Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Avatar
kundo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.01.14., pén. 10:27
Értékelés: 1

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kundo »


Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én NFS-sel osztom meg az adatokat a hálón.
Az már nem felhasználói szintű ismereteket feltételez.
A Windows gépek felé hogyan?

Olyanom nincs:)
Linux és OSX van.

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


Én NFS-sel osztom meg az adatokat a hálón.
Az már nem felhasználói szintű ismereteket feltételez.
A Windows gépek felé hogyan?

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én NFS-sel osztom meg az adatokat a hálón.

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »

Ja, és persze ugyanazt a területet SMB-vel is meg kell osztani a Windows-os gépek felé, nincs értelme AppleTalk klienst telepíteni a Windows-os gépekre, mert az meg ott lassú.

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


...És persze fut rajta a Samba.
Az SMB protokoll sokkal lassabban működik hálózaton mint az AppleTalk. Gigabitre váltani és szambázni nem valami jó megoldás. Legjobb házi szerver egy Linux-on futó netatalk, olcsó és gyors, persze annak is vannak nyűgjei, mint mindennek.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


HFS ha jól emlékszem, a lényeg, hogy OS X kompatibilis. Miután felmountolódott, látni rajta mindent, csak a programok csodálkoznak, hogy van ilyen szerkezet is, és nem minden a gépen fut.
 
És persze fut rajta a Samba.

Na majd akkor szólok a családi szakértőnek hogy hívjon fel.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mint új MacMini tulajd megosztanám néhány tapasztalatom. 
Először is a gép rögtön rossz volt. DVD-t nem játszott, aztán elnyelte az egyik kedvenc Giuffre CD-met, szóval még fel is kellett boncolni. Kiadta, drótok valahogy helyre kerültek, azóta jobb. Azért csókoltatom a minőségellenőröket.
 
Leopard update számított ideje két és fél óra.    A valós is legalább másfél. Na de miért?
 
Van nekem egy Freecom külső merevlemez meghajtóm. Ez egy routeren keresztül kapcsolódik a hálózatra, mert van itthon még két PC is.  Nos azokon az iTunes alatt gond nélkül ki tudom választani, hogy a Freecom melyik mappájában vannak a zenék. A Mac-es változat meg néz bután.
 
A Graphic converter, amit itt ajánlottatok, szintén néz bután a Freecomon lévő képekre. A gép látja, ami a saját merevlemezén van, azt tutulgatja, mást nem.
 
A Boot camp az elején roppant kézséges. Egy egérhúzással lehet megadni, mekkora helyre települjön a Windows. Telepítés el is indul, aztán lemezhibával meg is áll. Valamilyen bejegyzést rosszul készített el. Remek. Ötlet, mi lehet ez?

A Freecom mire van formázva: FAT32, NTFS, HFS+? Ha meg Etherneten keresztül lehet látni, akkor fut-e rajta Samba?

Avatar
cotag
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2007.05.18., pén. 14:28
Értékelés: 28

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: cotag »


Sziasztok, iTunes ill Frontrow kerdes: neha azt jatsza, hogy a frissen hozzaadott trackeket nem akarja inditani a Frontrowbol, azzal a hivatkozassal, hogy 'iTunes is not authorized stb'. Ha visszalepek a Frontrobol mezei iTunes feluletre, akkor siman megy. Aztan idovel - restart, akarmi - mar nincs problemaja ezekkel a trackekkel tobbet. Mi a lofeneert csinalja ezt? OSX10.4.x, regebbi iTunes-szal.
Talán nem frissült még valami miatt az iTunes adatbázisa. Ha hálózaton keresztül játszik az ember az iTunes adatbázisból, akkor szokott előfordulni nagy ritkán ilyesmi.

Hat ezt a helyi vinyorol jatszana. Es folyamatosan csinalja... Nem nagyon mentem meg utana a dolognak, lehet hogy egyszeru a megoldas.

Nekem is csináljta tiger alatt, de nálam a helyi vinyóról lejátszásnál nem volt probléma, viszont a mountolt hálózati vinyóról való lejátszásnál igen. A megoldás az volt, hogy az Itunes library-t az itunes preferences-ben át kellett helyezni arra a vinyóra, ahonnan le akarok játszani. Nem lehet, hogy neked meg most éppen a hálózati vinyódon van, és ilyenkor a helyi vinyóról nem játszik le rendesen?
 
Egyébként ez egy ismert frontrow bug. Engem az is idegesít, hogy a frontrow nem mountolja automatikusan a hálózati vinyót, az itunes pedig igen.

Nincs kulso vinyom egyaltalan.
 
