Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


hali,
 
nyúzom már a Squeezebox-ot, NAGYON TUTTI!

Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Íme:http://www.rokulabs.co.uk/stores/produc ... lyID=60887
 
Ez meg a home music:
http://www.rokulabs.co.uk/stores/produc ... lyID=67247

je tenyleg... szvsz nagy valoszinuseggel a home musicrol van szo az ittveddmegen. van a pinnaclenek egy kodja, amivel pontosan azonositjak. azt kell figyelni. en is orultem anno, hogy milyen utemben csokken az ara - de akkor jelent meg a homemusic es sok helyen azt nyomtak. most mar feltuntetik mindenutt.
 
a masike erdekes modon inkabb nott. mar ahol lehet kapni, mert heteket kell ra sok helyen varni. lehet megszuntetik?

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


A Roku meg 29 az ittveddmegen.
 
kinn mar lassan a felebe kerul a home music a "rendesnek".
 
szvsz ez is a csokkentett verzio - a rokunak nincs ilyen termeke. a masik a rokuval megegyezo.

Dehogynincs!
 
Íme:
http://www.rokulabs.co.uk/stores/produc ... lyID=60887
 
Ez meg a home music:
http://www.rokulabs.co.uk/stores/produc ... lyID=67247

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Nem teljesen értem az utolsó mondatot, de sebaj Szóval gondolom arra gondolsz, hogy ez a HomeMusic, csak odaraktak egy képet az M1000 (vagy 1001?) -ről? Ha igen, akkor nagy parasztok. :kiraly: De majd Robotka kideríti.
Az ár túl gyanús, az tény, de ha azt vesszük én már a cellcom shoppos Noxon2 árán és néztem, mert Németországban ugyanabban az időben drágább volt a mezei boltokban (Média Markt, Saturn).
 
 
ui: az M1001 okosodott az M1000 -hez képest egy elég fontos dologban: a csatlakozói a hátlapra kerültek, nem a két oldalsó fekete kör alakú izé alát - melyek le és feltételkor 10% eséllyel törtek meg a leffentyűknél... Azokat már vagy 3x-4x ragasztottam meg... Ezzel nem lesz ilyen baj.. Viszont lekerült róla a dupla RCA és lett egy 3.5 Jack + jack-RCA kábel. A távján piktogrammok vannak feliratok helyett, a kijelzője is más tipus, több menetben halványítható és nagyobb a fényereje is. Rulez. Ma egész éjjel szólt...

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


A Roku meg 29 az ittveddmegen.
 
kinn mar lassan a felebe kerul a home music a "rendesnek".
 
szvsz ez is a csokkentett verzio - a rokunak nincs ilyen termeke. a masik a rokuval megegyezo.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


A cellcom.hu-n van, valóban 42.800 Ft és úgy tűnik bruttó. Ez tényleg jó ár, már ha igaz, tudjuk, a webes árlistákat fenntartássak kell kezelni.

Tényleg annyi, vettem ott. Csak kb. 3 hét volt mire küldték.
 
 
A 29e -es SoundBridge _atomjó_ ár! Ha ezt egy héttel ezelőtt látom!

Avatar
Analizer
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2005.12.07., szer. 01:37
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Analizer »


[A peluga.hu-n nem találok Noxont. URL? 


A Pelugáról tényleg levették, nem olyan rég még fent volt. Az árgép.hu még kiadja.

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Nos, árak: 
Squeezebox UTP: 67e Ft
Squeezebox UTP+Wifi: 84e Ft
 
Noxon2 lejátszó (mini Mac design): 43e Ft
 


A NOXON 2 idehaza a Pelugánál és a Cellcomnál bruttóban sincs ennyi.
A Roku meg 29 az ittveddmegen.

Akkor ott kell megvenni.
 
Azért kíváncsivá tettél, megnézegettem...
 
A peluga.hu-n nem találok Noxont. URL?
 
A cellcom.hu-n van, valóban 42.800 Ft és úgy tűnik bruttó. Ez tényleg jó ár, már ha igaz, tudjuk, a webes árlistákat fenntartássak kell kezelni.
 
