Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DVD-R tesztek

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


Üdv mindenkinek az lenne a kérdésem, hogy van egy Panasonic DVD-RV31-es asztali lejátszom és milyen márkályu ihato dvd lemezeket játszik le. Mert már találkoztam olyan lemezzel amit nem birt lejátszani valami gagyi fajta volt. A másik Kérdésem, hogy a Pioneer DVD A05-ös iroval leirt lemezeket lejátsza e a Panasonic lejátszó. A válaszokat előre is köszi.
Kb. 3 eltérő jellegű DVD-R nyersanyag van.
 
világos lila,majdnem mint a CD-RW
közép lila
sötét lila (ezt még az a PANA is játsza ami mást nem)
 
Fő szabály:Ki kell próbálni!
 
Az hogy mivel írod elvileg mind1,a lényeg hogy szabványos formátum legyen.
 
Márkákról talán nincs értelme beszélni mert az sem garantálja az olvashatóságot.

Doki!
 
Picit vitáznék veled, bár igaz ami igaz az én véleményem (is) szubjektív.
 
Sony DRU-500 tipusú íróm van, a princo lemezt (fehér szitázhatót) próbáltam vele, de nagyon nem szerette. Nem másolok üzleti céllal, de egy-két haverom lejátszójában kipróbáltuk az írott lemezeimet (kétféle Thomson, Panasonic, Sony) és a -R lemezek mindegyikben tökéletesen olvashatóak lettek a +R lemezt meg vagy olvasta vagy nem, de ha igen akkor hibátlanul.
 
Soha nem jelentett problémát az írás sebessége sem (2x 2.2x 4x)
 
Tehát, nekem veled ellentétben az az érzésem, hogy igenis befolyásoló tényező lehet az író is.


Avatar
mrt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 16:34
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: mrt »


Nekem is befejezte az összes írást, soha nem állt még le egyszer se, de ugye nem ez a lényeg. Neked is szaggat az asztaliban, ergo szar. 
Riteket(2x) én is vettem ma, 520Ft a Demo Studio -ban, papírtokban.

Doc,
 
Nekem nemcsak befejezte a 2x irast az Eproformance-ra, hanem csont nelkul vissza is tudtam olvasni pc-n, sot haver stahlman asztalija sem akadt vele.
Csak az enyem (MBO), de az nagyon sok markaval ezt teszi (princo, stb)
 
A Ritek G03 kozepe neked is olyan mintha szetfolyt volna a ragaszto?
Kezeim koze veszem, es olyan erzesem van hogy szet tudom szedni.Kulon tudom valasztani a muanyag feluletet a tobbitol. Lehet, nem lesz hosszu eletu Az enyem teteje ezust szinu.
Az ara es a szine pedig tenyleg nagyon jo. Azert 100-at megsem merek bespajzolni.

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: DocBrown »


Hella!
 
Kipróbáltam a lejebb emlegetett GALAXY szuperfantázianevű dvd-r-t. Jó lett! Bár csak 1x-en mertem írni. Új tesztkütyüvel nőtt a repertoárom; egy SONY 305-tel. Viszi gond nélkül ezt is, meg a korábbiakban tesztelteket is.
 
Vendég_tsc:
Én a Toshibát a gyári frimware-vel használom, a gari miatt nem akarom frissíteni.
 
Vendég_Mrt:
Nekem is befejezte az összes írást, soha nem állt még le egyszer se, de ugye nem ez a lényeg. Neked is szaggat az asztaliban, ergo szar.
 
Riteket(2x) én is vettem ma, 520Ft a Demo Studio -ban, papírtokban.
 
Én a THOMSON-nal sose voltam kibékülve, az igazat megvallva nem tartom sokra. Bér régi cég, sokáig mégis háttérben volt a 90-es években. Próbáld ki azt a lemezt egy másik THOMSON lejátszón, szerintem menni fog.
 
Item:
Az én ismereteim szerint minden olyan dolog, ami nem bejegyzett mint gyár/cég stb., vagy szinte teljesen ismeretlen, mert Kína eldugott zugaiban üzemel, az csak "noname" cuccosokat gyárt, hiába van neki "xy" fantázianeve.
 
