Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati szűrők

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


...részletesebben ennyi...és naprol napra jobb lesz csak
Milyen árszintű ez a drót?
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Érdekesnek találom(igazából nem is,tudom ilyenek a többség),hogy az emberkék éppen a leírások lényegét hagyják figyelmen kívül. Nem először tapasztalom,hogy nem a kiinduló "probléma" a téma,hanem egy már felvetett megoldás általánosító krikikáján alapuló elmélkedés.Itt konkrétan arról van,hogy Nyúmanyus egy konkrét rendszerbe be szeretne illeszteni egy olyan dolgot,ami a körülményeket ismerve(vagy ismerni vélve) enyhén szólva felesleges,és ennek akkor sem látnám értelmét,ha történetesen igazatok lenne szűrő,meg jelkondícionáló ügyben.(szerintem nincs igazatok)Hát ennyi.De aztán felőlem mindenki úgy élvez(hisz tudjátok)!

Még h jó h ezt nem olvastam tovább az első sor után. Segítséget kértem, nem ezt. Bár lehet azt adtál, mindesetre nem olvastam tovább.

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »


Isotek Elite tápkábelem megvan! Jelentem Brutális!
Részletesebben?

Igazábol én azt hittem, hogy csak 3-4 nap után lehet hallani a különbséget, amikor már beszokta magát a rendszerbe...dehát 2 napja van a rendszerben és a bokám fosom tőle! Ezentúl nekem az Isotekröl a TÉR szó jut eszembe, a végtelen feszesség, dinamika, gyorsaság! Ezek mind fontos erényei, de vhogy mindig a teret emelném ki...ott a színpad elötted, Presser Gabi ott veri a zongorát elötted, ott nyomja a szöveget...részletesebben ennyi...és naprol napra jobb lesz csak

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Isotek Elite tápkábelem megvan! Jelentem Brutális!
Részletesebben?
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »

Isotek Elite tápkábelem megvan! Jelentem Brutális!

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Ronin »


dokigyg:
 
Ha rendesen elolvastad volna az összes hozzászólást, akkor azt is megtudhattad volna, hogy Newman elírta a címet és valójában csak egy szimpla elosztót akar venni! Ezen felül senki nem akarta rábeszélni bármiféle többszázezres szűrőre, vagy jelkondira, csak ha már ez volt a topic címe, akkor elkezdtünk beszélni róla. Hát ennyi.

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Rosszabb lett a térábrázolás?
Ezt nem árulom el
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Érdekesnek találom(igazából nem is,tudom ilyenek a többség),hogy az emberkék éppen a leírások lényegét hagyják figyelmen kívül. Nem először tapasztalom,hogy nem a kiinduló "probléma" a téma,hanem egy már felvetett megoldás általánosító krikikáján alapuló elmélkedés.Itt konkrétan arról van,hogy Nyúmanyus egy konkrét rendszerbe be szeretne illeszteni egy olyan dolgot,ami a körülményeket ismerve(vagy ismerni vélve) enyhén szólva felesleges,és ennek akkor sem látnám értelmét,ha történetesen igazatok lenne szűrő,meg jelkondícionáló ügyben.(szerintem nincs igazatok)Hát ennyi.
De aztán felőlem mindenki úgy élvez(hisz tudjátok)!

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: 21st »


Leva, 
egy jó hálózati szűrő lehet, hogy a te rendszereden is sokat lendítene.

Nem mondom, h nincs így, de nem fogok rá költeni, mert nekem nem biztos, h megéri.
Csóró gyerek vok, abból főzök, ami van.
Amúgy volt már nálam fülelek új szűrője, tehát vmi tapasztalatom már van benne.

Teljesen megértelek, nincs is ezzel semmi gond.
Csak részemről azt nem helyeselem, hogy valaki érdeklődik egy hifi-s kiegészítő után, erre lehurrogják, hogy nincs értelme ilyen marhaságokkal foglalkozni, meg minősítik a zenéhez való viszonyát.

Így van! Visszatérhetnénk a hálózati szűrőkhöz
 
Én pl. hallottam a Vibavoice Omega-t, és főleg a térábrázolás terén hallottam különbséget...

Rosszabb lett a térábrázolás?
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Mai MiniSub hallgatózás sajna nem jött össze. Talán jövő héten...

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Leva, 
egy jó hálózati szűrő lehet, hogy a te rendszereden is sokat lendítene.

Nem mondom, h nincs így, de nem fogok rá költeni, mert nekem nem biztos, h megéri.
Csóró gyerek vok, abból főzök, ami van.
Amúgy volt már nálam fülelek új szűrője, tehát vmi tapasztalatom már van benne.

