Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hivox Tuning

Moderátor: fülelek

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: switch »


Tényleg Zoli!
Az enyém is egy tuningolt Castor? Mert ha igen, akkor lecserélném az 'egyedi hiVox erősítő' feliratot az aláírásomban...ez így csak lóg a levegőben, kevesebb infó tartalma van, mintha az alapjául szolgáló tipus szerepelne benne...
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Nemrég Szabó Zoliék tuningolták a B&W 602 S3-omat. Bár féltem a tuningtól, de volt ez a karácsonyi akció és gondoltam üsse kavics csak nem lesz rosszabb. És hát valóban nem, sőt elégedett vagyok az eredménnyel. Szerintem tisztábban, harmónikussabban szól, jobban elkülönűlnek a hangszerek és azok hangja is életszerűbb. Szóval abszolút megérte. 
Zoli azt elfelejtettem megkérdezni, hogy amikor elvittem a dobozt és előtte meghallgattuk akkor mi volt bekötve épp? Főleg az erősítőre vagyok kiváncsi.

AZ az erősitő külsőleg egy egyedi darab, de a kapcsolás megegyezik a jelenlegi Castor kis integrálttal.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Nemrég Szabó Zoliék tuningolták a B&W 602 S3-omat. Bár féltem a tuningtól, de volt ez a karácsonyi akció és gondoltam üsse kavics csak nem lesz rosszabb. És hát valóban nem, sőt elégedett vagyok az eredménnyel. Szerintem tisztábban, harmónikussabban szól, jobban elkülönűlnek a hangszerek és azok hangja is életszerűbb. Szóval abszolút megérte.
 
Zoli azt elfelejtettem megkérdezni, hogy amikor elvittem a dobozt és előtte meghallgattuk akkor mi volt bekötve épp? Főleg az erősítőre vagyok kiváncsi.

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »


Kár, hogy nem hiszed, mert a hangkártyában van clock, legtöbbször elég primitiv áramköri megoldással, a hm erősitők pedig ártól függetlenül kivétel nélkül alkalmatlanok minőségi zenehallgatásra. Ennek a legfőbb oka abban rejlik, hogy túlságosan sok áramkör van összezsúfolva egy helyen, és ez földeléstechnikailag valamint a nagyfrekvenciás szórások tekintetében mindig erős kompromisszumot követel.Hm erősitőbe garantáltan nem nyúlunk bele tuning végett az emlitett okok miatt.
Aki szeretné, hogy hm erősitőjén is élvezhető legyen a zene, azt ajánljuk, hogy használjon minőségi kábelezést, valamint próbálja ki az Alces hálózati elosztó/kondicionáló/szűrőnket, komoly kellemes meglepi érheti.

Oké, ezt benéztem.
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


(A Kef-eknél ami engem leginkább zavar, hogy - ahogy mondani szokták - a hangfalakat hallom, nem a zenét. És a másik, hogy halkan nem lehet hallgatni őket (ebben mondjuk a számítógép zaja is ludas, na nem egy gázturbina, elég halk gép).
Nekem is teljesen más a Q7 /átkábelezett/ -es tapasztalatom.
Mértani pontossággal ülteti le a zenészeket a térben - és nemcsak a hangfalak között, hanem azokon túl is.
Nem a hangfalak szólnak, hanem a zenészek játszanak 3D-ben.

Az órajelgenerátor csere sokat segít azon hogy a zene ne a hangfalakból, hanem térben szóljon. A Hivox nagyszerű ár/érték arányú órajelgenerátort tud rakni a készülékekbe

A hangkártyámba és a vinyómba? Vagy a DAC-ként szolgáló HM erősítőbe? Nem hiszem

Kár, hogy nem hiszed, mert a hangkártyában van clock, legtöbbször elég primitiv áramköri megoldással, a hm erősitők pedig ártól függetlenül kivétel nélkül alkalmatlanok minőségi zenehallgatásra. Ennek a legfőbb oka abban rejlik, hogy túlságosan sok áramkör van összezsúfolva egy helyen, és ez földeléstechnikailag valamint a nagyfrekvenciás szórások tekintetében mindig erős kompromisszumot követel.
Hm erősitőbe garantáltan nem nyúlunk bele tuning végett az emlitett okok miatt.
Aki szeretné, hogy hm erősitőjén is élvezhető legyen a zene, azt ajánljuk, hogy használjon minőségi kábelezést, valamint próbálja ki az Alces hálózati elosztó/kondicionáló/szűrőnket, komoly kellemes meglepi érheti.

