Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Viszont a Sport felszereltségben alapáron benne volt minden amire nekem mint épeszű és belátó autósnak szüksége van. (automata klíma, abs, sok légzsák, 16"-os szép alufelnik bridgestone potenza gumikkal, sportfutómű, sport ülések, körbe spoilerek, bőr kormány + váltó,  cd-s rádió, stb)..
És mi van akkor, ha nekem kell a sport ülés, meg a sport futómű, de a spoiler nem?

Ja, pont ez a baj a csomagokkal.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »

De most tényleg szerintem náluk baromi hosszú az átfutási idő sajnos, ezzel jelentős hátrányba vannak az EU kocsikhoz képest, ezért vannak inkább csomagok... Nem tudom csak egy ötlet..

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


De miért kell széles motorválaszték? Nekem épp elég, ha van belőle olyan, ami nekem kell (200 LE körüli benzines). A széles karosszéria választékot sem értem, hiszen ha tetszik egy modell, akkor abból miért akarnék másfélét?
Ez alatt egy adott típus általános piaci potenciáljára utaltam. Nem mindegy, hogy minden kédésre van-e válaszod, vagy egy válaszod van minden kérdésre?

Bizony nem mindegy. No és itt nem egy adott típus általános piaci potenciálja volt a kérdés.

Dehogynem, én legalább is erre gondoltam. Ezért nem lesz a Lexus soha olyan sikeres Európában, mint a BMW-Audi-Mercedes triumvirátus.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Viszont a Sport felszereltségben alapáron benne volt minden amire nekem mint épeszű és belátó autósnak szüksége van. (automata klíma, abs, sok légzsák, 16"-os szép alufelnik bridgestone potenza gumikkal, sportfutómű, sport ülések, körbe spoilerek, bőr kormány + váltó,  cd-s rádió, stb)..
És mi van akkor, ha nekem kell a sport ülés, meg a sport futómű, de a spoiler nem?

Öö.. Akkor veszel mást?

Bingo!
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


Viszont a Sport felszereltségben alapáron benne volt minden amire nekem mint épeszű és belátó autósnak szüksége van. (automata klíma, abs, sok légzsák, 16"-os szép alufelnik bridgestone potenza gumikkal, sportfutómű, sport ülések, körbe spoilerek, bőr kormány + váltó,  cd-s rádió, stb)..
És mi van akkor, ha nekem kell a sport ülés, meg a sport futómű, de a spoiler nem?

Öö.. Akkor veszel mást? Nem állítom hogy ez a rendszer ideális, de NEKEM bejött, más baja meg nem zavar
 
Itt nincs lego, ezeket így kell szeretni vagy utálni. Nekem az tetszett hogy az egész került akkor 4M Ft-ba úgy ahogy van minden extra bigyóval és az EU kategóriatársaknál meg még csak ott indult a móka 1.6 fapaddal és azok se voltak egy fokkal se szebbek vagy karakteresebbek számomra (Golf 5, Astra GTC)..

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Ha már kis bikázósakról volt szó:Opel Corsa GSi

nemrég még csak sport verziók voltak. valahol 4.5miska körül. ez fixen lesz 5-5.2. igazából nem értem,mi szükség rá,ha van egy OPC-jük. ha azt veszem, hogy az OPC-t azért az RSclio elég erős valószínűséggel megfogja, akkor ezt ki fogja megvenni ennyi pénzért?

Éppen most volt az EVO-ban egy összehasonlító teszt, Vauxhall Corsa VXR (ez az Opel Corsa OPC britt megfelelője) vs. Renault Clio 197 vs. Mini Cooper S vs. Seat Ibiza Cupra. Hegyi szerpentineken együtt tudott haladni az egész boly, egyedül a Clio maradt le. Rettentően nyomatékszegény a másik háromhoz képest (egyedül a Renault motorja nem turbo feltöltéses).
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


De miért kell széles motorválaszték? Nekem épp elég, ha van belőle olyan, ami nekem kell (200 LE körüli benzines). A széles karosszéria választékot sem értem, hiszen ha tetszik egy modell, akkor abból miért akarnék másfélét?
Ez alatt egy adott típus általános piaci potenciáljára utaltam. Nem mindegy, hogy minden kédésre van-e válaszod, vagy egy válaszod van minden kérdésre?

