiből párszáz lemez még jól is szól, és a többiből is akad jócskán zeneileg magasra értékelhető felvétel, az jól elvan a digitális világ nélkül, és nem érdekli a lemezpattogás zaja, sokszor lejátszott lemezek torzítása, mellette kihallja azt, amit szeretne arról a felvételről hallani.
Sajnos a digitális rögzítés/visszaadás összesített hibái természetellenesebbnek tűnnek, de tessék elhinni/utánajárni, vannak olyan megoldások, amelyek segítségével a digitális felvételek is ugyanolyan kellemes élményt szerezhetnek.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csövi »


bizony
 
hétvégén megfigyeltem egy ilyen rendszert marad a cd egy darabig
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Borzalmas!
Hallgassatok LP-t, azt kéx. Az tuti jo és jittermentes!

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


Így már mindenkinek OK minden?
Részemről nagyképüség lenne ezt állítani, de nagyon örülök ez utóbbi két nagylevegős hozzászólásnak, mert sok mindent megtudtam és megértettem a CD grabbelés relytelmeiről.
Mi a helyzet a másoláskor, tehát akkor amikor nem wav fájlokat készítesz, hanem egy képfájlt és azt írod ki CD-re? Van külömbség, vagy ugyanaz vonatkozik rá mint a grabbelésre? Hibákra gondolok.
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Részemről igen.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


AT, 
Az a baj, hogy eddig nem említetted, hogy nálad a bithelyesség nem csak az adatok meglétét jelenti, hanem az időzítés pontosságát is. Pontosan erről beszéltem én is, hogy csakis az időbeliség a probléma, ezért szól másként két különböző berendezés. Nem értem, miért kellett ezen oldalakon keresztül vitázni, mert ha ezzel kezded, akkor nem strapáltam volna magamat. Én is arra jutottam, hogy a CD problémája az, hogy az emberi fül annyira érzékeny az időzítésbeli hibákra (jitter), hogy a legkisebb eltérést is érzékeli. A szemünket szerencsére könnyebb becsapni .

Bingó!!! Pontosan ez itt a lényeg.
 
Akkor küldök a két igen tiszteletreméltó úriembernek egy békesört

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


AT,
 
Az a baj, hogy eddig nem említetted, hogy nálad a bithelyesség nem csak az adatok meglétét jelenti, hanem az időzítés pontosságát is. Pontosan erről beszéltem én is, hogy csakis az időbeliség a probléma, ezért szól másként két különböző berendezés. Nem értem, miért kellett ezen oldalakon keresztül vitázni, mert ha ezzel kezded, akkor nem strapáltam volna magamat. Én is arra jutottam, hogy a CD problémája az, hogy az emberi fül annyira érzékeny az időzítésbeli hibákra (jitter), hogy a legkisebb eltérést is érzékeli. A szemünket szerencsére könnyebb becsapni .

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Miért írnám vissza cd-re, ha meg vannak cédék?

hat mert itt sok embernek nem telik 2000 cdre

Ha csak azért nem

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Miért írnám vissza cd-re, ha meg vannak cédék?

hat mert itt sok embernek nem telik 2000 cdre

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vagyis ez az egész cécó grabberekkel a gyenge minőségű CDROM meghajtók miatt van.
Amik ugyanazt a médiumot gond nélkül olvassák, ha azon adat van Akár 52x gyorsabban is Akkor miért is gyenge a minőségük? :kiraly:

Vicces srác vagy. Állandóan átülsz egy másik lóra.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Ezt csak azért említem, hogy egy hibátlan lemezt egy minőségi cdromon nem értem miért kell 2x beolvasni, ha nekem 3 ból 3x beolvassa hibátlanul. Minek vessem össze egymással a három beolvasott adatot? Legfeljebb ellenőrzéskén.
csinalhatsz masik kiserletet is... kulonbozo progikkal masmas gepen szedd le es vesd ossze. tobbszor nem lehet ugyanugy hibazni. a mai meghajtok altalaban rendesen leszedik.
 
tobbszor azert kell leszedni, mert ha karcos a cd, kapasbol kidobja. amugy lehet meg se hallod a hibat. de szerkesztokkel is lehet pl osszevetni ket filet, ugyan szemleletesebb, de sokkal gyorsabb szinkronizalni a ket leszedett konyvtarat. nekem mas celom nem volt vele - csak ne akkor deruljon ki a hiba, amikor mar nincs is nalam a lemez. bosszanto egy utolag felfedezett "karc".