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »


(A Kef-eknél ami engem leginkább zavar, hogy - ahogy mondani szokták - a hangfalakat hallom, nem a zenét. És a másik, hogy halkan nem lehet hallgatni őket (ebben mondjuk a számítógép zaja is ludas, na nem egy gázturbina, elég halk gép).
Nekem is teljesen más a Q7 /átkábelezett/ -es tapasztalatom.
Mértani pontossággal ülteti le a zenészeket a térben - és nemcsak a hangfalak között, hanem azokon túl is.
Nem a hangfalak szólnak, hanem a zenészek játszanak 3D-ben.

Az órajelgenerátor csere sokat segít azon hogy a zene ne a hangfalakból, hanem térben szóljon. A Hivox nagyszerű ár/érték arányú órajelgenerátort tud rakni a készülékekbe

A hangkártyámba és a vinyómba? Vagy a DAC-ként szolgáló HM erősítőbe? Nem hiszem
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »


(A Kef-eknél ami engem leginkább zavar, hogy - ahogy mondani szokták - a hangfalakat hallom, nem a zenét. És a másik, hogy halkan nem lehet hallgatni őket (ebben mondjuk a számítógép zaja is ludas, na nem egy gázturbina, elég halk gép).
Nekem is teljesen más a Q7 /átkábelezett/ -es tapasztalatom.
Mértani pontossággal ülteti le a zenészeket a térben - és nemcsak a hangfalak között, hanem azokon túl is.
Nem a hangfalak szólnak, hanem a zenészek játszanak 3D-ben.

Az órajelgenerátor csere sokat segít azon hogy a zene ne a hangfalakból, hanem térben szóljon. A Hivox nagyszerű ár/érték arányú órajelgenerátort tud rakni a készülékekbe

Avatar
simi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2005.10.12., szer. 08:10
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Törökbálint

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: simi »


(A Kef-eknél ami engem leginkább zavar, hogy - ahogy mondani szokták - a hangfalakat hallom, nem a zenét. És a másik, hogy halkan nem lehet hallgatni őket (ebben mondjuk a számítógép zaja is ludas, na nem egy gázturbina, elég halk gép).
Nekem is teljesen más a Q7 /átkábelezett/ -es tapasztalatom.
Mértani pontossággal ülteti le a zenészeket a térben - és nemcsak a hangfalak között, hanem azokon túl is.
Nem a hangfalak szólnak, hanem a zenészek játszanak 3D-ben.
Zene 1: Philips CD 940 mod- Soner DAC - Soner integrál- CAV DP880 mod - hiVox kábelek - Alces 4 - RD3 demagnetizáló
Zene 2: Oppo DV 980H-Lupus S-Scrofa M-Forever-KEF Q7 mod- Libra alátátétek -Alces 3
 
Film: Dune BD 3.0/Denon DVD 3910 - Toshiba MT 500/Panasonic P50 ST - Rotel RSX 972

Avatar
n.drews
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2004.08.04., szer. 21:13
Értékelés: 0

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: n.drews »


A Kef-eknél ami engem leginkább zavar, hogy - ahogy mondani szokták - a hangfalakat hallom, nem a zenét.

Látatlanban: szerintem ez a kábelezés/erősítő/forrás gyengesége, és nem a hangfalé. Szerintem a Q3-ból ennél jobb hangot is ki lehet hozni... (mármint tuning nélkül, csak a front-endet kicserélve)

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »


Így van, szupergagyi kategóriában voltak. Elküldök neked egy linket neked privátban ahol megtalálod a srác tárhelyét aki modifikálat a hangfalamat és kicsit keresgélve a Kefek módosításával kapcsolatos fotókat is.
Én egyébként használok egy alacsony, félig kvarchomokkal föltöltött vastag zártszelvényből készült alacsony hangfalállványt is a Kefek alatt, mivel törpe állódobozról van szó, és szerettem volna ha a tweeterek fülmagasságba kerülnek.
Sajnos elég kevés a mélyhang nálam(lehet hogy az említett ellenállás kikötés miatt, ez ki fog derülni) Te hogy érzed? Jók nálad a mélyek?

