A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Hivox Tuning

Moderátor: fülelek

veba
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 11

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: veba »

Köszönöm, jól hangzik! A Wharfi-t bíznám a szakértelmedre elsőre.

Hogy mikor tudnád vállalni és egyéb logisztikai részleteket hogyan tudunk megbeszélni?

SAMSUNG UE65HU7500
MARANTZ PM-KI Ruby / ONKYO TX-SR 875 AVreceiver / Oppo 105D
TRIANGLE GENESE LYRR front / TRIANGLE GENESE TRIO surr / TRIANGLE GENESE VOCE Center / YAMAHA 515 sub, LUXOR hagfalkábelek
Furutech e-TP80E betáp & elosztó, tápkábel, + AgPt-RXF WalhallA tápkábel

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2901

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »

igen, bármelyiket érdemes, és bár nem a tavalyi akciós áron, de fórumtárs lévén azért kedvezményesen...

veba
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 11

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: veba »

tuninglesőknek:

Hangsugárzó teljeskörű tuning:

két hangszórós doboz esetén 12000 helyett 8400 Ft/pár

három hangszórós doboz esetén 15000Ft helyett 10500Ft/pár

Többszáz hangsugárzót alakitottunk át az elmúlt évtizedben, még soha senki sem bánta meg!

Még a gagyi kategória hangja is jól hallhatóan javul.

Hali Fülelek!

Látom, hogy a hangfal tuning akcióról már lemaradtam :smile51: , de azért megkérdezném, hogy Wharfedale Valdus 500-as álló hangfalak hangján tudnál-e segíteni?

Írtad, hogy gagyi alapokat sem teljesen értelmetlen kezelésbe venni.

Amit én olvastam az alapján, a magas hangszórók cseréje a minimum amivel kezdeni kellene, de persze mivel nem értek hozzá inkább az érdekelne vállalsz-e ilyet és mennyibe kerülne?

Második lépcsőben a YAMAHA NS777 esetén érdekelne a véleményed, érdemes-e hozzányulni, vállalsz-e ilyet?

SAMSUNG UE65HU7500
MARANTZ PM-KI Ruby / ONKYO TX-SR 875 AVreceiver / Oppo 105D
TRIANGLE GENESE LYRR front / TRIANGLE GENESE TRIO surr / TRIANGLE GENESE VOCE Center / YAMAHA 515 sub, LUXOR hagfalkábelek
Furutech e-TP80E betáp & elosztó, tápkábel, + AgPt-RXF WalhallA tápkábel

Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 174

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Bocsánat, összetévesztettem egy másik B&W tipussal, ami álló és gyengusz, evvel a tipussal semmi gond, jó dobozt lehet belőle faragni.    :smile46:

Ne izgasson, milyen az új kábel, jó lesz, ha nem tetszik, nem kell kifizetni :)

Nem szeretném, hogy befolyásoljon, hogy mi van benne (nagyon finom kábel lesz benne)

A 2008-01-01-01-01 időpontot szigorúan vesszük ám!

:smile51:

BÚÉK!!!

Egyébként nincsenek előitéleteim a kábelekkel szemben:) De legyen akkor meglepi:)

Írtam mailt a rendeléssel.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hivox Tuning

Bocsánat, összetévesztettem egy másik B&W tipussal, ami álló és gyengusz, evvel a tipussal semmi gond, jó dobozt lehet belőle faragni. :smile46:

Ne izgasson, milyen az új kábel, jó lesz, ha nem tetszik, nem kell kifizetni :)

Nem szeretném, hogy befolyásoljon, hogy mi van benne (nagyon finom kábel lesz benne)

A 2008-01-01-01-01 időpontot szigorúan vesszük ám!

:smile51:

BÚÉK!!!

Mathias
V.I.P.
V.I.P.

