Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: revox »


Azon agonizál, h vegyen-e 1 m RG-59-et 60 Ft-ért v nem!  
Ha vki kap 1 jó tippet, miért mindjárt a buktatót keresi a dologban? (ahelyett, h örülne)


mer hüje
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Joc »


tegnap kicsit elgondolkoztam, az erősítő és dvd összeköttetésen és rájöttem, hogy nem értem, hogy mit számít a kábel minősége, hogy ha digit jelet szállít.ebben okítana valaki?

Azt nem szabad elfelejteni, hogy az audioban a digit jel nem ellenőrzött mint a számtech. alkalmazásoknál. A másik dolog, hogy a jelek időzítése kulcsfontosságú, egy kábel ebbe is beleszólhat. Anno én sem akartam elhinni, hogy egy digit drót számíthat, pedig de.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azon agonizál, h vegyen-e 1 m RG-59-et 60 Ft-ért v nem!
 
Ha vki kap 1 jó tippet, miért mindjárt a buktatót keresi a dologban? (ahelyett, h örülne)

Avatar
edwin
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.02.15., szer. 10:02
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: edwin »


tegnap kicsit elgondolkoztam, az erősítő és dvd összeköttetésen és rájöttem, hogy nem értem, hogy mit számít a kábel minősége, hogy ha digit jelet szállít.ebben okítana valaki?

Gondolj bele, ha gyenge minőségű a kábel, és 0 helyett 1-est visz át, vagy fordítva. Nagyon laikusként azért megpróbálok írni valamit:
2 fajta létezik: koax és optikai
- koaxiális: fontos az illesztés, impedancia (75 ohm) illesztési problémákból mindenféle jitterek vagy mik születnek, amik beleszólhatnak a hangba. + árnyékolás is fontos, mivel áram folyik a kábelen, mindenféle mágneses hullámokat indukál, ezek kölcsönhatásba lépnek más hullámokkal, stb..
 
- optikai: + elektronika szól bele a hangba ("fény-feszültség" konverzió), talán éppen ezért is nagyon fontos a jó minőségű üveg (és nem műanyag) kábel. Amikor több ezerszer pislog valami másodpercenként, nem lehetetlen, hogy a gyenge minőségű kábel miatt téveszt néhány pislantást.
 
egyébként a digitális jel fogalma is izgalmas: egy küszöbérték van, amit ha meghalad a feszültség értéke, akkor 1-es, ha nem, akkor 0. A küszöbértéktől néhány mikroV-nyival eltérő értékek könnyen átcsúszhatnak a másik oldalra impedancia illesztési probléma miatt egy gyenge minőségű kábelen.
Marantz SR6004 + Heed Canopus, Dactilus3, Onkyo DX7222 cd, Klipsch RP-8000F, Klipsch RC35, Klipsch RB25

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


tegnap kicsit elgondolkoztam, az erősítő és dvd összeköttetésen és rájöttem, hogy nem értem, hogy mit számít a kábel minősége, hogy ha digit jelet szállít.
ebben okítana valaki?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tudje-e valaki, k forgalmazza M.o.-n a HMS kábeleket?
L'auditőőőr

Tehát nem vette át a káácsa?
 
Nekem olyasmi rémlik...

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: merida »


Tudje-e valaki, k forgalmazza M.o.-n a HMS kábeleket?
L'auditőőőr

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Tudje-e valaki, k forgalmazza M.o.-n a HMS kábeleket?

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Scott »


Nálad ferdén csíkos a kép, vagy vízszintesen?
Vízszintesen megy lentről felfele lassan ( vagy fordítva ? ) a csík.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Nálam ugyanez a helyzet évek óta. Egyértelműen a kábel tv miatt. Természetesen nálam is földhurok van, ha mindent összedugok. De a csíkozódáshoz nem kell földhurok, önmagában a zajos kábel tv-től olyan a kép ( a TV nekem teljesen egymagában van, kettős szigetelésű, nincs rákötve egyéb készülék, még dvd sem, ennek ellenére csíkos a kép ) Amúgy én erre gondoltam megoldásként:
Földhurok-leválasztó
850 Ft, nem pénz érte.

Nálad ferdén csíkos a kép, vagy vízszintesen?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


nálunk csak akkor pulzál, ha össze van kötve a pc-vel a tv... 
ugyan ilyet vettem, csak ez 5-1000Mhz-ig jó

Akkor a Lacy-féle megoldást válaszd: a plazma földelését szüntesd meg.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Balha »


nem csíkozódik, hanem pulzál   ( az igaz, hogy sávokban    )
Nálam ugyanez a helyzet évek óta. Egyértelműen a kábel tv miatt. Természetesen nálam is földhurok van, ha mindent összedugok. De a csíkozódáshoz nem kell földhurok, önmagában a zajos kábel tv-től olyan a kép ( a TV nekem teljesen egymagában van, kettős szigetelésű, nincs rákötve egyéb készülék, még dvd sem, ennek ellenére csíkos a kép )
Amúgy én erre gondoltam megoldásként:
Földhurok-leválasztó
850 Ft, nem pénz érte.

nálunk csak akkor pulzál, ha össze van kötve a pc-vel a tv...
 
ugyan ilyet vettem, csak ez 5-1000Mhz-ig jó
...

