Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


hat nem birta sokaig  
5.64v volt feltoltes utan. 1h uzemnel ez 5.03vra csokkent. a kov oraban mar leallt. amikor megmertem 4.98v volt a toltottsegi szint (meg ez is felette van a nevleges feszultsegnek - 4.8v).
 
taprol tegnap 4.6v korul kapott - ugy meg ment. a hozzaadott tap 5.14vot ad le terheletlenul.

Nem csoda, a SB fogyaszt rendesen, langyos ha megfogjuk, több Watt lehet a telj. felvétele, még kikapcsolt állapotban is, hisz a wifi akkor is megy, meg az óra is, ha nem off-ra van téve a kikapcs. screensaver.
Bekapcsolva meg még több.
 
Egy szűrős, villámvédős spéci hifi cucchoz való konnektor elosztó nem segíthet a problémán? Csak a próba mondhatja meg, kölcsön kellene szerezni egyet.
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


hat nem birta sokaig
 
5.64v volt feltoltes utan. 1h uzemnel ez 5.03vra csokkent. a kov oraban mar leallt. amikor megmertem 4.98v volt a toltottsegi szint (meg ez is felette van a nevleges feszultsegnek - 4.8v).
 
taprol tegnap 4.6v korul kapott - ugy meg ment. a hozzaadott tap 5.14vot ad le terheletlenul.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


nya rakotottem 4 fotoakkura (2300mah)
 
feltolteskor kicsit sokat ad neki (5.6v) - menetem egy orat, kivancsi vagyok mennyire zabalja le.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »

Én csak cukkollak.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

nem kapkodom el a dolgot...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


tipp?
Tudok egy vevőt a Naimra.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


egy gondom van - az adapter osszegerjed a naim nait 5i erositommel. olyan mintha foldhurok lenne... de eltunik a zaj: 
* ha masik adapterre kotom a sbot
* ha masik erositot hasznalok
* ha foldeletlen aljzatba dugom a naimet
* ha kihuzom az rca dugokat
 
de olyan szinten akadnak ossze, hogy lakas ossze fazisat vegigprobaltam, egy kapcsolos eloszoba dugtam. be se kellett kapcsolni az elosztot, mert mar ha bedugom bug! tehat meg nincs is aram alatt a squeezebox.
 
hogy lehetne ezen segiteni? gondolom nem veletlenul valasztottak az olcso adapterek kozul epp ezt - nem szivesen cserelnem le.
 
akkura gondoltam meg.

tipp?

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Nem 100%-osan ideillik, mert nem hardveres lejátszótól lenne szó, de a szoftver fórumon sem találtam ideillő topikot. 
Szóval elég kezdő vagyok a netes rádióhallgatásban, és az lenne a kérdésem, hogy internetes rádiót csak úgy tudok hallgatni, hogy mindíg rámegyek az adott rádió saját honlapjára, és ott rákattintok valami linkre, és el kezdem hallgatni a mediaplayerben, vagy létezik valami rádióvevő szoftver valamilyen virtuális rádiókészülék megjelenéssel (mint pl. a dvd lejátszó szoftverek), amiben tudok válogatni a különböző adók között?
 
Ha létezik, akkor van-e valami ingyenesen letölthető, és az egyáltalán hogy működik, hogy lehet kiválasztani vagy megtalálni az adókat? (IP címmel, domain névvel, stb.)

Az említett shoutcast rádiók a www.shoutcast.com címen érhetők el böngészőből. Tudsz keresni kulcsszavakra, a kapott listát tudod rendezni néhány szempont szerint (én bitráta szerint szoktam, ha lehet hallgassunk minél jobb minőséget), a megnyitás (katt a bal szélen a sárgára) az alapértelmezetten kívül tetszőleges lejátszóval is történhet.
Ha iTunest, Real Playert tartasz a gépeden, ezekből a saját rádióik elérhetők.
Próbáld ki a www.pandora.com oldalt, itt saját adókat kreálhatsz magadnak. A regisztrációnál a zip kód (usa irányítószám) helyére írj valami 5 jegyű akármit, akkor elfogadja a reget.
A playerekbe az arra érdemeseket el tudod tenni a bookmarkba.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


http://www.stereophile.com/cdplayers/40 ... ndex1.html
 
a squeezeboxrol meggyozobbeket irtak.
 
