Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen zenét hallgatsz?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ha fellép egy dj, akkor az már eleve csak live lehet, nem?
Memé? Kiváncsi voltam, így hát egyszer végignéztem egy ilyen DJt munka közben. Vicc az egész. Előre lekevert zene ment, közben látványosan tekergette a potikat és ütemesen rugózott a faszi a pódiumon. A maximális élő teljesítménye az volt, hogy hozzákevert néhány hangeffektet, közben elképesztően átszellemült arcot vágott hozzá. Nevetséges.

Vendég

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezt nem nagyon értem.. 
 
 
 
 


Scooter előadő, nem dj. Tiesto nem előadő, hanem dj. Scooter koncertet ad, míg Tiesto csak bulit.
 
...de egy ilyen party-n nem nyomathatná csak a saját számait (vagyis néha van ilyen is, de azt live-ba szokták csinálni akkor és az profibb dolog)...
Voltál már Hyperen és ilyen bénán fogalmazol? Ha fellép egy dj, akkor az már eleve csak live lehet, nem? Ő maga keveri össze a zenéket, ő változtatja közbe, elvesz, hozzátesz stb. stb.
 
Én első nagy party-m 2003.6.7. hyperspace@complex: tiga, james ruskin stb..az nagyon ott volt 
Erre majdnem mondtam valamit.
 
Illetve volt előtte 2k2 decemberben egy másik hyperspace, az se volt rossz, monika kruse, speedy j stb..
A jó öreg Latin Lovers.

Avatar
ozeviktor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 18:46
Értékelés: 8

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: ozeviktor »

Melyik rádión?

Avatar
zsééééé
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.08.22., hétf. 14:57
Értékelés: 0

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: zsééééé »



Nemrég a rádióban egy kívánós műsorban egy kissrác kért vmit...
Kívánós műsor?
Ugye nem csak tavasszal van?

Minden hétköznap du 15:00-tól.
(amúgy ez a műsor szlogenje)

Avatar
ozeviktor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 18:46
Értékelés: 8

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: ozeviktor »

Ja fogta magát és akkor átgondolta na mit is nem csinálok?? és azokba a topicokba belenézett

Vendég

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nemrég a rádióban egy kívánós műsorban egy kissrác kért vmit...
Kívánós műsor?
Ugye nem csak tavasszal van?

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Tényleg. Aki nem hallgat zenét az hogy került ide??
Az annyit mozizik hogy nincs ideje zenéthallgatni, gondolom...

A filmekben is van zene
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
OLED
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2006.08.31., csüt. 10:41
Értékelés: 94

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: OLED »


Az annyit mozizik hogy nincs ideje zenéthallgatni, gondolom...
Az OK, de hogy tévedt ebbe a topicba? Esetleg megnézte, hogy mit nem csinál?
PC: GigabyteB550M K, Ryzen5600G, 32GBKingstonDDR4, 9.5TB HDD
Tv: TCL85C735, PC
HANG: FractalDesign HTPC, USB if: Musician Pisces, DAC: LOXJIED40PRO, Amplifier: KrellKAV400xi, Front: DIY TL, Sub: DIY+RockfordFosgateP1S4-12, Hs kábel: KRELL klón, Interc. :ChosealFlagship coax
Egyéb: Pawalle tp80

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Igc »


Jé, most látom csak, lett egy szavazatunk "a nem hallgatok zenét" kategóriára is
Gondolom az a zenének nem nevezhető kategória...
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Tényleg. Aki nem hallgat zenét az hogy került ide??
Az annyit mozizik hogy nincs ideje zenéthallgatni, gondolom...

Avatar
ozeviktor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 18:46
Értékelés: 8

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: ozeviktor »

Tényleg. Aki nem hallgat zenét az hogy került ide??

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Sentinel »

Jé, most látom csak, lett egy szavazatunk "a nem hallgatok zenét" kategóriára is
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
zsééééé
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.08.22., hétf. 14:57
Értékelés: 0

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: zsééééé »


Most ment a rádióban Alice Cooper: Poison
Hogy ez mekkora alap zene.


Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


És elég gáz, ha egy Dj fellépését lekoncertezik. Ezek a bulik nem koncertek, hanem megparty-k. Scooter adhat koncertet (adott is ~egy éve az Events Hall-ba), de ha már Tiesto is azt ad, az régen rossz, mert nem előadő (elvileg), hanem lemezlovas. Ez a Tiesto olyan lett, mint a snookerbe a R.O. Sullivan vagy a fociba David B.
Ezt nem nagyon értem..
 
