Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »


Milyen lehetőségek vannak arra, hogy HDD-ről játszam le a zenét, de ne számítógépből? Szeretném a hűtő zaját illetve a monitort mellőzni.Egyáltalán megoldható az, hogy egyszerüen ki lehessen választani a lejátszani kívánt albumot anélkül, hogy monitort, vagy tv-t be kelljen kapcsolni?

- ime
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


Mától meg is mondom minden hívőnek, hogy nem normálisak, hogy nem létező dologban hisznek.
Ne strapáld magad, én ezt szajkózom már évek óta és nem hisznek nekem.
 
Milyen lehetőségek vannak arra, hogy HDD-ről játszam le a zenét, de ne számítógépből? Szeretném a hűtő zaját illetve a monitort mellőzni.
Egyáltalán megoldható az, hogy egyszerüen ki lehessen választani a lejátszani kívánt albumot anélkül, hogy monitort, vagy tv-t be kelljen kapcsolni?
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: 21st »


Szóval summa summárum elpazaroltam vagy egy órát az életemből, hogy egy nem létező dolgot teszteljek.

Én meg tegnap este beszéltem az Úrhoz. Mondtam neki, hogy adjon valami jelet, hogy létezik, különben nem hiszek benne. Nem adott. Mától meg is mondom minden hívőnek, hogy nem normálisak, hogy nem létező dologban hisznek.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: 21st »


Én persze a 20e-et kicsit erősnek érzem, szerintem egy üveg wiskey is megteszi vagy egy láda sör. Én valami trükköt sejtek.
Remélem azt nem feltételezed rólam, hogy valami trükkel akarlak megfosztani a pénzedtől.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


Nem egyformán voltak bekötve a rotel-be? Az egyik hdmi-n és a másik spdif-en?

Annyi történt, amikor megvettem a Denont, hogy kihúztam a Sonyból a koaxot, levettem a polcról és helyére betettem a Denont aztán beledugtam a koaxot. Az aláírásomban szereplő Rotelről van szó és csakis koax kábelt használtam.
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


az elméleted, hogy a futóműveknek nem "sok" saját hangja van kényelmes a mostani rendszeredhez, mert ha belátnád, hogy márpedig van, akkor megindulna Benned a vezérhangya, hogy a dvd lejátszónál jobb futóművel kéne zenét hallgatni.
Igen kényelmes vagyok, de ha valami jobban szól elismerem, még akkor is ha nem váltok rá egyéb okok miatt. Pl. az lp hangja, nálam messze hallgathatóbb, mint eddig bármilyen cd lejátszó amit hallottam. De igazából csak addig a 20percig zavar amíg újra meg nem szokom a cd hangját az lp után, igaz addig baromira rossz, de ha már megszoktam elvagyok vele.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Ha kétszer egymás után meghallgatsz egy felvételt, nem fogod ugyanúgy hallani. valószínüleg kétszer ugyanazt is különbözőnek mondtam volna ha más cserélgeti a lemezeket és pedobja ezt a dolgot is. Ha festésnek lett volna eredménye szignifikánsan jobb lett volna a festett, de így az látszik, hogy erölködve próbáltam különbséget tenni a kettő között.
 
Próbálj csak egy olcsó dvd lejátszót és egy jó cd játszót elém tenni és egyből megmondom 10 másodperc után a hangjukról, hogy melyik-melyik. Mert ott tényleg valóban különbség van.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Digitális jelnél miért is nem mindegy?
Nem. illetve nem tudom. Az biztos, hogy az spdif jelnél a kibocsátó adja az időzítést. A hdmi-n nem tudom mi a helyzet, de az egy modernebb komolyabb digitális összeköttetés.
 
Mellesleg, láttál már HDMI bemenetes DAC-ot? 
 
