Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hivox Tuning

Moderátor: fülelek

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Pontosan mit takar a tuning?
Általában: belső kábelcsere, keresztváltó alkatrészcsere (csak a szükséges mértékben), csillapitóanyag csere/optimalizálás, belső dobozmerevités (ha szükséges), frekvenciamenet mérés, és ebből fakadó keresztváltó módositás, ha szükséges.

Milyen belső kábel kerűl bele? És visszaalakítható a tuning? Mennyi időt vesz igénybe?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Pontosan mit takar a tuning?
Általában: belső kábelcsere, keresztváltó alkatrészcsere (csak a szükséges mértékben), csillapitóanyag csere/optimalizálás, belső dobozmerevités (ha szükséges), frekvenciamenet mérés, és ebből fakadó keresztváltó módositás, ha szükséges.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Pontosan mit takar a tuning?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


tuninglesőknek:
Hangsugárzó teljeskörű tuning:
két hangszórós doboz esetén 12000 helyett 8400 Ft/pár
három hangszórós doboz esetén 15000Ft helyett 10500Ft/pár
 
Többszáz hangsugárzót alakitottunk át az elmúlt évtizedben, még soha senki sem bánta meg!
Még a gagyi kategória hangja is jól hallhatóan javul.

Avatar
n.drews
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2004.08.04., szer. 21:13
Értékelés: 0

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: n.drews »


Ami nálad van/volt az új, vagy bejáratott kábel?Szvsz a legnagyobb léptékű (a megszólalás jellegét tekintve) változást a CLB hozta a láncomban.l
A hatás tovább fokozható CAT7-el.

Nem tudom, én Big Footot kérdeztem erről, ő nem tudta megmondani hogy bejáratott volt-e vagy sem. De attól is lehet ilyen, ha csak simán dugdosok IC-ket, jellemzően kell a rendszeremnek 2-3 nap, míg helyrejön az egyensúlya.
Bejáratva már nem tűnt kevesebbnek a mély, vagy csak megszoktam )
 
Egyébként volt nálam egy alces is, annak is volt kézzel/füllel fogható hatása, csak már karácsonyra bevásároltam, így ez a max. 2008-as költségvetésbe fog majd beférni valamikor (egy hosszabb teszt után)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Pedig a CLB még jobb ám, mint a forever metall!
Fórumtagoknak pedig kedvezmény, nemcsak karácsonykor!
 
Ja, és januártól lesz CLB digital kábel is, (fedőneve DS-CLB) tesztelésre lehet majdan jelentkezni január első hetében, majd irok róla, ajándék fekete demo cd jár hozzá igen jó zenékkel.
 
Mivel ennek is LB a vége, tehát low budget, 6000Ft lesz egy 80 cm-es példány.

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: switch »


Márpedig volt kábeles topik...én írtam is oda...
A tapasztalataink abszolút egybevágnak! Nekem is a nagyon finom, apró részletek jelentek meg, és rengeteg felharmonikus, a hangszerek 'aurája' teste...persze volt még más pozitív változás is. Érdekes, a méllyek hiányát én is tapsztaltam, még említettem is füleleknek..aztán helyre jött a dolog. Ami nálad van/volt az új, vagy bejáratott kábel?
Szvsz a legnagyobb léptékű (a megszólalás jellegét tekintve) változást a CLB hozta a láncomban.l
A hatás tovább fokozható CAT7-el.
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
n.drews
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2004.08.04., szer. 21:13
Értékelés: 0

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: n.drews »


Üdv!
 
Ha jól látom, nincs a Forever kábeleknek topic, így most ide írok, aztán ha lelünk egyet akkor majd a helyére másoljuk, szóval:
 
Big Foot jóvoltából vasárnap óta van nálam egy Forever CLB kábel (azt hiszem az... ) Vasárnap reggel bekötöttem, elsőre is feltűnt, hogy durván részletezőbb, mint a PBJ-m, de a mélyek sehogyse tetszettek. Mintha járatlan lett volna a kábel... Kikötöttem, agyaltam, kisördög megmaradt, BigFoot nem jött aznap a kábelért, így délután visszaraktam, és járattam. Este jobb volt. Hétfőn délután nem voltam itthon, barátnőm járatta órákat, háttérben. Este fülügyrevettem.
 
