Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
Sakal84
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2006.10.11., szer. 13:59
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Sakal84 »


Akko most megint másról beszélsz!Az előbb szó nem volt róla ki h adja el amit fabrikált.
 
Ezt én sem tartom megfelelő marketingnek amit az illető csinál, azt inkább nem írom le, mit mondanék az ilyennek.
 
Egyébként miért ne kereskedhetne vele?
Mindenki jobban jár csak.
Ha nekem lenne asztalos műhelyem, és tudnék olcsn jó hangfalat előállítani amivel 1 kis mellékeset szeretnék, én is 1 mihaszna kókler vagyok?

Leva... oda van irva az első hozzászóláshoz is, hogy ha saját részre csinálja rendben van, de ha kereskedni akar vele akkor van bajom a dologgal
Nézz csak utána mit irtam

Avatar
Sakal84
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2006.10.11., szer. 13:59
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Sakal84 »


Milyen is ez a csodakábel?Villanydrótból fonott ha jól értettem...
Én nem azt mondom, hogy ennek rosszul kell szólnia, mert ez várható el, ha nem márkás gyári kábel.Erről szó sincs.Tételezzük fel, hogy jól szól.De azt fel sem tudom tételezni, hogy az említett magasságokig kompetens lenne, de mondjuk jol szól.És akkor mi?Mert a kábelt nem az illető gyártja, nem ő állítja elő.Csak egy kész kábelt alkalmaz, amin csavar valamit.Mennyibe kerül a villanydrót métere?kevésbe...Akkor ti reálisnak tartjátok azt hogy 100.000 forintba kerüljön a szett, 50 forintos dugókkal szerelve?Számoljunk már utána az árrésnek...lehet vagy 2000%.És ez a tipikus gazdagodjunk meg a villanydróton felfogás, amit én helytelennek tartok.És ebbe ha nem is , de hasonlóba sokan bele lovagolnak, utána meg lehet kifele bámulni a nagy fejből, hogy mire is szórtunk el 1 kilót.Mi ez ha nem lehuzás?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Akko most megint másról beszélsz!
Az előbb szó nem volt róla ki h adja el amit fabrikált.
 
Ezt én sem tartom megfelelő marketingnek amit az illető csinál, azt inkább nem írom le, mit mondanék az ilyennek.
 
Egyébként miért ne kereskedhetne vele?
Mindenki jobban jár csak.
Ha nekem lenne asztalos műhelyem, és tudnék olcsn jó hangfalat előállítani amivel 1 kis mellékeset szeretnék, én is 1 mihaszna kókler vagyok?

Avatar
Sakal84
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2006.10.11., szer. 13:59
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Sakal84 »


Nem zavar ha leleményes, azt is irtam, hogy, ha magának csinálja az ember, akkor rendben van, mert jol elvan egy darabig.Amit helytelennek tartok, az ha már kereskedni próbál vele, főleg ha oly módon, ahogy tsc is leirta.Nem gondolom, hogy baromság lenne amit leirtam, ha meg annak látszik akkor lehet, hogy nem tudtam kellően megfogalmazni....
"pince" alatt nem a kis manufaktúrákat értem, és nem a magyar gyártókat...ugyanis nekem is ilyen rendszerem van.Sőt azt mondom, hogy többet érdemelnének.
Azt a réteget itélem el, akik csak azt tartják szem előtt, hogy a hifisták elszántságából, tömjék érdemtelenül a zsebüket.(nem tom hogy vagytok vele, de felháborítónak tartom amit alább olvastam, hogy nordost kábelt hirdet az illető, majd jön a duma a saját, verhetetlenül jó hangú kábelről!!!Szerintetek ez helyes???)

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A legjobb dolgok néha a "pincéből" kerülnek ki.
 
Miért lennének csalók?
Igaz, h megromlott sokminden mára, de ez pont a kommersz gyártókra vonatkozik, akik behülyítik az embereket. Az a "pincei" munkálkodás visz 1 kis színt és értelmet sokmindenbe.
 
Tán zavar ha vki leleményes?

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: 21st »


Elnézést, de elmondanám véleményem: én az ilyen "made in pince" dolgokat elítélem.Ha magának csinálja az ember, akkor jelenthet egy kellemes időtöltést, de ha már kereskedni akar vele, az undorító.De JELLEMZŐ!!! Mára minden megromlott, még a jó ízlés határai sem tántorítják vissza az ilyen csalókat.Mert az.Mindenki foglalkozzon azzal amihez ért, ha nem ér semmihez, akkor meg tanuljon meg kötni, az csak menni fog.

