Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tsc »


Egyszer régebben felhívtam egy fickót (talán pont ugyanezt?) - a HifiCity-n hirdetett vmi Nordost kábelt...
Azt mondta, hogy a Nordostot "pont elvitték" DE... van neki egy saját gyártású sokkal jobb... és itt elkezdett kőkeményen meggyőzni, hogy az őáltala kreált kábel az valami istenkirály (felejtsek el minden gyártót, itt eléggé összehordott mindenfélét) és hogy vegyek olyat, mert nekem olyan jó lesz... 5 percig halgattam kíváncsiságból, aztán elküdtem melegebb éghajlatra, de nem semmi volt, hogy valaki ilyen durván betámadjon egy gyanútlan érdeklődésre. Más ismerősöm is jelezte, hogy miután Nordost vagy másfajta kábel iránt érdeklődött egy bizonyos embernél, ő is kapott egy kis rábeszélő showt..

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: 21st »


Ismeri valamelyikőtök Csató urat Törökblintról? Minap jártam nála,bótoltam vele egy készülékállványt és elkezdtem beszélgetni vele.Meghallgattam a rendszerét, ami elég jól szólt, mondhatni nagyon is. Elmondása szerint saját fejlesztéű kábeleket használ sőt másoknak is gyárt mindig az egyedi rendszerhez illeszkedve fejleszti őket. Azt állítja, hogy a kábeleit a milliós Vallhalla mellé lehet tenni sőt jobban is szól velük bármelyik rendszer. Én érdeklődve figyelem, de kicsit meghökkentem mikor a nullponti energiával kezdte magyarázni a kábelei működését.Ekkor elémrakta az egyik 100 ezer forintos hangfalkábelét, hát kicsit elhűltem, mert mintha villanydrótok lennének össefonva (3 szál) meghatározott mintával , majd mint a kimber TC-k, de nagyon gagyi kinézettel, a csatlakozók pedig 50 forintos műanyagos banánok voltak. Szóval ezt kínálta 100 ezer forintért készen. De állította hogy a sound and vision tesztlaborja is már ezt használja, sőt több embernek állította már be ezekkel a rendszerét. Szóval kicsit kétkedem, de felajánlotta hogy eljön házhoz (vidékre is!!!) és ott a kábeleivel 100% hogy feljavítja a rendszerem hangját. Azt el kell ismernem hogy az ő gépein rendkívül szépen szólt a zene egy Technics cd jáccón középszerű erősítővel és buherált álló hangfalakon.  
Na szóval bevállaljak egy házi szeánszt egy ilyen nullponti energiás elmélettel "működő" kábelessel?

Kötelezettség nélkül? Persze, mi veszteni valód van?
 
Csak arra vigyázz, nehogy "meggyőzzön" az illető a kábele kiválóságáról
 
Ha tetszik, akkor kérd el tőle 1-2 hétre, hogy legyen időd kiismerni a drótot, és csak utána dönts. Azt gondolom mondanom sem kell, hogy ha később esetleg kiderülne, hogy mégsem ez álmaid kábele, eladni nem igen fogod tudni.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
tothn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2006.07.04., kedd 07:40
Értékelés: 253

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tothn »


Ismeri valamelyikőtök Csató urat Törökblintról? Minap jártam nála,bótoltam vele egy készülékállványt és elkezdtem beszélgetni vele.Meghallgattam a rendszerét, ami elég jól szólt, mondhatni nagyon is. Elmondása szerint saját fejlesztéű kábeleket használ sőt másoknak is gyárt mindig az egyedi rendszerhez illeszkedve fejleszti őket. Azt állítja, hogy a kábeleit a milliós Vallhalla mellé lehet tenni sőt jobban is szól velük bármelyik rendszer. Én érdeklődve figyelem, de kicsit meghökkentem mikor a nullponti energiával kezdte magyarázni a kábelei működését.Ekkor elémrakta az egyik 100 ezer forintos hangfalkábelét, hát kicsit elhűltem, mert mintha villanydrótok lennének össefonva (3 szál) meghatározott mintával , majd mint a kimber TC-k, de nagyon gagyi kinézettel, a csatlakozók pedig 50 forintos műanyagos banánok voltak. Szóval ezt kínálta 100 ezer forintért készen. De állította hogy a sound and vision tesztlaborja is már ezt használja, sőt több embernek állította már be ezekkel a rendszerét. Szóval kicsit kétkedem, de felajánlotta hogy eljön házhoz (vidékre is!!!) és ott a kábeleivel 100% hogy feljavítja a rendszerem hangját. Azt el kell ismernem hogy az ő gépein rendkívül szépen szólt a zene egy Technics cd jáccón középszerű erősítővel és buherált álló hangfalakon.
 