***
 
egy gondom van - az adapter osszegerjed a naim nait 5i erositommel. olyan mintha foldhurok lenne... de eltunik a zaj:
 
* ha masik adapterre kotom a sbot
* ha masik erositot hasznalok
* ha foldeletlen aljzatba dugom a naimet
* ha kihuzom az rca dugokat
 
de olyan szinten akadnak ossze, hogy lakas ossze fazisat vegigprobaltam, egy kapcsolos eloszoba dugtam. be se kellett kapcsolni az elosztot, mert mar ha bedugom bug! tehat meg nincs is aram alatt a squeezebox.
 
hogy lehetne ezen segiteni? gondolom nem veletlenul valasztottak az olcso adapterek kozul epp ezt - nem szivesen cserelnem le.
 
akkura gondoltam meg.

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Nem 100%-osan ideillik, mert nem hardveres lejátszótól lenne szó, de a szoftver fórumon sem találtam ideillő topikot. 
Szóval elég kezdő vagyok a netes rádióhallgatásban, és az lenne a kérdésem, hogy internetes rádiót csak úgy tudok hallgatni, hogy mindíg rámegyek az adott rádió saját honlapjára, és ott rákattintok valami linkre, és el kezdem hallgatni a mediaplayerben, vagy létezik valami rádióvevő szoftver valamilyen virtuális rádiókészülék megjelenéssel (mint pl. a dvd lejátszó szoftverek), amiben tudok válogatni a különböző adók között?
 
Ha létezik, akkor van-e valami ingyenesen letölthető, és az egyáltalán hogy működik, hogy lehet kiválasztani vagy megtalálni az adókat? (IP címmel, domain névvel, stb.)

A Winampban van egy Shoutcast adólista, ahol genre ill. más szempontok szerint tudsz az adók közül válogatni.
 
A Winamp ingyenes: www.winamp.com
De más médiaplayerek is vannak bizonyára, én csak ezt használom, ill. már inkább csak a SB-ot.
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Nem 100%-osan ideillik, mert nem hardveres lejátszótól lenne szó, de a szoftver fórumon sem találtam ideillő topikot.
 
Szóval elég kezdő vagyok a netes rádióhallgatásban, és az lenne a kérdésem, hogy internetes rádiót csak úgy tudok hallgatni, hogy mindíg rámegyek az adott rádió saját honlapjára, és ott rákattintok valami linkre, és el kezdem hallgatni a mediaplayerben, vagy létezik valami rádióvevő szoftver valamilyen virtuális rádiókészülék megjelenéssel (mint pl. a dvd lejátszó szoftverek), amiben tudok válogatni a különböző adók között?
 
Ha létezik, akkor van-e valami ingyenesen letölthető, és az egyáltalán hogy működik, hogy lehet kiválasztani vagy megtalálni az adókat? (IP címmel, domain névvel, stb.)

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Ha valaki nem vette volna eszre, van uj stabil slimserver, rengeteg bugfixxel
Jó hogy szóltál, nem vettem észre, a SS nem jelezte hogy van frissebb, pedig be volt állítva.
Sajna a Jazzradio.hu továbbra sem hallgatható, a most javított OGG lejátszási hiba ellenére kifagy

hasznalj flacot...

mondom jazzradio.hu
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Ha valaki nem vette volna eszre, van uj stabil slimserver, rengeteg bugfixxel
Jó hogy szóltál, nem vettem észre, a SS nem jelezte hogy van frissebb, pedig be volt állítva.
Sajna a Jazzradio.hu továbbra sem hallgatható, a most javított OGG lejátszási hiba ellenére kifagy

hasznalj flacot...