Ez a kábel, persze az én rendszeremben, hát brutál jó! A közepek sokkal artikuláltabbak, sokkal sokkal többet visszakapok a zenéből, mint a híres Kimber PBJ-vel, és a sztereó színpad is lényegesen definiáltabb. Sajna a rendszerem hibái is picit markánsabbak most, de az előny úgy tűnik sokkal több, mint ez a hátrány. Anti-hifista barinőm azt mondta, hogy sokkal jobban érti az éneket ezzel a kábellel (pedig ő aztán nem hisz ilyenekben )
Komplexebb zenéknél a különbség még nagyobb, furcsa módon...
 
Egy szó mint száz, szerintem ez a kábel (vagy egy testvére) maradni fog, szerintem keresni foglak Fülelek ezügyben, de bátran ajánlom másoknak is a próbát...
 
Üdv!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Sajnos most elég szűk a kapacitásunk, Karácsony előtt már semmit nem vállalunk, januárban viszont minden lehetséges.
Igen, beszámitjuk a Bubot (teljes áron), ha Lupus S a következő ugrás, amiben van füleserősitő.
Én mindenképp a Lupus S modelt ajánlom, univerzális, és ugyanolyn jó fejhallgatóerősitő van benne, mint a Buboban.
Utólag nem egyszerű jack aljzatot kialakitani az A30 előlapján, mert nemcsak fúrni kellene, de süllyeszteni is, azért kerülne hátulra az aljzat.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: avl2 »


A30 hátlapjára tudunk egy füleskijáratot tenni, ami a füles bedugásakor némitja a hangszórókimenetet (relével) és a füles máris hallgatható.
Köszi.
 
egyelöre aszt gondolom a külsö DAC nelküli megoldasban gondolkodom. Persze, ha valamikor meghallgatassal meggyöz Lupus, akkor valtozik a helyzet.
 
Kerdes: miert A30 hatlapjara a füleskimenet ? milyen elönyt kinalna (rövidebb jelut, madzag ?) ? mert ez nekem nem igazan hasznalhato, hatlaphoz nem nagyon ferek hozza, epp csak a bekapcsoloig - mert az jol a szelen van es kitapinthato - ernek el az ujjaim, hogy ott jack dugaszt pozicionaljak, az nem megy.
 
ilyen füles megoldas hogyan viszonyul Bubo-hoz ? hangminöseg ill ar tekinteteben ? - a valasz függvenyeben is: esetleg Bubo kiprobalni elhozhato pl. dec. 20-an olyan 14 - 15 ora között ?
 
hosszabb tavra gondolva: van Nalad keszülekbeszamitas ? azaz, ha valamikor Lupus lesz es elötte szeparalt Bubo lenne, akkor Bubo visszaadva egy füleserösitös Lupusert ?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ha van digitális kimenete a cdjátszódnak, akkor a Lupus S szerintem a legjobb megoldás, ha meg nem akarsz külső dac-ot, akkor az A30 hátlapjára tudunk egy füleskijáratot tenni, ami a füles bedugásakor némitja a hangszórókimenetet (relével) és a füles máris hallgatható.
Az A30 magnókimenetén kimegy a kiválasztott forrás kikapcsolt állapotban is.
Nagy tuning: nem tesszük egybe a dacot az A30-cal, egyik indok, hogy mert fér bele, de januárban lesz olyan nagydobozos erősitő, amelyik 3 digitális és egy analóg bemenettel rendelkezik, 2x100W/4 Ohm teljesitményű. Már működik belőle kettő prototipus, igen kedvező tapasztalatokkal.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: avl2 »


27-én biztos nem jó, de telefonon megbeszéljük.A műholdas rádiók egyrészt egész tisztességesen szólnak, és egy külső dac segitségével biztos, hogy még jobban, másrészt valami miatt nem érik el a cd/flac/ape/tta/wavpack minőséget.
A Lupus S-hez akár opto, akár coax módon hozzákötheted a tuneredet, cd/dvd játszódat, és az usb bemenetére meg a számitógépedet, bedughatod a fülesedet is, erősitődet is, szóval elég univerzális darab.

Hello,
 
sajnos meg nem minden "opcios" kerdesemre valaszoltal:
Evergreen A30 "tuning": Te irtad, hogy volt mostanaban egy es jol sikerült.
 
en ennek kapcsan kerdeztem, hogy az erölködö tuningja mit jelentene, illetve jelentheti-e füleserösitövel valo böviteset ? (pl. Bubo minösegü benne)
 
egyreszt, hogy ne legyen + meg egy haz, drotok, csatlakozasokra szükseg, masreszt hogy minden forras fülessel hallgathato legyen.
 
kerdes: ha nincs bekapcsolva, akkor is kijön a valasztott bemenet jele A30 magnokimeneten ? nincs magnom, csak gondoltam: ha különallo Bubo, akkor ily modon Bubo kapna magnokimenetet, es A30-on valaszthato lenne, melyik forras menne ra.
 