Scooterék "csak" producerek, míg Tiesto elsősorban dj, és persze producerkedik, de egy ilyen party-n nem nyomathatná csak a saját számait (vagyis néha van ilyen is, de azt live-ba szokták csinálni akkor és az profibb dolog)...
 
Én első nagy party-m 2003.6.7. hyperspace@complex: tiga, james ruskin stb..az nagyon ott volt
 
Illetve volt előtte 2k2 decemberben egy másik hyperspace, az se volt rossz, monika kruse, speedy j stb..
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Vendég

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tiesto régen jó zenéket csinált (battleship grey, close to you), azok jó kis trance zenék voltak..mostanában meg nyomatja a slágeres (szar) zenéket..demind1 ez igazából most...
Első nagy bulim 2004. szeptember volt 7000 ember között. Akkor folyt a nagy Tiesto láz. És Tiesto-nak az volt az a határa, amikor kezdett átesni a (sláger) ló tulsó oldalára, elkezdték leadni a trekkeket a rádióban. Na most szerintem az elég "égő" ha egy Dj trekkjeit, újdonságait a rádióban kell játszani (a többi szemét között). Most is lesz valami Elements bemutató egyik Bp-i nagy csaronokba. Még azt az albumát is lusta voltam beszerezni, mert már nem érdekel... nálam sajnos rég kifutott. Akkor 04.Sep után ment pár hónapig és csókolom. És elég gáz, ha egy Dj fellépését lekoncertezik. Ezek a bulik nem koncertek, hanem megparty-k. Scooter adhat koncertet (adott is ~egy éve az Events Hall-ba), de ha már Tiesto is azt ad, az régen rossz, mert nem előadő (elvileg), hanem lemezlovas. Ez a Tiesto olyan lett, mint a snookerbe a R.O. Sullivan vagy a fociba David B.

Vendég

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Engem totál hidegen hagynak ezek a besorolások. A legtöbb kedvencemről nem is tudom, milyen műfajba való. Lassan már annyi stílusnevet találnak ki, ahány előadó zajong a világba.
Én sem tudom megmondani mindig, h milyen zenei stílust hallgatok, mert igazad van.

Avatar
OLED
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2006.08.31., csüt. 10:41
Értékelés: 94

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: OLED »


Én sem tudok választani.
Ha a részletekbe belemennénk, akkor írhatnám, hogy J.M. Jarre Teo and Tea lemezén lévő Fresh news szám símán lejátszható lenne egy disco-ban, pedig a zenéje összességében messze nem disco stílus.
Eszmecserére jó ez a topic, és ahogy látom haladunk a "Kedvenc zenei felvételeim" irányába.
PC: GigabyteB550M K, Ryzen5600G, 32GBKingstonDDR4, 9.5TB HDD
Tv: TCL85C735, PC
HANG: FractalDesign HTPC, USB if: Musician Pisces, DAC: LOXJIED40PRO, Amplifier: KrellKAV400xi, Front: DIY TL, Sub: DIY+RockfordFosgateP1S4-12, Hs kábel: KRELL klón, Interc. :ChosealFlagship coax
Egyéb: Pawalle tp80

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


nálam "gyanús" aki csak egy-egy (al)stílus hallgat.persze lehet én is a korom miatt mondom

Jah, idővel kinövi az ember az egy stílusra felesküdést. A tegnap esti zenei menü nálam Judas Priest, Schubert és Miles Davis volt. Most akkor mire szavazzak?

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: close652 »


.... 37 éves vagyok és a CPG-től kezdve, Vámosi János-ig vannak kedvenceim és ha megpróbálok visszaemékezni az elmúlt 25 évem zenei világára, nagyon komoly szélsőségeket látok benne. Szerintem ez nem ciki, sőt! ettől érzem magam "színes" egyéniségnek...
ez a normális.
nálam "gyanús" aki csak egy-egy (al)stílus hallgat.
persze lehet én is a korom miatt mondom
system

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: saca »


Nem tudok jelölni....
 
Egy-két kedvencem:
 
Johann Strauss
Hot Jazz Band
Hernán Cattáneo
Váradi Roma Cafe
Bad Boys Blue
Madness
 
.... 37 éves vagyok és a CPG-től kezdve, Vámosi János-ig vannak kedvenceim és ha megpróbálok visszaemékezni az elmúlt 25 évem zenei világára, nagyon komoly szélsőségeket látok benne. Szerintem ez nem ciki, sőt! ettől érzem magam "színes" egyéniségnek...