A Terratec.com-on a kütyü 200 EUR, nem tudom hogy tudja ennyiért adni egy itthoni cég. Jó nyilván viszonteladóként olcsóbban kapja mint a végfelhasználók, de ennyivel? (hogy még keressen is az árusításon)
 
A Roku 29 ropit mindenképp megér, már ha van ennyiért, mert ezt sem lelem az ittveddmeg.hu-n. Hol van? URL?

http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=20371

Aha, tényleg.
Kerestem a Roku, Sound, Bridge szavakra, semmi. (xar site kereső)
 
Nos, 29e bruttóért nem rossz.
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Nos, árak: 
Squeezebox UTP: 67e Ft
Squeezebox UTP+Wifi: 84e Ft
 
Noxon2 lejátszó (mini Mac design): 43e Ft
 


A NOXON 2 idehaza a Pelugánál és a Cellcomnál bruttóban sincs ennyi.
A Roku meg 29 az ittveddmegen.

Akkor ott kell megvenni.
 
Azért kíváncsivá tettél, megnézegettem...
 
A peluga.hu-n nem találok Noxont. URL?
 
A cellcom.hu-n van, valóban 42.800 Ft és úgy tűnik bruttó. Ez tényleg jó ár, már ha igaz, tudjuk, a webes árlistákat fenntartássak kell kezelni.
 
A Terratec.com-on a kütyü 200 EUR, nem tudom hogy tudja ennyiért adni egy itthoni cég. Jó nyilván viszonteladóként olcsóbban kapja mint a végfelhasználók, de ennyivel? (hogy még keressen is az árusításon)
 
A Roku 29 ropit mindenképp megér, már ha van ennyiért, mert ezt sem lelem az ittveddmeg.hu-n. Hol van? URL?

http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=20371

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Nos, árak: 
Squeezebox UTP: 67e Ft
Squeezebox UTP+Wifi: 84e Ft
 
Noxon2 lejátszó (mini Mac design): 43e Ft
 


A NOXON 2 idehaza a Pelugánál és a Cellcomnál bruttóban sincs ennyi.
A Roku meg 29 az ittveddmegen.

Ez a soundbridge miben különbözik a rokutól?
Minőségben vajon hogy viszonyul a rokuhoz?
Paraméterekben és tudásban ugyanaz?
Ha valaki tudja a választ, annak előre is köszönöm.

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Nos, árak: 
Squeezebox UTP: 67e Ft
Squeezebox UTP+Wifi: 84e Ft
 
Noxon2 lejátszó (mini Mac design): 43e Ft
 


A NOXON 2 idehaza a Pelugánál és a Cellcomnál bruttóban sincs ennyi.
A Roku meg 29 az ittveddmegen.

Akkor ott kell megvenni.
 
Azért kíváncsivá tettél, megnézegettem...
 
A peluga.hu-n nem találok Noxont. URL?
 
A cellcom.hu-n van, valóban 42.800 Ft és úgy tűnik bruttó. Ez tényleg jó ár, már ha igaz, tudjuk, a webes árlistákat fenntartássak kell kezelni.
 
A Terratec.com-on a kütyü 200 EUR, nem tudom hogy tudja ennyiért adni egy itthoni cég. Jó nyilván viszonteladóként olcsóbban kapja mint a végfelhasználók, de ennyivel? (hogy még keressen is az árusításon)
 
A Roku 29 ropit mindenképp megér, már ha van ennyiért, mert ezt sem lelem az ittveddmeg.hu-n. Hol van? URL?
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
Analizer
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2005.12.07., szer. 01:37
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Analizer »


Nos, árak: 
Squeezebox UTP: 67e Ft
Squeezebox UTP+Wifi: 84e Ft
 
Noxon2 lejátszó (mini Mac design): 43e Ft
 


A NOXON 2 idehaza a Pelugánál és a Cellcomnál bruttóban sincs ennyi.
A Roku meg 29 az ittveddmegen.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

amugy tenyleg nincs mar lanos verzio... gondolom egyszerubb egyfelet csinalni, meg tobbnyire mindenki ezt vehette.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


most tudtam meg,h jobb a DAC a SB-nek,a másik viszont szebb. kérdezni kérdeztem már,h mi a lényeges különbség a kettő között. akkor konkrétabban, miért nem Roku-t vettél?

nekem esztetikailag a roku sose tetszett
 
rokum volt elotte.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Nos, árak: 
Squeezebox UTP: 67e Ft
Squeezebox UTP+Wifi: 84e Ft
 
Noxon2 lejátszó (mini Mac design): 43e Ft
 
Ezek nettó árak, az aktuális árlista itt van:
http://www.mac-upgrade.hu/Mac-upgrade.pdf
 
Van még másfajta Noxon is az árlistában, meg Infrant szerverek, meg egyéb nyalánkságok...
 
