Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Moderátor: Bodoraudio

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Ezért is javasoltam a következő lépésnek az analóg egység tökéletes kihagyását és újjal való helyettesítését.Szerintem a javulás sokkal nagyobb lesz, mint most.

OK! De a végeredmény az Sony lesz vagy BodorAudio?...

mint a halászlé,kalocsai módra. sony, bodoraudio módra.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: mishow »


Ezért is javasoltam a következő lépésnek az analóg egység tökéletes kihagyását és újjal való helyettesítését.Szerintem a javulás sokkal nagyobb lesz, mint most.

OK! De a végeredmény az Sony lesz vagy BodorAudio?...

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


A futómű valóban első osztályú, csak a kiszolgálás nem ér fel hozzá. Ezért lett olyan sikeres a beavatkozásunk.

Ezért is javasoltam a következő lépésnek az analóg egység tökéletes kihagyását és újjal való helyettesítését.
 
Szerintem a javulás sokkal nagyobb lesz, mint most.

Ez már csak a sony gazdin múlik

Avatar
H G
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 19:36
Értékelés: 0

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: H G »


A futómű valóban első osztályú, csak a kiszolgálás nem ér fel hozzá. Ezért lett olyan sikeres a beavatkozásunk.

Ezért is javasoltam a következő lépésnek az analóg egység tökéletes kihagyását és újjal való helyettesítését.
 
Szerintem a javulás sokkal nagyobb lesz, mint most.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Azért azzal valahogy nem nyugtattál meg, hogy a sokszázezres játszóban filléres számítógépes mechanika dolgozik, akármennyire is optimalizálták a feladathoz...


A Sony SCD-1-es és SCD 777ES transportja az egyik legjobb, amit valaha is építettek.
 
http://www.thevintageknob.org/SONY/sony ... /SCD1.html#
 
Érdemes ezt az oldalt végig olvasni.
 
Sok infó van a Sony-król benne.
 
Hg

A futómű valóban első osztályú, csak a kiszolgálás nem ér fel hozzá. Ezért lett olyan sikeres a beavatkozásunk.

Avatar
H G
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 19:36
Értékelés: 0

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: H G »


Azért azzal valahogy nem nyugtattál meg, hogy a sokszázezres játszóban filléres számítógépes mechanika dolgozik, akármennyire is optimalizálták a feladathoz...


A Sony SCD-1-es és SCD 777ES transportja az egyik legjobb, amit valaha is építettek.
 
http://www.thevintageknob.org/SONY/sony ... /SCD1.html#
 
Érdemes ezt az oldalt végig olvasni.
 
Sok infó van a Sony-król benne.
 
Hg

Avatar
H G
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 19:36
Értékelés: 0

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: H G »


y
Sonygazdi!
 
Idéznék a Stereophile 1999-es SCD-1-es mérési jegyzőkönyvéből:
 
"Finally, I used the Miller Audio Research processor to analyze the Sony's jitter spectrum on CD replay (fig.12). The absolute noise floor is close to the theoretical 16-bit level and the absolute jitter level is among the lowest I have measured at 146.8ps peak-peak. The only sidebands easily visible are due to data-related jitter at ±229Hz and its harmonics (footnote 1) (red markers), but these sidebands are still very low in level. The highest-level sidebands, in fact, are at a subsonic frequency, ±15.6Hz, each marked in this graph with a purple "1."
 
A 146,8 pS jitter a kimeneti audio jelben (nem a Clock Jittere, mert az csak egy tényezője a kimeneti audio jel Jitterének).
És végülis mi az analóg audio jelet hallgatjuk, számunkra az a fontos.
Nem véletlen, hogy a Miller Audio analizátora is a kimeneti jel jitterét méri.
 
Ennek ellenére nem állítom, hogy ne lenne jobb egy külső precíziós óragenerátor, mint a beépített, de az alapból is nagyszerű.
 
A következő lépésben nagyon javaslom a kimeneti analóg panel teljes kihagyását és újjal helyettesítését. Meg fogsz lepődni az elérhető minőségjavuláson.
 
Ezt annak hátterében mondom, hogy én egy SCD-1-et hallgatok VSE level 4-es modifikációval, aminek rendelkezésére áll az eredeti audio kimenete és az új panel kimenete is két pár RCA-n. Az XLR-en csak a modifikált kimenet van.
Igaz a régi kimenetet is befolyásolja a level 4-es modifikáció nem az audio panelt érintő műszaki tartalma. Vagyis az is jobb már a gyári állapotnál.
 