Hivox Tuning

Ha azt kérded, visszaalakitható-e a tuning, akkor inkább nem vállaljuk, mert az azt jelenti, hogy nem vagy benne biztos, hogy egyáltalán jobb lesz. Nekünk nem fontos annyira a tuning ára, mintsem szerezni egy elégedetlen kuncsaftot, ráadásul kétszer szerelni egy dobozt szintén nem leányálom. Ezidáig még soha senki nem kérte, hogy állitsuk vissza az eredeti állapotot, annyira hallatszott mindig a különbség.

A B&W eme dobozáról nincs túl jó véleményem, a basszust nem tudjuk jobbá varázsolni, a többi regiszter tisztább lesz egyértelműen, ami rá is fér, mert a magassugárzónak elég csúnya rezonanciája van 10kHz felett.

Ezekszerint tuningoltál már ilyet. Ha van kedved leírhatnád konkrétan mit csináltál ezzel a konkrét doboztípussal.

Egyébként sokan mondják hogy nem jó ez a doboz, szerintem korántsem olyan rossz, mint amiket mondanak róla. A mély az valóban lehetne jobb, de a szivaccsal a reflexnyílásba sokkal jobb, persze valszeg a szobaakusztika miatt is kell itthon. Azért valószínűleg megrendelem(írok mailt) a tuningot, mert azt azért nem gondolom hogy rosszabb lesz. :smile51:

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hivox Tuning

Ha azt kérded, visszaalakitható-e a tuning, akkor inkább nem vállaljuk, mert az azt jelenti, hogy nem vagy benne biztos, hogy egyáltalán jobb lesz. Nekünk nem fontos annyira a tuning ára, mintsem szerezni egy elégedetlen kuncsaftot, ráadásul kétszer szerelni egy dobozt szintén nem leányálom. Ezidáig még soha senki nem kérte, hogy állitsuk vissza az eredeti állapotot, annyira hallatszott mindig a különbség.

A B&W eme dobozáról nincs túl jó véleményem, a basszust nem tudjuk jobbá varázsolni, a többi regiszter tisztább lesz egyértelműen, ami rá is fér, mert a magassugárzónak elég csúnya rezonanciája van 10kHz felett.

Mathias
V.I.P.
V.I.P.

Hivox Tuning

B&W 602 S3mast tuningoltál már?

Mathias
V.I.P.
V.I.P.

Hivox Tuning

Pontosan mit takar a tuning?

Általában: belső kábelcsere, keresztváltó alkatrészcsere (csak a szükséges mértékben), csillapitóanyag csere/optimalizálás, belső dobozmerevités (ha szükséges), frekvenciamenet mérés, és ebből fakadó keresztváltó módositás, ha szükséges.

Milyen belső kábel kerűl bele? És visszaalakítható a tuning? Mennyi időt vesz igénybe?

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hivox Tuning

Általában: belső kábelcsere, keresztváltó alkatrészcsere (csak a szükséges mértékben), csillapitóanyag csere/optimalizálás, belső dobozmerevités (ha szükséges), frekvenciamenet mérés, és ebből fakadó keresztváltó módositás, ha szükséges.

Mathias
V.I.P.
V.I.P.

Hivox Tuning

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hivox Tuning

tuninglesőknek:

Hangsugárzó teljeskörű tuning:

két hangszórós doboz esetén 12000 helyett 8400 Ft/pár

három hangszórós doboz esetén 15000Ft helyett 10500Ft/pár

Többszáz hangsugárzót alakitottunk át az elmúlt évtizedben, még soha senki sem bánta meg!

Még a gagyi kategória hangja is jól hallhatóan javul.

n.drews
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 0

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: n.drews »

Ami nálad van/volt az új, vagy bejáratott kábel?

Szvsz a legnagyobb léptékű (a megszólalás jellegét tekintve) változást a CLB hozta a láncomban.l

A hatás tovább fokozható CAT7-el.

Nem tudom, én Big Footot kérdeztem erről, ő nem tudta megmondani hogy bejáratott volt-e vagy sem. De attól is lehet ilyen, ha csak simán dugdosok IC-ket, jellemzően kell a rendszeremnek 2-3 nap, míg helyrejön az egyensúlya.

