Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hivox Tuning

Moderátor: fülelek

Lezárt
Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Ez engem nem érdekel, mécsessel jobb és kész, részemről ennyi. Attól még persze nélküle is tudok zenét hallgatni, de legalább így a hangulat világítást ezzel fogom megoldani. Amúgy nem értem miért ez a nagy vakteszt őrület, a szkeptikusok mindig csak vaktesztelnének, fel kellene már fogni, a vakteszt eredménye semmire sem bizonyíték, tapasztalt zenehallgatónak erre nincs szüksége.
Érdekelt hogy a jelenség inkább technikai vagy inkább pszihológiai jellegű.
 
Egy pohár bortól is lehet szebbnek hallom a zenét, vagy ha úgy tetszik jobban át tudom élni, de ez már egy másik kategória (legalábbis nekem)
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jelentem a mécses működik, ajánlom kipróbálni mindenkinek, mert nélküle máris hiányérzetem van. Köszönöm a tippet.
Vajon akkor is "működik" ha nem tudod hogy ott van-e?
Szóval kiállná a vakteszt próbáját? 10-ből hányszor tudnád, mikor ég a mécses?

Ez engem nem érdekel, mécsessel jobb és kész, részemről ennyi. Attól még persze nélküle is tudok zenét hallgatni, de legalább így a hangulat világítást ezzel fogom megoldani. Amúgy nem értem miért ez a nagy vakteszt őrület, a szkeptikusok mindig csak vaktesztelnének, fel kellene már fogni, a vakteszt eredménye semmire sem bizonyíték, tapasztalt zenehallgatónak erre nincs szüksége.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Szóval kiállná a vakteszt próbáját?
Ha veletlenul kigyullad a lakas akkor valszeg nem Viccet felreteve a mecses minden bizonnyal a tudatra hat nem a hang fizikai parametereire, vagy a kabelekben futo elektronokra Kellemes hangulatot lehet varazsolni vele egy atlagos szobaba is.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Jelentem a mécses működik, ajánlom kipróbálni mindenkinek, mert nélküle máris hiányérzetem van. Köszönöm a tippet.
Vajon akkor is "működik" ha nem tudod hogy ott van-e?
Szóval kiállná a vakteszt próbáját? 10-ből hányszor tudnád, mikor ég a mécses?
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Jelentem a mécses működik, ajánlom kipróbálni mindenkinek, mert nélküle máris hiányérzetem van. Köszönöm a tippet.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: lamalas »


És érdemes komolyan venni az ilyen dolgokat, hiszen a zene nem egyszerűen hangnyomásváltozás 20Hz-20kHz között, hanem olyan érzelmi(?) töltet is van benne, amit ölég nehéz lenne, ha nem lehetetlen mat/fiz/kém egyenletekkel leírni.
En ezt kicsit maskepp latom, bar lehet, hogy csak felreertettem fuleleket. Szerintem a zene fizikailag csak a hangnyomasvaltozas amit a levego kozvetit. Nem tobb, nem kevesebb. Fizikailag leirhato habar olyan sokvaltozos egyenletrendszer lenne, hogy szamitogep legyen a talpan ami kiszamolja egy zenemu soran eszlelheto fizikai valtozasokat. Termeszetesen szerepe van a levego, a helyseg es millio egyeb fizikai korulmeny egyuttes hatasanak a vegso eredmenyre (azaz hangnyomasvaltozasra) de az erzelmeknek nincs hatasuk a hangnyomasra v. az erosito mukodesere (es itt most csak a hangreprodukciorol beszelek). VISZONT! mielott meg leszolnatok, gyorsan hozzateszem hogy az a bizonyos erzelmi toltet az agyunkbol jon amikor hallgatjuk a zenet. Ehhez az erzelmi toltethez szinten nagyon sokminden hozzajarul kezdve attol, hogy latjuk milyen keszulekeken/rendszeren szolal meg a zene (eloiteletek!), milyen szinure van festve a szoba, milyen a hangulatunk, milyen a szoba hangulata (pl. a lentebb emlitett mecsesekkel tuti, hogy sokkal otthonosabba valik a helyseg, kellemesebbe teheto a zenehallgatas), mennyire vagyunk fizikailag kifaradva, stb. stb. lehetne sorolni a kulonbozo pszichologiai es pszchoakusztikai hatasokat. Egy szo mint szaz, egy mecsesnek pl. vajmi keves hatasa van a hangnyomasvaltozasra (biztos van, de elhanyagolhato) viszont annal tobb az emberi agyra es azon keresztul az erzekekre/erzelmekre. Szerintem ezek az erzelmi hatasok/allapotok legalabb annyit szamitanak minthogy milyen erosito hajtja meg a hangsugarzokat. Elnezest ezert a rovid szosszenetert ... en igy latom a dolgokat.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Acme »


Hello!
 
