Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati szűrők

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Neked miért probléma, h más máshogy hallgat zenét?  
Ne akard megváltani a világot!

Úgy látod nekem ez probléma?
 
Azt hiszem itt Te vagy az, aki legjobban elvitte ezt a topic-ot!

Pffffffffffff, embeeeeeer!
 
Hálózati szűrő címmel topic-ot nyitsz, közben meg csak elosztót akarsz venni!
Jaj ne haragudj, most nyissak egy topicot elosztó címmel is? Ennyi erővel az IC topicban miért beszéltek csatlakozokról, hiszen az offtopic vagy nem? Váááááááá :kiraly:

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Az elvileg az összes létező dugót fogadja, de ennek sajna ára van. Mégpedig az, hogy olyan ernyedten tartja a dugókat, hogy kis túlzással egy nagyobb szellő kifújja őket a foglalatból.
Volt nálam egy ilyen egy darabig cableman jóvoltából. Ő nagy esküszik rá és igazából egyet kell, hogy értsek vele, valóban nem ront a hangon, sőt talán kissé.. de innentől már ugye misztikum
 
Ezzel együtt én maradtam az AVA-nál, ami már jó ideje megvan. Ezzel sem éreztem sem dnamika csökkenést, sem mélyhiányt.. viszont sokat javított az innen - onnen összeszedett hálózati zajokon.
 
Egyébként az Eichmannt úgy érdemes használni, ha usa dugókat teszel a kábelek végére, mert azzal elég stabilan megragdnak. Cserébe viszont ugye sehová máshová nem tudot belenyomorgatni őket

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Ne veszekedjetek!   
Veszekedjen a fene. Csak arra szerettem volna rámutatni, hogy ha valaki egyszer már rendszert épít, én nem látok abban semmi kivetnivalót, ha kisebb ráfordítással olyan kiegészítőket vesz, amelyek segítségével ki tudja hozni a rendszeréből a maximumot. Ezzel szerintem nem csorbul a zenehallgatás eszméje. Ha valaki jobb hálózati kábeleket is akar venni, miért ne érdemelnének azok egy jobb elosztót is?
 
Innen kikapcs, jó zenehallgatást!

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Neked miért probléma, h más máshogy hallgat zenét?  
Ne akard megváltani a világot!

Úgy látod nekem ez probléma?
Lesz@rom mire szórjátok el a pénzetek!
 
Robotk@ tökéletesen rávilágított a lényegre, persze dörmögi kapásból kiforgatta a szavait, hozzátok meg el sem juott! :kiraly:
 
1x majd leesik a tantusz...
 
Azé azt szeretném megjegyezni, h számtalan esetben önzetlenül próbáltam Neked segíteni MSN-en, de 1 ideje kicsit beképzelt lettél (csak nem'tom mire), mert csak belerúgsz az emberekbe. Hát ez szerintem gerinctelenség...
 
Azt hiszem itt Te vagy az, aki legjobban elvitte ezt a topic-ot!
Hálózati szűrő címmel topic-ot nyitsz, közben meg csak elosztót akarsz venni!

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azt hiszem itt sorozatos példákat látni arra, h ki mit lát a hifiben, és mit tart fontosnak.  
Rossz nekik!

Neked miért probléma, h más máshogy hallgat zenét?
 
Ne akard megváltani a világot! :kiraly:

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem nem élvezet zenét hallgatni gagyi rendszeren (természetesen barátaimnál, ahol szerényebb rendszer uralkodik, nem szólok rá, h kapcsold már ki, mert rossz hallgatni). Arra a 2-3 hétre sem kértem el apám ős Aiwa music centerét, rákötve az integrált hangkártyára, inkább nem szólt semmi. De ha én így látom, attól szerintem én nem vagyok se több, se kevesebb és nem érzem magam máshogy, h nekem ez okoz örömet, nektek meg az. Igenis kell, h a rendszer megüssön egy bizonyos szintet, h azon zenét lehessen élvezni, még akkor is ha értem Robotka mire akar rávilágítani.
 