Ez egy jó nagy baromság, amit írtál.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
kex
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.01.21., vas. 20:01
Értékelés: -1

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kex »


Elnézést, de elmondanám véleményem: én az ilyen "made in pince" dolgokat elítélem.Ha magának csinálja az ember, akkor jelenthet egy kellemes időtöltést, de ha már kereskedni akar vele, az undorító.De JELLEMZŐ!!! Mára minden megromlott, még a jó ízlés határai sem tántorítják vissza az ilyen csalókat.Mert az.Mindenki foglalkozzon azzal amihez ért, ha nem ér semmihez, akkor meg tanuljon meg kötni, az csak menni fog.

Mit értesz "made in pince" alatt?

Avatar
Sakal84
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2006.10.11., szer. 13:59
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Sakal84 »


Elnézést, de elmondanám véleményem: én az ilyen "made in pince" dolgokat elítélem.Ha magának csinálja az ember, akkor jelenthet egy kellemes időtöltést, de ha már kereskedni akar vele, az undorító.De JELLEMZŐ!!! Mára minden megromlott, még a jó ízlés határai sem tántorítják vissza az ilyen csalókat.Mert az.
Mindenki foglalkozzon azzal amihez ért, ha nem ér semmihez, akkor meg tanuljon meg kötni, az csak menni fog.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: 21st »


Engem az érdekelne, hogy az itthoni "gyártók" hogy állítják elő a "saját" kábeleiket. Nem hinném, hogy a pincében beüzemelnének egy százmilliós gyártósort. Házilagos eszközökkel meg nem lehet kábelt gyártani tudtommal.
Lehet, csak nem az alapoktól. Azaz magát a vezető szálakat nem ők húzzák a saját gépeiken, hanem találnak egy jó alapanyagot (pl. trafó tekercselő rézdrótot), és egy általuk legjobbnak gondolt metodikával kábellé formálják.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Engem az érdekelne, hogy az itthoni "gyártók" hogy állítják elő a "saját" kábeleiket. Nem hinném, hogy a pincében beüzemelnének egy százmilliós gyártósort. Házilagos eszközökkel meg nem lehet kábelt gyártani tudtommal.
A Magyar Kábel Műveknél.

Igen, ott lehet, ha rendelsz mondjuk 50 km-t.

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: rudulf »


Engem az érdekelne, hogy az itthoni "gyártók" hogy állítják elő a "saját" kábeleiket. Nem hinném, hogy a pincében beüzemelnének egy százmilliós gyártósort. Házilagos eszközökkel meg nem lehet kábelt gyártani tudtommal.
A Magyar Kábel Műveknél.
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Amikor valaki saját fejlesztésű, gyártású kábelekről beszél, bennem mindig felmerül a kérdés, hogy miként csinálja. Én jártam már több kábelgyárban is és ott hatalmas gépek km számra ontják magukból a drótót. Otthoni módszerrel hogyan lehet kábelt gyártani? Szerintem sehogy. Megvesz a boltban valami olcsót (aminek akár jó hangja is lehet), összetekeri, szereli és sajátként árulja. Ettől ez még nem saját fejlesztés!
Vannak cégek, akik maguk csinálják, a Kimbernél megvannak a gépek, a Kondo ezüstnél még a türelem és a szerszámok. Mások pedig pontosan specifikálják, és előírják, mit kell nekik gyártani a nagyoknak. A bevalottan gyártatott Kondo KSL trezet sem rakná össze úgy olyan anyagokból egy nagy cég sem.

Ez OK, de azért a Kimber is elég nagy forgalmat csinál, tehát nekik megéri a gépsort beszerezni. Engem az érdekelne, hogy az itthoni "gyártók" hogy állítják elő a "saját" kábeleiket. Nem hinném, hogy a pincében beüzemelnének egy százmilliós gyártósort. Házilagos eszközökkel meg nem lehet kábelt gyártani tudtommal.

Avatar
tothn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2006.07.04., kedd 07:40
Értékelés: 253

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tothn »

Hát igen ha valakit érdekel és hozzáértőbb mint én szívesen elküldöm a telszámát, mert tényleg ledöbbentő hangja volt a dobozainak, amiből nem sokat néztem ki. Elég segítőkésznek és szimpatikusnak tűnt az úr, egyedül a nullponti energia ijesztett meg.
PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem hinném, h sztereó tesztgyőztes bármit számítana.
Hát már hogyne számítana valamit...

