Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati szűrők

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: 21st »


Szerintem szűrni a bort meg a tésztát kell, nem a hálózatot. Inkább hallgassatok zenét, mert ti most , csak hifiztek! Ilyesmikkel leginkább az foglalkozik aki elégedetlen a rendszer hangjával, azon pedig ez nem segít!

Sokak szerint már az is "hifizés", ha valaki a meglévő DVD lejátszója mellé vesz egy külön CD lejátszót, zenehallgatás céljából. Ki mondja meg, hogy hol végződik az ésszerű rendszerépítés, és hol kezdődik az "effektvadász kütyüzés"?
 
Szóval csak óvatosan a kategórikus kijelentésekkel!
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Szerintem szűrni a bort meg a tésztát kell, nem a hálózatot. Inkább hallgassatok zenét, mert ti most , csak hifiztek! Ilyesmikkel leginkább az foglalkozik aki elégedetlen a rendszer hangjával, azon pedig ez nem segít!

Szerintem meg te nagyon nagyot tévedsz...

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Vajon egy ilyen szűrő ki tudná szűrni a spájzban lévő hűtőgép ki-bekapcsolásakor a hangfalakon hallható rövid de intenzív zajt?
Erre a legjobb megoldás, ha a kapcsolószekrénytől, egy külön drótot húzol be a hifihez, amire lehetőleg semmi más nincs kötve. Nálam ez hozta meg végül a tökéletes megoldást.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Szerintem szűrni a bort meg a tésztát kell, nem a hálózatot. Inkább hallgassatok zenét, mert ti most , csak hifiztek! Ilyesmikkel leginkább az foglalkozik aki elégedetlen a rendszer hangjával, azon pedig ez nem segít!

Ez nem mindig van úgy, ahogy elképzeled. Egy jó hálózati kütyü olyat tud javítani a hangon, amit nem tudsz készülékcserével megvalósítani, vagy csak nagyon sok pénzért. Szívesen demonstrálom, ha legalább egy kicsit is kíváncsi vagy, de csak akkor


Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: merida »


Szerintem szűrni a bort meg a tésztát kell, nem a hálózatot. Inkább hallgassatok zenét, mert ti most , csak hifiztek!
Ilyesmikkel leginkább az foglalkozik aki elégedetlen a rendszer hangjával, azon pedig ez nem segít!

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Ha aktív szűrőt veszel, akkor természetesen, de szerintem még a passzív is talán tudná szűrni (ki kell próbálni).

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Pelican »


A SunLeiste nem szűrő, csak elosztó. A hűtőt pedig dugd át más ösvényre, mint amiről a hifi megy.
Bocs, de ez itt a hálózati szűrők topik, én a szűrőről kérdeztem.
Ha át tudnám tenni máshova, akkor nem érdekelne a szűrő.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
balika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2005.04.28., csüt. 10:24
Értékelés: 1

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: balika »


Vajon egy ilyen szűrő ki tudná szűrni a spájzban lévő hűtőgép ki-bekapcsolásakor a hangfalakon hallható rövid de intenzív zajt?
A SunLeiste nem szűrő, csak elosztó. A hűtőt pedig dugd át más ösvényre, mint amiről a hifi megy.

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Pelican »

Vajon egy ilyen szűrő ki tudná szűrni a spájzban lévő hűtőgép ki-bekapcsolásakor a hangfalakon hallható rövid de intenzív zajt?

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
balika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2005.04.28., csüt. 10:24
Értékelés: 1

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: balika »


Elosztóügyileg az Eichmann-on kívül tusdom még ajánlani a német Sun Audio által forgalmazott SunLeiste nevű elosztót (www.sunaudio.de). Ebben a a minőségi rézvezetékek megszakítás nélkül mennek végig az elosztón, árnyékolási céllal masszív aluminium házban van. Nem két fillér, szállítással együtt kb 35-40 HUF között beszerezhető (e-bay). Árához képest tényleg nem rossz, csak relatíve hosszú bejáratást igényel, így az első benyomás ne.
A 35-40 az természetesen eHUF

Avatar
balika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2005.04.28., csüt. 10:24
Értékelés: 1

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: balika »

Elosztóügyileg az Eichmann-on kívül tusdom még ajánlani a német Sun Audio által forgalmazott SunLeiste nevű elosztót (www.sunaudio.de). Ebben a a minőségi rézvezetékek megszakítás nélkül mennek végig az elosztón, árnyékolási céllal masszív aluminium házban van. Nem két fillér, szállítással együtt kb 35-40 HUF között beszerezhető (e-bay). Árához képest tényleg nem rossz, csak relatíve hosszú bejáratást igényel, így az első benyomás ne.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na, hova fajult ez a topik tegnap óta, csak lesek...
Ahova az összes többi...

És most is mi tehet róla (nem ki)? Azok a hülyeség, amik nem ide valók... h ki h hallgat zenét. Nem tök mind1? Én így, te úgy. Nekem ez jó, neked az jó. Kész.