Régen nektek jó volt az orion hangfal egykazettás deck-el? Hát mert nem volt pénzed jobbra vagy akkor az volt a csúcs!? Nem tudom, én nem akkor éltem, nem fogom megtudni. Akkor az volt, most pedig ez, ezt kell szeretni.
 
Érdekes nyitottam egy topicot, elcsattant 2-3 jó kezdő hozzászólás, amiből ellehetett volna indulni, ill. amiből beindult volna a topic... mindegy majd megkérdezem másol vagy veszek egyet internet alapján.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azt hiszem itt sorozatos példákat látni arra, h ki mit lát a hifiben, és mit tart fontosnak.
 
Rossz nekik!

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: rudulf »

Ne veszekedjetek!
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



A zenehallgatáshoz véleményem szerint bizonyos szintű hardware is szükséges, nemcsak "lemez".  Azt valamin le is kell tudni játszani, márpedig ha szaron játszod le, az szarul fog szólni.
Azt tudod, hogy kapitális baromságot irtál?
 
Ha Te egy kazettás magnón nem tudsz zenét hallgatni, akkor Neked semmilyen hifire nincs szükséged.
Én gyerek koromban az orion egykazettás mono magnómon is nagyon szerettem zenét hallgatni. Sőt most vezetés közben a kocsiban lévő cuccomon, ami igen szar, is nagyon szeretek zenét hallgatni.
A zene szeretete nem függ össze semmiféle hardverrel.

Tényleg kapitális baromság? Akkor vajon manapság miért nem egykazettás mono Orion magnón hallgatsz zenét? Miért kell ehhez Neked Obelisk? És az autód ülésén hátradőlsz egy pohár vörösborral a kezedben és elmélyülsz a zenében? Vagy figyelsz olykor a vezetésre is? Lehet, hogy ezért vannak csúnya fekete baleseti statisztikák Mo-on, mert olyan sok zeneszerető ember ül a volán mögé és belefelejtkezik a zenébe? Nekem is volt kb. 30 évvel ezelőtt MK25-ös magnóm. Utána Tesla B100 orsós, Orion HS200-as hangfalakkal. Sorolhatnám, de minek? Szerettem rajtuk zenét hallgatni. Kazettás magnóm ma is van. De a Pioneer CT95-öt azért még nem cserélném vissza az MK25-re.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


A zenehallgatáshoz véleményem szerint bizonyos szintű hardware is szükséges, nemcsak "lemez". Azt valamin le is kell tudni játszani, márpedig ha szaron játszod le, az szarul fog szólni.
Azt tudod, hogy kapitális baromságot irtál?
 
Ha Te egy kazettás magnón nem tudsz zenét hallgatni, akkor Neked semmilyen hifire nincs szükséged.
Én gyerek koromban az orion egykazettás mono magnómon is nagyon szerettem zenét hallgatni. Sőt most vezetés közben a kocsiban lévő cuccomon, ami igen szar, is nagyon szeretek zenét hallgatni.
A zene szeretete nem függ össze semmiféle hardverrel.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Ezt inkább dokigyg-nak szántam. Nem tartom helyesnek, hogy leszól valamit, amiről nincs megfelelő tapasztalata.
Ronin,meg dörmögi!
Gondolom nektek sincs fingotok arról,hogy mi ,és mennyi volna a tapasztalatom,ergo érdekesnek tartom,hogy nem tartod helyesnek azt,amiről fingod sincs.
 
Ezeket az úri mulatságokat átengedném azoknak,akik ettől élveznek,hál istennek,én még zenét is szeretek hallgatni.Csak azért szóltam ebbe a topikba,hogy hátha van remény újmanyust kivezetni abból a mókuskerékből amibe beterelitek.Ezekszerint hiába.Bizti sok az elherdálni való pénze.Elvégre egy xaros elosztó azé fontosabb,mint néhány lemez megvétele.További sok sikert!
Tudod, mindenki úgy élvez...