Bejáratva már nem tűnt kevesebbnek a mély, vagy csak megszoktam :smile51:)

Egyébként volt nálam egy alces is, annak is volt kézzel/füllel fogható hatása, csak már karácsonyra bevásároltam, így ez a max. 2008-as költségvetésbe fog majd beférni valamikor (egy hosszabb teszt után) :smile46:

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hivox Tuning

Pedig a CLB még jobb ám, mint a forever metall!

Fórumtagoknak pedig kedvezmény, nemcsak karácsonykor!

Ja, és januártól lesz CLB digital kábel is, (fedőneve DS-CLB) tesztelésre lehet majdan jelentkezni január első hetében, majd irok róla, ajándék fekete demo cd jár hozzá igen jó zenékkel.

Mivel ennek is LB a vége, tehát low budget, 6000Ft lesz egy 80 cm-es példány.

switch
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 28

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: switch »

Márpedig volt kábeles topik...én írtam is oda... :smile51:

A tapasztalataink abszolút egybevágnak! Nekem is a nagyon finom, apró részletek jelentek meg, és rengeteg felharmonikus, a hangszerek 'aurája' teste...persze volt még más pozitív változás is. Érdekes, a méllyek hiányát én is tapsztaltam, még említettem is füleleknek..aztán helyre jött a dolog. Ami nálad van/volt az új, vagy bejáratott kábel?

Szvsz a legnagyobb léptékű (a megszólalás jellegét tekintve) változást a CLB hozta a láncomban.l

A hatás tovább fokozható CAT7-el.

EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

n.drews
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 0

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: n.drews »

Üdv!

Ha jól látom, nincs a Forever kábeleknek topic, így most ide írok, aztán ha lelünk egyet akkor majd a helyére másoljuk, szóval:

Big Foot jóvoltából vasárnap óta van nálam egy Forever CLB kábel (azt hiszem az... ) Vasárnap reggel bekötöttem, elsőre is feltűnt, hogy durván részletezőbb, mint a PBJ-m, de a mélyek sehogyse tetszettek. Mintha járatlan lett volna a kábel... Kikötöttem, agyaltam, kisördög megmaradt, BigFoot nem jött aznap a kábelért, így délután visszaraktam, és járattam. Este jobb volt. Hétfőn délután nem voltam itthon, barátnőm járatta órákat, háttérben. Este fülügyrevettem.

Ez a kábel, persze az én rendszeremben, hát brutál jó! A közepek sokkal artikuláltabbak, sokkal sokkal többet visszakapok a zenéből, mint a híres Kimber PBJ-vel, és a sztereó színpad is lényegesen definiáltabb. Sajna a rendszerem hibái is picit markánsabbak most, de az előny úgy tűnik sokkal több, mint ez a hátrány. Anti-hifista barinőm azt mondta, hogy sokkal jobban érti az éneket ezzel a kábellel (pedig ő aztán nem hisz ilyenekben :smile51: )

Komplexebb zenéknél a különbség még nagyobb, furcsa módon...

Egy szó mint száz, szerintem ez a kábel (vagy egy testvére) maradni fog, szerintem keresni foglak Fülelek ezügyben, de bátran ajánlom másoknak is a próbát...

Üdv!

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hivox Tuning

Sajnos most elég szűk a kapacitásunk, Karácsony előtt már semmit nem vállalunk, januárban viszont minden lehetséges.

Igen, beszámitjuk a Bubot (teljes áron), ha Lupus S a következő ugrás, amiben van füleserősitő.

Én mindenképp a Lupus S modelt ajánlom, univerzális, és ugyanolyn jó fejhallgatóerősitő van benne, mint a Buboban.

Utólag nem egyszerű jack aljzatot kialakitani az A30 előlapján, mert nemcsak fúrni kellene, de süllyeszteni is, azért kerülne hátulra az aljzat.

