Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Notebook

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: saca »


Vettünk a páromnak egy ilyet:
 
döbbenetes hogy mennyire hasít...
 
Clevo M541N 05


Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
Declan.Delfino
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 17:20
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: Declan.Delfino »


az elmúlt 15 évben használtam hossza-rövidebb ideig jó néhány notebookot.
ibm volt az első majd compaq - toshiba - ibm - fujitsu - hp - fujitsu - lg a sorrend.
ha választhatok akkor ibm. megbízható, masszív, jó szoftverekkel jön (bár most, hogy lenovo már nem biztos) és elnyűhetetlen. persz kb. 20%-kal drágább mint a hasonló egyebek de szvsz megéri.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Notebook

Hozzászólás Szerző: tsc »


Most egy T60-assal dolgozok, ebben Intel Core Solo proc van. (gondolom ez rosszabb, mint a duo, de miben?)
2 mag helyett 1 mag. Ennyi.

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Notebook

Hozzászólás Szerző: Vaker »


- en mindenkepp egy T4x-es Lenovo-t ajanlok.. ha jotakarsz magadnak es hosszutavra tervezel.
Régebben egy T42-est használtam ás max. meg voltam vele elégedve (egyedül a DVD-író hiányzott). Asszem 1,7 Pentiummal és Ati 9600-al.
 
Most egy T60-assal dolgozok, ebben Intel Core Solo proc van. (gondolom ez rosszabb, mint a duo, de miben?) Továbbá vmi Intel cucc a videokari - sztem integrált. Viszont van DVD-író.
 
1GB RAM van/volt mindkettőben.
 
Mindent egybevetve jóval lassabbnak érzem, mint a T42-est.
 
Ez hardverileg indokolt, vagy szimplán egy rosszul összerakott szoftverhalmazt (image-t) húztak rá?
 
(Egyébként céges gépről van szó és napi 8-10 órát nyúzom)
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Avatar
peterk
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2003.05.02., pén. 13:33
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: peterk »


Igazából a nagy HDD nem követelmény, mivel sokat használnám otthon külső usb HDD-vel tudnék dolgozni, alapból sem akartam 1 GB ramot, csak a Fu-Si nál megakadt a szemem az ár-teljesítmény arányon.

Két munkatársamnak is ilyenje - Fu-Si - van, mindketten fejlesztők, a gép mindkettőjüknél napi minimum 8-10 órát megy, és bírja. Sokat nem hordozzák, csak az otthon-munkahely között, és mindkét helyen külső monitor-bill-egér csatlakozik rá. Így másfél éve üzembiztosan mennek. Egy harmadik kollegámnak Asus-a van, az is hasonlóan jó.
 
Nekem egy ideje nincs notim. Korábban, fejlesztőként én is használtam több félét, akkoriban inkább márkásabbakat. Volt IBM, Compaq (amikor még volt), HP, Acer is. Nálam fél-egy évnél többet ezek se húztak ki gond nélkül. Vagy a billentyűzet mondott csődöt, vagy a kijelző és a gép teste között romlott el valami, és nem volt kép, vagy az aksi döglött be, de volt olyan is, hogy beragadt a cd olvasó, cserélni kellett. Nem vagyok szerencsés, talán ezért nem is szeretem különösebben a notebook-okat.
 
Ezzel együtt nekem az a tapasztalatom, hogy ha kímélve vannak, az ember vigyáz rájuk (amit én nem tettem a munkahelyi gépeimmel), akkor az olcsóbbak is ugyanúgy kibírják, ha pedig nem kíméli az ember, akkor a jobbak is bedöglenek.
 
Persze ez csak néhány notebook utáni tapasztalat. Nyilván egy kereskedő véleménye sokkal alátámasztottabb.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Notebook

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Az Intel Core Duo az a Celeron kétmagos változata?
Nem, ez egy teljesen új proci.

És teljesítményben nagyjából hol helyezkedik el a sorban?
/Celeron M, Pentium M, stb/

Pillanatnyilag a csúcson. Bár most néhány AMD fan le fog hurrogni.

Avatar
Faby
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2003.08.22., pén. 21:01
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: Faby »


Az Intel Core Duo az a Celeron kétmagos változata?
Nem, ez egy teljesen új proci.