Bár a MEMOREX ismertebb márka, én mégse használnám, ha tele lennék pénzzel. És nonaménak hívom mindazt, ami nem tarozik ezek közé a médiák közé: Fujifilm, Mitsubishi Chemical (Verbatim), SONY, TDK, Imation, Kodak, Philips (Ritek), Maxell, Pioneer stb.
 
üdv
Doc

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok,
 
Még jó volna hozzátenni, ki milyen firmware verzioó használ.... Én Toshibával a 31-essel írok. Nagyon nem értem hogy hogy van ez hogy pl az eProPerformance van akinek totál kaki (nekem is), közben valakinek meg tökéletes.. Ugyanolyan íróval! Nekem még megírni se tudta őket rendesen! Másnak meg mind hibátlan? Sose gondoltam volna hogy ilyen jellegü dolgok létezhetnek.. Jó vicc hogy vesz az ember a boltban tök sok pénzért írható médiumot, és rendesen (hibátlanul) nem is lehet rá írni!?!? Nehogymár!

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Nekem egy Pioneer DVR-104-es íróm van, így író tekintetében csak erre tudok támaszkodni.
Elég sok írható DVD-t kipróbáltam eddig, az eredmény:
 
TDK: 2x-esen írható, eddig minden asztali DVD hibátlanul olvasta
 
eProFormance: amit lejjebb sokan szídtak, én tökéletesen elégedett vagyok vele. Mistralban 1037 Ft DVD tokban, 2x-esen írható, és minden általam próbált asztali DVD játszotta
 
Pioneer: 2x-esen írható, lejátszható, csak drága
 
Optodisk: ez gázos. 1x-esen írható, és egyik Sony (3 különbözőben próbáltuk) sem olvassa. MBO olvassa.
 
Princo: 2x-esen tudtam írni, és lejátszották az asztalik.
 
Piranha: ezzel nagyon befürödtem. 1-2 hét után a lemezek teljesen tönkrementek és olvashatatlanná váltak.
 
Ritek: 1x-esen írható, eddig nem volt vele gond.
 
Nagyjából ennyit próbáltam ki eddig. Nekem egy Sony DVP-NS400-as asztali DVD-m van, abban az Optodisk kivételével mind játszható volt. A legtöbbet még teszteltük Sony 725, 535, valamint Orion, Panasonic, MBO asztali DVD játszókon is (MBO-n többet már nem, mert tönkrement).

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Doc:
 
osztom a velemenyed, azzal a kiegeszitessel, hogy
 
- a Pioneer-t sem olvassa minden: pl. egy Thomshon keszulek ugraltgatott a lemezen ossze vissza.
 
- en az E-proformance-t tudtam irni 2x-esen Toshibaval, 4/4 az eredmeny. Maminr mindegyiket megirta hibatlanul, csak a lejatszom akadozva jatsza le. Kb. Princo szint.
 
Verbatimra irok ha kapok, bar most vettem 600 korul Ritek-et.
Az eredmen nagyon jo!
Mar a szine is: sotetlila!
Papirtokos, dehat ha igenyes vagy, ugyis nagyalaku dvd tokba teszed.
 
Lehet atallok erre a markara.

Avatar
item
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 18:59
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: item »


sziasztok! az lenne a kérdésem hogy van egy jvc XV-S42 dvd lejátszóm, ami a könyv szerint elvileg nem olvassa a DVD-R lemezeket, kipróbáltam, és lejátszotta, de van egy olyan gond hogy egy idő után szétesik a kép, és a hang is akadozik.  Ez mitől lehet? , az eredeti lemezeken nem jön elő ez a hiba!  Koszos lehet a fej ? Segítsetek légyszives, mert még éppen van 1 hónap garancia rajta!  Előre is köszi!!
Hi!
 
Először is nem mindegy milyen volt az az írott lemez, amit kipróbáltál! Ha van lehetőséged, tesztelj ismert márkával, ami tuti befutó, ilyen a Pioneer a TDK, és a Verbatim (ezeket próbáltam). A gagyi lemezek okozzák a kockásodást, erről szól ez a topik is, tehát nem valószínű, hogy a cuccossal lenne a gond. És hogy nem szerepel a leírásban a DVD-R? Az egyik tesztkütyü egy Philips ami köztudottan DVD+R párti, de mégis megeszi.
 