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Miből gondolod, hogy csak az elektronikus zenében létezik ennyi kategória? Csak a rock-on belül van hard rock, indie rock, punk rock, industrial rock, folk rock, grunge, stoner rock, southern rock, blues rock, instrumentális rock, progresszív rock, glam rock stb. Ha egy kicsit tágítjuk a kört, és azt mondjuk, hogy a heavy metal is rock (már pedig az), akkor jön a speed metál, thrash metál, black metál, death metál, gothic metál stb. 
De a jazz-en belül is van egy pár változat, dixieland, big band, free, avantgarde, bop, post bop, nu-jazz stb.

Én egy szóval nem mondtam, hogy rock-nak illetve jazz-nek stb-nek ne lennének csomó alstílusai
 
A heavy metál inkább a rockból fejlődött ki (nem mondanám rá, hogy az)..a gothic cuccok jók
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Fel sorolni nem lehet, ahány féle ember annyi féle igény. Nézd meg a Winamp-ban h az ID3 Tag-ban hányféle stílust lehet megadni és még ott sincs felsorolva minden!
Hm... ez komoly hivatkozási alap.
 
Engem totál hidegen hagynak ezek a besorolások. A legtöbb kedvencemről nem is tudom, milyen műfajba való. Lassan már annyi stílusnevet találnak ki, ahány előadó zajong a világba.

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Ezt sokan egykalap alá tudják venni, ami "csak mély és magas". Nálam a disco a Benny Benassi-féle förmedvény. Hallottam már Tiesto-t (azért hozom példának mert már a rádióban is megy sajnos, mindenki ismeri), szóval sokan sorolják ezt disco-ba, de hallottam olyat is h ez techno. Szerintem meg főleg trance, de attól függ mit játszik egy buliban, vagy éppen melyik albumról beszélünk, mert amelyik időszaka, aktuális album annyi féle irányzati ágazata lehet. A trance-nek is sok alfaja van... Olyan sincs h tucc-tucc. Ez megint olyan téves és rossz fogalom, mint a disco zene. A különbség az az, h olyan van, h disco zene (vagy club zene, ez még idetartozik).
Wáo..több ponton is egyetértünk..
 
disco nálam is ugyanazt jelenti..
 
Tiesto régen jó zenéket csinált (battleship grey, close to you), azok jó kis trance zenék voltak..mostanában meg nyomatja a slágeres (szar) zenéket..demind1 ez igazából most...
 
Most épp jó kis apollo 440 szól, az electro glide in blue albumról a címadó dal.. (hehe lehetne mit hallgatsz most topic )
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: 21st »


Elég lenne a fő kategóriákat felírni. De pl. a Disco az nem ilyen. Az kerülhetne az elektronikus zenék kategóriába és akkor ide jönne még egy tucat másik. A kérdés meg az lenne, hogy milyen zenei stílust hallgatsz leggyakrabban.
Igen, csakhogy az elektronikusba nagyon sok minden belefér, a másik kategória meg lenne a hangszeres (illetve lehetne még a vegyes)

Miből gondolod, hogy csak az elektronikus zenében létezik ennyi kategória? Csak a rock-on belül van hard rock, indie rock, punk rock, industrial rock, folk rock, grunge, stoner rock, southern rock, blues rock, instrumentális rock, progresszív rock, glam rock stb. Ha egy kicsit tágítjuk a kört, és azt mondjuk, hogy a heavy metal is rock (már pedig az), akkor jön a speed metál, thrash metál, black metál, death metál, gothic metál stb.
 
De a jazz-en belül is van egy pár változat, dixieland, big band, free, avantgarde, bop, post bop, nu-jazz stb.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Vendég

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


jaigen, egyébként is nehéz kategorizálni..mert pl itt van a disco, ami nekem a disco-ban adott meg rádióból folyó slágert jelenti, de lehet, hogy másnak a house is ezt jelenti, az nálam viszont elsősorban ígényesebb prog house..
Ezt sokan egykalap alá tudják venni, ami "csak mély és magas". Nálam a disco a Benny Benassi-féle förmedvény. Hallottam már Tiesto-t (azért hozom példának mert már a rádióban is megy sajnos, mindenki ismeri), szóval sokan sorolják ezt disco-ba, de hallottam olyat is h ez techno. Szerintem meg főleg trance, de attól függ mit játszik egy buliban, vagy éppen melyik albumról beszélünk, mert amelyik időszaka, aktuális album annyi féle irányzati ágazata lehet. A trance-nek is sok alfaja van... Olyan sincs h tucc-tucc. Ez megint olyan téves és rossz fogalom, mint a disco zene. A különbség az az, h olyan van, h disco zene (vagy club zene, ez még idetartozik).
 
Fel sorolni nem lehet, ahány féle ember annyi féle igény. Nézd meg a Winamp-ban h az ID3 Tag-ban hányféle stílust lehet megadni és még ott sincs felsorolva minden!

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”