Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Egy gépész napja a moziban!

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


De nem csak ez, hanem egyébként az összes hang (szerintem) szar. Pl Trinitynek a hangja elég visszhangos, nekem kifejezetten nem tetszett.
Csak nem fapados moziban voltál te is 70 Ft-ért?
 
A mellékelt infó alapján lehet, hogy megelőztük az angolokat?

És ki takaritja ki az előadások végén? A következő előadásnál ha szerencséd van nem a "fapadon", hanem a kaján ülsz?

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


De nem csak ez, hanem egyébként az összes hang (szerintem) szar. Pl Trinitynek a hangja elég visszhangos, nekem kifejezetten nem tetszett.
Csak nem fapados moziban voltál te is 70 Ft-ért?
 
A mellékelt infó alapján lehet, hogy megelőztük az angolokat?

Avatar
Slash
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:22
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Slash »


Én voltam hétfőn a Mátrix 2 díszbemutatón (ott szinkronos volt ) és csütörtökön láttam a feliratosat a Westendben. Szerintem hangban nem volt hatalmas különbség, az más kérdés, hogy a szinkron nagyon nem tetszett, mint már írtam lentebb... pl.
- Hol van Neo? (asszem így volt)
- Szupermant játszik. hehee - mekkora poén... és ezt ráadásul olyan hangsúllyal mondja, hogy azt veszed észre, hogy abszolút nem illik a filmbe. De nem csak ez, hanem egyébként az összes hang (szerintem) szar. Pl Trinitynek a hangja elég visszhangos, nekem kifejezetten nem tetszett.

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Na, ha ez tényleg így van, nem tudom miről áradoztak a hardwired-es srácok. Az is igaz, az nem Kaposvár volt, hanem a DunaPlaza és HMPLX. Sozs, nem tudsz arról vmit, a HMPLX-ek is ezt kapják, szinkronosból létzik EX(?), mert azt mondtad, ti nem azt kaptátok, csak a sima DD-t. (ezt azért csaknem hisszük el, h gyengék az effektek  )
A mátrix 2-3 topicban írtam, hogy csak pár kópia készült feliratosban, azon eltudom képzelni az EX hatást, bár ezt nem tudom biztosan.
Szinkronosban nem csinálnak különbözőt, csak egy fajtát! A feliratossak, azok eredeti USA (általában) kópiák, arra marat rá a magyar filmlabor, ezek a labor után karcosak lesznek (a legtöbb esetben), illetve a DD jelet gyengítik, akár annyira, hogy csak SR hanjuk van, de talán a Matrix esetében nem!
Aki tudja nézze meg mind a két verziót, már a hanghatás miatt, hátha tényleg van külömbség!
A legfőbb gond, hogy a pesti gépészeket nem ismerem, így az infó nehezebb!
A szinkronos filmeket le kell gyártani (zsír új), ezeket általában Londonba gyártják a DD miatt, az SR filmeket ha Német akkor Németországban (Hangya a gatyóban), de Olaszországba is csinálnak (CHIHIRO SZELLEMORSZÁGBAN)! A feliratos kópiák általában külföldön lejátszottak, erre marat rá a Magyar filmlabor, és itt karcolódik meg a film (a legtöbb esetben)!
A térhatása nálunk a filmnek pedig elég gyenge, vagy én süketültem meg!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Mátrixról néhány észrevétel!  Tegnap reggel kontroloztam le a filmet, sajnos hozzánk a szinkronos jött  , ez sima Dolby digital (nem EX-es mint az első előzetes volt    ), a surrond hatás szinte 0    ! Ha átkapcsolom kézzel (automatikussan érzékeli az EX-et a proci) a procit EX-be, na akkor javul valamejest a surrond hatás!  

Na, ha ez tényleg így van, nem tudom miről áradoztak a hardwired-es srácok. Az is igaz, az nem a Kaposvári mozi volt, hanem a DunaPlaza és HMPLX. Sozs, nem tudsz arról vmit, a HMPLX-ek is ezt kapják, szinkronosból létzik EX(?), mert azt mondtad, ti nem azt kaptátok, csak a sima DD-t. (ezt azért csaknem hisszük el, h gyengék az effektek )

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


A Mátrixról néhány észrevétel!
Tegnap reggel kontroloztam le a filmet, sajnos hozzánk a szinkronos jött , ez sima Dolby digital (nem EX-es mint az első előzetes volt ), a surrond hatás szinte 0 ! Ha átkapcsolom kézzel (automatikussan érzékeli az EX-et a proci) a procit EX-be, na akkor javul valamejest a surrond hatás!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A 8 méteres vászonér'
Az az! Tudtam, hogy van valami.

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: arty »


Aha, 48 Hz. Nálam 100Hz-en megy. A Dolby Digital hang 320kbps átvitellel fut a DVD akár 448kpbs-ével szemben.
A DTS hang 882kbps-el megy a DVD akár 1509kbps-ével szemben.
 