És teljesítményben nagyjából hol helyezkedik el a sorban?
/Celeron M, Pentium M, stb/

TV: LG 32LE2R (muszáj volt cserélni, és összejött a lapos), DVD1: Yamaha DVD-S530 , DVD2: Yamada DVD 6500x Divx-es Erősítő: Yamaha RXV430 , Hangfalak: Yamaha szatelit rendszer + Yamaha mélynyomó , Kábelek: HAMA scart és digit koax, hangfalkábel: semmi extra, sodrott réz érpár, Video: Panasonic NV-FJ 612
 
Számítógép: Athlon XP 2500+, 1GB RAM
Notebook:Lenovo Thinkpad 3000 N100
 
----------------------------------------------------------------------
A barátok azok, akik jól ismernek téged, és mégis szeretnek!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Notebook

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Az Intel Core Duo az a Celeron kétmagos változata?
Nem, ez egy teljesen új proci.

Avatar
Faby
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2003.08.22., pén. 21:01
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: Faby »


Ha biztosabb akarsz lenni a minőségben (biztos soha nem lehetsz), akkor fontolj meg egy komolyabb márkájú gépet, szerényebb teljesítménnyel, mint ezek:
 
 

Lehet, hogy azt fogom tenni.
 
Igazából a nagy HDD nem követelmény, mivel sokat használnám otthon külső usb HDD-vel tudnék dolgozni, alapból sem akartam 1 GB ramot, csak a Fu-Si nál megakadt a szemem az ár-teljesítmény arányon.
 
Ez nem is tűnik rossznak: Lenovo (IBM) Thinkpad n100 (TY06VHL), vagy ez: Acer Travelmate 4222NWLMi
 
Az Intel Core Duo az a Celeron kétmagos változata?

TV: LG 32LE2R (muszáj volt cserélni, és összejött a lapos), DVD1: Yamaha DVD-S530 , DVD2: Yamada DVD 6500x Divx-es Erősítő: Yamaha RXV430 , Hangfalak: Yamaha szatelit rendszer + Yamaha mélynyomó , Kábelek: HAMA scart és digit koax, hangfalkábel: semmi extra, sodrott réz érpár, Video: Panasonic NV-FJ 612
 
Számítógép: Athlon XP 2500+, 1GB RAM
Notebook:Lenovo Thinkpad 3000 N100
 
----------------------------------------------------------------------
A barátok azok, akik jól ismernek téged, és mégis szeretnek!

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


mennyiert van core duo laptop wifivel, beepitett kameraval stb. oprendszerrel?a macbook 309e
ennyiert hasonlot se kapsz...


 
Kihagytad, hogy ennyiért még dvd író nincs benne, és 13.3-as kijelzője van.
A Wi-Fi meg már mióta extra egy laptopnál? Szép is lenne, ha nem lenne benne..
Azért jó áron van ez, ezt aláírom!, de az sem igaz, hogy nincs ennyiért más márka. (Nézd meg akár a notebook.hu-t vagy akármit, ennyiért már olyat kapsz amiben több HDD, dvd író, és gyorsabb proci van). Az Apple gép mindig inkább ott kezd el drága lenni, mikor plusz bővítéseket akarsz hozzá venni, aztán adnak neked mindent 2x-es áron, azzal a jelszóval hogy így nem "dzsunka" összelapátolt géped lesz, valójában meg az Applekban is pont ugyanazok az alkatrészek vannak mint bármely _igényesen_ összerakott PC-ben, ha jobban belenézünk.
 
az osx is "izlesek es pofonok" de meghaladja a windowst a hibai ellenere is imho (ha te csak a csillivillit latod benne akkor nagyon az elejen tartasz :kiraly: )
 
Foglalkoztam vele jó sokat, és látok is benne sok mindent, szép és jó, ötletes, tényleg mindenben jobbnak tűnik elsőre, mint a windows XP, kezdve a FreeBSD alapú architektúrájától a 3D-s GUI-n át, stb, de azért nem is kell átesni a ló túloldalára, mert megvannak a hátrányai is, de ezekbe inkább nem akarnék a Laptop topicban belemenni.
ugy latszik masok a szempontjaink
nekem megfelel
 
 

o v e r p o w e r e d

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Notebook

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Nekem egy Asus A3L tipusú van. Ez a cég legkisebb modelljeinek egyike. Eddig (1,5 év) tökéletsen működik. Alapból 2 év gari jár rá. Nagyon halk, csak ágyban használtkor kapcsol be a venti nagyon meleg nyári napokon. Az összeszerelés minősége is nagyon jó. Bár nincs benne WiFi, meg DVI, de amennyibe volt nagyon megérte (190e).
 