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


A másik lehetséges magyarázat az a "speciál kábelek" (ezt a kifejezést használták annak idején a HIfi Magazinban rájuk) sajátosságából adódik. A legtöbb ugyanis valamit csinál a hanggal.

Miért van olyan, ami nem csinál semmit a hanggal? Darvas úr hosszan kereste a nulla kábelt, egészen extrém megoldásokat is bevetett, és le is írta a saját tapaztalatait a HFM-ben, mégsem sikerült megtalálnia, végül átállt a japán gyártású AN-V összekötőre.

Olyan nyilván nincs, de azért érdemes kipróbálni egy villanydrótot, hogy aztán ne essünk hasra, hogy a házi készítésű "csodakábel" mekkora változást okoz a hangban.
Meg aztán az sem mindegy, hogy melyik mennyire nyomja rá a saját hangját az öszképre.
gordon314.fw.hu

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


csak azt azért nem hinném hogy sz*r kábelt vettem...
Ki tudja...
Ha szerinted jó, akkor nincs kérdés.

Avatar
Petyus87
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2007.01.22., hétf. 21:01
Értékelés: -2

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Petyus87 »


biztos sokan megköveznek ezért most engem... de 1szer szeretnék normális kábelt venni...
Előbb nem ártana megtapasztalni, h számodra mi is a normális...
 
Nem hinném, h sztereó tesztgyőztes bármit számítana.

biztos kijöhettem volna olcsóbban is... meg az is lehet hogy kisebb is elég lett volna... nem tudom...
csak azt azért nem hinném hogy sz*r kábelt vettem...

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


biztos sokan megköveznek ezért most engem... de 1szer szeretnék normális kábelt venni...
Előbb nem ártana megtapasztalni, h számodra mi is a normális...
 
Nem hinném, h sztereó tesztgyőztes bármit számítana.

Avatar
Petyus87
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2007.01.22., hétf. 21:01
Értékelés: -2

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Petyus87 »


Szép napot mindenkinek!
Megvettem a kábeleket a Heco Vitas 700-asomhoz a KáCsa Audiónál...
Érdekes módon csak a 3. eladó tudott velem foglalkozni... addig küldözgették egymást hozzám... no mind1
Megkérdeztem az emberkétől hogy milyen kábelt vegyek a Vitas 700 asomhoz... egyből egy NeoTech 4mm-teresre mutaott...
ő is ezt mondta.. az eladó is akitől vettem a Vitast... hát akkor legyen... mondtam
biztos sokan megköveznek ezért most engem... de 1szer szeretnék normális kábelt venni...
 
Neotech, OFC szálakból készült szövött lapos, 2 * 4,10 mm2 keresztmetszetű hangszóró kábel átlátszó PVC köpenyben, egyébként Sztereó tesztgyőztes. 2,5-2,5 métert vettem majdnem 1500 Ft volt métere :S
ill.
az erősítő és a DvD játékos összekötéséhez:
Silver Line szériájának digitális és videó jel kábele, 75 Ohmos ezüstözött SPC réz vezetővel, kétszeresen árnyékolt, 8 mm-es külső átmérővel, gyöngyház fehér színű PVC köpennyel.Aranyozott, teflon szigetelésű, fémházas, gyöngyház színű RCA dugókkal szerelve, 1 méter hosszú kivitelben. 2990 Ft ...
végülis annyira nem lett volna vészes a hangfalkábel... de csatik is kellettek hozzá és nálluk is szereltetem.. holnap megyek érte
15.300 Ft ot fizettem.... no de mind1 számítottam rá...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tsc »


Neke az Arzachel-féle hangfalkábel is erősen villanydrótnak tűnik. Az a jó merev, falban vezetős fajta, fekete...
(Ahhoz képest még szól is valahogy, a Tescos 200ft/m drótot porig alázta. )

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Viszont ez a villanydrótból font cucc nagyon hasbaakasztósnak tűnik, de legalább rövidesen fillérekért lehet majd csúcs Siltech meg Nordost kábeleket venni...
a Nordostok - legalábbis a régebbi széria - most is sokkal olcsóbb, mint a bolti áruk.
 