Ezekben a gépekben hatalmas potenciál van, csak ki kell aknázni. Nem véletlen, hogy minden komolyabb modifikáló cég termékkínálatában szerepel az SCD-1, SDC 777ES.
Azért gyári állapotban is jelentős a két gép között a különbség.
Nagy valószínűséggel ez nem csak a tápegységek közötti és az XLR megléte miatt van, hanem az SCD-1-be a kiválogatott elemek kerültek. (feltételezésem szerint)
Különben két gyakorlatilag azonos gép áraránya miért lenne 2:1?
Az SCD-1 5000 USD volt, míg a 777ES 2500 USD.
 
Egyszer szívesen találkoznék Veled egy kis beszélgetésre.
 
Hg


Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: mishow »


Sonigazdy,
köszi a részletes és alapos választ. Azt magam is érzékelem - a fórumokat böngészve - hogy az órajel generátort szinte bármelyik CD játékoson érdemes tuningolni. Asszem ha nekem is meglesz majd a hosszú távú választottam, én is megkeresem ezügyben a totyikunk gazdáját
Azért azzal valahogy nem nyugtattál meg, hogy a sokszázezres játszóban filléres számítógépes mechanika dolgozik, akármennyire is optimalizálták a feladathoz...
Annak mindenesetre örülök, h a tuning bevált, és a zene sokkal jobban szól mint azelőtt, hiszen ez a lényeg! Sok örömet hozzá
Üdv: M

Avatar
adsl814949
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2007.11.14., szer. 14:39
Értékelés: 0

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: adsl814949 »


Azt hiszem, a legjobb, ha egy kicsit felidézzük, hogy úgy általában milyen gép is a 777.Röviden úgy jellemezhető, hogy egy nagyon kitalált, jó minőségű alkatrészekből megépített szerkezet, amelyik messze nem futja ki magát a gyári állapotában.


Bocs, nem kekeckedésnek szánom és nem is álnaiv kérdésnek, de számomra felfoghatatlan, hogy egy ilyen csúcsgépben a tervezőmérnökök miért hagynak tartalékot?
Itt már a marketing szempontok nem a spórolásról szólnak, hanem inkább azt akarják megmutatni a gyárak, hogy lám-lám: ők nem csak konzum-tömeg HiFi gyártására képesek, hanem ha akarnak, helyt tudnak állni az audiofil termékek közt is! Legalább is így én így gondolnám, bár mint a példa is mutatja, valószínűleg rosszul...


 
Szerintem mindkét vélemény igaz.
Jogos a feltételezés, hogy a csúcsgépekbe beletesznek "apait, anyait," de az is igaz, hogy jövőre is el kell adni valamit.
Azonban úgy gondolom, hogy van még ezen kívűl egy-két olyan tényező is, amit esetleg érdemes végiggondolni.
Az első az, hogy ez a Sony-nak nem az akkori zászlóshajója, hanem csak az eggyel kisebb változata.
Ugyan a service manual tanúsága szerint magában a felépítésben minimális az eltérés, a számottevő különbség az, hogy a 777-ben asszimetrikus a kimenet, a bátyjában szimetrikus is van.
Ez a kimeneti elektronikát tekintve komoly minőségbeli különbséget jelent.
Értelemszerűen a bátyusban egy kicsivel jobb a táp, egy kicsivel jobb a DAC rész, bár azért lényegi különbségeket a szimetrikus kimenet paneljétől eltekintve nem fedeztem fel.
Hogy hangban mit jelent mindez, azt nem tudom, nem volt még módom az összehasonlításra.
Más a helyzet a mechanikával. Itt mind a két gépben ugyanazt találjuk, és ugyanaz a szervórész elektronikája is.
Mint a beszámolómban utaltam rá, az SACD kiolvasó rész a DVD technikából lett kölcsönözve, a normál CD kiolvasó meg valahonnan a számítógépes CD olvasók-írók világából jött, csak egy kicsit bonyolultabb annál.
És ez, a mechanika adja részben a készülék gyengeségét és egyben a nagyszerűségét is.
Gyengeségét olyan értelemben, hogy a számítógépes technikából kölcsönzött track (sávkövető) motor méretezése alig múlja felül az eredeti CD ROM környezetekben megszokottakat, ami pedig ott attól olyan jó, hogy a végtelenül egyszerű, már-már primitív szerkezet nagyon kicsiny tömeget mozgat.
Ennél fogva a hozzá méretezett és jól bevált elektronika, valamint a meghajtó motor, (piciny motorocska, ami + - ide-oda lép egy-egy kicsit, attól függően, hogy miyen utasítást kap a kiolvasó által a lemezről kiolvasott úgynevezett redundáns jelekből) a kicsiny tömeget könnyedén mozgatja. Elegendő az oda juttatott áram mennyiség, s az elektronika fejlődésével elegendően gyors a vezérlés is.
A 777-nél azonban a Track motor nem sokkal nagyobb, mint a hasonló számítógépes CD olvasó motorok, viszont a mozgatandó teher legalábbis a többszöröse, ugyanis itt a track motor szinte az egész mechanikát mozgatja. Ebben a készülékben a mechanika úgy van kialakítva, hogy a viszonylag könnyű kiolvasó áll egy helyben, s a lemezmotor a forgó lemezzel, valamint a hozzá tartozó jó erős öntöttfém tartószerkezettel mozog a kiolvasóhoz képest. És mint tudjuk, ezt azért elég precízen kell végezni ahhoz, hogy jól működjön a szerkezet.
Az elv nagyszerű, de ide egy kicsit alulmotorizáltnak és alulelektronizáltnak tűnnek a számítógépes világból kölcsönzött megoldások. Még akkor is, ha láthatóan nagyon sokat tettek azért, hogy jól szóljon a berendezés.
Nyílván valóan ebbe a kőrnyezetbe áldásként jön egy olyan pótlólagos elektronika, ami finomabbra szabályozza az órajelet.
Ez a magyarázata annak, hogy a javulás döntő többsége ennek a résznek tudható be.
Jól jött volna gyárilag ennek a hatalmas súlynak a mozgatásához egy líneáris motoros megoldás, mint például annakidején a Kenwood Dp 8010 és 8020-asban volt. Természetesen a "pacemaker" ott is hatalmasat javítana, de egészen biztos, hogy a 777-es még a mostaninál is jobban szólna egy ilyen megoldás mellett.
 