Teljesen megértelek, nincs is ezzel semmi gond.
Csak részemről azt nem helyeselem, hogy valaki érdeklődik egy hifi-s kiegészítő után, erre lehurrogják, hogy nincs értelme ilyen marhaságokkal foglalkozni, meg minősítik a zenéhez való viszonyát.

Így van! Visszatérhetnénk a hálózati szűrőkhöz
 
Én pl. hallottam a Vibavoice Omega-t, és főleg a térábrázolás terén hallottam különbséget...
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: 21st »


Én is szeretem a kocsiban a rádiót, de nem egy kategória azzal, amikor leülök otthon a rendszer elé. És ha éppen számítógépezés közben szól a zene, akkor sem nyújtja ugyanazt az élményt, mert a számítógépre figyelek és nem a zenére.

Ezzel egyet is értek, nyílván én sem véletlenül öltem bele annyi pénzt és fáradságot a rendszeremben, hogy utána állandóan minihifin hallgassak zenét.
 
Én igazából arra céloztam, hogy az a zene, amelyik csak jó rendszeren "jó zene", azzal valami nincs rendben.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Pedig szerintem nagyon igazat írt mug. Azért mert téged nem érdekel, még nem hülye a másik, hogy őt igen.
Nem mondtam, h bárki hülye lenne.

Ebben viszont neked van igazad

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pedig szerintem nagyon igazat írt mug. Azért mert téged nem érdekel, még nem hülye a másik, hogy őt igen.
Nem mondtam, h bárki hülye lenne.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Teljesen megértelek, nincs is ezzel semmi gond.Csak részemről azt nem helyeselem, hogy valaki érdeklődik egy hifi-s kiegészítő után, erre lehurrogják, hogy nincs értelme ilyen marhaságokkal foglalkozni, meg minősítik a zenéhez való viszonyát.

Mondanék 1 nagyon jó példát, de megsértenék vele vkit, ezt pedig nem szeretném.

Pedig szerintem nagyon igazat írt mug. Azért mert téged nem érdekel, még nem hülye a másik, hogy őt igen.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Teljesen megértelek, nincs is ezzel semmi gond.Csak részemről azt nem helyeselem, hogy valaki érdeklődik egy hifi-s kiegészítő után, erre lehurrogják, hogy nincs értelme ilyen marhaságokkal foglalkozni, meg minősítik a zenéhez való viszonyát.

Mondanék 1 nagyon jó példát, de megsértenék vele vkit, ezt pedig nem szeretném.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Leva, 
egy jó hálózati szűrő lehet, hogy a te rendszereden is sokat lendítene.

Nem mondom, h nincs így, de nem fogok rá költeni, mert nekem nem biztos, h megéri.
Csóró gyerek vok, abból főzök, ami van.
Amúgy volt már nálam fülelek új szűrője, tehát vmi tapasztalatom már van benne.

Teljesen megértelek, nincs is ezzel semmi gond.
Csak részemről azt nem helyeselem, hogy valaki érdeklődik egy hifi-s kiegészítő után, erre lehurrogják, hogy nincs értelme ilyen marhaságokkal foglalkozni, meg minősítik a zenéhez való viszonyát.

Avatar
Si-mi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2006.07.19., szer. 20:06
Értékelés: 0

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Si-mi »


Szerintem szűrni a bort meg a tésztát kell, nem a hálózatot. Inkább hallgassatok zenét, mert ti most , csak hifiztek! Ilyesmikkel leginkább az foglalkozik aki elégedetlen a rendszer hangjával, azon pedig ez nem segít!

merida!
Darvas László; mond ez a név valamit?
Sokunk az Ö írásain "szocializálódtunk" anno...
Olvasd el a cikkét a legutóbbi Hi-Fi Piac-ban a kismegszakítókról.
599.- Ft-ért olyan dolgokat olvashatsz, hogy többet nem írsz ekkora butaságokat!

Denon 3910, hálózati szűrő-DAC-erősítő-kábelek a hiVOX-tól, KEF Q7(mod), Sennheiser HD 650, Libra alátétek
Toshiba MT-500, Rotel 972

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


21st minihifi-s hozzászólásához csak annyit, h a melóhelyen sokat szoktam zenét hallgatni, és ezt 1 3e HUF-os Sennheiser fülesen teszem. Azt mondanom sem kell, h így is zene a zene.
Ezt szerintem senki sem vitatta!
 
Viszont a két dolog nem zárja ki egymást.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Leva, 
egy jó hálózati szűrő lehet, hogy a te rendszereden is sokat lendítene.