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1012

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: avl2 »

A30 hátlapjára tudunk egy füleskijáratot tenni, ami a füles bedugásakor némitja a hangszórókimenetet (relével) és a füles máris hallgatható.

Köszi.

egyelöre aszt gondolom a külsö DAC nelküli megoldasban gondolkodom. Persze, ha valamikor meghallgatassal meggyöz Lupus, akkor valtozik a helyzet.

Kerdes: miert A30 hatlapjara a füleskimenet ? milyen elönyt kinalna (rövidebb jelut, madzag ?) ? mert ez nekem nem igazan hasznalhato, hatlaphoz nem nagyon ferek hozza, epp csak a bekapcsoloig - mert az jol a szelen van es kitapinthato - ernek el az ujjaim, hogy ott jack dugaszt pozicionaljak, az nem megy.

ilyen füles megoldas hogyan viszonyul Bubo-hoz ? hangminöseg ill ar tekinteteben ? - a valasz függvenyeben is: esetleg Bubo kiprobalni elhozhato pl. dec. 20-an olyan 14 - 15 ora között ?

hosszabb tavra gondolva: van Nalad keszülekbeszamitas ? azaz, ha valamikor Lupus lesz es elötte szeparalt Bubo lenne, akkor Bubo visszaadva egy füleserösitös Lupusert ?

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hivox Tuning

Ha van digitális kimenete a cdjátszódnak, akkor a Lupus S szerintem a legjobb megoldás, ha meg nem akarsz külső dac-ot, akkor az A30 hátlapjára tudunk egy füleskijáratot tenni, ami a füles bedugásakor némitja a hangszórókimenetet (relével) és a füles máris hallgatható.

Az A30 magnókimenetén kimegy a kiválasztott forrás kikapcsolt állapotban is.

Nagy tuning: nem tesszük egybe a dacot az A30-cal, egyik indok, hogy mert fér bele, de januárban lesz olyan nagydobozos erősitő, amelyik 3 digitális és egy analóg bemenettel rendelkezik, 2x100W/4 Ohm teljesitményű. Már működik belőle kettő prototipus, igen kedvező tapasztalatokkal.

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hivox Tuning

27-én biztos nem jó, de telefonon megbeszéljük.

A műholdas rádiók egyrészt egész tisztességesen szólnak, és egy külső dac segitségével biztos, hogy még jobban, másrészt valami miatt nem érik el a cd/flac/ape/tta/wavpack minőséget.

A Lupus S-hez akár opto, akár coax módon hozzákötheted a tuneredet, cd/dvd játszódat, és az usb bemenetére meg a számitógépedet, bedughatod a fülesedet is, erősitődet is, szóval elég univerzális darab.

Hello,

sajnos meg nem minden "opcios" kerdesemre valaszoltal:

Evergreen A30 "tuning": Te irtad, hogy volt mostanaban egy es jol sikerült.

en ennek kapcsan kerdeztem, hogy az erölködö tuningja mit jelentene, illetve jelentheti-e füleserösitövel valo böviteset ? (pl. Bubo minösegü benne)

egyreszt, hogy ne legyen + meg egy haz, drotok, csatlakozasokra szükseg, masreszt hogy minden forras fülessel hallgathato legyen.

kerdes: ha nincs bekapcsolva, akkor is kijön a valasztott bemenet jele A30 magnokimeneten ? nincs magnom, csak gondoltam: ha különallo Bubo, akkor ily modon Bubo kapna magnokimenetet, es A30-on valaszthato lenne, melyik forras menne ra.

(illetve A30 "nagy tuning" elkepzelhetö-e 1 hazban bövitese füleserösitövel es DAC-kal ? elönyök-hatranyok; en elönynek latom az 1 doboz, kevesebb külsö drot csatlakozast, nem tudom mekkora hatrany ill mennyire kompromisszumos megoldas 1 hazon belül a sokfele elektronika, arnyekolas, egymasra negativ hatas kiküszöbölese)

köszi.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hivox Tuning

27-én biztos nem jó, de telefonon megbeszéljük.