Személyes tesztjeim:
Elmondható, hogy kb 1 óránál kezdődnek a gondok a szar lemezekkel. A chapter ugrálás is elég jó teszt, ha rossz lett a lemez, ezt se szeretik (fagy).
 
 
eProformance:
Iró: Toshiba5002 1x-en engedi, mind a Nero, mind a RecordNow
Olvassa: a kuka
Következtetés: rakás szar
 
Traxdata:
Író: Toshiba5002 1x-en engedi, mind a Nero, mind a RecordNow
Olvassa: Panasonic, Philips
Következtetés: (12-ből 5 db sikerült) rakás szar
 
Multidisc:
Író: Toshiba5002 1x-en engedi, mind a Nero, mind a RecordNow
Olvassa: Panasonic
Következtetés: 2db-ból, az egyik nem indult el a Panán, de lehet, hogy ettől még jó(?)
 
Pioneer:
Író: Toshiba5002 2x
Olvassa: minden
Következtetés: drága, de jó
 
Verbatim:
Író: Toshiba5002 2x-en engedi a Nero, 1x-en a RecordNow
Olvassa: Panasonic, Philips
Következtetés: drága, de jó
 
Összefoglalva a "NONAME" lemezek nem hozták a várt eredményt, sajnos úgy néz ki meg kell várni, hogy mérséklődjenek az árak.
 
Ma vettem ebből a Galaxy nevű márkából, ami egy III. osztályú dvd tokban van. Teszt a héten, kíváncsi leszek!
 
Ritek-et nem haszál senki?
 
üdv
Doc

Köszönöm a segítséged! A lemez amire írtam MEMOREX volt. De érdekes más pl a samsungok nagyon jól elviszik,meg pl a dimarson, pioneer is gond nélkül lejátszotta.
 
még nem szólt vissza senki,ugynézki be kell szereznem egy olyan lejátszót ami nem tököl.
 
A sony DVP-NS305 amit kinéztem , ez szerintetek minden lemezt jól játszik le? mondjuk a nagyon noname lemezeket nem veszem, inkább ezt a MEMOREX-et , de ez elvileg nem is NONAME?!

Avatar
little.johnny
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:55
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: little.johnny »


Összefoglalva a "NONAME" lemezek nem hozták a várt eredményt, sajnos úgy néz ki meg kell várni, hogy mérséklődjenek az árak. 
üdv
Doc

Hi Doc!
 
Ízlések és pofonok, de én saját tapasztalatok alapján az annyira (értsd semmilyen márkajelzés, no csomagolás) "NONAME" cuccokkal szívtam csak.
A többit lejátszója válogatja! Az én Panasonic-om (DVD-RV32), ami a nagy többség tapasztalata alapján elég finnyás készülék, eddig mindent megevett. "Aszongyák" az okosok, jó széria.
Remélem az!
Ha 1szer lesz több időm, leírom az eddigi tapasztalatokat, ami sajna majdnem olyan hosszú lenne már, mint a Háború és béke! (Remélem jól írtam! )
 
ui.: BTTF?
TV: SAMSUNG CW-28C33N, DVD: PANASONIC DVD-RV32, VIDEO: LG LV2798, AMPLIFIER: ONKYO TX-SR600E (ez még csak álom /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> ), FRONT: TANNOY mX4, CENTER: TANNOY mXc, SURROUND: TANNOY mX2 & DVD-ROM: PIONEER 106S

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: DocBrown »


sziasztok! az lenne a kérdésem hogy van egy jvc XV-S42 dvd lejátszóm, ami a könyv szerint elvileg nem olvassa a DVD-R lemezeket, kipróbáltam, és lejátszotta, de van egy olyan gond hogy egy idő után szétesik a kép, és a hang is akadozik.  Ez mitől lehet? , az eredeti lemezeken nem jön elő ez a hiba!  Koszos lehet a fej ? Segítsetek légyszives, mert még éppen van 1 hónap garancia rajta!  Előre is köszi!!
Hi!
 
Először is nem mindegy milyen volt az az írott lemez, amit kipróbáltál! Ha van lehetőséged, tesztelj ismert márkával, ami tuti befutó, ilyen a Pioneer a TDK, és a Verbatim (ezeket próbáltam). A gagyi lemezek okozzák a kockásodást, erről szól ez a topik is, tehát nem valószínű, hogy a cuccossal lenne a gond. És hogy nem szerepel a leírásban a DVD-R? Az egyik tesztkütyü egy Philips ami köztudottan DVD+R párti, de mégis megeszi.
 