Nem láttam, de szerintem idővel lesz. A DAC-nak nagy reneszánsza lesza közeljövőben szerintem. Egyébként valószínüleg arról van szó, hogy a rotel prociba ment mind a két player, csak az egyiken volt hdmi kimenet is. A procikba és komolyabb av erősítőkben már elég régóta ott a bemenet.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


A Sonyt is futóműként használtam zenéhez és a Denont is. Nagyon csodálkoztam amikor a Denon másabb hangon szólalt meg mint előtte a Sony, pedig mindkét esetben ugyanaz a Rotel DAC dolgozott. Megjegyzem a Sony jobban tetszett, de annak nem volt HDMI kimenete, sőt az írott lemezt sem olvasta.
Nem egyformán voltak bekötve a rotel-be?
Az egyik hdmi-n és a másik spdif-en?

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Na megcsináltam a vaktesztet, ami fárasztó volta ellenére kicsit élvezetessé tette az a tény, hogy Sarah Kay "Play on words" lemezével csináltam. Szóval betetettem két tokba úgy, hogy nem tudtam melyik melyikben van. Elhatároztam, hogy komplett számokat fülelek végig minden összehasonlításnál és váltogatom a sorrendet is, hogy ne alakuljon ki valamiféle ritmus az itéleteknél. Azt is elhatároztam, ha különbséget vélek hallani, még ha kicsi is voksolok valamerre. Volt egy sárga és egy lila tok, ezért leírom a teszteredmény "táblát".
 
S L
1 - -
2 x -
3 - -
4 x -
5 - x
 
1. lépes
4. számmmal kezdtem, és a sárga volt az első. Akármennyire igyekeztem nem tudtam különbséget felfedezni
 
2.lépés
1. szám és lilával kezdtem. Itt sem volt egetrengető különbség, de a sárga valahogy jobbnak tűnt.
 
3.lépés
2. szám és sárga a kezdő. Itt igyekeztem különbséget tenni és a sárga valamivel jobbnak tűnt, de annyira-annyira ici-pici volt a különbség, hogy erre jó szívvel már nem adtam csillagot, ezért maradt az egál.
 
4.lépés
3. szám és lila kezdő. Itt a sárga tűnt jobbnak.
 
5.lépés
5. szám és sárga kezdő. Itt tűnt először a lila jobbnak.
 
Az 5. lépésre befejeztem mert belefáradtam, hogy különbséget találjak és azon gondolkodtam, hogy két tök egyformán szóló hang közül volt-e értelme bármelyiket bejelölnöm. Bevallom mivel a sárga többet kapott úgy gondoltam talán az lehet a filces, úgy, hogy igen meglepődtem amikor láttam, hogy a filctelen nyert. Szóval summa summárum elpazaroltam vagy egy órát az életemből, hogy egy nem létező dolgot teszteljek.
 
Azt hiszem ezek után be merem vállalnia fogadást.
 
Persze most azt mondjátok, hogy vagy a fülem vagy a berendezéseim nem elég jók, hogy kimutassák a különbséget.

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


nem itélem el a fanatikus hifisták meggyőződését, de ezt a topicot az indítója nem erre szánta.....szerintem.
Tévedsz, pont erre szántam. :kiraly:

Akkor miért nem adtál neki más címet?
 
Minden tiszteletem Gandalfé, de abban igaza van AT-nek, hogy, ha két külömböző márkájú DVD játékost futóműnek használsz, hallani lehet közöttük a külömbséget.
Én pontosan így jártam, volt egy Sony lejátszóm a Denon előtt. A Sonyt is futóműként használtam zenéhez és a Denont is. Nagyon csodálkoztam amikor a Denon másabb hangon szólalt meg mint előtte a Sony, pedig mindkét esetben ugyanaz a Rotel DAC dolgozott. Megjegyzem a Sony jobban tetszett, de annak nem volt HDMI kimenete, sőt az írott lemezt sem olvasta.
 