Na szóval bevállaljak egy házi szeánszt egy ilyen nullponti energiás elmélettel "működő" kábelessel?
PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A bikábel mindössze a keresztmetszet növelésére jó, gondolod, h jobb magas lesz vastagabb kábel esetén?
 
Akkor drótot használj, ami elér a hangfalig.
 
Próbálj ki két különböző kábelt, és megtudod a választ. (én tudom)

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


CS-122 újonnan 5200 Ft/m 
Az nem biztos, hogy jobb lesz a hang bikábelezéssel.

Huh..hát az kissé drága lenne nekem..
 
Miért nem biztos, hogy jobb lenne a hang?
 
Más: bikábelnél ugyanakkorának kell lennie a 4 drótnak? vagy elég, ha 2-2 párban ugyanakkora?
 
És érdemes külön fajtát használni oldalanként, vagy akár ugyanazt is lehet?
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!Szép napot mindenkinek!
Segítségeteket kérném...
Milyen digitkábellel kössem össze szerintetek a leendő Pio VSX 916 os erősítőmet, és a CyberHome CH-DVD 635 típusú DvD-mel?
viszonylag normális áron szeretnék 1 olyan kábelt ami azért jó mindőségű...
Ajánlottak hozzá használtan 1 Neotech 50 cm-es kábelt 4 500 Ft ért...
Mi a véleményetek?
ha új kábelben gondolkodok akkor milyet vegyek? hol? és mibe kerűl?
Köszi szépen

RG-59...

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Van most egy VDH clearwater kábelem a hangfalakhoz, a kérdés az volna, hogy milyen kábellel érdemes bikábelezni? Gondolom valami másik VDH-val..  
Esetleg cs-122? Ez milyen árban lehet?

CS-122 újonnan 5200 Ft/m
 
Az nem biztos, hogy jobb lesz a hang bikábelezéssel.
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
Petyus87
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2007.01.22., hétf. 21:01
Értékelés: -2

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Petyus87 »


Sziasztok!
Szép napot mindenkinek!
Segítségeteket kérném...
Milyen digitkábellel kössem össze szerintetek a leendő Pio VSX 916 os erősítőmet, és a CyberHome CH-DVD 635 típusú DvD-mel?
viszonylag normális áron szeretnék 1 olyan kábelt ami azért jó mindőségű...
Ajánlottak hozzá használtan 1 Neotech 50 cm-es kábelt 4 500 Ft ért...
Mi a véleményetek?
ha új kábelben gondolkodok akkor milyet vegyek? hol? és mibe kerűl?
Köszi szépen

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Van most egy VDH clearwater kábelem a hangfalakhoz, a kérdés az volna, hogy milyen kábellel érdemes bikábelezni? Gondolom valami másik VDH-val..
 
Esetleg cs-122? Ez milyen árban lehet?
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jolida »


Egy CAT5E-ből készült IC milyen árszintet üt meg? És egy CAT7 nagyon megugorja? Ilyet próbálok beszerezni egy ideje...
Ízlés dolga.
 
Én speciel egy pár próba után belső kábelezésre használom. DC 5-30V-ra kíváló. :-)
 
Szvsz jobban jársz Arzachel kábelével.
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie- »

Egy CAT5E-ből készült IC milyen árszintet üt meg? És egy CAT7 nagyon megugorja? Ilyet próbálok beszerezni egy ideje...

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Köszi a felajánlásokat, Balikától kérek, mert Ő a szomszéd kerületben lakik
 
Penna: Sajnos akkor még nem tudtam, hogy szükség lesz erre.
 
Mondjuk most ilyen házilag gyártott kábellel van bekötve, és egészen jól szól (árnyékolt vékony kábelka..)
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
balika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2005.04.28., csüt. 10:24
Értékelés: 1

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: balika »


Valaki tudna kölcsönözni nekem jövőhétre egy analóg interconnectet? Hivox rendszerbe kellene. Budapestiek előnyben
Sokan vagyunk, én is tudok neked adni. Kispest.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valaki tudna kölcsönözni nekem jövőhétre egy analóg interconnectet? Hivox rendszerbe kellene. Budapestiek előnyben
Milyen kéne? Mondhattad volna tegnap, van itthon egy zsákkal mindenféle még tán szimmetrikus is.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valaki tudna kölcsönözni nekem jövőhétre egy analóg interconnectet? Hivox rendszerbe kellene. Budapestiek előnyben
Adok én ha kell... csak hol és hogyan...

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Psysoul »

Valaki tudna kölcsönözni nekem jövőhétre egy analóg interconnectet? Hivox rendszerbe kellene. Budapestiek előnyben
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jolida »


Hogy az órajelnek mi a jelentősége, a funkciója...

