Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kazettás deckek

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A Nakamichi ZX7-nél kézzel tekergetsz egy nagyon finom áttételű csigahajtást, ami acélszallagal viszi át a fejhez a kivánt elmozdulást. Az autoazimuthos tipusoknál ugyanezt egy kis DC motoros szerkezet végzi el ( nagyon komoly fáziseltérést vizsgáló áramkörrel vezérelve). A tapasztalatom az, hogy a müködtetés esetén korrektül beállitja a fejet.
Én is valahogy így képzeltem el.
A korrekt beállítás nem lehet probléma, jelszintmaximumra kell törekedni. Ha egy felüláteresztő szűrő is van a jelszintvizsgáló előtt, az mégjobb.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Sweety
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.09.25., kedd 16:26
Értékelés: 0

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: Sweety »


Nekem is van egy régi pultos Aiwa- és nagyon imádom.
Egy csomó helyen lehet kapni párszáz forintért eredeti műsoros kazikat,gondoltam venni kéne párat-nosztalgiából.Csak azon filózom,hogy nem járnék-e jobban ha inkább chrome-os vagy metal kazira kopiznék cd-ről.
Kipróbáltam egyébként,s azt vettem észre,hogy az eredeti kazi mintha életszerűbben szólalt volna meg.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tunerman »



 
Azt viszont nem tudom, hogy auto azimuthnál mi mozgatja a fejet, de oda is el tudnék képzelni motort csigahajtással.

A Nakamichi ZX7-nél kézzel tekergetsz egy nagyon finom áttételű csigahajtást, ami acélszallagal viszi át a fejhez a kivánt elmozdulást. Az autoazimuthos tipusoknál ugyanezt egy kis DC motoros szerkezet végzi el ( nagyon komoly fáziseltérést vizsgáló áramkörrel vezérelve). A tapasztalatom az, hogy a müködtetés esetén korrektül beállitja a fejet.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



előfordulhat, hogy rosszul kalibrál és döglöttebb lesz a hang?
Nem tapasztaltam ilyet.

Még én sem találkoztam ilyennel.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Amúgy ez a kalibrálás a legtöbb gépben benne van(lsd.: Technics-ATC). Igazából az azimuth az érdekesebb, és a kérdés hogy mennyire megbízható a mechanika. Pont ezért tettszett meg a revox, hihetetlen stabil mechanika , 4 motor a négy tengelyre(!!), sztem ennél jobb nincs is és ebben is van AUTO caliber. Amúgy sok hárommotoros decknél a 3. motor a kazi-ajtót nyitja...
Valóban, szinte minden komolyabb márkának volt kalibrálós gépe.
Azt azért ne felejtsük el, hogy az auto azimuth csak lejátszásnál számít, ahol az eltérő fejállással készült felvételre állította be a fejet a gép (mint videóknál az auto tracking), felvételnél mindig a beállított középső pozícióban kell állnia a fejnek. Ha kopik a fej, akkor a felvétel a gyáritól eltérő beállítással készül, nincs is gond vele egészen addig, amíg egy nem auto azimuthos, más fejállású (új vagy másképp kopott fejű) gépbe nem tesszük a felvételt.
A motoros kaziajtó is igaz, a Technicsek erre mentek rá. Sőt olyat is láttam, hogy a fejet motor mozgatta fel-le. Azt viszont nem tudom, hogy auto azimuthnál mi mozgatja a fejet, de oda is el tudnék képzelni motort csigahajtással.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


előfordulhat, hogy rosszul kalibrál és döglöttebb lesz a hang?
Nem tapasztaltam ilyet. Viszont a kézi kalibrálással nagyon el lehet rontani, írok is rá egy példát:
Még a '90-es években egy haveromnak kézi bias-os Technics deckje volt, szintén Technics CD-vel és erősítővel. Tudni kell, hogy ennek a márkának a nem csúcskategóriás készülékei eléggé zárt hangúak, én hallottam néhány készüléket, mindig a mélyek domináltak a közepe még elmegy, fent meg valami csörög. A srác is hiányolta a magasakat, ezért az összes magnófelvételét csutkára tekert biasszal vette fel, ahol a legjobban kiemelte a magasakat.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Amúgy ez a kalibrálás a legtöbb gépben benne van(lsd.: Technics-ATC). Igazából az azimuth az érdekesebb, és a kérdés hogy mennyire megbízható a mechanika. Pont ezért tettszett meg a revox, hihetetlen stabil mechanika , 4 motor a négy tengelyre(!!), sztem ennél jobb nincs is és ebben is van AUTO caliber. Amúgy sok hárommotoros decknél a 3. motor a kazi-ajtót nyitja...