Erről a filces dologról már olvastam, mivel pont fekete nincs itthon ezért nem tudom kipróbálni. Nem biztos, hogy hallanám (lehet a rendszerem is gyenge hozzá), de katagórikusan nem utasítom el.
Ha kipróbálod nyitottabban állj hozzá......tudod a placebo jelenség is közrejátszik.
Egyébként nem vagyok fanatikus, de nem is zárkózom el.
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


El kell ismernem 21st aajánlata korrekt, bár félek valami tréfás átverésről van szó.
Mikor fiatalok voltunk és éppen nem volt pénzünk benzinre akkor úgy kerestük meg a rávalót, hogy fogadtunk ismerősökkel, hogy nem tudják felvenni a Lancia Delta HF Integrale szőnyegére (a lábukhoz) letett gyufásdobozt álló helyzetből 160km/h-ig.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Egy számomra nagyrabecsült ember említette, hogy ha elkezdünk hallgatózni, hogy kezembe fogok egy pénzt és nem fogok van-e hallható különbsége. Fogunk különbséget hallani.
 
El kell ismernem 21st aajánlata korrekt, bár félek valami tréfás átverésről van szó.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Oké, ez esetben felajánlok neked egy könnyű pénzkereseti lehetőséget. Eljössz hozzám, hozol magaddal 20 eFt-ot, nálam is lesz, és kitesszük az asztalra. Adok két azonos nyomású műsoros CD-t, az egyiket befestjük, a másikat csupaszon hagyjuk. Az általam meghatározott részt többször egymás után meghallgatjuk, de úgy, hogy én soha ne tudjam, hogy éppen melyik lemez szól. Ha 10-ből legalább 9-szer eltalálom, elrakom a pénzedet, ha nem, akkor te viszed haza az enyémet.  
Na mit szólsz, hiszen te itt nem veszíthetsz (vagy mégis? )

Ez jópofa dolognak tűnik, de ezért nem fogok Fehérvárra menni, legfeljebb úgy ha összekötjük egy kis füleléssel, amiről már régóta beszélgettünk páran.
 
Én persze a 20e-et kicsit erősnek érzem, szerintem egy üveg wiskey is megteszi vagy egy láda sör. Én valami trükköt sejtek.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


fél órát sem áldozol a kísérletre, ugyanakkor órákat szánsz arra, hogy kioktassad azokat, akik azt mondják, hogy létezik
Ez mondjuk ül

Ez némileg sántít, ugyanis amikor a számítógép elött ülök akkor a következő szituációk vannak.
 
-munkahelyemen vagyok
-éppen a feleségem néz tv-t vagy dvd-t
-a gyerekek mesét néznek (ez van éppen most)
-gyerekek üvöltve rohangálnak, esetleg megfejelve mosogatógéppel vagy mosógéppel a hangzavar
 
Szóval elég kevés az időm, viszont tekintettel az előzményekre délelött volt kis időm és készítettem két lemezmásolatot, ahol az egyiket befestettem. Este, ha lesz időm megtesztelem, de úgy, hogy megkérem feleségemet, hogy segétkezzen a vaktesztben. Persze legfeljebb annyira tudom rávenni, hogy két különböző tokba tegye a lemezeket, ahol én nem tudmo melyikben melyik van, és amikor beteszem vagy kiveszem, azt csukott szemmel teszem.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15223
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


nem itélem el a fanatikus hifisták meggyőződését, de ezt a topicot az indítója nem erre szánta.....szerintem.
Tévedsz, pont erre szántam. :kiraly:



Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: 21st »


nem itélem el a fanatikus hifisták meggyőződését, de ezt a topicot az indítója nem erre szánta.....szerintem.
Tévedsz, pont erre szántam.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: 21st »


Húúúú Baromi nagy baj van !!!!!!!!!!!!!!!!! 
Én eleve fekete lemezre írok zenét, most akkor milyenre fessem a széleit? :kiraly:

Vegyél eredetit
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Húúúú Baromi nagy baj van !!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Én eleve fekete lemezre írok zenét, most akkor milyenre fessem a széleit? :kiraly:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15223
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


...Eljössz hozzám, hozol magaddal 20 eFt-ot, nálam is lesz, és kitesszük az asztalra. Adok két azonos nyomású műsoros CD-t, az egyiket befestjük, a másikat csupaszon hagyjuk. Az általam meghatározott részt többször egymás után meghallgatjuk, de úgy, hogy én soha ne tudjam, hogy éppen melyik lemez szól. Ha 10-ből legalább 9-szer eltalálom, elrakom a pénzedet, ha nem, akkor te viszed haza az enyémet.