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Scott »


nem csíkozódik, hanem pulzál   ( az igaz, hogy sávokban    )
Nálam ugyanez a helyzet évek óta. Egyértelműen a kábel tv miatt. Természetesen nálam is földhurok van, ha mindent összedugok. De a csíkozódáshoz nem kell földhurok, önmagában a zajos kábel tv-től olyan a kép ( a TV nekem teljesen egymagában van, kettős szigetelésű, nincs rákötve egyéb készülék, még dvd sem, ennek ellenére csíkos a kép )
Amúgy én erre gondoltam megoldásként:
Földhurok-leválasztó
850 Ft, nem pénz érte.

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Balha »


DE!!!
HA minden mindennel össze van kötve, akkor antenna nélkül is remek fökdhurkos jelenséget lehet előállítani.
Pl. a TV-be be van scart-tal dugva a DVD, a VHS video, esetleg az erősítő ha van onscreen menüje, DE!!! az erősítőbe is be van küldve a DVD hangja, a TV hangja, a VHS hangja esetleg a DVDfelvvevő a vhs helyett....
így a "földelés" ami az árnyékolás az RCA vagy scart dugóknál, viszi szépen innen oda onnan amoda, meg vissza a földpotenciált, ami annyiféle amennyi készülék van.


Az általad említett "földelés" csak akkor van, ha valamelyik készülék földelt. Több komponensű házimozi vagy hifi rendszereknél mindaddig nincs brummogás, amíg egy földelt készüléket (leggyakrabban PC-t) rá nem kötünk a rendszerre.
 
Balhánál nem a búgás a probléma, hanem az, hogy a plazmán csíkozódik a kép. Ezt okozhatja a hosszú videokábelen jelentkező minőségromlás (jelszintesés, felvett zaj) is, nem biztos, hogy a földhurokra kell a hibát ráfogni.

nem csíkozódik, hanem pulzál ( az igaz, hogy sávokban )
...

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az is földhurok...
Amennyi videos rendszerben láttam én már olyat....
Ha sima kompozit jelről lenne szó, akkor tudnék oylan földhurok leválasztót, ami a dolgot megoldja ( a munkánkkhoz is azt használjuk, mert sajna néha elkerülhetetlen...)
 
Nekem a proji dettó ezt csinálta, jellemzően mióta megvan földeletlen módon van bekötve, különben nézhetetlen...

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


nem lenne értelme rögtön a bejövő kábeltv/net kábelre rárakni az izolátort? 
akkor megszünhet rögtön minden probléma nem?

Szerintem az elosztó után kellene a tévé ágára rákötni az izolátort, ha egyáltalán a földhurok okozza a villódzást.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


DE!!!
HA minden mindennel össze van kötve, akkor antenna nélkül is remek fökdhurkos jelenséget lehet előállítani.
Pl. a TV-be be van scart-tal dugva a DVD, a VHS video, esetleg az erősítő ha van onscreen menüje, DE!!! az erősítőbe is be van küldve a DVD hangja, a TV hangja, a VHS hangja esetleg a DVDfelvvevő a vhs helyett....
így a "földelés" ami az árnyékolás az RCA vagy scart dugóknál, viszi szépen innen oda onnan amoda, meg vissza a földpotenciált, ami annyiféle amennyi készülék van.


Az általad említett "földelés" csak akkor van, ha valamelyik készülék földelt. Több komponensű házimozi vagy hifi rendszereknél mindaddig nincs brummogás, amíg egy földelt készüléket (leggyakrabban PC-t) rá nem kötünk a rendszerre.
 
Balhánál nem a búgás a probléma, hanem az, hogy a plazmán csíkozódik a kép. Ezt okozhatja a hosszú videokábelen jelentkező minőségromlás (jelszintesés, felvett zaj) is, nem biztos, hogy a földhurokra kell a hibát ráfogni.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most mégegyszer és utoljára leírom
 
A földhurok nemcsak az antenna kábelen keresztül közlekedik.
Az antennás földhurok azért a leggyakoribb, mert a kábeltv antenna rendszere többször és többhelyen van földelve, ahol elosztó meg erősítő dobozok vannak (mind fém csinos lakattal lezárva...)
DE!!!
HA minden mindennel össze van kötve, akkor antenna nélkül is remek fökdhurkos jelenséget lehet előállítani.
Pl. a TV-be be van scart-tal dugva a DVD, a VHS video, esetleg az erősítő ha van onscreen menüje, DE!!! az erősítőbe is be van küldve a DVD hangja, a TV hangja, a VHS hangja esetleg a DVDfelvvevő a vhs helyett....
így a "földelés" ami az árnyékolás az RCA vagy scart dugóknál, viszi szépen innen oda onnan amoda, meg vissza a földpotenciált, ami annyiféle amennyi készülék van.
Így aztán kiváló brummogás adódik elő.
 