Bizony nem mindegy. No és itt nem egy adott típus általános piaci potenciálja volt a kérdés.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


Amúgy nekem van egy kis félelmem a sok "okos" extrától, mármint azokra gondolok amik feleslegesen bonyolítanak meg egy járművet aminek talán a legfontosabb tulajdonsága az kéne hogy legyen hogy megbízhatóan MŰKÖDIK éjjel-nappal, akármikor.
10 évesen nem mernék megvenni egy autót olyan extrákkal amiket már most pakolnak bele alsóközép szinten (esőérzékelős ablaktörlő, fényérzékelős világítás, kanyarkövető fényszóró, vagy sokkal durvábbak: követő, közelség érzékelő és aztán beavatkozó automatikák, windowsos board computer...)
Ezek a kocsik 10 évesen csak azoknak lesznek jók akik szeretik a meglepetéseket. (és akkor még lehet hogy keveset mondtam)
Hatványozottan igaz, ha a márka Peugeot, Citroen, Alfa, Fiat... stb.. és társainál. No offense..
Ezzel persze már nem a Japán vs Eu vitához akartam hozzászólni, ez bárkire igaz lehet.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


A hosszú opciós lista is gyanús nekem, hiszen az általam elképzelt autóban legyen benne, amit szeretnék, de nem akarok mást (pl. színre fújt plüssállatot a kalaptartóra, fabetétes tanksapkát, ...).
Lásd Honda Civic Sport. Ha kell a sportülés, akkor ki kell fizetned a sportfutómű + spoiler + nagy kerék miegymás felárát is. Olyan ez, mintha venni akarnék egy doboz bonbont, de csak egy komplett ajándékkosár részeként kaphatnám meg
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


De miért kell széles motorválaszték? Nekem épp elég, ha van belőle olyan, ami nekem kell (200 LE körüli benzines). A széles karosszéria választékot sem értem, hiszen ha tetszik egy modell, akkor abból miért akarnék másfélét?
Ez alatt egy adott típus általános piaci potenciáljára utaltam. Nem mindegy, hogy minden kédésre van-e válaszod, vagy egy válaszod van minden kérdésre?
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Viszont a Sport felszereltségben alapáron benne volt minden amire nekem mint épeszű és belátó autósnak szüksége van. (automata klíma, abs, sok légzsák, 16"-os szép alufelnik bridgestone potenza gumikkal, sportfutómű, sport ülések, körbe spoilerek, bőr kormány + váltó, cd-s rádió, stb)..
És mi van akkor, ha nekem kell a sport ülés, meg a sport futómű, de a spoiler nem?
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


a japán gyártók alapvetően más úton haladnak az extrák tekintetében mint az európaiak. a gyártási hatékonyság érdekében csomagokat alakítanak ki és tesznek be az autókban. ez által nem lesz az autó testre szabott de megfelelő csomaggal felszerelt autó rnagyjából endelkezik mindazzal a szükséges extrákkal mint a hasonló európai.
Itt a kulcsszó a "nagyjából". És mint tudjuk, az ördög a részletekben rejlik
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


Japán autó extralistája: metálfényezés. Nagyritkán gyöngyházfényezés.
mint az avantgarde hangfalak akkor emg mi kell még

Nekem is ez volt mikor a Civic Sportot vettem. Választható extra: metálfény... (én választottam)
 
Viszont a Sport felszereltségben alapáron benne volt minden amire nekem mint épeszű és belátó autósnak szüksége van. (automata klíma, abs, sok légzsák, 16"-os szép alufelnik bridgestone potenza gumikkal, sportfutómű, sport ülések, körbe spoilerek, bőr kormány + váltó, cd-s rádió, stb).. nem nagyon fájt hogy nem rendelhetek hozzá már mást, és hiszem hogy ez valahol a megbízhatóság alapja is egyben.
 