Egyszerűsítve:
 
A CD futómű (ami azt az egységet jelenti, ami a lézerfejekből, szervókból stb. áll) clock-jához van időzítve minden jel, ami onnan kijön. A CD-ben levő belső DAC megkapja ezt az időzítő (szinkron) jelet (is), a többi jellel együtt, de a CD-ből kijövő (optikai, vagy RCA kimenet) jelbe már csak beleintegrálni lehet, mivel az egy szál "madzag".
 
A külső DAC-nak ebből a kompozit jelből kell kinyernie több-kevesebb sikerrel az időzítést biztosító szinkron jelet (is). Emiatt (is) nőhet a jel bizonytalanság (pl. jitter).
 
Jobb a helyzet, ha a külső DAC saját, jó minőségű clockhoz tudja szinkronizálni a számára szükséges jelek leválasztását a kompozit bejövő adatfolyamból.
 
Még jobb, ha nem a kompozit jelből kell dolgoznia, hanem a CD futóműből jövő egzaktabb ún. I2S adatfolyamból, ami szinkronitást is biztosít.
 
Ez utóbbira jó példa a (nem olcsó -1200 Euro-, de jól szóló) Benchmark DAC-1 modifikálása, amikor is I2S jelek fogadására teszik képessé, ezzel érve el egy magasabb szintű megszólalást.
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ez mond valakinek valamit?
FutureLink laser optimised J-VH 2x1062.5/125 infinicor 300 fiber td3r frhn
 
ígértek nekem egy ilyet ajándékba, de szinte semmit nem találtam róla, úgy nézem a céget 2001 ben felszámolták, meg pár kábelleírásukat láttam és elég komolynak néz ki, csak nincs sok infó

Avatar
balika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2005.04.28., csüt. 10:24
Értékelés: 1

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: balika »


Hajjaj, akkor az mekkora fejtörést okozhat, hogy a CD órajelét vivő kábel cseréjével is óriási különbség jelenhet meg hangban. Pedig az aztán tényleg csak 0+1...
balika! (vagy bárki más)
Le tudnád írni röviden, hogy egy különálló cd-futómű és DAC esetén pontosan mi történik azzal a bizonyos órajellel, ami akkora befolyással van a megszólaló hangra? Mi állítja elő és mit befolyásol?
Ksz

A Krähling Zoli féle DAC-okban van egy elég jó minőségű clock, ez adja az órajelet a fútóműnek egy önálló digit kábelen keresztül.

Hozzáteszem, nem értek hozzá, egy műszaki ember tán jobban, pontosabban el tudja mondani.
 
Általában a külső DAC csak a CD-ről lejövő digit jelet alakítja át analóggá, az órajel marad a futóműé. Egy-két DAC (a hozzá illesztett futóművel) nem a futómű clockját használja, hanem egy jobb minőségűt, amit a DAC-ba raknak bele. Én személy szerint a Soner-en kívül a Meitnert ismerem, ami így működik, de a stúdiótechnikában ez már régen elfogadott módszer.
 
Hogy az órajelnek mi a jelentősége, a funkciója, azt inkább mondja el valaki, aki érti is

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: 21st »


Hajjaj, akkor az mekkora fejtörést okozhat, hogy a CD órajelét vivő kábel cseréjével is óriási különbség jelenhet meg hangban. Pedig az aztán tényleg csak 0+1...
balika! (vagy bárki más)
Le tudnád írni röviden, hogy egy különálló cd-futómű és DAC esetén pontosan mi történik azzal a bizonyos órajellel, ami akkora befolyással van a megszólaló hangra? Mi állítja elő és mit befolyásol?
Ksz

A Krähling Zoli féle DAC-okban van egy elég jó minőségű clock, ez adja az órajelet a fútóműnek egy önálló digit kábelen keresztül.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
simi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2005.10.12., szer. 08:10
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Törökbálint

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: simi »


Hajjaj, akkor az mekkora fejtörést okozhat, hogy a CD órajelét vivő kábel cseréjével is óriási különbség jelenhet meg hangban. Pedig az aztán tényleg csak 0+1...
balika! (vagy bárki más)
Le tudnád írni röviden, hogy egy különálló cd-futómű és DAC esetén pontosan mi történik azzal a bizonyos órajellel, ami akkora befolyással van a megszólaló hangra? Mi állítja elő és mit befolyásol?
Ksz
Zene 1: Philips CD 940 mod- Soner DAC - Soner integrál- CAV DP880 mod - hiVox kábelek - Alces 4 - RD3 demagnetizáló
Zene 2: Oppo DV 980H-Lupus S-Scrofa M-Forever-KEF Q7 mod- Libra alátátétek -Alces 3
 
Film: Dune BD 3.0/Denon DVD 3910 - Toshiba MT 500/Panasonic P50 ST - Rotel RSX 972