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nem értem a kérdést. 
kf

visszairod cdre, vagy szamitogeprol hasznalod?

Miért írnám vissza cd-re, ha meg vannak cédék?

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


akkor nem ertem ezt a soklepeses vudut...   
ha egymasutan ket grabbelt minta binalisan megegyezik, akkor ok. de tudtommal az eac eleve igy csinalja. ketszer szedi le es osszeveti. korabban amikor nem eacot hasznaltam, ketszer grabbeltem es szinkronizaltam a ket konyvtarat.
 
valamit rosszul tudok?

Elmondok neked egy kísérletet, amit elvégeztem mikor a city-n ment a vita AT elméletéről.
 
Adva van egy futtatható állomány. Bezippeltem, és felírtam egy cd-re wav-ként. Ezután betettem a lemezt az asztali lejátszóba, és le is lehetett játszani rajta.(nem volt nagy élmény )
Ezután többször (aszem 3x) begrabbeltem, kicsomagoltam és érdekes módon minden esetben futtatható maradt a program. Ha bithibák lettek volna, akkor nem is lehetett volna kicsomagolni, mert crc-s lett volna. Lehet, hogy véletlenül tudtam begrabbelni 3x hibátlanul, nem tudni.
Mindezt linuxon csináltam.
 
Ezt csak azért említem, hogy egy hibátlan lemezt egy minőségi cdromon nem értem miért kell 2x beolvasni, ha nekem 3 ból 3x beolvassa hibátlanul. Minek vessem össze egymással a három beolvasott adatot? Legfeljebb ellenőrzéskén.
 
Az EAC FAQ-ban ezt írják:
 
"Q: Audio extraction is purely digital, how could unremarked errors occur?
 
A: The data transmission itself is purely digital and also the data stored on the CD. But the Red Book standard (standard for audio CDs) is very weak and only little error correction will be performed in the drive. So on bad CD-ROM drives it is possible that you receive erroneous results.
"
 
Vagyis ez az egész cécó grabberekkel a gyenge minőségű CDROM meghajtók miatt van.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kérdezzed Mug-ot, vagy olvassad el a cikkeit - akkor is bithelyes, érted?!
Csúsztatsz megint.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


akkor nem ertem ezt a soklepeses vudut...
 
ha egymasutan ket grabbelt minta binalisan megegyezik, akkor ok. de tudtommal az eac eleve igy csinalja. ketszer szedi le es osszeveti. korabban amikor nem eacot hasznaltam, ketszer grabbeltem es szinkronizaltam a ket konyvtarat.
 
valamit rosszul tudok?

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »


nem értem a kérdést.visszairod cdre, vagy szamitogeprol hasznalod?
- kicsit visszaolvasol megutdtad volna
- usb dac-ot hasznalva hallgatja a lementett lemezeket.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


nem értem a kérdést. 
kf

visszairod cdre, vagy szamitogeprol hasznalod?

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ha valaki nem tudo olvasni, csak írni, azzal nincs mit tenni.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ize... a legrabbelt zeneket csak gepen tarolod? tehat az a vegcel?

nem értem a kérdést.
 
kf

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Penna, Te aztán nem bízod a véletlenre...
Igyekszik az ember...
 
Az eredményét majd talán meg lehet hallgatni a novemberi westendes hifi shón, kivisszük majd a rendszert minden bizonnyal.
 
 
kf

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Mug: 
sok igazság van abban, amit írtál. Pár év kisérletezés után bizton állíthatom, hogy megaláltam a számomra működőképes megoldást.
...

ize... a legrabbelt zeneket csak gepen tarolod? tehat az a vegcel?

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha valakit érdekel még a téma, a következő két linken utánaolvashat egy másik eszmefuttatást is, aminek több alapja van.
 
Itt egy kísérletet is elvégeztek:
 
www.jitter.de
 
Vagy ez is érdekes olvasmány:
 
cikk

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az a baj, hogy az egész eszmefuttatásod hibás alapokon áll. Feltételezésen alapszik, így innentől az egész csak okoskodás.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”