Más: nekem nagyon úgy tűnik, a Slimdevices.com-ról eltűnt az olcsóbbik, wifi nélküli verzió, lehet hogy már csak wifis van. Jól látom? Ez pár napos fejlemény lehet, karácsonykor még tutti fenn volt.

84+fa a squeezebox?

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Nos, árak:
 
Squeezebox UTP: 67e Ft
Squeezebox UTP+Wifi: 84e Ft
 
Noxon2 lejátszó (mini Mac design): 43e Ft
 
Ezek nettó árak, az aktuális árlista itt van:
http://www.mac-upgrade.hu/Mac-upgrade.pdf
 
Van még másfajta Noxon is az árlistában, meg Infrant szerverek, meg egyéb nyalánkságok...
 
Más: nekem nagyon úgy tűnik, a Slimdevices.com-ról eltűnt az olcsóbbik, wifi nélküli verzió, lehet hogy már csak wifis van. Jól látom? Ez pár napos fejlemény lehet, karácsonykor még tutti fenn volt.
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


wifi transmit power-t az AP-n leszedem 25%-ra, meg a halokartyan 20db-rol 3-4-re, igy alig sugaroz, de meg mukodik, es a wifi AP pedig egy taviranyitos 220-as dugaszba van dugva, igy kikapcsolhato taviranyitoval, ha nincs ra szukseg.
 
egy nekem kicsit kínai de majd megtalnulom.
 
Nalam pl. mindenhonnan le van vive a pincebe az UTP/antenna/riasztokabelek, ott a kozpont, ott van minden, a riasztokozpont, antenna eloszto/ switch-ek, routerek, stb. Igy a nappaliban "nyugi" van ettol a sok szartol
 
hmm, ez aktuális,mert nálunk is lesz mindenféle szirszar ketyere; nem lenne jó ha minden szoba teli lenne velük.
 
asszem keresek egy szakembert aki eligazít ezekben a dolgokban,segít a hálózat kiépítésében,mert ehhez nemigazán van lövésem.

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


Nekem 1 mezei linuxos pc a mediaserverem egy nagytorony hazban, persze mindez a pinceben van Persze ez meg sokminden mast is csinal, ez a gep a netmegoszto, letolto, stb. gep.
 
En a squeezebox-bol nem wifiset vettem, mert nekem a falban benne van mar az UTP kabel mindenutt, ahol szukseg lehet ra, es amugy is utalom a wifi-t, de gondolom azzal is remekul mukodik.
 
Elvileg a DAC-ja sokkal jobb a SB-nak mint a Ruku-nak, a tobbi kulonbsegrol pedig nem tudok nyilatkozni, mert en meg csak SB-t lattam kozelrol, de azzal maximalisan elegedett vagyok.

na,ez a megoldás is érdekelne. mivel éppen szétverés illetve átalakítás alatt áll a ház így most még gond nélkül lehet vezetékezni.
A wifi-vel kapcsolatban nekem az nem teccik,h megfájdul tőle az emberek feje; nem vmi egészséges. én is inkább a kábeles megoldások híve vok. az asszonyt is próbálom azért meggyőzni erről.
még a mobilt sem szeretem füles nélkül használni.

Igen a Wifi-tol nekem is faj a fejem, ezert en ugy csinalom (mert az asszony, ha hasznalja a notebook-jat es net-ezni akar, akkor kell neki a wifi, hogy ne huzgalja keresztul a szoban a kabelt), hogy a wifi transmit power-t az AP-n leszedem 25%-ra, meg a halokartyan 20db-rol 3-4-re, igy alig sugaroz, de meg mukodik, es a wifi AP pedig egy taviranyitos 220-as dugaszba van dugva, igy kikapcsolhato taviranyitoval, ha nincs ra szukseg.
 
