Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tunerek, rádióhallgatás

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


TUNERMAN:Nyugodtan választhatsz egy "jó kis analóg tunert", mert a hazai állapotok nem valószinüsitik a átállást.
A jó tunerek nem japán futószalagokon készültek (Marantz, Kenwood, Sansui, Onkyo, stb..).

ajanlott analog tunerek ?
 
velemeny a következökröl ? hasznaltan pl. kenwood KT-5020, 6040, 6050, onkyo T-4650, 4670, 9900, 9990, Yamaha T-80 ?
 
ujan: Denon TU-1800 DAB (ha DAB megis "muszaj" lenne), Naim NAT 05, Magnum Dynalab MD-90t ?
 
inkabb sajat velemeny, tapasztalat erdekel, többiböl sokat olvastam (pl. fmtunerinfo.com)
 
illetve: a vertikalis feldipolrol mint antennarol a velemenyek ? (pl. Metz, MD ST-2, illetve sajat barkacsban)

Saját vélemény: A digitális tunereket felejtsd el, az analógok közül a japánok közepesek, a régi amik k*rva jók, de drágák. Ennyi elég vagy kibontsam?
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


TUNERMAN:Nyugodtan választhatsz egy "jó kis analóg tunert", mert a hazai állapotok nem valószinüsitik a átállást.
A jó tunerek nem japán futószalagokon készültek (Marantz, Kenwood, Sansui, Onkyo, stb..).

ajanlott analog tunerek ?
 
velemeny a következökröl ? hasznaltan pl. kenwood KT-5020, 6040, 6050, onkyo T-4650, 4670, 9900, 9990, Yamaha T-80 ?
 
ujan: Denon TU-1800 DAB (ha DAB megis "muszaj" lenne), Naim NAT 05, Magnum Dynalab MD-90t ?
 
inkabb sajat velemeny, tapasztalat erdekel, többiböl sokat olvastam (pl. fmtunerinfo.com)
 
illetve: a vertikalis feldipolrol mint antennarol a velemenyek ? (pl. Metz, MD ST-2, illetve sajat barkacsban)

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Nee, én majd nemsoká akarok valami "jó kis" analóg tunert venni. Nagyon nagy kár lenne, ha megszűnnének. Ki akar 128k-s mp3-at hallgatni?

Nyugodtan választhatsz egy "jó kis analóg tunert", mert a hazai állapotok nem valószinüsitik a átállást. Amerikai helyzetet nézve (kb 20 évvel vannak elöttünk) nem látható, hogy a digitális rádiózás lenne legföbb problémájuk.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Hali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.02.24., szomb. 22:58
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Hali »


És várható, hogy addigra a boltokban megjenenek a DAB tunerek, mert most nagyítóval sem nagyon lehet találni.
Nee, én majd nemsoká akarok valami "jó kis" analóg tunert venni. Nagyon nagy kár lenne, ha megszűnnének. Ki akar 128k-s mp3-at hallgatni?

ott meg sok helyen 192kbps mp3 szól

Jah kérem, Bartók rádiót kell hallgatni!
Tice Powerblock IIIA ármtisztító- Sony DVD-S7700- Apoge Rosetta 200 AD/DA Firewire kártyával-Accuphase T101 Tuner - Pioneer PL 707 lemezjátszó-Technics 205 MM pickup - Philips AH 572 előfok beépített MM phono előfokkal-Philips MFB545 aktív hangfal.

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem fogjak lekapcsolni az analog radiot. A törvény szerint csak a tv lesz digitális. Ráadásul, nincs is érdeklődés az adók részéről digitális rádióra, az Antenna Hungária vezérigazgaója szerint. Vagyis, még mindig érdemes egy jó rádiót venni, s teljesen felesleges a DAB-ra pénzt kidobni.

A skandináv országok két éve leállították az átállást a DAB-ra mivel, összesen 7000 vevőkészüléket tudtak eladni pár év alatt. Azt hiszem a hír pontos linkjét anno beidéztem az Index Audioland fórumon, most nincs időm megkeresni, de ez volt a lényege. A helyzet ettől még bonyolult, mivel EU egyezmény kötelez az analóg sugárzás által használt frekvenciasávok felszabadítására.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: close652 »


És várható, hogy addigra a boltokban megjenenek a DAB tunerek, mert most nagyítóval sem nagyon lehet találni.
Nee, én majd nemsoká akarok valami "jó kis" analóg tunert venni. Nagyon nagy kár lenne, ha megszűnnének. Ki akar 128k-s mp3-at hallgatni?

ott meg sok helyen 192kbps mp3 szól
system

Avatar
Hali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.02.24., szomb. 22:58
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Hali »


valaki valami újat tud a magyar DAB adásokról?
Erre én is kíváncsi lennék, hogy van valami határdátum, amikor lekapcsolják az analóg adókat?
 
És várható, hogy addigra a boltokban megjenenek a DAB tunerek, mert most nagyítóval sem nagyon lehet találni.