Megszüntetése:
Mindent ki kell húzni mindenből, és egyenként vissza dugogatni, ahol megjelenik a probléma, ott a baj. Lehet fordítva is, egyenként kihuzogatni mndent, és amikor elmúlik a hiba akkor meg is van a hiba oka. És akkor kell trükközni.
Nálam úgy van, hogy a TV és a VHS RCA kábele csak az egyik végén van a dugó házához árnyékolva ( a másik feléből kicsíptem) így csak egy kábelen megy a "földpotenciál" a scarton.
Brummogás megszűnt.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Az RCA-k árnékolása és a föld között is van potenciálkülönbség.
Nálunk a gyárban 4-5 éve volt JVC DVD játékos összeszerelés, ott a bekapcsolt készülék teste (egy potenciálon van az RCA kimenet árnyékolásával) és a tényleges föld között 120 V-ot is mértek!
 
Elvileg az erősítőket is lehet földelni, gyakorlatilag senki sem foglalkozik vele.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Balha »


nem lenne értelme rögtön a bejövő kábeltv/net kábelre rárakni az izolátort?
 
akkor megszünhet rögtön minden probléma nem?
...

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Balha »


Sikerült vásárolnom egy izolátort (2k    ) , amit az eladó utasítása szerint a kábelnetes modem elé kötöttem be... 
az eredmény sajna a nagy büdös semmi... ,vagyis a plazma továbbra is pulzál, ha működik a pc és össze vannak kötve, és a hangfalak továbbra is zúgnak/gerjednek
 
 
esetleg megpróbáljam bearakni az izolátort oda, ahol bejön a kábelnet/ tv a kecóba?
 
van valakinek valami ötlete, hogy mi a fenét csináljak?
 
(az nem járja, hogy minden plazmán divxezés előtt kitépjek mindenhonnan minden kábelt, és cd/ dvd hallgatás előtt kihúzzam a pc rca-ját az előfokból      )

Nem a kábelnettel van a baj, hanem azzal, hogy a PC valószínűleg földelt, a plazmába bemenő antennakábel árnyékolása meg ehhez képest akár 100 V potenciálkülönbségen is lehet. Szerintem a plazma antennakábelére kellene rakni az izolátort.

köszi, délután kipróbálom :kiraly:
 
a plazmának is földelt tápkábele van ... ezek szerint fölöslegesen?
 
jah: a moziszobában, ha egyszerre rá van kötve az előfokra a cd és a pc, akkor is búgnak a falak... bár a cd/előfok itt is földlt, de ha kihúzom a tápábelt belőle, a búgás nem szűnik meg addig, amig ki nem húzom az rca-kat is :vazeg: (a cdből)
...

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Sikerült vásárolnom egy izolátort (2k    ) , amit az eladó utasítása szerint a kábelnetes modem elé kötöttem be... 
az eredmény sajna a nagy büdös semmi... ,vagyis a plazma továbbra is pulzál, ha működik a pc és össze vannak kötve, és a hangfalak továbbra is zúgnak/gerjednek :kiraly:
 
 
esetleg megpróbáljam bearakni az izolátort oda, ahol bejön a kábelnet/ tv a kecóba?
 
van valakinek valami ötlete, hogy mi a fenét csináljak?
 
(az nem járja, hogy minden plazmán divxezés előtt kitépjek mindenhonnan minden kábelt, és cd/ dvd hallgatás előtt kihúzzam a pc rca-ját az előfokból      )

Nem a kábelnettel van a baj, hanem azzal, hogy a PC valószínűleg földelt, a plazmába bemenő antennakábel árnyékolása meg ehhez képest akár 120 V potenciálkülönbségen is lehet. Szerintem a plazma antennakábelére kellene rakni az izolátort.
Nálunk, amikor a UPC bekötötte a Chellot, a szerelő az elosztó minegyik ágára rakott 1-1, a UPC által elfogadott izolátort, nem csak a földhurok miatt, hanem hogy az egyes készülékek ne pofázzanak vissza a rendszerbe, azaz hogy a net ne zavarja a kábeltévét és a kábelre kötött tévék és rádiók ne zavarják a netezést.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Balha »


Sikerült vásárolnom egy izolátort (2k :kiraly: ) , amit az eladó utasítása szerint a kábelnetes modem elé kötöttem be...
 
az eredmény sajna a nagy büdös semmi... ,vagyis a plazma továbbra is pulzál, ha működik a pc és össze vannak kötve, és a hangfalak továbbra is zúgnak/gerjednek
 
 
esetleg megpróbáljam bearakni az izolátort oda, ahol bejön a kábelnet/ tv a kecóba?
 
van valakinek valami ötlete, hogy mi a fenét csináljak?
 
(az nem járja, hogy minden plazmán divxezés előtt kitépjek mindenhonnan minden kábelt, és cd/ dvd hallgatás előtt kihúzzam a pc rca-ját az előfokból )
...

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


Hat nalam nincs bekotve 1ik felen, es mukodik
És semmi más kábel nincs a két készülék között?

Nincs, a DVD-bol csak a koax megy az erolkodobe.
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Hat nalam nincs bekotve 1ik felen, es mukodik
És semmi más kábel nincs a két készülék között?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”