Hm... ez tetszik!
 
Bevezethetnénk ilyen AVX-es tornákat és kioszthatnánk az Aranyfül díjat a legérzékenyebb teszternek.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: 21st »


fél órát sem áldozol a kísérletre, ugyanakkor órákat szánsz arra, hogy kioktassad azokat, akik azt mondják, hogy létezik
Ez mondjuk ül
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: 21st »


AT szerintem túl sok filmet nézel. Valószínüleg nem a Mátrix foglyai vagyunk.  
Szóval azt írta Gordon, hogy lusta vagyok kipróbálni, pedig fél óra az egész. Igen bevallom lusta vagyok, mert értelmetlennek tartom. Kevés időm van és ha van fél órám, akkor inkább meghallgatok egy lemezt.
 
Ha mindent kipróbálnék amit itt vagy ott olvasok a fél életem rámenne. Pl. nem fogom kipróbálni, hogy felfújt gumibelsőt az elosztó alá rakva jobb-e a hang, és azt sem, hogy ha beviszek egy darab nádad a szobába a mérettől függetlenül, akkor megváltozik a hang. Sorolhatnám még tovább, de biztosan tudnék olyan példát mondani, hogy hiába mondanám, hogy hallom ti akkor sem próbálnátok ki. Miért is nem? Mert nyilván mindent nem fogtok kipróbálni, csak azt aminek értelmét látjátok. Ha mindenhez úgy állnék hozzá, hogy lehet, hogy hatással van a hangra, bár minden ésszerüség ellene mond, akkor végtelen sok dolgot kipróbálhatnék.
 
Viszont itt most kivételt teszek és kizárólag a vita miatt. Csinálok két cd-t, az egyiknek befestem az élét a másiknak nem és vaktesztet csinálok. Ugyan tudom az eredményt előre, de nem bánom megcsinálom. Sőt azt is tudom, hogy ha nem lesz eredmény vagy a berendezéseim nem lesznek megfelelőek vagy a fülem.
 
Őszintén szólva nekem mindig is gyanus volt az, hasonlóan a parajelenségekhez, ahol amikor laboratóriumi körülmények voltak mindig megbuktak a kisérletek.

Gandalf, ezek szerint te úgy véled, hogy a jelenség létezése LEHETETLEN? Pont.
 
Oké, ez esetben felajánlok neked egy könnyű pénzkereseti lehetőséget. Eljössz hozzám, hozol magaddal 20 eFt-ot, nálam is lesz, és kitesszük az asztalra. Adok két azonos nyomású műsoros CD-t, az egyiket befestjük, a másikat csupaszon hagyjuk. Az általam meghatározott részt többször egymás után meghallgatjuk, de úgy, hogy én soha ne tudjam, hogy éppen melyik lemez szól. Ha 10-ből legalább 9-szer eltalálom, elrakom a pénzedet, ha nem, akkor te viszed haza az enyémet.
 
Na mit szólsz, hiszen te itt nem veszíthetsz (vagy mégis? )
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15223
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... Tényleg meg tudnál különböztetni laboratóriumi körülmények között, dupla vakteszten vörösborokat - mondjuk évjárat szerint? És ha nem, akkor azok nem is különböznek? Avagy, nőket, szexet, kosztokat?
Igen, ez jó példa arra, hogy nem kell mindent laborban bizonyítani, attól még működhet. No és mi sem laborban hallgatunk zenét. Az tuti, hogy két sör közötti különbség egy jó kocsmában jobban kijön, mint egy steril szobában. Ha érzem, akkor a dolog számomra működik. Ettől persze még nem győzködök másokat, hogy nekik is érezniük kellene.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


AT szerintem túl sok filmet nézel. Valószínüleg nem a Mátrix foglyai vagyunk.  
Szóval azt írta Gordon, hogy lusta vagyok kipróbálni, pedig fél óra az egész. Igen bevallom lusta vagyok, mert értelmetlennek tartom. Kevés időm van és ha van fél órám, akkor inkább meghallgatok egy lemezt.
 