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: close652 »

előfordulhat, hogy rosszul kalibrál és döglöttebb lesz a hang?
system

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Automatic -bias-level-calibration. A nagy Nakák tudnak ilyen szolgáltatást, bedugod a kazit, a funkcit elinditod, a proc elkezd dolgozni, miután befejezte a kalibrációt visszatekeri a kazit az elejére és HAJRÁ!
Mellesleg megemlítem, hogy ugyanilyen automatikus szalagkalibrációról írtam délután a low end "walkmanmechanikás" kétkazettás Kenwood deckemnél is, csak ott még kézzel is bele lehet turkálni a dolgokba. Alsó vég!
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

A Pio-nál a BLE a Bias, Level & Equalisation rövidítése. A lenézett gagyi kétkazettás Pioneer CT-W704RS deckemen volt Super Auto BLE XD computeres szalagkalibráció. A Super a sima BLE továbbfejlesztését jelentette. A Biast nem 2, hanem 3 frekvenciára állította be, a Level a jelszintkorrekció volt arra az estre, ha a szalag kevesebbet ad vissza, mint amekkora a bemenet. Az Equalisation a normál, krómos és metál szalagok közötti különbségeket állítja be, szabványos értékei 70 microsec és 120 microsec, de ennek van tűrése, mivel a szalagok nem egyformák. Az XD=Extented Dynamic a Dolby HX-Pro-nak volt egy szalagfüggő változata.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Hogy muködik ez az auto ble?
Azt még hozzáteszem, hogy a level funkci alatt az eqvalizációt is beállitja - felső vég!
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Hogy muködik ez az auto ble?
Automatic -bias-level-calibration. A nagy Nakák tudnak ilyen szolgáltatást, bedugod a kazit, a funkcit elinditod, a proc elkezd dolgozni, miután befejezte a kalibrációt visszatekeri a kazit az elejére és HAJRÁ!
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: close652 »

Hogy muködik ez az auto ble?
system

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A legutolsó generációs kazikban felbukkanó "auto azimuth" meg auto "auto ble" jó dolog, de én a kézzel állithatókat szeretem (NAKAMICHI ZX7), magamban valahogy jobban bizom.
A Kenwood deckem tud kézi és auto bias kalibrálást is, ez utóbbival ellenőrizni és korrigálni is lehet azt, amit a gép bemért. Eddig az összes márkás új kazinál az automatika 0-ra (azaz középállásra) hozta ki a szalagokat, csak a gagyiknál volt +/- 1 eltérés (az állítási tartomány +/-3). Régi kaziknál volt olyan, hogy az előmágnesezést nagyon korrigálni kellett, anno az Aiwákhoz külön táblázatot is adtak. A mai jobbfajta szalagokkal ilyen gondot nem tapasztaltam, ezekkel mindig középállásra jött ki az auto bias, tehát elvileg felesleges a bias állítgatása.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Revox B710-et ismeri vki? Az azimuth-állításról mi a véleményetek? (sok nakában van ilyen, de én kételkedem a minőségében, főleg több év használat után)
A legutolsó generációs kazikban felbukkanó "auto azimuth" meg auto "auto ble" jó dolog, de én a kézzel állithatókat szeretem (NAKAMICHI ZX7), magamban valahogy jobban bizom.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Vendég

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Revox B710-et ismeri vki? Az azimuth-állításról mi a véleményetek? (sok nakában van ilyen, de én kételkedem a minőségében, főleg több év használat után)

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: rea4 »


sokan próbálkoztak a vhs-sel mint analóg felvevővel, csak kényelmetlen kicsit.Bár a jobb kazetták meg már aranyárban vannak.

Így igaz.Én is ezt használtam anno..Mindent vert (na jó,akkor 990-es és XK009es Aiwa volt),csak néha bekavart a fejátkapcsolás zaja.Na meg kb. iszonyat lassú és macerás volt.
De a minőség jó volt,az igaz.

Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


sokan próbálkoztak a vhs-sel mint analóg felvevővel, csak kényelmetlen kicsit.Bár a jobb kazetták meg már aranyárban vannak.

A forgófejes hangrögzitésről (UMATIC,BETAMAX,VHS,DAT) nem vagyok nagy véleménnyel, mint ahogy a forgófejes kazettásokról sem. A kis sebességű rögzitőknél a fejrések és a szallagvezetés elképesztő kihivás a gyártóknak - el is vérzett sok cég a piacon... A nakák még harcban állnak a placcon.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: close652 »


sokan próbálkoztak a vhs-sel mint analóg felvevővel, csak kényelmetlen kicsit.
Bár a jobb kazetták meg már aranyárban vannak.
system

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Van egy jó tunere + antenna - hát gyerünk azzal a felvétellel (ZX7 + MAXELL XLIIS).
hogy viszonyulhat egy ilyen naka+maxell felvétel egy jó hifi felvevővel, egy jobb minőségű vhs szalagra rögzített felvételhez?

