Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Penna-hírek

Moderátor: Penna-Poor

Avatar
opelgeza
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2007.02.05., hétf. 13:13
Értékelés: 0

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: opelgeza »


A novemberi HFN-ban méltatják, szeritntem pillanatokon belül el lesz árasztva a gyártó rendelesékkel (radásul a a másik gyártó aki sokkal drágább nem tud gyártani). Még szerencse, hogy én már boldog tulajdonosnak mondhatom magamat és semm pénzért nem válnék meg tőle. Öszintén ajánlom mindenkinek, még a feleségem is belátta, mennyire fontos volt egyet rendelni!


Vannak már egy páran, akik repesve várják a következő szállítmányt. Ha valakinek a forrás kimenete és a végfok bemenete kompatibilis a Promival, akkor ár/érték viszonyban nehéz überelni.

Szia!
Csak külön a trafókat nem lehet megszervezni? Nálunk csak távirányítható kivitel jöhetne szóba, gondoltam barkácsolnék hozzá egy relés megoldást
opelgeza

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gondoltam,hogy neked túl jó az öreg Yami!
Hangfalban mostanában jobban szeretjük a fiatalabb, még gyártottat

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Gondoltam,hogy neked túl jó az öreg Yami!

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na?
Valami ilyesmire gondolunk. Már legalábbis állvány tekintetében. Hangfalban egy kicsit másra...

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na?


Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A nagyon igényes barkácsolóknak a figyelmét szeretnénk felhívni a már jól ismert Audience Auricap kondenzátorok mellett a legújabb, teflonos Aura-Teflon kondikra.
 

 
 
A hivatalos sajtó anyagok szerint évekig tartó fejlesztés után, kifejezetten a nagyon igényeseknek ajánlják. Több száz óra járatást igényelnek a gyártó szerint, de ezt megkönnyítik a gyári "előfőzéssel"
 
200 és 600V kivitelben létezik, 1, 3, 5 uF/200V illetve 0,015, 0,1, 0,220, 0,330, 0,470, 0,680, 1,000 és 3,000 uF/600V értékben. A kivezető drótok az Audience hook-up kábeleiből vannak.

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Aha


Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A japcsik szeretik ezeket a hangfalállványokat!
ezt a képet már láttam egy másik fórumon :-) Most próbálunk egy kicsit hasonlót gyártatni a Danley SH 50 és SH 100B hangfal alá.

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Yamamoto nagy és (Japánban) sokak érdeklődését kiváltó újdonsága volt az első integrált erősítője.
 

 
A korábban használt 45 és 300B triódák mellett most már megjelent a 2A3 triódára optimalizált erősítő is a választékban. A meghajtó cső a Western Electric 717A, az egyenirányító cső pedig a 80.
 
Már 0.4V bemenő feszültség esetében is elég érzékeny a kimeneten a 4W kimenő teljesítmény leadásához. A csövek fűtése egyenáramú. Története során először a hálózati trafó toroid. A kimenő trafó saját gyártású, úgy mint a már elhíresült 45 triódával épített és sokszoros tesztgyőztes A-08S erősítőé volt.
 
Opcionálisan némi extra költség fejében szállítják az erősítőt a különleges hálós kialakítású Emmission Lab 2A3 csövekkel is.
 


Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A japcsik szeretik ezeket a hangfalállványokat!


Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyik kedvencünk a Pennánál a japán Yamamoto.
 
A napokban került megrendezésre a japán csöves audio kiállítás, természetesen ők is kiállítottak rajta. Néhány kép erről is álljon itt, ha már olyan sokat beszélünk mostanában a különböző hifi kiállításokról.
 

 

 

 

 

 


Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


John McDonald az Audience jelenlegi tulajdonosa (Smith úr a másik alapító tavaly halt meg) egy már két évvel ezelőtt is látott hangfal kisérlettel, állítólag termék lesz belőle. 2006-ban hallottunk egy fele ilyen magas modellt és nagyon jó volt még kiállítási körülmények között is, lehet, hogy érdemes lesz odafigyelni rá ha egyszer megjelenik a választékban.
 
A képen látható az Audience hálózati tápja is, ami SZVSZ az Audience talán legfontosabb terméke, a kábeleiről ismerik sokan a gyártót, amik szintén nagyon jók, de a táp az valami különleges.


Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Még mindig RMAF fotó.
Azt mondta az egyik kollégám, hogy ez a valaha gyártott legcsúnyább lemezjátszó, Tim de Paravicini a tervező, gyártó. Ha nagyon utálkozva is, de csak eltűrném valahol a Mana asztalok tetején...


Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


507 228 ??Nem 7 és nem is 9!! 

Ez volt az ominózus 500k USD rendszer és a bálterem ahol megszólalt.


Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


507 228 ??Nem 7 és nem is 9!!

Bocs elírtam: a szövegben $507,288 van!
 
ezeken a kiállításokon Ray Kimber szokott osztogatni egy kis táblázatot, amin fillérre pontosan fel van tüntetve, hogy a kirakott rendszerben minek mennyi az ára. Biztos ez jött ki.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: contaxg »


507 228 ??
Nem 7 és nem is 9!!

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Érdekes bejegyzés szintén a Stereophile RMAF eseményeket megörökítő blogjából. Ray Kimber készített felvételeket a kiállításon amit az 507,228 USD értékű demórendszerén meg is lehetett rögtön hallgatni.
 