Személyes tesztjeim:
Elmondható, hogy kb 1 óránál kezdődnek a gondok a szar lemezekkel. A chapter ugrálás is elég jó teszt, ha rossz lett a lemez, ezt se szeretik (fagy).
 
 
eProformance:
Iró: Toshiba5002 1x-en engedi, mind a Nero, mind a RecordNow
Olvassa: a kuka
Következtetés: rakás szar
 
Traxdata:
Író: Toshiba5002 1x-en engedi, mind a Nero, mind a RecordNow
Olvassa: Panasonic, Philips
Következtetés: (12-ből 5 db sikerült) rakás szar
 
Multidisc:
Író: Toshiba5002 1x-en engedi, mind a Nero, mind a RecordNow
Olvassa: Panasonic
Következtetés: 2db-ból, az egyik nem indult el a Panán, de lehet, hogy ettől még jó(?)
 
Pioneer:
Író: Toshiba5002 2x
Olvassa: minden
Következtetés: drága, de jó
 
Verbatim:
Író: Toshiba5002 2x-en engedi a Nero, 1x-en a RecordNow
Olvassa: Panasonic, Philips
Következtetés: drága, de jó
 
Összefoglalva a "NONAME" lemezek nem hozták a várt eredményt, sajnos úgy néz ki meg kell várni, hogy mérséklődjenek az árak.
 
Ma vettem ebből a Galaxy nevű márkából, ami egy III. osztályú dvd tokban van. Teszt a héten, kíváncsi leszek!
 
Ritek-et nem haszál senki?
 
üdv
Doc

Avatar
item
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 18:59
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: item »

sziasztok! az lenne a kérdésem hogy van egy jvc XV-S42 dvd lejátszóm, ami a könyv szerint elvileg nem olvassa a DVD-R lemezeket, kipróbáltam, és lejátszotta, de van egy olyan gond hogy egy idő után szétesik a kép, és a hang is akadozik. Ez mitől lehet? , az eredeti lemezeken nem jön elő ez a hiba! Koszos lehet a fej ? Segítsetek légyszives, mert még éppen van 1 hónap garancia rajta! Előre is köszi!!

Avatar
Head
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 14:39
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Head »


A színmeghatározásban én is látok kis fantáziát , de osztom a ki kell próbálni verziót.
 
A szín esetleg abban jó , hogy ha gyorsan kell döntened és nincs lehetőség kipróbálni mégis van valami támpont.
 
A multidisc és a Primedisc szerintem a cseh gyárból származik de legalábbis egy helyről csak más a szitázása. Egyébként ezek rózsaszínűek, a That's write ennnél egy kicsit világosabb volt.
 
Head
Head

Avatar
DoktorÚr
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2003.03.09., vas. 14:18
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: DoktorÚr »


Üdv mindenkinek az lenne a kérdésem, hogy van egy Panasonic DVD-RV31-es asztali lejátszom és milyen márkályu ihato dvd lemezeket játszik le. Mert már találkoztam olyan lemezzel amit nem birt lejátszani valami gagyi fajta volt. A másik Kérdésem, hogy a Pioneer DVD A05-ös iroval leirt lemezeket lejátsza e a Panasonic lejátszó. A válaszokat előre is köszi.
Kb. 3 eltérő jellegű DVD-R nyersanyag van.
 
világos lila,majdnem mint a CD-RW
közép lila
sötét lila (ezt még az a PANA is játsza ami mást nem)
 
Fő szabály:Ki kell próbálni!
 
Az hogy mivel írod elvileg mind1,a lényeg hogy szabványos formátum legyen.
 
Márkákról talán nincs értelme beszélni mert az sem garantálja az olvashatóságot.
Tévedés azt hinned,hogy mindenre én vagyok a gyógyszer.

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Üdv mindenkinek az lenne a kérdésem, hogy van egy Panasonic DVD-RV31-es asztali lejátszom és milyen márkályu ihato dvd lemezeket játszik le. Mert már találkoztam olyan lemezzel amit nem birt lejátszani valami gagyi fajta volt. A másik Kérdésem, hogy a Pioneer DVD A05-ös iroval leirt lemezeket lejátsza e a Panasonic lejátszó. A válaszokat előre is köszi.