Akkó minek kérdezöl?

Miért, nem szabad?

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na, hova fajult ez a topik tegnap óta, csak lesek...
Ahova az összes többi...

És most is mi tehet róla (nem ki)? Azok a hülyeség, amik nem ide valók... h ki h hallgat zenét. Nem tök mind1? Én így, te úgy. Nekem ez jó, neked az jó. Kész.

Akkó minek kérdezöl?

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:

Léva, dokigyg: nagy részben egyetértek veletek, de meg kell, hogy mondjam, ilyen tálalás mellett még nekem is picit visszatetsző a dolog. Egy picit más stílus kéne, olyan lájtosabb, emberbarátibb Sorry az OFF-ért.

Skipper!
OFFTOPIC:

Engem pont ezen része nem érdekel,igazából xarok rá,ki,mit,mikor,és hogyan.Ha a valagnyalás a szebb,jobb stilus,akkor görgetni kell.Akik értik az ok,akik nem,és nem is hajlandóak,mert örökké a felszínre kiványcsiak,azoknak meg úccse nincs mondanivalóm.Ennyi.

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: rudulf »

én is örültem a témának, mert érdekelnek a hálózati elosztók és szűrők...
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Skipper »


OFFTOPIC:

Léva, dokigyg: nagy részben egyetértek veletek, de meg kell, hogy mondjam, ilyen tálalás mellett még nekem is picit visszatetsző a dolog. Egy picit más stílus kéne, olyan lájtosabb, emberbarátibb Sorry az OFF-ért.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem. Jobb szélen találod a görgőt (rászoktattál erre a kijelentésre ).
Végülis 1x már beírtam, akkor már függő vok...
 
Nem keresgélek, van jobb dolgom is.
Ha érdekel, akkor idézd be.

Nekem is van jobb dolgom, megyek édzsofkettőzni on lan.
 
Egyébként is: nem konkrét választ vártam rá, hiszen nem is konkrét kérdést tettem fel.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem. Jobb szélen találod a görgőt (rászoktattál erre a kijelentésre ).
Végülis 1x már beírtam, akkor már függő vok...
 
Nem keresgélek, van jobb dolgom is.
Ha érdekel, akkor idézd be.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Te talán válaszoltál az IC-s kérdés/hasonlatra?
Melyikre is?
Beidéznéd, kérlek?

Nem. Jobb szélen találod a görgőt (rászoktattál erre a kijelentésre ).

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Te talán válaszoltál az IC-s kérdés/hasonlatra?
Melyikre is?
Beidéznéd, kérlek?

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na, hova fajult ez a topik tegnap óta, csak lesek...
Ahova az összes többi...

És most is mi tehet róla (nem ki)? Azok a hülyeség, amik nem ide valók... h ki h hallgat zenét. Nem tök mind1? Én így, te úgy. Nekem ez jó, neked az jó. Kész.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Úgy látod nekem ez probléma? 
Azt hiszem itt Te vagy az, aki legjobban elvitte ezt a topic-ot!

Pffffffffffff, embeeeeeer!
 
Hálózati szűrő címmel topic-ot nyitsz, közben meg csak elosztót akarsz venni!
Jaj ne haragudj, most nyissak egy topicot elosztó címmel is? Ennyi erővel az IC topicban miért beszéltek csatlakozokról, hiszen az offtopic vagy nem? Váááááááá :kiraly:

Látom szereted szétszedni a mondanivalót, és úgy elemezni. Talán egyben kéne kezelni.
Nyúmen, jó politikus lennél, ott is pont így csinálják.

Mert arra reagáltam, amite quote-ban hagytam...
 
Pld. neked nem probléma, h ki h hallgat zenét, de azért megszólod (ha először tetted volna, biztos nem reagálok rá). Na az ilyenek miatt töröltem ki a többit, mert nem arra reagáltam, hanem arra, amit quote-ban hagytam. End of story.
 
Te talán válaszoltál az IC-s kérdés/hasonlatra?

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na, hova fajult ez a topik tegnap óta, csak lesek...
Ahova az összes többi...

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Sentinel »

Na, hova fajult ez a topik tegnap óta, csak lesek...
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Úgy látod nekem ez probléma? 
Azt hiszem itt Te vagy az, aki legjobban elvitte ezt a topic-ot!

Pffffffffffff, embeeeeeer!
 
Hálózati szűrő címmel topic-ot nyitsz, közben meg csak elosztót akarsz venni!
Jaj ne haragudj, most nyissak egy topicot elosztó címmel is? Ennyi erővel az IC topicban miért beszéltek csatlakozokról, hiszen az offtopic vagy nem? Váááááááá :kiraly:

Látom szereted szétszedni a mondanivalót, és úgy elemezni. Talán egyben kéne kezelni.
Nyúmen, jó politikus lennél, ott is pont így csinálják.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”