Emlékeztessen valaki: miért is mennénk moziba?

A 8 méteres vászonér'
 
Más már tényleg nem maradt ...

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


sozs, én már íram is nekik!
 
Megvan melyik a legjobb/legnagyobb terem a Duna Plaza-ban! (forrás, hardwired)
Ezek a vélemények voltak a Matrix2-ről és a 9-es teremről: (amit részletesen megtaláltok a DVD Filmes/Matrix 2-3 topicban)
"...a legnagyobb élményt nyújtó 9-es terem..."
"...a MATRIX RELOADED című alkotást – legalább olyan falrengető basszussal és szupercsúcs 3D Dolby Digital hangeffektekkel, mint amilyen a Duna Plázában van – üzenem, hogy érdemes megnézni..."
"...hangok
Végre egy olyan részhez érkeztünk, amivel semmi problémám nincs. Szerencsére a legjobb helyen ültünk, így az abszolút dolby epicentrumban élvezhettük a csontig hatoló effektusokat. Némely mély hangokkal szinte a hajunkat borzolták, a padló remegett, szívünk kedvére kalimpált. Minden egyes ütéshang feljebb tornászta adrenalin szintünket, míg végül részeseivé váltunk a Neo által osztott és ért maflásoknak "
Szóval 9-es terem: HMPLX-Duna Pláza!

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »



- engem erdekelnenek a Pesti mozik, melyik hogyan mint van felszerelve, techikailag stb..
Ezt már én is felvetettem, de a gépész, aki nyitotta a topciot, vagyis sozs, mint már sztem többször is említette a Kaposváriban dolgozik. Bár reménykedjünk, hogy sorainkat épp olvassa egy illetékes és meg is tudja válaszolni kérdéseidet!

Szóval, felvettem a kapcsolatot az illetékesekkel, hogy a mozi oldalára a mozik képe mellé egy oldal is kerüljön fel, ami a technikai dolgokkal foglalkozik, minden moziban külön, külön, képekkel illusztrálva, illetve illetékesek válaszolnának az általatok feltett technikai kérdésekr, válasz még nincs, tegnap írtam a mailt! De ti is (...) elkülditek ezt a kérést, akkor több lúd disznót győz alapon, talá előbb lessz valami! Szerintem, mind ez nem kerülne szinte semmibe a cégnek, egy kis tárigényen kívűl! :smile19:

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- engem erdekelnenek a Pesti mozik, melyik hogyan mint van felszerelve, techikailag stb..
Ezt már én is felvetettem, de a gépész, aki nyitotta a topciot, vagyis sozs, mint már sztem többször is említette a Kaposváriban dolgozik. Bár reménykedjünk, hogy sorainkat épp olvassa egy illetékes és meg is tudja válaszolni kérdéseidet!

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Tami »

- engem erdekelnenek a Pesti mozik, melyik hogyan mint van felszerelve, techikailag stb..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Itt dolgozom!
 
(...)
 
Azért nem vagyok a képen, mert éppen vetítek, és a gépház nincs fen az oldalon!
(nem nettkamera a kép, csak vicceltem )

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »

Egyébként a hang hatások nagymértékben függnek a teremtől, amit az építők eltudnak ba**ni , és utólag javítani nem lehet!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Ja, hogy ez Kaposvár?(...) De azért köszi!

Nincs mit!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ja, hogy ez Kaposvár?(...)
De azért köszi!

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Sozs! 
Komyolan, a ****** a kedvenc mozim, (off: a matrix2-re természetesen felmegyünk Pestre, és idevannal foglalva a jegyek is) 
Mindig is érdekelt a technikai háttér (és pont kifogtam egy olyat, aki az egyik legnívosabbról írhat mo-n), de a "dárga" ******* sosem válaszolt ilyen jellegű kérdésemre (pedig mintha lenne vmi köze a *******, nem?) Szóval néhány kérdés: (amire előre is köszi a válaszokat)
1. Milyen különbségek vannak a termek között?
2. Melyik a legnagyobb/legjobb technikaiag? (terem)
3. 2-re vonatkozóan, mennyi hangfal van a teremben? Ill. hány SUB ez nagyon fontos lenne  és mindengyik hangfalból "más szól"? Úgyértem tegyük fel van kb. 15, eddig még nem számoltam meg  , akkor mindegyik külön csatornaként kezelt? THX! 
 
ui.: majd még jelentekezek! 