Nem mondom, h nincs így, de nem fogok rá költeni, mert nekem nem biztos, h megéri.
Csóró gyerek vok, abból főzök, ami van.
Amúgy volt már nálam fülelek új szűrője, tehát vmi tapasztalatom már van benne.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Leva,
 
egy jó hálózati szűrő lehet, hogy a te rendszereden is sokat lendítene.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kicsit mindig felmerül bennem a savanyú a szőlő logika gyanúja, amikor relativ drága kiegészítők kritizálása folyik olyan személyek részéről akik mindig a lehető legolcsóbb úton szeretnek járni. Szereintem egy alapvető különbség van egyes rendszerépítők között: van akinek ideje van DIY megoldásokra, van akinek inkább pénze van jó készülékekre.
Nem kéne egymásra irigykedni!

 
OFFTOPIC:

Asszem ez nekem is szól!Gordon, ha tehetném sem költenék többet a hifire, mint ami most benne van. Szal ez az irigység, enyhe túlzás, és asszem Doki esetében is. Mivel fingod nincs mi szól nekem otthon és hogyan, honnan tudod, h nem ütök meg vele 1 magasabb szintet, mint amennyi az értéke? A gyártók diktálnak, mi bevesszük. Én nem vagyok az a nyelős típus. (mondhatni széllel szemben pisálok )
Szeretek barkácsolni és élvezem is, mégha szenvedek 1-1 hangfallal. De semmi nem ér fel azzal, ha hatalmas vigyorral hátradőlök, h én csináltam. :kiraly:
 
Már nem először kérem Tőled, h az ilyen személyiségelemző beírásokat légyszíves hanyagold.
 
21st minihifi-s hozzászólásához csak annyit, h a melóhelyen sokat szoktam zenét hallgatni, és ezt 1 3e HUF-os Sennheiser fülesen teszem. Azt mondanom sem kell, h így is zene a zene.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


A zene szeretete nem függ össze semmiféle hardverrel.
Ezzel mellesleg egyetértek. Általában ilyenkor, amikor a gép előtt ülök a kisszobában, itt zötyög mellettem a feleségem régi Sony mjúzik centere, asszem kemény 30 eFt volt az ára annak idején. Pont ugyan úgy bólogatok a jó mjúzikokra, és sokszor pont úgy bele is feledkezem a zenébe, mint amikor a "nagy rendszer" előtt ülök.

Off
 
Nekem leginkább időből van kevés, a zenehallgatásra szánható időből. Az alatt a kevés idő alatt pedig a lehető legjobb minőségű zenét szeretném hallgatni.
Nem kell, hogy sok fajta zenét hallgassak, nem kell, hogy a zenehordozó gyűjtemény legyen, hanem az kell, hogy ha leülök, akkor lehető legjobban élvezzem a zenét.
Én is szeretem a kocsiban a rádiót, de nem egy kategória azzal, amikor leülök otthon a rendszer elé. És ha éppen számítógépezés közben szól a zene, akkor sem nyújtja ugyanazt az élményt, mert a számítógépre figyelek és nem a zenére.
 
Kicsit mindig felmerül bennem a savanyú a szőlő logika gyanúja, amikor relativ drága kiegészítők kritizálása folyik olyan személyek részéről akik mindig a lehető legolcsóbb úton szeretnek járni.
Szereintem egy alapvető különbség van egyes rendszerépítők között: van akinek ideje van DIY megoldásokra, van akinek inkább pénze van jó készülékekre.
Nem kéne egymásra irigykedni!
 
On
 
Én is javaslom külön ösvény kiépítését, ha van rá mód. Ehhez felhasználható pl. az Alisca fali hálózati kábele emberi áron.
Ha nincs rá mód, akkor egy nomális hálózati elösztóa tennék (tetetnék) IEC aljzatot, amibe aztán ki-ki ízlése és pénztárcája szerint tehet bármilyen tápkábelt.
gordon314.fw.hu

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: 21st »


Most épp a The Doors debütáló lemeze pörög, olyan nótákkal, mint a Break On Through, a Light My Fire vagy a The End.
 
Kötelező alapmű!
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: 21st »


A zene szeretete nem függ össze semmiféle hardverrel.
Ezzel mellesleg egyetértek. Általában ilyenkor, amikor a gép előtt ülök a kisszobában, itt zötyög mellettem a feleségem régi Sony mjúzik centere, asszem kemény 30 eFt volt az ára annak idején. Pont ugyan úgy bólogatok a jó mjúzikokra, és sokszor pont úgy bele is feledkezem a zenébe, mint amikor a "nagy rendszer" előtt ülök.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”