Avatar
rinceWIND
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:13
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: rinceWIND »


Lemez: Verbatim DVD-R 2x
Lejátszó: Sony DRU-500
Lejátszotta: Aiwa XD-DV170
 
Lemez: Verbatim DVD-RW 1x
Lejátszó: Sony DRU-500
Lejátszotta: Aiwa XD-DV170
 
Lemez: Ricoh DVD+RW 2.4x
Lejátszó: Sony DRU-500
Lejátszotta: Aiwa XD-DV170
 
Lemez: Sony DVD+RW 2.4x
Lejátszó: Sony DRU-500
Lejátszotta: Aiwa XD-DV170
 
Lemez: Verbatim DVD-R 2x
Lejátszó: Toshiba 5002-es
Lejátszotta: Aiwa XD-DV170, Palace mozi Sony asztalija (nem tudom a típusát)
 
Lemez: PrimeDisc DVD-R 2x
Lejátszó: Sony DRU-500
Lejátszotta: Aiwa XD-DV170
 
Lemez: PrimeDisc DVD+R 2x
Lejátszó: Sony DRU-500
Lejátszotta: Aiwa XD-DV170
 
Lemez: eProformance DVD-R 2x
Lejátszó: Sony DRU-500
Lejátszotta: Aiwa XD-DV170
 
Lemez: eProformance DVD+R 2.4x
Lejátszó: Sony DRU-500
Lejátszotta: Aiwa XD-DV170
 
Az utolsó 4-féle lemezt eddig több számomra ismeretlen lejátszó minden további nélkül akceptálta. Édesanyám LG 2030-as második generációs lejátszója viszont semmilyen írottat vagy újraírottat nem hajlandó megenni. Ez jellemző sok régebbi LG-re.
(Mielőtt gonosz kalózmásolónak néznétek, a saját kisfilmünket küldözgetjük fesztiválokra DVD-n, meg arról is vetítettük)

Avatar
Kiskakas
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 13:28
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Kiskakas »


Eddig ezeket próbáltam:
 
Lemez: TDK 2x-es
Író: Pioneer 105 (2x-esen)
Lejátszotta: Panasonic A160
 
Lemez: Verbatim 2x-es (fehér)
Író: Pioneer 105 (2x-esen)
Lejátszotta: Panasonic A160
 
Lemez: Universal 1x-es
Író: Pioneer 105 (1x-esen)
Lejátszotta: Panasonic A160
 
Lemez: e-Proformance 1x-es
Író: Pioneer 105 nem ismeri fel
Lejátszotta: -
 
Lemez: Princo 1x-es (nem túl jó lemez)
Író: Pioneer 105 1x-esen írta
Nem játszotta le: Panasonic A10

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A MM-ba Galaxi nevezetű lemez 899.-
Nekem bejött a Primco. Ezt szinte az összes általam probált player olvasta.


Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lemez: eProFormance (1000 Ft körül MM-ban pl.)
Író: Toshiba 5002
 
Olvasta: Sony NS305
Nem olvasta: Samsung M-205
 
5-ből 4-et hibákkal írt meg.. Nagy kaki ez a lemez!!

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lemez : Universal ( a lila felületü nem a barnás!)
Iró : Toshiba 5002
Olvasta : Philips 711 , Dimarson 300 , Toshiba 1402-es Dvd-Rom
)

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Mester »


Pioneer DVD-R dvs-r47a/e
Írta: Pioneer A04
Olvasta: Sony DVP-S425

Avatar
Head
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 14:39
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Head »


Egyre több a kis hazánkba érkező írható DVD-k típusa és a legtöbb csak nagy tételben vásárolható. Szeretném ebben a topicban összefoglalni a tapasztalatokat . Írjátok le , hogy milyen típusú lemezt próbáltatok már ki.
 
PL:
 
PRIMEDISC DVD-R
1000Ft MM(MédiaMarkt)
Samsung DVD íróval 1X írva
lejátszotta asztali: Pioneer DV646A,Thomson DTH5000
____________________________________________
That's write DVD-R
390 Ft (50db-tól)
Samsung DVD íróval 1X írva
lejátszotta asztali: Pioneer DV646A,
nem működött:Thomson DTH5000
____________________________________________
Multidisk DVD-R (Eximpo)
800Ft
Samsung DVD íróval 1X írva
lejátszotta asztali: Pioneer DV646A,Thomson DTH5000
____________________________________________
Head

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”