A műholdas rádiók egyrészt egész tisztességesen szólnak, és egy külső dac segitségével biztos, hogy még jobban, másrészt valami miatt nem érik el a cd/flac/ape/tta/wavpack minőséget.

A Lupus S-hez akár opto, akár coax módon hozzákötheted a tuneredet, cd/dvd játszódat, és az usb bemenetére meg a számitógépedet, bedughatod a fülesedet is, erősitődet is, szóval elég univerzális darab.

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hivox Tuning

A szobaakusztikabol kerül at ide a hozzaszolas, valaszod egy resze miatt:

Everbreen A30 "tuningja". Termeszetesen erdekel, leginkabb avval kapcsolatban: belefer-e egy erdemleges fejhallgatoerösitö ?

A kerdes azert merül fel, mert hangsugarzokon ati hang sok jo elmenyt okozott mar, es kevesbe vagyom benne javulasra, mint egy jo füleserösitöre. Szeparalt Bubo-t is persze meghallgatnam.

Azert - is - merül fel erösitön belüli füleserösitö, mert több forrast szeretnek fülessel is hallgatni tudni, madzagatdugasok nelkül.

azaz a konkret kerdes: belefer-e es milyen minösegü füleserösitö (1:1-ben mint Bubo, vagy szerinted a hely es nem tudom milyen kompromisszumok miatt csak X%-ban olyan jo, vagy egyaltalan nem erdemes ?

es a tovabbi elagazas: DAC. mind regi (1991-es, CDM4-es, CD614) Philips CD jatszo kapcsan, mind pedig müholdas radioadasok kapcsan felmerül bennem a DAC kerdese is, illetve fülessel összekötött DAC (Lupus). Mi a velemenyed a müholdas digitalis radioadasokrol külsö DAC-kal ? gondolom a sugarzott bitratak miatt limitalt minöseg jöhet ki, de müholdvevök DAC-ja, ...hat nem a legjobb. Cel: elfogadhato / minel jobb (de belatottan limitalt) minösegben az elerhetö zenei kinalat spektrumanak bövitese.

Elkepzelesem: dec. 27 vagy 28.-an bemennek hozzatok, ott is hallgatnek, ill. elvinnek a fentiekhez altalad ajanlott (pl. Bubot, Lupust) es jan. 3-4-en visszavinnem.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hivox Tuning

Yamaha CDX-10000 mit érdemes tuningolni!Hálozati kábel oké,de olyant akarok ami nem túl vastag mert nem szeretném kivágni a hátlemezt!Komolyabb RCA csatik és azoknak milyen belsö kábelt javasolnál?

Nem ismerem ezt a tipust, de érdekes, miért is kellene szerinted tuningolni? Hát nem a Yamaha a legfrankóbb cuccos? (neked) Egy jó hálózati kábel persze még azon is lendit, és nem is kell, hogy vastag legyen, hiszen nem sok áramot fogyaszt egy lejátszó.

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Yamaha CDX-10000 mit érdemes tuningolni!Hálozati kábel oké,de olyant akarok ami nem túl vastag mert nem szeretném kivágni a hátlemezt!Komolyabb RCA csatik és azoknak milyen belsö kábelt javasolnál?

Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 6

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Kénytelen voltam törlni megint. Valószínüleg nem fogjuk a végtelenségig csinálni, mert nincs értelme.

Mozi: TV:Samsung LE26R32B, Projektor:Infocus IN78, Screen:Projecta ProCinema (117x200), Receiver:Yamaha RX-V1200, Power amplifier(Front) HEED Taurus, Players: HTPC, Pioneer DVDR-545H-S Speakers: CAV DP870,DC88,DS88, SUB:Yamaha YST-SW320
Zene: DAC/Headphone Amplifier:T.C. Konnekt 8, Headphone:AKG K-601

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”