De hamar szet van verve a haz, akkor erdemes UTP-t rakatni minden helysegbe, kulonosnen szamitogeplelo helyek es hifi/tv kozelebe
 
Nalam pl. mindenhonnan le van vive a pincebe az UTP/antenna/riasztokabelek, ott a kozpont, ott van minden, a riasztokozpont, antenna eloszto/ switch-ek, routerek, stb. Igy a nappaliban "nyugi" van ettol a sok szartol :kiraly:
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


na, most sokat segítettél.  annyit tudtam meg,h totál más a két cucc.
akkor legalabb kerdezz.

most tudtam meg,h jobb a DAC a SB-nek,a másik viszont szebb.
kérdezni kérdeztem már,h mi a lényeges különbség a kettő között. akkor konkrétabban, miért nem Roku-t vettél?

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


Nekem 1 mezei linuxos pc a mediaserverem egy nagytorony hazban, persze mindez a pinceben van Persze ez meg sokminden mast is csinal, ez a gep a netmegoszto, letolto, stb. gep.
 
En a squeezebox-bol nem wifiset vettem, mert nekem a falban benne van mar az UTP kabel mindenutt, ahol szukseg lehet ra, es amugy is utalom a wifi-t, de gondolom azzal is remekul mukodik.
 
Elvileg a DAC-ja sokkal jobb a SB-nak mint a Ruku-nak, a tobbi kulonbsegrol pedig nem tudok nyilatkozni, mert en meg csak SB-t lattam kozelrol, de azzal maximalisan elegedett vagyok.

na,ez a megoldás is érdekelne. mivel éppen szétverés illetve átalakítás alatt áll a ház így most még gond nélkül lehet vezetékezni.
A wifi-vel kapcsolatban nekem az nem teccik,h megfájdul tőle az emberek feje; nem vmi egészséges. én is inkább a kábeles megoldások híve vok. az asszonyt is próbálom azért meggyőzni erről.
még a mobilt sem szeretem füles nélkül használni.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


na, most sokat segítettél. annyit tudtam meg,h totál más a két cucc.
akkor legalabb kerdezz.

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


Nekem 1 mezei linuxos pc a mediaserverem egy nagytorony hazban, persze mindez a pinceben van
Persze ez meg sokminden mast is csinal, ez a gep a netmegoszto, letolto, stb. gep.
 
En a squeezebox-bol nem wifiset vettem, mert nekem a falban benne van mar az UTP kabel mindenutt, ahol szukseg lehet ra, es amugy is utalom a wifi-t, de gondolom azzal is remekul mukodik.
 
Elvileg a DAC-ja sokkal jobb a SB-nak mint a Ruku-nak, a tobbi kulonbsegrol pedig nem tudok nyilatkozni, mert en meg csak SB-t lattam kozelrol, de azzal maximalisan elegedett vagyok.
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


látom neked Sq. van. mi a lényeges különbség a a Roku és a tiéd között?
hat kb teljesen mas
 
de most komolyan - kb annyi a hasonlosag, hogy mindketto halozati lejatszo. elotte roku is volt.
 
ha van a squeezeboxra penzed, azt vedd.

na, most sokat segítettél. annyit tudtam meg,h totál más a két cucc.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »

Valóban szvsz egy barebone tökéletes NAS-nak, és olcsóbb is mint egy jobbfajta NAS, és több mindent tud.. Távoli adminisztrációval monitor nélkül elketyeg valahol a lakásban. Nekem is ez a hosszú távú cél, csak már hülyén érzem magam hogy a 3. Asus Pundit barebonet akarom összerakni?! (1 asztali pc, 1 htpc a tv alatt, és akkor most egy NAS? )

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Én nem a munka PC-mről akarom majd hajtan a SB-ot, hanem egy külön médiaszervert építek. Gondolkoztam hogy ha majd sok pénzem lesz akkor Infrant ReadyNAS legyen, de aztán oda jutottam, hogy minden előnye mellett azért az túlzás számomra, leginkább anyagilag.
 
Inkább egy Win alapú PC-t fogok összarakni, minimál masina lesz, a csendes működés és a kis fogyasztás lesz előtérbe helyezve. Egyetlen dolga a SlimServer futtatása lesz. Berakom a konyhába a hűtő tetejére, ott van hely, és a kis zúgás senkit sem zavar, wlan-on nyomja majd az adatokat a nappaliban lévő broadband routerre, amire a SB is kapcsolódik, és kész, a nappaliban csak a SB fog duruzslni zene formájában
 
A PC kialakításában is kezd körvonalazódni mi lenne a jó, de még csiszolom...
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”