Tuninghoz még:
 
Sony CDP-XB930? Mit érdemes megfontolni? (és mennyiért?)
Tervezem hozzá egy Lupus2 beszerzését.
 
Üdv: Acme
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


levegő ionizáció - biztos, hogy jó, a sólámpával vigyázni kell, mert vagy pozitívan, vagy negatívan hat!
És érdemes komolyan venni az ilyen dolgokat, hiszen a zene nem egyszerűen hangnyomásváltozás 20Hz-20kHz között, hanem olyan érzelmi(?) töltet is van benne, amit ölég nehéz lenne, ha nem lehetetlen mat/fiz/kém egyenletekkel leírni.
 
erről majd máskor...

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: csövi »


Levegő ionizálása és a sólámpák?
 
mécses jó, ki fogom probálni
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »

De ezt én most komolyan kérdeztem, nem poénnak szántam Ja és persze kifogom próbálni.

Avatar
mtibor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.10.12., pén. 07:30
Értékelés: 1

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: mtibor »


A néhai HES.-n kilencvenvalahányban sok szobában égett nem is egy mécses,
lehet benne valami . Ezt ki kell próbálni!

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A láng szabadon legyen, vagy elég ha "zárt" mécsesben van?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Érdekes tuning: kivétel nélkül minden audio láncon működik!
Zenehallgatás közben égjen egy mécses, vagy gyertya úgy, hogy látókörünkbe essen. Nem fontos a sötétség, világos szoba esetén is működik.
Mielőtt bárki megmosolyogna, próbálja ki. Nem kell, hogy illatos legyen, viszont célszerű nem füstölő típust beszerezni.
A családi nyugalom fenntartásának is hathatós eszköze.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Fülelek!Bevált a javaslatod hs. elhelyezés ügyben (137cm a hátsó faltól) a sztereó tér
nagyon sokat javúlt ,élmény hallgatni. Köszönöm a tippet. Szerdán megkereshetlek az új címeden? M.T.

OK, csak hívj délelőtt!
06209789791
Örülök, hogy bevált a tipp, a fizika ismét bizonyított

Avatar
mtibor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.10.12., pén. 07:30
Értékelés: 1

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: mtibor »


Fülelek!
Bevált a javaslatod hs. elhelyezés ügyben (137cm a hátsó faltól) a sztereó tér
nagyon sokat javúlt ,élmény hallgatni. Köszönöm a tippet. Szerdán megkereshetlek az új címeden? M.T.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Philips 920 CD játszó 1 bites bitstream dac-al?
Ha nagyjából meg vagy elégedve vele, (és tökéletes a kiolvasó képessége) akkor érdemes, szokásos clock tuning+ digit táp+hálózati kábel, ha végképp nem akarsz külső dac-ot, akkor az analóg résznek lehet saját dedikált tápot külön kis trafóval, másfajta icékkel, normális rca alzattal, finom kimeneti kábellel.
A jitterszegény clock a záloga a fészkelődésmentes zenehallgatásnak

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Nem írtad, hogy te mennyire vagy a hangsugárzók síkjától? Ez is fontos paraméter.
Amit javaslok kipróbálni:
137cm a hátsó faltól a hangsugárzók
A hs síkjától 268cm-re hallgatási pont
A hs egymástól széltében annyira, mint most vannak

Avatar
mtibor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.10.12., pén. 07:30
Értékelés: 1

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: mtibor »


AkusztikaHa jól tudom a hallgatási hely mögötti falra lehetőleg hangelnyelő anyagot érdemes elhelyezni. De az olyan faliszőnyeg ami hatásos  elég drága (egyet azért vettem, de ez még kevés). Úgyhogy kőzetgyapotra gondoltam függönnyel
eltakarva, a kérdés az lenne: mivel lehetne pld. textilféleséggel beburkolni hogy az akusztikai tulajdonságait ne befolyásolja? A szoba 30 m2-es ,főleg a közép-hangokkal és a felsőbasszussal van probléma. 
                                                Üdvözlettel: Molnár Tibor

A felsőbasszuson csak a megfelelő hangszóróelhelyezés és hallgatási hely kiválasztása segít, (persze, ha a hangsugárzó OK), a hátsó falra lehet kőzetgyapotot rakni, egy un. fríz anyaggal kell bevonni (ez fehér, vékony, olcsó, és a kőzetgyapot port nem engedi át) és lehet függönyt bármilyet rakni elé.
Ha küldesz alaprajzot, avagy pontos szobaméretet, tudok segíteni elhelyezés ügyben.
Helyszíni mérést is vállalunk, de azt ugye senki sem kívánhatja ingyen...