A Q3 a méretéhez képest szerintem elég komoly mélyeket produkál, pár fenntartással:
 
- Nem nagyon van mihez hasoníltanom
- A szobám nagy, a hangfalelhelyezés "véleményes", a falak nem csillapítottak, a padló sima parketta szőnyeg nélkül. Bár állítólag ezek a dolgok a mélyek terjedését nem annyira befolyásolják, a szoba mérete esetleg.
- A közfalak még gagyibbak, mint az említett belső kábelezés Sajnos. Ha a konyhában mosogatok, és hangos a zene, a fal rázkódik a basszustól egy bizonyos sarokban, komoly infrahangokat produkálva (mikor a bőrödön érzed a basszust)
- 3 szál CAT5-ből font kábel megy a hangfalakhoz (simple triplet)
- Erősítő egy egykor csúcsközeli Onkyo, de szerintem elég sok olcsóbb sztereo erősítő is megenné reggelire. Ezt nemsokára kipróbálom.
 
Linket majd nézem, köszi. Bár én kép alapján sem tudom megállapítani a gagyiságot, mert nem vagyok szakértő. e végül is tanulni vagyok itt
 
(A Kef-eknél ami engem leginkább zavar, hogy - ahogy mondani szokták - a hangfalakat hallom, nem a zenét. És a másik, hogy halkan nem lehet hallgatni őket (ebben mondjuk a számítógép zaja is ludas, na nem egy gázturbina, elég halk gép).
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »


érdekes... kedves Máté,
nem érzed kicsit furcsának a helyzetet? tőlem kérdezel olyat, amit más szúrt el, közben meg őt reklámozod, igaz nem nyiltan, csak majdnem?
nézd meg a topik cimét!
Tuning...ésszel...


Ne haragudj, nem akartam a srácot reklámozni , csak azt akartam megmutatni a srácnak hogy gyárilag milyen kondik és kábelek voltak benne. Nem szúrta el a tuningot, az átkábelezést és a kondik cseréjét szépen megoldotta, az elenállás áthidalást meg ki fogom kötni és kiderül hogy mi fog változni. Nem volt sajnos mérő eszköze, amivel meg tudta volna mérni a frekvenciaátvitelt.
Ha majd van egy kis időd, kérlek válaszolj az emailemre. Köszönöm!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


érdekes...
kedves Máté,
nem érzed kicsit furcsának a helyzetet? tőlem kérdezel olyat, amit más szúrt el, közben meg őt reklámozod, igaz nem nyiltan, csak majdnem?
nézd meg a topik cimét!
Tuning...ésszel...


Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Azt szeretném megkérdezni, hogy Kef Q3 hangfalat lehet / érdemes-e tuningolni. Hogy lehet-e, abban sem vagyok teljesen biztos, a speciális elrendezése miatt, de különben sem értek hozzá.

Nekem pont ilyen hangfalam van és tuningoltattam is. Mivel az enyémet nem Szabó Zoli csinálta, hanem egy fiatal, műszerész srác, ezért nem szeretném ebben a topikban reklámozni. Keress meg a következő email címen: homola_m@freemail.hu
 
Az enyémben egyébként belső kábel (Harmonic Technology Melody Line) és kondik (Bennic) lettek cserélve, ezenkívül egy apró tuningot csináltattam még: a hangszóró kosarakat földjét összekötöttem egy sima réz kábellel az erősítő földjével. Ehhez persze ki kellett alakítani egy plusz banándugót a hangfal hátuljára. Volt erről a tuningról egy topik is a hifipiac.hu-n. Sajnos a hangfal sajátos, lekerekített kialakítása miatt szigetelő anyagot nagyon nehézkes cserélni a doboz alsó részében, de a hangszórók között gondolom könnyen meg lehet oldani, ezért is kérdezem Füleleket hogy mennyit számít a szigetelő anyag cseréje, illetve milyet érdemes venni erre a célra?
 
Mégvalami: A KEF keresztváltóján van egy 3,9 ohm-os ellenállás közvetlenül a tweeter előtt. Ezt a tuning során nekem kikötötték, kicsit mintha nyíltabb lenne a magashang (ebbe mondjuk nem vagyok teljesen biztos) viszont érezhetően csökkent a mélytartomány és a hangszerek súlya, úgyhogy vissza fogom kötni ezt az ellenállást, mert úgy tűnik hogy megborult így a hangkép.
Fülelek! Ugye meg tudod erősíteni hogy ez okozhat ilyen problémát illetve hogy hülyeség volt kikötni ezt az ellenállást?

Az eredeti madzagok és kondik a szupergagyi kategóriában voltak, vagy csak egyszerűen jobb amit beletettetek? Én nem merném szétszedni, és meg sem tudnám állapítani...