Azóta is nagyon meg vagyok vele elégedve.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Notebook

Hozzászólás Szerző: Tami »


- en mindenkepp egy T4x-es Lenovo-t ajanlok.. ha jotakarsz magadnak es hosszutavra tervezel.
Ennyire rossz lenne a Fu-Si?

- dehogy! en ajanlom neked az amilot szivesen, ismerem, es a kozelemben is van egy hasznalatban.
- azt hogy egy noti eseteben az akkut cserelni kell az egy megszokott dolog, a mai liion akku minosegtol fuggoen 1-2 evet birnak rendszeres hasznalat melett.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Carnivoor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 17:08
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: Carnivoor »


A laptopoknál is igaz, hogy ami olcsó, az messze nem a legjobb. A Fu-Si elérhető áron kínál viszonylag jó teljesítményt, de ennek ára van a tesztelésben, összeszerelési minőségben, anyagokban (műanyag), stb. Pontosan ezeket a számokkal le nem írható dolgokat fizeted meg egy márkásabb laptopban (IBM-Lenovo, Sony, stb.).
 
A Fu-Si otthoni használatra szerintem nem rossz (ezért is választottam), de tudatában kell lenni vele, hogy ennyi pénzért nem adnak csúcs-megbízható gépet (Kb. mint autóban egy Fiat Stilo egy Lexus-hoz képest). Ha Fu-Si-ben gondolkodsz (mert erre van tehetséged az adott teljesítmény-igény mellett), akkor szerintem érdemes gari-kiterjesztést vásárolni (kb 24e pénz +2 év és az első 90 nap alatt meg kell kötni).
 
Ha biztosabb akarsz lenni a minőségben (biztos soha nem lehetsz), akkor fontolj meg egy komolyabb márkájú gépet, szerényebb teljesítménnyel, mint ezek:
 
http://www.macropolis.hu/index.php?kat=1&termekkod=1031
http://www.macropolis.hu/index.php?kat=1&termekkod=833
http://www.macropolis.hu/index.php?kat=1&termekkod=1028
http://www.macropolis.hu/index.php?kat=1&termekkod=874
 
Ezek többnyire az integrált videókártyák miatt játékra csak nagyon korlátozottan alkalmasak. Valamint ne feledd, hogy az egyetlen, amit könnyen tehetsz később is a gépbe, az a memória (tehát az 512 indulásnak nem feltétlenül gáz). A belinkelt notik mind Sulinetesek...

Carnivoor honlapja (fényképek)
 
DVD "rendszer": Samsung Plano 21", Pioneer DVR-440H DVD-író, Panasonic S-75 DVD, Philips MZ-7 stereo mini-torony
Számítógép: FuSi Amilo M3438G + Creative Inspire 2100
Fényképezőgép: Nikon D80 + Nikkor 18-200 VR

Avatar
Faby
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2003.08.22., pén. 21:01
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: Faby »


Kösz mindenkinek a válaszokat.
 
- en mindenkepp egy T4x-es Lenovo-t ajanlok.. ha jotakarsz magadnak es hosszutavra tervezel.
 
Hosszútávra tervezek, és persze, hogy jót akarok magamnak, de ennyi pénzem nincs, és nem is lesz notebookra. Sajnos.
 
 
Ennyire rossz lenne a Fu-Si?
 
Nem állandó munkagépre kellene, nem fogok vele napi 8-10 órát dolgozni, esőben hóban területen nem használnám.
 
Lacy! Szerinted átlagos, vagy annál gyengébb használatra sem lenne jó a Fu-Si? Pláne ennyi pénzért? (emlékeztetőül: 240.000, és visszajön majd belőle 60.000 a Sulinet miatt.)
 
Közben ezt találtam: Amilo M1450, erről van szó a topik indítóban, azzal a különbséggel, hogy 1 GB RAM, 120 GB HDD van a mostaniban.

TV: LG 32LE2R (muszáj volt cserélni, és összejött a lapos), DVD1: Yamaha DVD-S530 , DVD2: Yamada DVD 6500x Divx-es Erősítő: Yamaha RXV430 , Hangfalak: Yamaha szatelit rendszer + Yamaha mélynyomó , Kábelek: HAMA scart és digit koax, hangfalkábel: semmi extra, sodrott réz érpár, Video: Panasonic NV-FJ 612
 
Számítógép: Athlon XP 2500+, 1GB RAM
Notebook:Lenovo Thinkpad 3000 N100
 
----------------------------------------------------------------------
A barátok azok, akik jól ismernek téged, és mégis szeretnek!