Nem fogjak lekapcsolni az analog radiot. A törvény szerint csak a tv lesz digitális. Ráadásul, nincs is érdeklődés az adók részéről digitális rádióra, az Antenna Hungária vezérigazgaója szerint. Vagyis, még mindig érdemes egy jó rádiót venni, s teljesen felesleges a DAB-ra pénzt kidobni.
Tice Powerblock IIIA ármtisztító- Sony DVD-S7700- Apoge Rosetta 200 AD/DA Firewire kártyával-Accuphase T101 Tuner - Pioneer PL 707 lemezjátszó-Technics 205 MM pickup - Philips AH 572 előfok beépített MM phono előfokkal-Philips MFB545 aktív hangfal.

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem hinném, h megxünne az analog adás.
Nem kényszerithetik a lakosságot, és a magánkézben léwö rádioadokat sem, h wegyenek digitális xarokat...

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Tunerek

Hozzászólás Szerző: frankie- »


És várható, hogy addigra a boltokban megjenenek a DAB tunerek, mert most nagyítóval sem nagyon lehet találni.
Nee, én majd nemsoká akarok valami "jó kis" analóg tunert venni. Nagyon nagy kár lenne, ha megszűnnének. Ki akar 128k-s mp3-at hallgatni?

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Ratman »


valaki valami újat tud a magyar DAB adásokról?
Erre én is kíváncsi lennék, hogy van valami határdátum, amikor lekapcsolják az analóg adókat?
 
És várható, hogy addigra a boltokban megjenenek a DAB tunerek, mert most nagyítóval sem nagyon lehet találni.

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ami pedig a vételi tippeket illeti - nos abban tudok segiteni.
Küdtem üzit.

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Az FM tunerekről mikor lesz szó? Vagy menjek át a városközpontra?

Mán átmentél, de az emilcimed wedd ki, ha jot akarx!
Big! Itt folyik a csevej, nem pedig magánba, azonkivül ország-világ láthatja, hogy milyen a tunerekhez való viszonyunk. Ami pedig a vételi tippeket illeti - nos abban tudok segiteni.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tunerman!Gyanús vagy nekem.   Azt hiszem ismerlek! 

Nem wagy egyedül....
M1 környéke...

Az FM tunerekről mikor lesz szó? Vagy menjek át a városközpontra?

Mán átmentél, de az emilcimed wedd ki, ha jot akarx!

Avatar
lac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1169
Csatlakozott: 2006.09.27., szer. 15:48
Értékelés: 173

Tunerek

Hozzászólás Szerző: lac »


Tunerman!Gyanús vagy nekem.   Azt hiszem ismerlek! 

Nem wagy egyedül....
M1 környéke...

Ja ja!

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Tunerman!Gyanús vagy nekem.   Azt hiszem ismerlek! 

Nem wagy egyedül....
M1 környéke...

Az FM tunerekről mikor lesz szó? Vagy menjek át a városközpontra?
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tunerman!Gyanús vagy nekem.   Azt hiszem ismerlek! 

Nem wagy egyedül....
M1 környéke...

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Ördögh! A jó tunerek nem japán futószalagokon készültek (Marantz, Kenwood, Sansui, Onkyo, stb..).

A megfizethetö kategoriára gondoltam...


Avatar
lac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1169
Csatlakozott: 2006.09.27., szer. 15:48
Értékelés: 173

Tunerek

Hozzászólás Szerző: lac »


Tunerman!
Gyanús vagy nekem. Azt hiszem ismerlek!

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


" Minimum 30 éwes és Marantz, wagy Kenwood, esetleg Onkyo, ja és Sansui."
 
Ördögh! A jó tunerek nem japán futószalagokon készültek (Marantz, Kenwood, Sansui, Onkyo, stb..). A 2012-ben megszünő földi sugárzású TV adások nem érintik a rádióadásokat, mert azokra nincs átállási dátum kijelölve! Forrás: Kossuth Rádió, riport a új digitális rádiózásról. Amúgy az analóg FM tuner (jó antennával) élő müsor adásakor leveri az összes ismert médiumot - lásd (halld) ÖE1 adásait. TUNERMAN
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nem sokan rádióznak. talán még az audiolandon sincs önálló tuner topic.
Wan ott ilyen topic...
 
Ki is lett tárgyalwa, h milyen a jo tuner.
 
Minimum 30 éwes és Marantz, wagy Kenwood, esetleg Onkyo, ja és Sansui.
Mámint a megfizethetöek.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Ronin »


nem sokan rádióznak. talán még az audiolandon sincs önálló tuner topic.
Fene a sok netrádiósba...
 
Amúgy végül egy Denon TU1500AE tunert rendeltem. Nagyon nézegettem az aprót, de csak ősrégi csúnya gépek voltak. Volt egy egész szimpatikus sony is, csak azt drágán akarta adni a gazdija.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: close652 »

nem sokan rádióznak. talán még az audiolandon sincs önálló tuner topic.
system

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Ez a topic nem nagyon pörög. Na nem gond, én közben el is döntöttem, hogy mit veszek és meg is rendeltem (persze azért nem bántam volna, ha jönnek javaslatok).

Avatar
tothn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2006.07.04., kedd 07:40
Értékelés: 253

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tothn »

ismeri valaki ezt a tunert :SONY ST-A-7B ESPRIT 79es vintage darab, milyen értéket képviselhet hangminőségben és árban?
PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Szeretnék venni valami tunert. Mit érdemes manapság? Használt is jó. Előny ha van táv, illetve ha a készülék kivitele igényes. Max 50-60eFt lenne rá.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”