Egyébként a Japán autók ígyis néha agyrém hosszú ideig jönnek ha rendelni kell mert nincs raktáron, mi lenne, ha még legózni is lehetne! Enyém úgy volt 2 hónap (kb.) hogy valaki visszamondta és egy már folyamatban levő rendelést vettem meg.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


az opciós választéka a japán autóknak nekem sokkal szimpatikusabb, mint az európai gyártóknak, ahol a még a jobb oldali bisz-basz kallanntyú rögzítő háló is opcióként van megadva.
Itt nem az a lényeg, hogy még a légyfogó is opciós extra, hanem, hogy VAN, mint lehetőség. Japán autó extralistája: metálfényezés. Nagyritkán gyöngyházfényezés.
Daemi érzi a lényeget
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Mit gyárcssanak mááán a japók hogy neked is teccccen?!?!?! 
Olyan autót, ami:
 
1. Jól néz ki kívül
2. Jól néz ki belül
3. Széles motorválasztéka van
4. Széles karosszéria választéka van
5. Hosszú opciós listája van
6. Kényelmesen el tud benne helyezkedni egy 190 cm-nél magasabb ember
7. KARAKTERE van!
 
Ezek némelyike külön-külön már megvalósult, most már csak össze kellene gyúrni végre egy modellbe az összeset 

ilyen a mazda 6-os


Ez jó, vicces
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


viszont 30-40%-kal olcsóbban tudják adni az autójukat
Főleg az európai gyártásúakat
A spanyol meg francia kooperációban készült autók sokkal gyengébbek a Japánban gyártottaknál.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12175
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: revox »


mindazzal a szükséges extrákkal
egyébként én fixen igénytelenebb vagyok és még sose volt nagyon extra autóm, de amikor elindulok,néhány kivételtől eltekinve nem sok dolog érdekel,mi van benne és mi nincs. nekem pl kell az ülésfűtés,mert télen a melóhelyen kint áll az autó a parkolóba. klíma egyértelmű,de nem izgat,digit vagy sima. a digi klímát is állandóan tekergetem,ráadául idegesít amikor néha ki-bekapcsol. emelje az ablkot,meg jó legyen az ablaktörlő, de majd én ráérek bekacsolni,ha úgy érzem kell. mi van még... nekem ennyi elég. ja,megszoktam a kulcs nélküli indítást,de nem törik le akezemn,ha később olyat kell vennem,amihez kulcs kell. a kormányról vezérelt cd is egy kalap xar. gyorsabban megtekerem a volumét a műszerfalon... hálók meg nem érdekelnek...
 
no,megjött az asszony
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Declan.Delfino
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 17:20
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Declan.Delfino »


Itt nem az a lényeg, hogy még a légyfogó is opciós extra, hanem, hogy VAN, mint lehetőség. Japán autó extralistája: metálfényezés. Nagyritkán gyöngyházfényezés.
egyszer azért nézz végig egy opciós listát és hasonlítsd össze egy jól felszerelt japán autóval. meglepődve látod majd, hogy a legtöbb európai autóban extraként fizetendő dolog ott alapárban van bent.
 
a VAN mint lehetőségre: a japán gyártók alapvetően más úton haladnak az extrák tekintetében mint az európaiak. a gyártási hatékonyság érdekében csomagokat alakítanak ki és tesznek be az autókban. ez által nem lesz az autó testre szabott de megfelelő csomaggal felszerelt autó rnagyjából endelkezik mindazzal a szükséges extrákkal mint a hasonló európai. viszont 30-40%-kal olcsóbban tudják adni az autójukat vámmal és tengeren túli szállítással együtt.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12175
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: revox »