Egyébként a tapasztalatom szerint a legolcsóbb, tízezer forintos kategóriát leszámítva (mert ott az egyik megoldás gyengébb, mint a másik), minden CD és DVD játszó achilles sarka a mechanika, illetve annak a mozgatása.
 
Ez érthető is, mert mákszemnyi integrált áramkörök és körömnyi elektromotorok mozgatnak viszonylag nagy súlyokat. (Önmagában a forgó lemez rázkódásmentes megtartása sem gyerekjáték, ráadásúl a lemez vízszinesen és függőlegesen is üthet, rázkódhat). A nagy súly pedig még akkor is igaz, ha az a szokásos elvek szerinti, tehát a kiolvasó mozog az egyhelyben álló lemezmotorhoz képest. Nem véletlenűl könnyitik ki a mechanikákat a végletekig.
Meg persze az árak miatt is.
Mert gondoljunk csak bele az árakba; egy számítógépes DVD író manapság 5-7 ezer forint.... S ezen keres a gyár, a nagykereskedő, és még a kisker bolt is. Meg még ide is kell valahogyan szállítani, és adó is terheli.
És még azt is elvárjuk tőle, hogy működjön, méghozzá mikronnyi adatokat olvasson be pontosan, éveken keresztűl.
És itt találkozik a piaci érdek a kényszer szülte megoldásokkal. Ami utóbbiak persze végső soron szintén a piaci érdekeknek köszönhetőek.
A mai asztali gépek (CD-DVD) mechanikái pedig kevés kivétellel szintén a számítógépes világból érkeznek.
Üdvözlettel
 
sonigazdy

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


...a lényeg, h jövőre is el kel adni valamit, ami újnak számít...
Így már értem. Szóval itt is a Microsoft effektus...

Az egész világot ez mozgatja.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: mishow »


...a lényeg, h jövőre is el kel adni valamit, ami újnak számít...
Így már értem. Szóval itt is a Microsoft effektus...

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Azt hiszem, a legjobb, ha egy kicsit felidézzük, hogy úgy általában milyen gép is a 777.Röviden úgy jellemezhető, hogy egy nagyon kitalált, jó minőségű alkatrészekből megépített szerkezet, amelyik messze nem futja ki magát a gyári állapotában.


Bocs, nem kekeckedésnek szánom és nem is álnaiv kérdésnek, de számomra felfoghatatlan, hogy egy ilyen csúcsgépben a tervezőmérnökök miért hagynak tartalékot?
Itt már a marketing szempontok nem a spórolásról szólnak, hanem inkább azt akarják megmutatni a gyárak, hogy lám-lám: ők nem csak konzum-tömeg HiFi gyártására képesek, hanem ha akarnak, helyt tudnak állni az audiofil termékek közt is! Legalább is így én így gondolnám, bár mint a példa is mutatja, valószínűleg rosszul...