(illetve A30 "nagy tuning" elkepzelhetö-e 1 hazban bövitese füleserösitövel es DAC-kal ? elönyök-hatranyok; en elönynek latom az 1 doboz, kevesebb külsö drot csatlakozast, nem tudom mekkora hatrany ill mennyire kompromisszumos megoldas 1 hazon belül a sokfele elektronika, arnyekolas, egymasra negativ hatas kiküszöbölese)
 
köszi.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


27-én biztos nem jó, de telefonon megbeszéljük.
A műholdas rádiók egyrészt egész tisztességesen szólnak, és egy külső dac segitségével biztos, hogy még jobban, másrészt valami miatt nem érik el a cd/flac/ape/tta/wavpack minőséget.
A Lupus S-hez akár opto, akár coax módon hozzákötheted a tuneredet, cd/dvd játszódat, és az usb bemenetére meg a számitógépedet, bedughatod a fülesedet is, erősitődet is, szóval elég univerzális darab.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: avl2 »


A szobaakusztikabol kerül at ide a hozzaszolas, valaszod egy resze miatt:
 
Everbreen A30 "tuningja". Termeszetesen erdekel, leginkabb avval kapcsolatban: belefer-e egy erdemleges fejhallgatoerösitö ?
 
A kerdes azert merül fel, mert hangsugarzokon ati hang sok jo elmenyt okozott mar, es kevesbe vagyom benne javulasra, mint egy jo füleserösitöre. Szeparalt Bubo-t is persze meghallgatnam.
Azert - is - merül fel erösitön belüli füleserösitö, mert több forrast szeretnek fülessel is hallgatni tudni, madzagatdugasok nelkül.
azaz a konkret kerdes: belefer-e es milyen minösegü füleserösitö (1:1-ben mint Bubo, vagy szerinted a hely es nem tudom milyen kompromisszumok miatt csak X%-ban olyan jo, vagy egyaltalan nem erdemes ?
 
es a tovabbi elagazas: DAC. mind regi (1991-es, CDM4-es, CD614) Philips CD jatszo kapcsan, mind pedig müholdas radioadasok kapcsan felmerül bennem a DAC kerdese is, illetve fülessel összekötött DAC (Lupus). Mi a velemenyed a müholdas digitalis radioadasokrol külsö DAC-kal ? gondolom a sugarzott bitratak miatt limitalt minöseg jöhet ki, de müholdvevök DAC-ja, ...hat nem a legjobb. Cel: elfogadhato / minel jobb (de belatottan limitalt) minösegben az elerhetö zenei kinalat spektrumanak bövitese.
 
Elkepzelesem: dec. 27 vagy 28.-an bemennek hozzatok, ott is hallgatnek, ill. elvinnek a fentiekhez altalad ajanlott (pl. Bubot, Lupust) es jan. 3-4-en visszavinnem.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Yamaha CDX-10000 mit érdemes tuningolni!Hálozati kábel oké,de olyant akarok ami nem túl vastag mert nem szeretném kivágni a hátlemezt!Komolyabb RCA csatik és azoknak milyen belsö kábelt javasolnál?
Nem ismerem ezt a tipust, de érdekes, miért is kellene szerinted tuningolni? Hát nem a Yamaha a legfrankóbb cuccos? (neked) Egy jó hálózati kábel persze még azon is lendit, és nem is kell, hogy vastag legyen, hiszen nem sok áramot fogyaszt egy lejátszó.

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Yamaha CDX-10000 mit érdemes tuningolni!Hálozati kábel oké,de olyant akarok ami nem túl vastag mert nem szeretném kivágni a hátlemezt!Komolyabb RCA csatik és azoknak milyen belsö kábelt javasolnál?

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Kénytelen voltam törlni megint. Valószínüleg nem fogjuk a végtelenségig csinálni, mert nincs értelme.