Japán autó extralistája: metálfényezés. Nagyritkán gyöngyházfényezés.
mint az avantgarde hangfalak akkor emg mi kell még
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12175
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: revox »


Ha már kis bikázósakról volt szó:Opel Corsa GSi

nemrég még csak sport verziók voltak. valahol 4.5miska körül. ez fixen lesz 5-5.2. igazából nem értem,mi szükség rá,ha van egy OPC-jük. ha azt veszem, hogy az OPC-t azért az RSclio elég erős valószínűséggel megfogja, akkor ezt ki fogja megvenni ennyi pénzért? ráadásul felénk sokkal xarabbak az opel hitelei,mint bárkimásé, így ez a GSI meglépheti egy RSClio havi törlesztőjét azonos feltételek mellett (mármerthogy én hitelfogyasztó vagyok és így érdekelnek az árak ). német és francia... ok-ok, de egy RS már csak össze van rakva rendesen(talán)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Olyan autót, ami: 
1. Jól néz ki kívül
2. Jól néz ki belül
3. Széles motorválasztéka van
4. Széles karosszéria választéka van
5. Hosszú opciós listája van
6. Kényelmesen el tud benne helyezkedni egy 190 cm-nél magasabb ember
7. KARAKTERE van!

Amennyiben az a kérdés (márpedig ez volt), hogy mitől tetszik egy autó valakinek, akkor:
 
Nézzen ki jól, ez világos. De miért kell széles motorválaszték? Nekem épp elég, ha van belőle olyan, ami nekem kell (200 LE körüli benzines). A széles karosszéria választékot sem értem, hiszen ha tetszik egy modell, akkor abból miért akarnék másfélét? A hosszú opciós lista is gyanús nekem, hiszen az általam elképzelt autóban legyen benne, amit szeretnék, de nem akarok mást (pl. színre fújt plüssállatot a kalaptartóra, fabetétes tanksapkát, ...).

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Mit gyárcssanak mááán a japók hogy neked is teccccen?!?!?! 
Olyan autót, ami:
 
1. Jól néz ki kívül
2. Jól néz ki belül
3. Széles motorválasztéka van
4. Széles karosszéria választéka van
5. Hosszú opciós listája van
6. Kényelmesen el tud benne helyezkedni egy 190 cm-nél magasabb ember
7. KARAKTERE van!
 
Ezek némelyike külön-külön már megvalósult, most már csak össze kellene gyúrni végre egy modellbe az összeset 

ilyen a mazda 6-os
 
az opciós választéka a japán autóknak nekem sokkal szimpatikusabb, mint az európai gyártóknak, ahol a még a jobb oldali bisz-basz kallanntyú rögzítő háló is opcióként van megadva.

Itt nem az a lényeg, hogy még a légyfogó is opciós extra, hanem, hogy VAN, mint lehetőség. Japán autó extralistája: metálfényezés. Nagyritkán gyöngyházfényezés.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


MPS király lehet a sima 1.6-ostól nem voltam elájulva...
Ráadásul jó pár millióval olcsóbb a német vetélytársaknál. De én akkor sem vennék japánt.

Mit gyárcssanak mááán a japók hogy neked is teccccen?!?!?!
Pár év mulva felvásárolják úgy is az összes német márkát és nézhetsz széjjel...

Hirtelen el is képzeltem egy Daimler-Toyota fúziót...
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


MPS király lehet a sima 1.6-ostól nem voltam elájulva...
Ráadásul jó pár millióval olcsóbb a német vetélytársaknál. De én akkor sem vennék japánt.

Mit gyárcssanak mááán a japók hogy neked is teccccen?!?!?!
Pár év mulva felvásárolják úgy is az összes német márkát és nézhetsz széjjel...

Gyártsák csak a japán autókat tovább, különben mi lenne az összehasonlítgatásokkal?
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
zsééééé
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.08.22., hétf. 14:57
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zsééééé »


Ha már kis bikázósakról volt szó:
Opel Corsa GSi

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”