Rengeteg ilyen példa van. Szerintem a lényeg, a jövőre is el kel adni valamit, ami újnak számít -ban van.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: mishow »


Azt hiszem, a legjobb, ha egy kicsit felidézzük, hogy úgy általában milyen gép is a 777.Röviden úgy jellemezhető, hogy egy nagyon kitalált, jó minőségű alkatrészekből megépített szerkezet, amelyik messze nem futja ki magát a gyári állapotában.


Bocs, nem kekeckedésnek szánom és nem is álnaiv kérdésnek, de számomra felfoghatatlan, hogy egy ilyen csúcsgépben a tervezőmérnökök miért hagynak tartalékot?
Itt már a marketing szempontok nem a spórolásról szólnak, hanem inkább azt akarják megmutatni a gyárak, hogy lám-lám: ők nem csak konzum-tömeg HiFi gyártására képesek, hanem ha akarnak, helyt tudnak állni az audiofil termékek közt is! Legalább is így én így gondolnám, bár mint a példa is mutatja, valószínűleg rosszul...


Avatar
adsl814949
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2007.11.14., szer. 14:39
Értékelés: 0

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: adsl814949 »


remélem a sony gazdi beszámolója is hamarosan itt lesz. /nekem már elmondta/.

 
Na itt a "sonigazdi".
 
Bocs a késésért, de megalapozott véleményt szerettem volna közreadni.
 
Azt hiszem, a legjobb, ha egy kicsit felidézzük, hogy úgy általában milyen gép is a 777.
Röviden úgy jellemezhető, hogy egy nagyon kitalált, jó minőségű alkatrészekből megépített szerkezet, amelyik messze nem futja ki magát a gyári állapotában.
Ez azt jelenti, hogy óriási tartalékai vannak.
Ebben lehet bízni a tuningolásakor, és ezért érdemes is azt megtenni.
Azonban vigyázat, kapcsolási rajz nélkül egy lépést se, mert nem egyszerű a lelkivilága. S ha van service-manuál, akkor is csak és kizárólag gyakorlott, a tuningolásban hosszú évek alatt megedződöttek nyúljanak hozzá, mert tele van smd alkatrészekkel, a kicsinél is kisebbekkel.
Úgy nagyjából egy számítógépes CD - DVD olvasó technikájának megfelelő a beltartalma, főleg ami a szervó részt illeti. A kiolvasója egyértelműen a DVD technikából született, a szervíz manuál még az elnevezést sem változtatta meg, ekként jelöli.
A hangpanel, - DAC és Analóg - felépítése javarészt normál alkatrészekből áll, itt viszonylag könnyebb a beavatkozás.
A táprész pedig, - mint az a fényképen is látható, CD játszó viszonylatában monumentális.
A hangjáról;
Gyári állapotában nem rossz, de nem is kirívóan különleges, véleményem szerint az igazi nagymenő High-end készülékektől elmarad, de ilyen összehasonlítást közvetlenül nem tettem.
SACD üzemmódban nagyot javul, itt azért már nem akármi.
Az, hogy elmarad az igazi nagymenőktől, az elsősorban a saját hangkimenetére igaz.
Mint futómű viszont nagyon korrekt, nagyon preciz, strapabíró, óriási potenciál, ez a fő erőssége.
Ami a saját hangkimenetét illeti, itt már van összehasonlítási alap. Futóműként használva a saját hangkimenete gyári állapotában kicsit gyengébb, mint a régebbi Audio Alchemy DAC in the BOX külső DA konverter. Ez a kis elektronika annak idején azért nem volt olyan rossz.
Viszont egyértelműen gyengébb a saját DA konvertere és analóg kimenete néhány hazai High-End gyártó általam ismert belépő szintű konverterénél.
Nevet nem említenék, a 150-200 ezer forint közötti kategóriáról van szó.
Igaz, azért már néhány év elmúlt, amióta megszületett ez a monstrum, s ma már 192Khz, 24 Bit az általánosan elfogadott.
Mind minden játszónál, itt is a Clock feljavítása az első lépés. Ez a szerkezet szive, ez adja az ütemet, és aki nem lép egyszerre.... az gyenge hangú készülék.
Itt pedig ebből kettő is van. 1 a szervóban, 1 a DA konverter paneljén.
S ha a szervónál javítunk, az kihat az audio panelra is. A DAC tehát kétszer javul.
Kétszer-kétszer, jut eszembe, a kiolvasóból is kettő van, az egyik szeme a normál CD-t nézi, a másik az SACD-t olvassa.
Kezdem az audio panelnél. A Clock panel beépítése után a saját audio kimenet a fenti, hazai gyártók "kisdacjainál" messze jobb lesz. Természetesen ugyanazon hazai gyártó Nagy DAC-jának minőségét nem éri el, de azért nincs mit szégyenlenie e mellett sem.
SACD-ben mint tudjuk így közvetlenül nem lehet összehasonlítást tenni, de úgy nagyjából egy szinten lehetnek a Nagy DAC-al. (600 ezertől 1 millióig). Persze ez nem mond semmit, de azért valamilyen viszonyitási alap így is.
Más a helyzet a futóművel, illetve a szervó résszel.
Az egész hangminőség javulás döntő többsége ennek a clocknak a feljavításánál születik, és ennek megvan a maga magyarázata. Ugyanis ez egy hatalmas, súlyos, de ennek ellenére preciz óraszerkezet, amit az elektronika pontosságának javításával hihetetlen mértékben jobbá lehet tenni. Mondhatnánk úgy is, hogy egy kicsit "alulelektronikázott" a súlyos futómű. S itt ráadásúl a lemez mozog a motorokkal a kiolvasóhoz képest.
Mint az elején mondtam, ez egy óriási potenciállal rendelkező szerkezet, s az első lépés a szívritmus szabályozás.
Így, a kettő beavatkozás együttesen tahát hatalmas javulást idéz elő, de ismétlem, ennek döntő többsége a servóoldali beavatkozásnak köszönhető.
A teljes javulás mértékére vissza lehet következtetni az audiópanelnél tett összehasonlítás eredményéből, annak többszöröse a javulás a szervóoldalon.
Különösen ajánlott tehát a "pacemarker" azon készülékek számára, amelyek még a régi elvek szerint épültek, amolyan súlyos egyéniségek. Itt hihetetlen mértékű, pozitív változásra számíthatunk.
A hang leírásától most eltekintenék, legyen elég annyi, hogy a felbontás, a térélmény ami döbbenetesen nagyot javul. Persze ezzel együtt a magas, mély, stb-stb. is, de ezek így együtt összefüggő dolgok.
Az elektronikában is nagy a javulás, a meghallgatások alapján ennek a mértéke is meggyőző, nem holmi homályos sejtések halmaza, hanem egyértelmű és látványos bizonyság.
Gyári Service Manuált a készülékhez egy Vácott működö cégtől szereztem be, három-négy ezer forintos ára volt 2006-ban.
üdvözlettel mindenkinek
 