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Notebook

Hozzászólás Szerző: Tami »

- en mindenkepp egy T4x-es Lenovo-t ajanlok.. ha jotakarsz magadnak es hosszutavra tervezel.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Notebook

Hozzászólás Szerző: tsc »


mennyiert van core duo laptop wifivel, beepitett kameraval stb. oprendszerrel?a macbook 309e
ennyiert hasonlot se kapsz...

 
Kihagytad, hogy ennyiért még dvd író nincs benne, és 13.3-as kijelzője van.
A Wi-Fi meg már mióta extra egy laptopnál? Szép is lenne, ha nem lenne benne..
Azért jó áron van ez, ezt aláírom!, de az sem igaz, hogy nincs ennyiért más márka. (Nézd meg akár a notebook.hu-t vagy akármit, ennyiért már olyat kapsz amiben több HDD, dvd író, és gyorsabb proci van). Az Apple gép mindig inkább ott kezd el drága lenni, mikor plusz bővítéseket akarsz hozzá venni, aztán adnak neked mindent 2x-es áron, azzal a jelszóval hogy így nem "dzsunka" összelapátolt géped lesz, valójában meg az Applekban is pont ugyanazok az alkatrészek vannak mint bármely _igényesen_ összerakott PC-ben, ha jobban belenézünk.
 
az osx is "izlesek es pofonok" de meghaladja a windowst a hibai ellenere is imho (ha te csak a csillivillit latod benne akkor nagyon az elejen tartasz )
 
Foglalkoztam vele jó sokat, és látok is benne sok mindent, szép és jó, ötletes, tényleg mindenben jobbnak tűnik elsőre, mint a windows XP, kezdve a FreeBSD alapú architektúrájától a 3D-s GUI-n át, stb, de azért nem is kell átesni a ló túloldalára, mert megvannak a hátrányai is, de ezekbe inkább nem akarnék a Laptop topicban belemenni.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


Másik dolog, ez főleg MoBBo-nak  
Természetesen rulezek az Apple laptopok, de azért az nem igaz, hogy nincsennek normális "nem Apple" laptopok, csak nyilván nem a legolcsóbbakat (áruházi akciós Fu-Si, Acer) kell alapul venni, a jónak mindenütt megkérik az árát..

oks
mennyiert van core duo laptop wifivel, beepitett kameraval stb. oprendszerrel?
a macbook 309e
ennyiert hasonlot se kapsz...
 
az osx is "izlesek es pofonok" de meghaladja a windowst a hibai ellenere is imho (ha te csak a csillivillit latod benne akkor nagyon az elejen tartasz )
 
nem meggyozni akarok barkit is, szimplan elmondtam a nem expert felhasznaloi velemenyem
o v e r p o w e r e d

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: saca »


Aztaa:Acer Ferrari
Nekem ilyen van... :kiraly:

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Notebook

Hozzászólás Szerző: tsc »


Egy kis kiegészítés: Ezek a 15.4-es laptop képernyők nem 16:9-esek, hanem 16:10-esek... Csak szólok.
 
Másik dolog, ez főleg MoBBo-nak
 
Természetesen rulezek az Apple laptopok, de azért az nem igaz, hogy nincsennek normális "nem Apple" laptopok, csak nyilván nem a legolcsóbbakat (áruházi akciós Fu-Si, Acer) kell alapul venni, a jónak mindenütt megkérik az árát..
 
Simán tudsz olyat venni, amiben minden megvan ami egy MacBook-ban, webcam, mikrofon, dvi, spdif, wi-fi, bt, stb... A lehetőségek végtelenek. Az OSX persze egyiken se fut, de az azért nem is felel meg mindenkinek, hiába csilivili.
 
Amit most adtam el Asus-om, azt éppenséggel még ágyon paplanon is tudtam használni, nem melegedett túl, plusz egyéb nyalánkságokat is tudott a felsoroltakon kívül, pl. kikapcsolt állapotban CD lejátszás (becsukva is! a hozzávaló gombok kilátszottak)
 
Notebook vs játék: Véleményem szerint aki játszani akar, csak notebookot ne vegyen! Ami már használható egy picit is, az már sajnos nagyságrendekkel drágább mint egy asztali gép, akkor már inkább az árának töredékéből egy Xbox360 és mellé egy normál laptop, vagy egy asztali gép+az olcsóbb laptop.
Persze 2-3 éves gamékra OK a laptop is :kiraly:
 