De egy dolog eszembe jutott: a lemezeket drag+droppal szoktam a desktoprol hozzaadni az itunes-hoz, majd ezutan atteszem oket az itunes mappaba. Lehet, hogy ettol zavarodik meg. Megprobalom ezt elkerulni majd, de ha a kapott anyagokat bemasolom a tobbi zene koze, akkor meg attol fogok egyverzest kapni, hogy kivalasszam melyek az ujak, amiket hozza kell adnom. Mert persze olyan opcio nincs az itunesban, hogy vizsgalja meg az itunes mappat es az uj dolgokat adja hozza

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok, iTunes ill Frontrow kerdes: neha azt jatsza, hogy a frissen hozzaadott trackeket nem akarja inditani a Frontrowbol, azzal a hivatkozassal, hogy 'iTunes is not authorized stb'. Ha visszalepek a Frontrobol mezei iTunes feluletre, akkor siman megy. Aztan idovel - restart, akarmi - mar nincs problemaja ezekkel a trackekkel tobbet. Mi a lofeneert csinalja ezt? OSX10.4.x, regebbi iTunes-szal.
Talán nem frissült még valami miatt az iTunes adatbázisa. Ha hálózaton keresztül játszik az ember az iTunes adatbázisból, akkor szokott előfordulni nagy ritkán ilyesmi.

Hat ezt a helyi vinyorol jatszana. Es folyamatosan csinalja... Nem nagyon mentem meg utana a dolognak, lehet hogy egyszeru a megoldas.

Nekem is csináljta tiger alatt, de nálam a helyi vinyóról lejátszásnál nem volt probléma, viszont a mountolt hálózati vinyóról való lejátszásnál igen. A megoldás az volt, hogy az Itunes library-t az itunes preferences-ben át kellett helyezni arra a vinyóra, ahonnan le akarok játszani. Nem lehet, hogy neked meg most éppen a hálózati vinyódon van, és ilyenkor a helyi vinyóról nem játszik le rendesen?
 
Egyébként ez egy ismert frontrow bug. Engem az is idegesít, hogy a frontrow nem mountolja automatikusan a hálózati vinyót, az itunes pedig igen.

Avatar
cotag
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2007.05.18., pén. 14:28
Értékelés: 28

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: cotag »


Sziasztok, iTunes ill Frontrow kerdes: neha azt jatsza, hogy a frissen hozzaadott trackeket nem akarja inditani a Frontrowbol, azzal a hivatkozassal, hogy 'iTunes is not authorized stb'. Ha visszalepek a Frontrobol mezei iTunes feluletre, akkor siman megy. Aztan idovel - restart, akarmi - mar nincs problemaja ezekkel a trackekkel tobbet. Mi a lofeneert csinalja ezt? OSX10.4.x, regebbi iTunes-szal.
Talán nem frissült még valami miatt az iTunes adatbázisa. Ha hálózaton keresztül játszik az ember az iTunes adatbázisból, akkor szokott előfordulni nagy ritkán ilyesmi.

Hat ezt a helyi vinyorol jatszana. Es folyamatosan csinalja... Nem nagyon mentem meg utana a dolognak, lehet hogy egyszeru a megoldas.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok, iTunes ill Frontrow kerdes: neha azt jatsza, hogy a frissen hozzaadott trackeket nem akarja inditani a Frontrowbol, azzal a hivatkozassal, hogy 'iTunes is not authorized stb'. Ha visszalepek a Frontrobol mezei iTunes feluletre, akkor siman megy. Aztan idovel - restart, akarmi - mar nincs problemaja ezekkel a trackekkel tobbet. Mi a lofeneert csinalja ezt? OSX10.4.x, regebbi iTunes-szal.
Talán nem frissült még valami miatt az iTunes adatbázisa. Ha hálózaton keresztül játszik az ember az iTunes adatbázisból, akkor szokott előfordulni nagy ritkán ilyesmi.

Avatar
cotag
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2007.05.18., pén. 14:28
Értékelés: 28

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: cotag »

Sziasztok, iTunes ill Frontrow kerdes: neha azt jatsza, hogy a frissen hozzaadott trackeket nem akarja inditani a Frontrowbol, azzal a hivatkozassal, hogy 'iTunes is not authorized stb'. Ha visszalepek a Frontrobol mezei iTunes feluletre, akkor siman megy. Aztan idovel - restart, akarmi - mar nincs problemaja ezekkel a trackekkel tobbet. Mi a lofeneert csinalja ezt? OSX10.4.x, regebbi iTunes-szal.

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


...A másik dolog pedig, hogy nekem az albumokon belül a számokat nem sorrendben játssza le. Lehet, hogy valami beállítás elkerülte a figyelmemet, de nézzetek utána Ti is.
Nem használom ezt a programot, de másiknál jártam úgy, hogy névsor szerint tette be a számokat, és a track oszlop fejére kattintva rendezte track szrint.
 