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


100basefx, ahogy mondod:)
másesetben 10base meg T
csak valahogy úgy éreztem, hogy lehet van félduplex fieber is ami egymodusú, de nem kábeleztem a 80as években ez tény:)

Avatar
edwin
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.02.15., szer. 10:02
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: edwin »


Azon agonizál, h vegyen-e 1 m RG-59-et 60 Ft-ért v nem!  
Ha vki kap 1 jó tippet, miért mindjárt a buktatót keresi a dologban? (ahelyett, h örülne)

nem azon gondolkoztam, hog ymi a francot nyújthat egy 20-30 ezres kábel abban az esetbe, ha bináris egyeseket és nullákat továbbítunk.
hisz egy pár ezres kábelnek is kíválóan /vagy pár száz forintosnak/ továbbítsa ezeket a jeleket. és azt se értem, hogy miért a koaxot javasolja mindenki, hisz digit jel átvitelére az optika moegbízhatóbb tudtommal és nem kell semmilyen jellegű interferenciáról fálnünk 10BaseFX el átcsapatni és csókolom. 1-2k val lehet drágább mint a coax de elég egymódusú kábelt vinni, ellenben egyáltalán nem bíznék meg egyolyan eszküz optikai jelleadásában ami teljes egészében tized annyiba kerül mint egy alap optikai jeladó kártya, igaz itt csak minimális távot kell biztosítani
 
 
szal ezen filóztam, nem azon hogy rossz e az olcsó kilóra márt kábel:)

Nagyon nem vagy otthon az ethernet szabványban, ha ehhez próbálod hasonlítani. Totál más eljárások összessége, mint a digitális audió átvitel.

a digitális audió átvitelben nem vagyok otthon mondjuk így

Akkor nyílván azt is tudod, hogy vagy 100baseFX, vagy 10baseFL. A 10baseFX ugye csak elírás volt
Marantz SR6004 + Heed Canopus, Dactilus3, Onkyo DX7222 cd, Klipsch RP-8000F, Klipsch RC35, Klipsch RB25

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azon agonizál, h vegyen-e 1 m RG-59-et 60 Ft-ért v nem!  
Ha vki kap 1 jó tippet, miért mindjárt a buktatót keresi a dologban? (ahelyett, h örülne)

nem azon gondolkoztam, hog ymi a francot nyújthat egy 20-30 ezres kábel abban az esetbe, ha bináris egyeseket és nullákat továbbítunk.
hisz egy pár ezres kábelnek is kíválóan /vagy pár száz forintosnak/ továbbítsa ezeket a jeleket. és azt se értem, hogy miért a koaxot javasolja mindenki, hisz digit jel átvitelére az optika moegbízhatóbb tudtommal és nem kell semmilyen jellegű interferenciáról fálnünk 10BaseFX el átcsapatni és csókolom. 1-2k val lehet drágább mint a coax de elég egymódusú kábelt vinni, ellenben egyáltalán nem bíznék meg egyolyan eszküz optikai jelleadásában ami teljes egészében tized annyiba kerül mint egy alap optikai jeladó kártya, igaz itt csak minimális távot kell biztosítani
 
 
szal ezen filóztam, nem azon hogy rossz e az olcsó kilóra márt kábel:)

Nagyon nem vagy otthon az ethernet szabványban, ha ehhez próbálod hasonlítani. Totál más eljárások összessége, mint a digitális audió átvitel.

a digitális audió átvitelben nem vagyok otthon mondjuk így

Avatar
balika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2005.04.28., csüt. 10:24
Értékelés: 1

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: balika »


nem azon gondolkoztam, hog ymi a francot nyújthat egy 20-30 ezres kábel abban az esetbe, ha bináris egyeseket és nullákat továbbítunk.hisz egy pár ezres kábelnek is kíválóan /vagy pár száz forintosnak/ továbbítsa ezeket a jeleket. és azt se értem, hogy miért a koaxot javasolja mindenki, hisz digit jel átvitelére az optika moegbízhatóbb tudtommal és nem kell semmilyen jellegű interferenciáról fálnünk 10BaseFX el átcsapatni és csókolom. 1-2k val lehet drágább mint a coax de elég egymódusú kábelt vinni, ellenben egyáltalán nem bíznék meg egyolyan eszküz optikai jelleadásában ami teljes egészében tized annyiba kerül mint egy alap optikai jeladó kártya, igaz itt csak minimális távot kell biztosítani
 
 
szal ezen filóztam, nem azon hogy rossz e az olcsó kilóra márt kábel:)

Hajjaj, akkor az mekkora fejtörést okozhat, hogy a CD órajelét vivő kábel cseréjével is óriási különbség jelenhet meg hangban. Pedig az aztán tényleg csak 0+1...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”