Határtalan hülyeségre nincs mit válaszolni. Nagypofával helyettesíteni konkrét tapasztalatot... nem igazán korrekt. Azért, mert bizonyos rendszerek nem érik el azt a felbontást, ami kimutatja bizonyos kiegészítők jótékony hatását, az nem a kiegészítő hibája. Itt jobb hangról van szó, nem pedig megvezetésről. Az pedig, hogy ki mit vesz meg, a saját dolga. A zenehallgatáshoz véleményem szerint bizonyos szintű hardware is szükséges, nemcsak "lemez". Azt valamin le is kell tudni játszani, márpedig ha szaron játszod le, az szarul fog szólni. Ez pedig nem úri mulatság vagy különleges élvezet kérdése.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Nem veszem meg látatlanban és nem is...
Pedig megtehetnéd. Kit érdekel mit mond más? Le kell sz@rni, magadnak veszed. Természetesen megértem, h nem akarsz zsákbamacskát venni. Na, ez kijött.

Látatlanban max használtat vennék. Az azért necces, hogy megveszel valamit és nem olyan mint amire gondolnál, azátán buksz vele egy nagyot, ha meg akarsz tőle szabadulni. De amúgy jobb helyeken el lehet vinni bármit otthoni kipróbálásra. Ha 2-3 nap után meggondolod magad, akkor meg vissza az egész.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem veszem meg látatlanban és nem is...
Pedig megtehetnéd. Kit érdekel mit mond más? Le kell sz@rni, magadnak veszed. Természetesen megértem, h nem akarsz zsákbamacskát venni. Na, ez kijött.

Já,ti egykövet fújtok?Akkor kéretik semmisnek tekinteni eddigi beírásaimat ebben a topikban.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bármennyire is furcsának tűnik, igenis a mi hálózati elosztónk/szűrőnk (hiVOX Alces) úgy javítja a hangminőséget, hogy közben sehol sem ront sem a dinamikán, sem a mélyátvitelen, kisebb lesz a zajszint és a zavaró torzítások a rendszerben. Aki nem hiszi, járjon utána mifelénk, meg fog lepődni.

Mi már sasoltuk.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem veszem meg látatlanban és nem is...
Pedig megtehetnéd. Kit érdekel mit mond más? Le kell sz@rni, magadnak veszed. Természetesen megértem, h nem akarsz zsákbamacskát venni. Na, ez kijött.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem két lehetőség van. Vagy megfizeted rendesen és veszel egy jó zsűrőt (most passzívról beszélek), vagy ha nem tolsz bele elég pénzt, akkor ellentétesen sülhet el a dolog. Aktív szűrő meg eleve 300eFt környékén kezdődik, szóval abba mindenképpen bele kell tolni sok sok zsetont. 
Én épp most pénteken fogok bemenni Limarba a MiniSubot meghallgatni. Az egy elismert szűrő. Több jelölést is kapott külföldi neves lapoktól. Ez viszont már a passzív szűrők felsőbb kategóriáját képviseli. Nagyon kíváncsi leszek, hogy mit fog "szólni".

Ronin! Akkor emlékezz!Bár nem írtad,hogy vegye meg,de...

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Bármennyire is furcsának tűnik, igenis a mi hálózati elosztónk/szűrőnk (hiVOX Alces) úgy javítja a hangminőséget, hogy közben sehol sem ront sem a dinamikán, sem a mélyátvitelen, kisebb lesz a zajszint és a zavaró torzítások a rendszerben.
Aki nem hiszi, járjon utána mifelénk, meg fog lepődni.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Egy szóval nem mondta senki, hogy érdemes ilyenre pénzt adni. Megint ferdítesz. Én csak azt mondom, hogy nem kell semmit elítélni. Azt is mondom, hogy meghallgatom és adok neki egy esélyt. Nem veszem meg látatlanban és nem is írok róla látatlanban.
 
És még valami. Egy szóval sem tanácsoltam Newmannek, hogy vegyen ilyet. Sőt. Nem hiszem, hogy kiegészítőket annyiért kéne vásárolni egy rendszerbe, mint amibe a fő komponensek kerölnek. Nem is értem, hogy ezeket honnan a fenéből vetted!