Ha mindent kipróbálnék amit itt vagy ott olvasok a fél életem rámenne. Pl. nem fogom kipróbálni, hogy felfújt gumibelsőt az elosztó alá rakva jobb-e a hang, és azt sem, hogy ha beviszek egy darab nádad a szobába a mérettől függetlenül, akkor megváltozik a hang. Sorolhatnám még tovább, de biztosan tudnék olyan példát mondani, hogy hiába mondanám, hogy hallom ti akkor sem próbálnátok ki. Miért is nem? Mert nyilván mindent nem fogtok kipróbálni, csak azt aminek értelmét látjátok. Ha mindenhez úgy állnék hozzá, hogy lehet, hogy hatással van a hangra, bár minden ésszerüség ellene mond, akkor végtelen sok dolgot kipróbálhatnék.
 
Viszont itt most kivételt teszek és kizárólag a vita miatt. Csinálok két cd-t, az egyiknek befestem az élét a másiknak nem és vaktesztet csinálok. Ugyan tudom az eredményt előre, de nem bánom megcsinálom. Sőt azt is tudom, hogy ha nem lesz eredmény vagy a berendezéseim nem lesznek megfelelőek vagy a fülem.
 
Őszintén szólva nekem mindig is gyanus volt az, hasonlóan a parajelenségekhez, ahol amikor laboratóriumi körülmények voltak mindig megbuktak a kisérletek.

egyrészt valóban kényelmes vagy, de nem abban az értelemben, ahogy írod!
 
az elméleted, hogy a futóműveknek nem "sok" saját hangja van kényelmes a mostani rendszeredhez, mert ha belátnád, hogy márpedig van, akkor megindulna Benned a vezérhangya, hogy a dvd lejátszónál jobb futóművel kéne zenét hallgatni.
 
Elég elfogultnak tűnsz és valószínű valóban tudod már az eredményt ezért javaslom, hogy kérd meg a Párod, hogy hallgassa meg, hall-e különbséget. Nem kell neki elárulni, hogy kellene-e különbségnek lennie!
 
Ja és hát valóban nem túl ideális még a rendszer a próbához, de szerintem meglesz az a különbözet.
 
A hozzászólásod utolsó része meg egyszerűen nem igaz! Idéztem, linkeltem: többeknek sikerült pzitív kisérleteket végrehajtania!
gordon314.fw.hu

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


AT szerintem túl sok filmet nézel. Valószínüleg nem a Mátrix foglyai vagyunk.
 
Szóval azt írta Gordon, hogy lusta vagyok kipróbálni, pedig fél óra az egész. Igen bevallom lusta vagyok, mert értelmetlennek tartom. Kevés időm van és ha van fél órám, akkor inkább meghallgatok egy lemezt.
 
Ha mindent kipróbálnék amit itt vagy ott olvasok a fél életem rámenne. Pl. nem fogom kipróbálni, hogy felfújt gumibelsőt az elosztó alá rakva jobb-e a hang, és azt sem, hogy ha beviszek egy darab nádad a szobába a mérettől függetlenül, akkor megváltozik a hang. Sorolhatnám még tovább, de biztosan tudnék olyan példát mondani, hogy hiába mondanám, hogy hallom ti akkor sem próbálnátok ki. Miért is nem? Mert nyilván mindent nem fogtok kipróbálni, csak azt aminek értelmét látjátok. Ha mindenhez úgy állnék hozzá, hogy lehet, hogy hatással van a hangra, bár minden ésszerüség ellene mond, akkor végtelen sok dolgot kipróbálhatnék.
 
Viszont itt most kivételt teszek és kizárólag a vita miatt. Csinálok két cd-t, az egyiknek befestem az élét a másiknak nem és vaktesztet csinálok. Ugyan tudom az eredményt előre, de nem bánom megcsinálom. Sőt azt is tudom, hogy ha nem lesz eredmény vagy a berendezéseim nem lesznek megfelelőek vagy a fülem.
 
Őszintén szólva nekem mindig is gyanus volt az, hasonlóan a parajelenségekhez, ahol amikor laboratóriumi körülmények voltak mindig megbuktak a kisérletek.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”