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Kitöröltem az off topic részt, amit FELDER úr szemetelt ide. Elnézést kérek, de pár más által is írt hozzászólás is áldozatul esett, de remélem senki sem sajnálja.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Vajon miért van kijelölve a tiszta zenei A hang és miért épül rá a moll hangsor ha nem minden ember érzékelése egyforma? Az miért nem szubjektív, hogy nekem a 460 Hz a tiszta hang annak a sok hülye zeneokosnak meg a 440Hz? Szerintem ez azért van mert a hallás fizikai folyamata mindannyiunk számára egyforma. Továbbá a zene többi eleme is valamiféle egyetemes konszenzusra épül. Akkor tehát evvel a nagy fene szubjektívizmussal mégsem stimmel valami. Mert ha a zenében van konszenzus akkor kellene legyen annak reprodukciójában is.Nem?

A fizikai hatáslánc egyforma minden embernél, de az általa keltett szubjektív megítélés már egyedi és sokban függ a származástól, kulturális környezettől, neveltetéstől, stb. Pl. ha meghallgatsz néhány tradícionális japán népzenét, ahol meglehetősen más harmóniákat használnak, európai füllel káosznak, hamisnak tűnhet. Nekik pedig a mi zenénk hangzik furán.
 
A zenei A hangra nem épül semmiféle hangnem, az csak egy hangmagasság etalon.

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: pagrus »


Vajon miért van kijelölve a tiszta zenei A hang és miért épül rá a moll hangsor ha nem minden ember érzékelése egyforma? Az miért nem szubjektív, hogy nekem a 460 Hz a tiszta hang annak a sok hülye zeneokosnak meg a 440Hz?...
Márpedig a zenei A hangot nagyon sokszor módosították az idők folyamán! A barokk korban lényegesen alacsonyabban volt. Állandóan kúszik felfelé ahogy gyorsul az élet, volt, hogy 445 Hz-re hangoltak zenekarok. A stabil 440 Hz korunk egy másik arcát tükrözi, a szabványosítási törekvéseket.
A moll hangsor nem épül a zenei A hangra, az bármelyik hangról indítható, így van pl. cisz-moll is, csak a hangközöket kell betartani.
A zene többi eleme sem épül egyetemes konszenzusra, így fordulhatott elő, hogy Yehudi Menuhin óriás volt az európai zenében és kisgyermek az indiaiban.

Avatar
Seldon
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2007.10.08., hétf. 17:47
Értékelés: 0

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Seldon »


...A hallas folyamata minden ep hallasu embernel ugyanugy zajlik, a hangok jelleget, magassagat, stb. is minden ep hallasu ember ugyanolyannak erzekeli, ...
Ez nem így van, csak példának említem a szinesztéziát (ami az említett mécsessel is összefügghet) és az abszolút hallást.

Vajon miért van kijelölve a tiszta zenei A hang és miért épül rá a moll hangsor ha nem minden ember érzékelése egyforma? Az miért nem szubjektív, hogy nekem a 460 Hz a tiszta hang annak a sok hülye zeneokosnak meg a 440Hz? Szerintem ez azért van mert a hallás fizikai folyamata mindannyiunk számára egyforma. Továbbá a zene többi eleme is valamiféle egyetemes konszenzusra épül. Akkor tehát evvel a nagy fene szubjektívizmussal mégsem stimmel valami. Mert ha a zenében van konszenzus akkor kellene legyen annak reprodukciójában is.
Nem?

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: pagrus »


Mozart azért utálta a fuvolát, mert sokan hamisan játszottak rajta, de azért jónéhány művet irt fuvolára...
Jó pénzért

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Fülelek!Lenne még két kérdésem a kőzetgyapottal kapcsolatban:
milyen testsűrűségűt vegyek, valahol olvastam 120-140 kg/m3,
és milyen vastag legyen a fríz anyag? A helyi kárpitosnál van 1cm-es,
szerencsére hifi rajongó az illető, így nem nézett furcsán, míért akarok
kőzetgyapotot vinni a szobába. Előre is köszönöm: M.Tibor

40-50 kg/köbm sűrűség elegendő, a 120 már biztos, hogy nem jó, a friz 2-3mm-nél ne legyen vastagabb.

Avatar
mtibor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.10.12., pén. 07:30
Értékelés: 1

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: mtibor »


Fülelek!
Lenne még két kérdésem a kőzetgyapottal kapcsolatban:
milyen testsűrűségűt vegyek, valahol olvastam 120-140 kg/m3,
és milyen vastag legyen a fríz anyag? A helyi kárpitosnál van 1cm-es,
szerencsére hifi rajongó az illető, így nem nézett furcsán, míért akarok
kőzetgyapotot vinni a szobába. Előre is köszönöm: M.Tibor

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”