sonigazdi

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

remélem a sony gazdi beszámolója is hamarosan itt lesz. /nekem már elmondta/.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


denon 2200 dvd átalakítás. clock, tápegység.
Szia Feri!
 
alany:
denon dvd 2200
 
megpróbálom megfogalmazni:
 
- sokkal nyitottabb lett
- kisebb hangerő elég
- a térélmény minden dimenzióban határozottabb és szélesebb
- a zene az egész szobából szól nem csak a hangfalakból
- minden résztvevő élénkebb, valódibb
 
számomra a legfontosabb:
amikor egy jó cd-t meghallgatok a zenén túl a zenészek, énekesek energiája, lénye is leképeződik a szobában.
jelen lesznek, és ha figyelek én is jelen leszek , ott leszek. nekem ez a legfontosabb .
 
ebben sokat segítettetek.
 
Köszönöm
 
Tisztelettel:
 
Finta Csaba


Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


még 1


Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

értem én csak szokás mondani hogy "csak" futóműnek kell nek kell semmi extra,na ettől kapok idegbajt

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Szerintem úgy értette hogy a dac részéhez nem kellene hozzányúlni,mert azt nem fogja használni.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

igen,érdemes. mi az hogy csak futóműnek?talán másodlagos lenne a futómű a hang képzésben?

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Acme »


Hello!
Gratula a géphez!
 
Kissé alacsonyabb szinten volna kérdésem:
 
Ha csak futóműnek akarom használni a CDP-XB930-amat (egy Lupus2 vel támogatva) érdemes valami tuningot tenni bele?
 
Köszi!
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

a hangja nagyon meggyőző,igazi nagyágyú

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


clock,tápegység.


Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


az igért képek


Lezárt

Vissza: “Bodor Audio”