A szoba mérete 6.9x4.45x2.8 a hangsugárzók a hosszanti fal mentén, attól kb. 0.75m-re, egymástól 2.7m-re vannak. Állódobozok Jm-lab Cobalt 816s.
Ez a hallgatási pozíció vált be eddig a legjobban (a szoba csillapítatlanságát leszámítva). M.T.

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Philips 920 CD játszó 1 bites bitstream dac-al?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


AkusztikaHa jól tudom a hallgatási hely mögötti falra lehetőleg hangelnyelő anyagot érdemes elhelyezni. De az olyan faliszőnyeg ami hatásos elég drága (egyet azért vettem, de ez még kevés). Úgyhogy kőzetgyapotra gondoltam függönnyel
eltakarva, a kérdés az lenne: mivel lehetne pld. textilféleséggel beburkolni hogy az akusztikai tulajdonságait ne befolyásolja? A szoba 30 m2-es ,főleg a közép-hangokkal és a felsőbasszussal van probléma.
Üdvözlettel: Molnár Tibor

A felsőbasszuson csak a megfelelő hangszóróelhelyezés és hallgatási hely kiválasztása segít, (persze, ha a hangsugárzó OK), a hátsó falra lehet kőzetgyapotot rakni, egy un. fríz anyaggal kell bevonni (ez fehér, vékony, olcsó, és a kőzetgyapot port nem engedi át) és lehet függönyt bármilyet rakni elé.
Ha küldesz alaprajzot, avagy pontos szobaméretet, tudok segíteni elhelyezés ügyben.
Helyszíni mérést is vállalunk, de azt ugye senki sem kívánhatja ingyen...

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Pl. egy Technics SL-PG460A CD lejátszón érdemes valamit tuningolni?És egy Denon DVD-1920-ason?

Amennyiben mindent kitűnően olvas, akkor futóműként érdemes tuningolni, (clock+digit táp+hál.kábel), analóg oldalon nem, mert a belső dac-ja nem érdemli meg.
A Denont nem ismerem, bele kellene nézni, anélkül nem tudok javasolni semmit.

Avatar
mtibor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.10.12., pén. 07:30
Értékelés: 1

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: mtibor »


Akusztika
Ha jól tudom a hallgatási hely mögötti falra lehetőleg hangelnyelő anyagot érdemes elhelyezni. De az olyan faliszőnyeg ami hatásos elég drága (egyet azért vettem, de ez még kevés). Úgyhogy kőzetgyapotra gondoltam függönnyel
eltakarva, a kérdés az lenne: mivel lehetne pld. textilféleséggel beburkolni hogy az akusztikai tulajdonságait ne befolyásolja? A szoba 30 m2-es ,főleg a közép-hangokkal és a felsőbasszussal van probléma.
Üdvözlettel: Molnár Tibor

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Lex »


Pl. egy Technics SL-PG460A CD lejátszón érdemes valamit tuningolni?
És egy Denon DVD-1920-ason?
Üdvözlettel: Lex

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Tuningok iránt lehet ebben a topikban érdeklődni, tapasztalatot leírni.
Miért kell tuningolni?
 
Először is egyáltalán nem kell bizonyos árszínvonal felett tuningolni. Legtöbben viszont nem engedhetik meg maguknak ennek az árszínvonalnak a felét sem, viszont szeretnének jól hallható javulást minden felvételükön, és lehetőleg olcsón.
Mit érdemes tuningolni?
 
cdjátszókat
hangsugárzókat
elektronikákat
készülék elhelyezést
kábelezést
és talán a legfontosabb: az akusztikát!
Ökölszabályként megállapítható, hogy 1000euro alatti komponensekbe már garantáltan nem teszik be azt, ami járna a készülékhez: gyatra kábelek, primitív tápegységek, időnként vacak csatlakozók, kevés és ócsak tömítőanyag a hangdobozban, 0,8mm vas készülékdobozok, és még sorolhatnám.
 
Mikor éri meg a tuning?
A készülék új árának 10-20%-ánál ne kerüljön többe, és minden felvételen egyértelmű pozitív változást lehessen tapasztalni, ekkor már megéri, mert egy ilyen alapos minőségjavulásért egy másik új termék esetén legalább 50-150%-ot kell leszurkolni, az eladás/választás/vétel nyűgjeit nem számolva.
 
Vannak olyan készülékek, amelyek hemzsegnek a rossz megoldásoktól és silány alapanyagoktól, az ilyeneket lelkiismeretes tuningoló szakember egyáltalán nem vállal el, és diyesnek sem ajánl. Ötezer forintos pc aktív hangszórót sem lehet hű de feljavítani, bár a kábelcsere még ebben a kategóriában is ajánlatos, mert a kábel olyan torzításokat termel, amiket a legvacakabb hangszóró sem!
 
Nosza rajta, dőljenek a kérdések, tapasztalatok, ötletek!

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”