 
"How often do you hear no limiting, no compression, no mixing, and no equalization? Recorded in DSD and played back the same way today" announced the blurb for Ray Kimber's IsoMike dem at RMAF. Inrigued, I entered the ginormous Ballroom F to be confronted by a system costing no less than $507,288! The six pairs of humongous Sound Lab ProStat 922 electrostats were joined by two pairs of a prototype speaker from Sony in Japan, all driven by no fewer than 8 Pass Labs X350.5 monoblocks. Source was Ray's latest four-channel DSD master files stored on a Genex hard-disk recorder and decoded by EMM Labs DACs. Kable was all-Kimber, of course.
 
Whether it was Robert Silverman performing a Mozart piano sonata or Denver's Blue Knights marching band performing Shostakovich outdoors, the sound was stunning in its realism. But my favorite was a new recording of the Fry Street Quartet performing a Beethoven String Quartet, on which the Sony speakers outperformed the SoundLabs in some ways. At the recording's end, Ray (left, in front of the right-front Sony) brought out the Fry Street Quartet, whom he has sponsored performing a live concert each evening of the Show.
 

 
Ray Kimber of Kimber Kable strongly believes that audiophiles need to be exposed to live music. He arranged for one of the ensembles he records with his Isomike system, the Fry Street Quartet, to perform a series of concerts at RMAF. After the players finished a Haydn Quartet in the Marriott's lobby, the audience went into the Kimber listening room across the corridor to hear the same piece on Ray's $500k reference surround system

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Már 3 hete Londonban is nagyon szerettük Tim de Paravicini új, lapra szerelt hangfalait, úgy tűnik nem véletlenül, Amerikában sem maradt észrevételnül az igen hallgatható új termék. Na persze a mögötte lévő komplett Paravicini rendszer is biztosan jó alapokat adott az élvezetes megszólaláshoz.
 

 
Dan Meinwald* has a lot to be happy about. The EAR Acute CD player ($5900), 890 Primary Drive 70W stereo amp, 868 preamp complete with phono stage ($6900), Discmaster turntable ($20,000 without tonearm), Dynavector XVIS cartridge, and debut 3-way, open-baffle dipole loudspeakers ($7000/pair—also available in a larger model) were creating a wonderful, magical soundstage on Stokowski’s monumental recording of Smetana’s The Moldau. It’s no wonder that so many dedicated audiophiles continue to be seduced for life by EAR’s vaunted sweetness and bloom.
 
* Dan Meinwald az ear-Yoshino termékek amerikai importőre.

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy érdekes új termék a Naimtől, 60 éves születésnapra. Naim Kaik 555
 

 

 

 

 
Specification:-
 
(H) 85mm (D) 295mm (W) 420mm
16 Large Eggs
900g Butter
250g Cherries
20tbs Tia Maria
Tons of Fruit and Peel
2kg Marzipan and Icing... etc etc.....
14 Hours at Gas Mark 1
12 hours to cool
3 hours to marzipan and ice.
Packing weight 10kg !!!!!

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A novemberi HFN-ban méltatják, szeritntem pillanatokon belül el lesz árasztva a gyártó rendelesékkel (radásul a a másik gyártó aki sokkal drágább nem tud gyártani). Még szerencse, hogy én már boldog tulajdonosnak mondhatom magamat és semm pénzért nem válnék meg tőle. Öszintén ajánlom mindenkinek, még a feleségem is belátta, mennyire fontos volt egyet rendelni!


Vannak már egy páran, akik repesve várják a következő szállítmányt. Ha valakinek a forrás kimenete és a végfok bemenete kompatibilis a Promival, akkor ár/érték viszonyban nehéz überelni.

Avatar
fis_5691
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2007.10.07., vas. 07:46
Értékelés: 3

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: fis_5691 »


Ez a hátulja az ezüst RCA csatikkal és a bemeneti választó kapcsolóval.
A novemberi HFN-ban méltatják, szeritntem pillanatokon belül el lesz árasztva a gyártó rendelesékkel (radásul a a másik gyártó aki sokkal drágább nem tud gyártani). Még szerencse, hogy én már boldog tulajdonosnak mondhatom magamat és semm pénzért nem válnék meg tőle. Öszintén ajánlom mindenkinek, még a feleségem is belátta, mennyire fontos volt egyet rendelni!

Az egység nem egyformák halmaza, hanem a különbözők harmonikus és tudatos egyesülése.

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez a hátulja az ezüst RCA csatikkal és a bemeneti választó kapcsolóval.


Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A számos teszten (Stereophile, Hifi News, Tone Audio, Affordable Audio) komoly elismerést kiérdemelt passziv trafós előfoknak igen sok híve, különösen Amerikában.
 
Náalm is található egy otthon, REF5 típusó TVC, a két Altmann között. Ez a dual mono, hagyományos trafós kivitel, két trafóval és hangerőszabályzó gombbal. A bemeneti választó kapcsoló a készülék hátulján van.


Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy újdonság a napokban beérkező újdonságok közül:
 
Promitheus Audio dupla C trafós, passziv előfok , hangerő szabályzó és szimmetrizáló. Ezüst RCA csatlakozókkal és ezüst (duplán használt) belső kábelezéssel. A képen a prototípus látszik.


Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"A következő Playboy-ban lesz két oldal információ a dolgainkról, ahhoz vettem elő, de túl sok lett volna vele a munka, hogy oda alkalmassá tegyük. " 
Hát, egy Playboy-reklámba én valami ilyesmit írnék:
(A lány felett) "Többcélú, kifinomult szórakoztató rendszer. Annak, aki még keresi az igazit. Vagy esetleg a jelenlegit már kicsit öregecskének tartja."
 
(Készülék alatt) "Ne szalassza el, ha keringőre in-vitálják!"

Már túl vagyunk rajta, még én sem tudom hogy fog kinézni, majd ha megjelenik az újság, de kösz az ötletet

Lezárt

Vissza: “Penna Poor Kft”