No meg még ami bajom van a Laptopokkal, olyat még alig láttam, ami csak messziről megközelítette az aszali monitoromat (970P) kontrasztban, betekintési szögben. Plusz valamiért szinte egyiket sem lehet bekapcsolni anélkül hogy kinyitnád, így asztali használatra második monitorral elég kényelmetlenek, mert nyitogatni kell, így már egész sok helyet foglalnak. No ezért lett MacMini-m

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Notebook

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Aztaa:Acer Ferrari


Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Notebook

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Csak az arányok miatt:


Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Notebook

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Ez itt az enyém:


Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Notebook

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Na. Rem. nem haragusztok, ha a többieket követve kicsit a laptop használat előnyeit és hátrányait a praktikum oldaláról közelítem meg, a technikát mellőzve.
A hűtés meg a ventillátor zúgása tényleg okozhat meglepetéseket.
Soha nem felejtem el, mennyire mellbevágott, mikor először próbálgattam az új laptopom, kényelmesen, amire mindig is vágytam, ágyon ülve.
Pár perc múlva már annyira meleg lett,hogy a billentyűzet szinte sütött.
Aztán szólt haverom is, hogy ezt ne nagyon erőltessem a későbbiekben, csak a filmekben működik az ágyban gépezés.
De azóta már vágtam két vékony lecet alá, így a gép meg a "felület" között mindig van 1-2 cm.
 
Szóval ez kényelmetlen lehet.
A ventillátor okés,amíg nem megy.
Néha percekig néma, aztán beindul, akkor elég hangos, utána megint leáll.
 
Viszont mostanában rászoktam, hogy éjjel az ágyban fekve a hasamra teszem a gépet, úgy, hogy a venti már a levegőben lóg. Nem is nagyon melegszik, meg luxus érzés is a fórum előtt elaludni(párszor már előfordult), viszont az a 3 kg nem is olyan kevés-ha néha órákig áll az emberen.
 
JA, és ez az LCD nem TV LCD.
Azt az érzést sem feledem könnyen, mikor a tökéletes képminőségéről híres, eredeti Batman begins DVD-t először akartam tesztelgetni-TV híján a notin, és nem gyengén mutatott pixeles képet.
A másik zavaró tényező-bár akinek LCD-je van, nyilván nem újdonság- a háttérvilágítás. Fekete képernyőnél teljesen jól látszik -nézőponttól függően- a fény a monitor alján-közepén-teteején.
Azért a 16:9 miatt nem olyan rossz a DVD-zésre való használat, de elég gyenge a minőség mégis. (azért megjegyzem, bőven megszokható kategória, bár így egy év után azt is megjegyzem, filmet sem sokat néztem rajta)
Azért imádom, na.


Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Vendég

Notebook

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem a Fu-SI sokat és sokszor romlott el.
Akku 2x csere, de még gariban, a vinyója is elszállt, 16 hónap után, de nem akarták szavatosságba beszámítani, mert állítólag nem fődarab
Kopott a széle a háza, valamint 2 év után fogta magát és eltört a nyitófül rugója, ami nem nagy baj, de mégiscsak...
Viszont menni ment, és amúgy nem sok szervi baja volt (már az említetteken kívül)
A mostani Clevo nagyságrendekkel jobb gép.

Avatar
Carnivoor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 17:08
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: Carnivoor »


Nekem van Fu-Si tapasztalatom, mivel nekem főgépnek van egy ilyen (M3438G).
Nem hordozgatós strapagépnek való, de ha otthon használod jó. Bajom semmi nem volt vele eddig (4 hónapos), de azért megvettem a kiegészítő garanciát (+2 év és még így is kedvező az ára).
 
Egyébként meg vagyok vele elégedve és az enyém a vártnál jóval csendesebb is, pedig elég combos (17", 1,7 GHz Pentium M, GeForce 6800-as videókari 256 MB RAM-mal). Az 512 MB memóriát megduplázom majd, mert a nagy Photoshop fájlok zabálják a memóriát, de egyébként a teljesítménye is OK (persze asztaliban ennyiért jóval erősebbet lehet összerakni).
 
Ha kérdésed van még, szólj.
 
Jah, én is Sulinetben vettem.

Carnivoor honlapja (fényképek)
 
DVD "rendszer": Samsung Plano 21", Pioneer DVR-440H DVD-író, Panasonic S-75 DVD, Philips MZ-7 stereo mini-torony
Számítógép: FuSi Amilo M3438G + Creative Inspire 2100
Fényképezőgép: Nikon D80 + Nikkor 18-200 VR

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”