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Ha valaki nem vette volna eszre, van uj stabil slimserver, rengeteg bugfixxel
Jó hogy szóltál, nem vettem észre, a SS nem jelezte hogy van frissebb, pedig be volt állítva.
Sajna a Jazzradio.hu továbbra sem hallgatható, a most javított OGG lejátszási hiba ellenére kifagy
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS »

Ha valaki nem vette volna eszre, van uj stabil slimserver, rengeteg bugfixxel
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Japánban az IC vonatokon már van kábel nélküli internet hozzáférés. Gondolom az USA-ban is, meg az EU nyugati oldalán néhol elvétve. Nálunk erre kicsit még várni kell.
kicsit? elobb vonatok kellenenek... nem is tudom hogy van pofajuk ezert penzt kerni.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Nekem az a lényeg, hogy a buszon Dunaújvárosból-Bp.-re (és vissza) nem tudom, csak a sima rádiót és a memóriát használni...
Japánban az IC vonatokon már van kábel nélküli internet hozzáférés. Gondolom az USA-ban is, meg az EU nyugati oldalán néhol elvétve. Nálunk erre kicsit még várni kell.

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Minden Wifis PDA egyben ilyen mobil netrádió is, hisz tehető rá streamet lejátszó player prg. és kész. Bár kétségtelenül kényelmetlenebb megoldás, mint egy céleszköz.
 
rudulf,
távolsági buszozás alatti netrádiózára nem lesz jó neked ez az eszköz, ez egyértelmű.
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


első hordozható?
szvsz hordozhato is volt... bar lehet nem elemesek. amolyan taskaradio forma - a lakasba. masnak egyenlore nem is nagyon latom ertelmet.

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: rudulf »


meg mitol elso? korabban is voltak hasonlo megoldasok.
első hordozható?
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: rudulf »


Oké-Oké!
 
Ezt én nem vágom. A wifi-ről semmit nem tudok, csak hogy jó.

 
Nekem az a lényeg, hogy a buszon Dunaújvárosból-Bp.-re (és vissza) nem tudom, csak a sima rádiót és a memóriát használni...
 
Köszi
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

meg mitol elso? korabban is voltak hasonlo megoldasok.

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Tudja valaki, hogy hogyan működik a Hificity-n beharangozott hordozható netrádió?Mivel veszi a net rádiót?
 
"Az Ausztráliai illetőségű gyártó a Torian Wireless úgy mutatta be a CES-en kiállított InFusion hordozható rádióját, mint a „világ első és egyetlen igazi hordozható kompakt Internet radiója”. A zsebben is elférő, kisméretű készülék 820.11g standardot használ a Wi-Fi hotspot-hoz csatlakozáshoz. Így több mint 10.000 Internet rádió állomáshoz van hozzáférése a felhasználónak."
 
http://www.hificity.hu/cikk.php?ident=4665

Szerintem minden benne van a cikkben.
Wifin kapcsolódik a netre, valami spéci kliens fut rajta, ami egy központi siteról válogatja az adókat, és ha te beviszel egy "saját" adó URL-t, ezt a központ érzékeli, és valamilyen szisztéma szerint bekerülhet a nagy listába is.
 
Ezen kívül önálló zenelejátszó is.
 
Jópofa, csak hát nem akárhol használható, mert csak ahol folyamatos és stabil a Wlan lefedettség, ott tudod használni. Mo-on sétálva szerintem még nemigen használható, asszem Győr meg még talán 1-2 város van jobban besugározva egységes free hotspotokkal.
Lakásba, kertben is jó lehet saját wifi AP-tal. Ha meg ha beizzítasz egy saját stream szervert (Slimserver, iTunes), akkor a saját gépeden tárolt zenéid is hallgathatod vele.
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Mi benne a kérdéses?
 
Már a mobiltelefonomon is tudok netrádiózni, ha van wi-fi a közelben. (Nokia E60)

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: rudulf »


Tudja valaki, hogy hogyan működik a Hificity-n beharangozott hordozható netrádió?
Mivel veszi a net rádiót?
 
"Az Ausztráliai illetőségű gyártó a Torian Wireless úgy mutatta be a CES-en kiállított InFusion hordozható rádióját, mint a „világ első és egyetlen igazi hordozható kompakt Internet radiója”. A zsebben is elférő, kisméretű készülék 820.11g standardot használ a Wi-Fi hotspot-hoz csatlakozáshoz. Így több mint 10.000 Internet rádió állomáshoz van hozzáférése a felhasználónak."
 
http://www.hificity.hu/cikk.php?ident=4665
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”