 
1. Hangtechnikailag csak a hangfalak száma, illetve a teljesítménye kisseb, mint egy nagyobb teremnél, természetesen az erősítők teljesítménye is kisseb.
2. Természetesen általában a legnagyobb teremben van a technika legjava, mármint nagyobb teljesítményű erősítők, több erősítő, több hangfal, nagyobb teljesítményben, de a leolvasó rendszer, és a proceszorok (kivéve az EX kártyát) ugyan azok!
3. változó, a nálunk lévő nagyteremben (Kaposvár) dupla subwoffer van dupla centrállal. A csatorna kiépítése minden teremben hat, a nagyterembe az EX miatt nyolc csatornára van kiépítve az erősítő rendszer, és ezt a Dolby proci is tudja!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...a nagyteremnél ahol az EX kártya van ott az rősítők száma nem hat, hanem 14, itt két subwoffer van külön erősítőn, illetve a magas sugárzóknak is külön van erősítöjük, és természetesen a surrondoknak is, ja és két centrál is van!...
Nagyterem, már ezt is kérdeztem Ez melyik terem? (kellemes a két SUB) (jójó, tudom nagyobb a terem a 2 SUB csak kiegyenlíti azzal, hogy a "kis" teremben "csak" egy van. De akkor nagyobb élmény!

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Ez így elég félreérthető. A Dolby Digital EX az 6.1 csatornás csak a mozikban a THX szabványnak megfelelően két surround center sugározza monóban ugyanazt a hangot. Tehát hangtechnikailag 6.1 csatornás, erősítéstechnikailag 7.1.Mivel a DTS honlapján semmilyen említést nem tesznek új hangrendszerről ezért gondolom a DTS 7.1-nél ugyanarról van szó, mint a DD-EX esetében.

Így van, de ha nincs kiépítve a 7.1-es erősítés, akkor nincs külömbség a hallhatóságban! Elvileg az EX-es kártyát én betehetem bármelyik prociba, de mivel ott csak hat csatorna van kiépítve az erősítő rendszeren, így semmien változást nem hallasz!
Egyébként a procin látni a csatornákat külön külön egymásmelleti oszlopban a jelszintet, illetve a nagyteremnél ahol az EX kártya van ott az rősítők száma nem hat, hanem 14, itt két subwoffer van külön erősítőn, illetve a magas sugárzóknak is külön van erősítöjük, és természetesen a surrondoknak is, ja és két centrál is van! (magasból: jobb, centrál kettő, bal, két centrál, két subwoffer, sima jobb és bal oldal, és a surrondok) Ezért mi ezt a temet nyolc csatornásként emlegetjük, még akkor is, ha nem EX-es filmet vetítünk, mivel a proci megpróbál "ÁLL" nyolc csatornát kikeverni, még akkor is ha nem EX-be kapcsoljuk, csak simán digitbe!
Nálunk ez van! :smile19:

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sozs! (részben, nem kaptam választ: Létrehozva: 2003-5-18, 12:06-ra)
De lenne egy másik, ha nem gond
A Matrix-Reloadednek milyen hangja lesz?(...)
Szóval szerintem ez kiesik:
Akkor & hangja lesz?
Köszi!

Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Aha, 48 Hz. Nálam 100Hz-en megy.
A Dolby Digital hang 320kbps átvitellel fut a DVD akár 448kpbs-ével szemben.
A DTS hang 882kbps-el megy a DVD akár 1509kbps-ével szemben.
 
Emlékeztessen valaki: miért is mennénk moziba?

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: NZoli »


Koszi!
Lehet, hogy én vagyok hülye, de ez mit jelent: blade shutterrel ?
Ez a moziban a 100 Hz ;-)
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Simon is vette az adast!
Vettem én is!
Mivel a vetítőgépek mechanikus máltai keresztel, és pillával működik, így csak arra van lehetőség, hogy egy képkockát kétszer világítunk meg, táhát a pilla frekvenciája 48 Hz!
Bocsi!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A hangrendszerek megkülönböztetése nálunk a követketzőképpen van:
Dolby monó az monó 1.0
Dolby A tipe az a régi stereo 2.0
Dolby SR az a 3.1
Dolby SRD az a 5.1
Dolby EX az a 7.1
DTS lehet 5.1
DTS lehet még az új 7.1


Ez így elég félreérthető. A Dolby Digital EX az 6.1 csatornás csak a mozikban a THX szabványnak megfelelően két surround center sugározza monóban ugyanazt a hangot. Tehát hangtechnikailag 6.1 csatornás, erősítéstechnikailag 7.1.
Mivel a DTS honlapján semmilyen említést nem tesznek új hangrendszerről ezért gondolom a DTS 7.1-nél ugyanarról van szó, mint a DD-EX esetében.

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Idén eddig két multiplexben jártam, Alba Plaza - Gyűrűk Ura, Két Torony és a Mammut - Chihiro Szellemországban. Arra várok, hogy végre felépüljön Veszprémben is egy... 
Tehát válaszolva a kérdesedre: nem jellemző.
             

Gyűrűk Ura hangja 7.1-es volt, míg a Chihiro-é 3.1! Sajnos nincs olyan Dolby logó ami a stereót mutatná be, csak digitális van, ez kerül sok olyan film elé, ami nem is SRD (5.1)

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”