Ha már unjátok a nagy és bonyolult lejátszókat:
 
http://cogx.org/
 


Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Apple hirdetés 1983-ból, Kevin Costnerrel a főszerepben.
 
http://www.youtube.com/watch?v=Nj2A0Lyb ... nts/15668/

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Még mielőtt megvennétek az Xhub-ot, két dolgot vettem észre a tegnap esti zenehallgatás alatt. Nagy az erőforrásigénye valószínűleg egy bug miatt, mert a ventik a mekiben fullon süvítenek lejátszás alatt, ellentétben a frontrow-val, ahol alig hallani őket. A másik dolog pedig, hogy nekem az albumokon belül a számokat nem sorrendben játssza le. Lehet, hogy valami beállítás elkerülte a figyelmemet, de nézzetek utána Ti is.
Kösz.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kicsit felturbóztam a médiatáram kezelését. Hadrendbe állítottam egy gigabit switch-et. Mit mondjak, ég és föld a különbség sebességben. Egy ilyen kütyüt  már 8-10e Ft-ért lehet kapni.

De ne a régi kábeleket használd hozzá. Az terjedt el, hogy rövid szakaszon nem kell a Cat5-öt Cat6e-re cserélni, de kimértem, két 10 m-es Cat6e patch kábellel egy Mac Pro > giga switch > Linux szerver útvonalon a szerverre mentés sebessége a kétszeresére nőtt.
(Persze a Mac Pro két ethernet csatlakozóját lehet trönkölni is, így további sebességnövekedést lehet elérni).

köszi a figyelmeztetést. Igazság szerint még nem mértem meg az átvitelis sebességet, csak örültem, hogy rögtön működik. Úgyis most fogok véglegesen kábelezni a gépek között, akkor majd már cat6-ost fogok behúzni.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Még mielőtt megvennétek az Xhub-ot, két dolgot vettem észre a tegnap esti zenehallgatás alatt. Nagy az erőforrásigénye valószínűleg egy bug miatt, mert a ventik a mekiben fullon süvítenek lejátszás alatt, ellentétben a frontrow-val, ahol alig hallani őket. A másik dolog pedig, hogy nekem az albumokon belül a számokat nem sorrendben játssza le. Lehet, hogy valami beállítás elkerülte a figyelmemet, de nézzetek utána Ti is.

Avatar
fis_5691
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2007.10.07., vas. 07:46
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: fis_5691 »


Ha valakinek már az új frontrow van fent a gépén, és elege van a távcső használatából, akkor annak örömmel jelentem, hogy megvan a megoldás! A megoládás neve: XHub Media CenterVáltoztatható betűméret, skinek, egyéb távirányító használata, keresés virtual keyboard segitsegevel, stb...

Köszi az ötletet!
Az egység nem egyformák halmaza, hanem a különbözők harmonikus és tudatos egyesülése.

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


Kicsit felturbóztam a médiatáram kezelését. Hadrendbe állítottam egy gigabit switch-et. Mit mondjak, ég és föld a különbség sebességben. Egy ilyen kütyüt  már 8-10e Ft-ért lehet kapni.

De ne a régi kábeleket használd hozzá. Az terjedt el, hogy rövid szakaszon nem kell a Cat5-öt Cat6e-re cserélni, de kimértem, két 10 m-es Cat6e patch kábellel egy Mac Pro > giga switch > Linux szerver útvonalon a szerverre mentés sebessége a kétszeresére nőtt.
(Persze a Mac Pro két ethernet csatlakozóját lehet trönkölni is, így további sebességnövekedést lehet elérni).

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kicsit felturbóztam a médiatáram kezelését. Hadrendbe állítottam egy gigabit switch-et. Mit mondjak, ég és föld a különbség sebességben.
Egy ilyen kütyüt már 8-10e Ft-ért lehet kapni.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha valakinek már az új frontrow van fent a gépén, és elege van a távcső használatából, akkor annak örömmel jelentem, hogy megvan a megoldás! A megoládás neve: XHub Media CenterVáltoztatható betűméret, skinek, egyéb távirányító használata, keresés virtual keyboard segitsegevel, stb...

Jópofa, a hétvégén teszek vele egy kisérletet. VOB file-okat is lejátszik, amit a Front Row nem tud.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Salling clicker nevű progi segítségével, most a Nokia telefonról böngészem és irányítom az iTunes-t. Megy mindenféle pda-ról is. És az XHub-ot is tudja irányítani. Így már el sem kell látni Macbook-ig:)
Ja, bluetooth kell neki.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha valakinek már az új frontrow van fent a gépén, és elege van a távcső használatából, akkor annak örömmel jelentem, hogy megvan a megoldás! A megoládás neve: XHub Media Center
Változtatható betűméret, skinek, egyéb távirányító használata, keresés virtual keyboard segitsegevel, stb...

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Úgy szeretem, hogy mindent utólag tud meg az ember.

De legalább az előadás videoja megnézhető...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”