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Helyes ronin!
 
 
OFFTOPIC:

Akkor helyesbítek:nyugodtan költsön ilyen dolgokra,mert az nagyon jó!Igaz,hogy soha életemben nem hallgattam semmilyen komoly hifit ,sőt megelégszem az egybehifi hangminőségével,de mivel a "nagyok" aszondják,hogy mápedig érdemes néhány tíz-százezret ilyenekre elkölteni,ezé hajrá. :D Ja és igazából az sem érdekel,hogy kinek mi jön le az írásaimból,ugyanis pont nem azoknak szól a mondandója,akik úgy vélekednek,mint te(pont ez benne a lényeg :kiraly: ).Ez így is van rendjén.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez olyan mint sokszor Newman kollega beszélósai, hogy ez az izé szerintem szar, de persze még életében nem hallgatta.
Létszives ne az én dolgaimmal támaszd alá állításaidat. Köszi.

Nyugi, ezt már mindenki megszokta, ezért sem vesznek téged komolyan.

fuck you ronin, mer téged annyian vesznek komolyan :kiraly:

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Ez olyan mint sokszor Newman kollega beszélósai, hogy ez az izé szerintem szar, de persze még életében nem hallgatta.
Létszives ne az én dolgaimmal támaszd alá állításaidat. Köszi.

Nyugi, ezt már mindenki megszokta, ezért sem vesznek téged komolyan.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »

Jófajta KOPP elosztót lehet kapni a MM-ben, legalábbis korábban volt, azon ha nagyon akar az ember tud cserélni tápkábelt is. 5000 körül van.
Naim-ZU

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez olyan mint sokszor Newman kollega beszélósai, hogy ez az izé szerintem szar, de persze még életében nem hallgatta.
Létszives ne az én dolgaimmal támaszd alá állításaidat. Köszi.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Ezt inkább dokigyg-nak szántam. Nem tartom helyesnek, hogy leszól valamit, amiről nincs megfelelő tapasztalata.
Ronin,meg dörmögi!
Gondolom nektek sincs fingotok arról,hogy mi ,és mennyi volna a tapasztalatom,ergo érdekesnek tartom,hogy nem tartod helyesnek azt,amiről fingod sincs.
 
Ezeket az úri mulatságokat átengedném azoknak,akik ettől élveznek,hál istennek,én még zenét is szeretek hallgatni.Csak azért szóltam ebbe a topikba,hogy hátha van remény újmanyust kivezetni abból a mókuskerékből amibe beterelitek.Ezekszerint hiába.Bizti sok az elherdálni való pénze.Elvégre egy xaros elosztó azé fontosabb,mint néhány lemez megvétele.További sok sikert!
Tudod, mindenki úgy élvez...

dokigyg!
 
Gondoltam hogy támadva fogsz reagálni! Te magad mondtad, hogy nem hallgattad meg ezeket a szűrőket. Ahogy kivettem még ebből az írásodbó, a felsőbb kategóriát nagy ívben elkerülted. Megintcsak azt veszem ki az írásodból, hogy aki sokat költ hifire, az már nem a zenét akarja hallgatni. Hogy alapból elveted a drága dolgokat. De akkor miért ítélesz el valamit, amire Te esetleg nem szívesen áldozol pénzt? Mert drága, ezért már rossz és sznob? Ez olyan mint sokszor Newman kollega beszélósai, hogy ez az izé szerintem szar, de persze még életében nem hallgatta.
 
Én még olyanról sem merek konkrét véleményt írni, ami esetleg már régóta itt van a használatomban, hiszen sokszor az sem úgy szól másnál, mint nálam, ezzel szemben te látatlanban leszarozol dolgokat. Ha tudni akarod, akkor én erre írtam, hogy nem tartom helyesnek.
 
További szép estét.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


sziasztok!bocsika hogy ide írok de egy kis segítséget szeretnék kérni
házimozi témában


Sajnos rossz a házszám, még a főtopicot is eltévesztetted.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”