Hát még, ha az eredeti árukhoz viszonyítjuk.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amikor valaki saját fejlesztésű, gyártású kábelekről beszél, bennem mindig felmerül a kérdés, hogy miként csinálja. Én jártam már több kábelgyárban is és ott hatalmas gépek km számra ontják magukból a drótót. Otthoni módszerrel hogyan lehet kábelt gyártani? Szerintem sehogy. Megvesz a boltban valami olcsót (aminek akár jó hangja is lehet), összetekeri, szereli és sajátként árulja. Ettől ez még nem saját fejlesztés!
Ez így van.
 
kérdés, hogy nincs-e olyan gyártó, amely szintén olcsó kábeleket cimkéz?
 
a másik kérdés, tudja-e egy egyén garantáli, hogy minden kábele ugyanúgy szól?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Amikor valaki saját fejlesztésű, gyártású kábelekről beszél, bennem mindig felmerül a kérdés, hogy miként csinálja. Én jártam már több kábelgyárban is és ott hatalmas gépek km számra ontják magukból a drótót. Otthoni módszerrel hogyan lehet kábelt gyártani? Szerintem sehogy. Megvesz a boltban valami olcsót (aminek akár jó hangja is lehet), összetekeri, szereli és sajátként árulja. Ettől ez még nem saját fejlesztés!

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Joc »

Viszont ez a villanydrótból font cucc nagyon hasbaakasztósnak tűnik, de legalább rövidesen fillérekért lehet majd csúcs Siltech meg Nordost kábeleket venni...

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Ismeri valamelyikőtök Csató urat Törökblintról? Minap jártam nála,bótoltam vele egy készülékállványt és elkezdtem beszélgetni vele.Meghallgattam a rendszerét, ami elég jól szólt, mondhatni nagyon is. Elmondása szerint saját fejlesztéű kábeleket használ sőt másoknak is gyárt mindig az egyedi rendszerhez illeszkedve fejleszti őket. Azt állítja, hogy a kábeleit a milliós Vallhalla mellé lehet tenni sőt jobban is szól velük bármelyik rendszer. Én érdeklődve figyelem, de kicsit meghökkentem mikor a nullponti energiával kezdte magyarázni a kábelei működését.Ekkor elémrakta az egyik 100 ezer forintos hangfalkábelét, hát kicsit elhűltem, mert mintha villanydrótok lennének össefonva (3 szál) meghatározott mintával , majd mint a kimber TC-k, de nagyon gagyi kinézettel, a csatlakozók pedig 50 forintos műanyagos banánok voltak. Szóval ezt kínálta 100 ezer forintért készen. De állította hogy a sound and vision tesztlaborja is már ezt használja, sőt több embernek állította már be ezekkel a rendszerét. Szóval kicsit kétkedem, de felajánlotta hogy eljön házhoz (vidékre is!!!) és ott a kábeleivel 100% hogy feljavítja a rendszerem hangját. Azt el kell ismernem hogy az ő gépein rendkívül szépen szólt a zene egy Technics cd jáccón középszerű erősítővel és buherált álló hangfalakon.  
Na szóval bevállaljak egy házi szeánszt egy ilyen nullponti energiás elmélettel "működő" kábelessel?

Hát rendszerhez illesztett kábel dolog nem butaság. Mármint ha hozzáértő ember az adott rendszerhez illeszkedő (nem hangban, hanem mérhető műszaki paraméterekben) kábelezést kreál. Más kérdés, hogy ekkora összeget én nem költenék kábelezésre, még akkor sem ha az adott rendszerből a legjobb hangot hozza ke, mert mi van akkor ha egyetlen elemét a rendszernek cserélnem kell? Onnantól a kábel sem ér semmit. Vagy kompletten lehet aladni vagy sehogy.
(És nem feltétlenül kell ahhoz valakinek upgradeitiszben szenvednie, hogy előforduljon az, hogy valamit cserélni kell, mert akár valami tönkre is mehet, megszorulhat valaki anyagilag, a rendszer legnagyobb eleme a lehallgató szoba is változhat....)
 
A másik lehetséges magyarázat az a "speciál kábelek" (ezt a kifejezést használták annak idején a HIfi Magazinban rájuk) sajátosságából adódik. A legtöbb ugyanis valamit csinál a hanggal. Na ha ezeket kicseréled egy teljesen közönséges villanydrótra, akkor lehet jobb lesz a végeredmény, mint a speciálkábelek zenére gyakorolt hatásával.
Mondjuk egy adott magasba húzó rendszerben egy Nordost kicserélése közönséges villanydrótra akár üdítő is lehet, mert kiegyensúlyozattabb is lehet utána a hangzás.
 
Szóval mielőtt elhívod magadhoz, készítsél és járass egy kis ideig sima villanydrótból készült kábelezést, hátha majd ugyanazt hallod, mint amit ez az úr fog produkálni a rendszereddel!
gordon314.fw.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”