A VHS az egy videómagnó?! A bekalibrált ZX7-re felvett rádiómüsor nem volt annyival rosszabb mint amennyivel olcsóbb volt a G36-osnál. A használati kényelemről nem is beszélek, csak a hangról...
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tunerman »



Gondoltam, hogy analóg hívő és digitális ellenes emberkékről van szó. Így a DAT-ot, mind minden CD mesterszalagját már meg sem említem.Ebben az esetben viszont az orsós magnó az analóg hangrögzítés királya.                 
Az igazság az, hogy volt egy menet a REVOX G36-al, de belátta a vevő, hogy ezt a gépet a mai világban szalaggal etetni nem akármi (19-en, félsávon). Akkor jöttek a nakák, mert azért nem akarta nagyon viccesre venni a dolgot. Van egy jó tunere + antenna - hát gyerünk azzal a felvétellel (ZX7 + MAXELL XLIIS).

Ma behoztak hoxxabb táwra kölcsön egy Nagra 4S magnot a bemutato termünkbe. Fél sáw 19-38.
Holnap kapok mesterszalagokat hozzá.
Lex üres is.
A héten lex benn A77 félsáwos szalagos is.
Szwsz kicsiwel jobbak, mint akármilyen naka dolby bcd-wel...
 
Xiwesen látlak egy füllentésre.

Big! Azért szivesen látnám az arcodat, mikor megette a szalag javát 38-on az orsós gépezet és le kell szaladni a tesóba egy újabb tekercs MAXELL UDpr-ért! Mert az új szalag ára izgalmas történet - na vegyél vissza (a sebességből) !
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: close652 »


Van egy jó tunere + antenna - hát gyerünk azzal a felvétellel (ZX7 + MAXELL XLIIS).
hogy viszonyulhat egy ilyen naka+maxell felvétel egy jó hifi felvevővel, egy jobb minőségű vhs szalagra rögzített felvételhez?
system

Vendég

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gondoltam, hogy analóg hívő és digitális ellenes emberkékről van szó. Így a DAT-ot, mind minden CD mesterszalagját már meg sem említem.Ebben az esetben viszont az orsós magnó az analóg hangrögzítés királya.
Az igazság az, hogy volt egy menet a REVOX G36-al, de belátta a vevő, hogy ezt a gépet a mai világban szalaggal etetni nem akármi (19-en, félsávon). Akkor jöttek a nakák, mert azért nem akarta nagyon viccesre venni a dolgot. Van egy jó tunere + antenna - hát gyerünk azzal a felvétellel (ZX7 + MAXELL XLIIS).

Ma behoztak hoxxabb táwra kölcsön egy Nagra 4S magnot a bemutato termünkbe. Fél sáw 19-38.
Holnap kapok mesterszalagokat hozzá.
Lex üres is.
A héten lex benn A77 félsáwos szalagos is.
Szwsz kicsiwel jobbak, mint akármilyen naka dolby bcd-wel...
 
Xiwesen látlak egy füllentésre.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Gondoltam, hogy analóg hívő és digitális ellenes emberkékről van szó. Így a DAT-ot, mind minden CD mesterszalagját már meg sem említem.
Ebben az esetben viszont az orsós magnó az analóg hangrögzítés királya.
Az igazság az, hogy volt egy menet a REVOX G36-al, de belátta a vevő, hogy ezt a gépet a mai világban szalaggal etetni nem akármi (19-en, félsávon). Akkor jöttek a nakák, mert azért nem akarta nagyon viccesre venni a dolgot. Van egy jó tunere + antenna - hát gyerünk azzal a felvétellel (ZX7 + MAXELL XLIIS).
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Szerintem a kazi kontra cd-r között ugyanolyan különbség van, mint az lp és a gyári cd között. Megengedem persze, hogy ebben a hasonlatban a kazi müszakilag gyengébb a jó lp-nél, de jó rendszeren kijön az analóg rögzités fölénye.
Gondoltam, hogy analóg hívő és digitális ellenes emberkékről van szó. Így a DAT-ot, mind minden CD mesterszalagját már meg sem említem.
Ebben az esetben viszont az orsós magnó az analóg hangrögzítés királya.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”