Így van, szupergagyi kategóriában voltak. Elküldök neked egy linket neked privátban ahol megtalálod a srác tárhelyét aki modifikálat a hangfalamat és kicsit keresgélve a Kefek módosításával kapcsolatos fotókat is.
Én egyébként használok egy alacsony, félig kvarchomokkal föltöltött vastag zártszelvényből készült alacsony hangfalállványt is a Kefek alatt, mivel törpe állódobozról van szó, és szerettem volna ha a tweeterek fülmagasságba kerülnek.
Sajnos elég kevés a mélyhang nálam(lehet hogy az említett ellenállás kikötés miatt, ez ki fog derülni) Te hogy érzed? Jók nálad a mélyek?

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »


Sziasztok! 
Azt szeretném megkérdezni, hogy Kef Q3 hangfalat lehet / érdemes-e tuningolni. Hogy lehet-e, abban sem vagyok teljesen biztos, a speciális elrendezése miatt, de különben sem értek hozzá.

Nekem pont ilyen hangfalam van és tuningoltattam is. Mivel az enyémet nem Szabó Zoli csinálta, hanem egy fiatal, műszerész srác, ezért nem szeretném ebben a topikban reklámozni. Keress meg a következő email címen: homola_m@freemail.hu
 
Az enyémben egyébként belső kábel (Harmonic Technology Melody Line) és kondik (Bennic) lettek cserélve, ezenkívül egy apró tuningot csináltattam még: a hangszóró kosarakat földjét összekötöttem egy sima réz kábellel az erősítő földjével. Ehhez persze ki kellett alakítani egy plusz banándugót a hangfal hátuljára. Volt erről a tuningról egy topik is a hifipiac.hu-n. Sajnos a hangfal sajátos, lekerekített kialakítása miatt szigetelő anyagot nagyon nehézkes cserélni a doboz alsó részében, de a hangszórók között gondolom könnyen meg lehet oldani, ezért is kérdezem Füleleket hogy mennyit számít a szigetelő anyag cseréje, illetve milyet érdemes venni erre a célra?
 
Mégvalami: A KEF keresztváltóján van egy 3,9 ohm-os ellenállás közvetlenül a tweeter előtt. Ezt a tuning során nekem kikötötték, kicsit mintha nyíltabb lenne a magashang (ebbe mondjuk nem vagyok teljesen biztos) viszont érezhetően csökkent a mélytartomány és a hangszerek súlya, úgyhogy vissza fogom kötni ezt az ellenállást, mert úgy tűnik hogy megborult így a hangkép.
Fülelek! Ugye meg tudod erősíteni hogy ez okozhat ilyen problémát illetve hogy hülyeség volt kikötni ezt az ellenállást?

Az eredeti madzagok és kondik a szupergagyi kategóriában voltak, vagy csak egyszerűen jobb amit beletettetek? Én nem merném szétszedni, és meg sem tudnám állapítani...
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ha mi tuningolunk egy bármilyen készüléket, akkor az elejétől a végéig csináljuk. Egy ilyen változtatást a váltóban csak méréssel lehet ellenőrizni, hogy jogos-e, avagy sem, tudniillik az ellenállás megváltoztatása nemcsak szintkülönbséget eredményez, de a keresztváltó átvitelét is befolyásolja. Ezért aztán nem tudom neked megmondani, hogy mit kellene tenni a te esetedben. Ha át kellene alakitani egy ilyen Kefet, akkor néhány beállitási és használati kérdést tennék fel a tulajnak, megmérném az átvitelét a hangszórónak, és csak aztán látnék neki a tuningnak, amikor minden szükséges információ a rendelkezésemre áll.

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Azt szeretném megkérdezni, hogy Kef Q3 hangfalat lehet / érdemes-e tuningolni. Hogy lehet-e, abban sem vagyok teljesen biztos, a speciális elrendezése miatt, de különben sem értek hozzá.

Nekem pont ilyen hangfalam van és tuningoltattam is. Mivel az enyémet nem Szabó Zoli csinálta, hanem egy fiatal, műszerész srác, ezért nem szeretném ebben a topikban reklámozni. Keress meg a következő email címen: homola_m@freemail.hu
 
Az enyémben egyébként belső kábel (Harmonic Technology Melody Line) és kondik (Bennic) lettek cserélve, ezenkívül egy apró tuningot csináltattam még: a hangszóró kosarakat földjét összekötöttem egy sima réz kábellel az erősítő földjével. Ehhez persze ki kellett alakítani egy plusz banándugót a hangfal hátuljára. Volt erről a tuningról egy topik is a hifipiac.hu-n. Sajnos a hangfal sajátos, lekerekített kialakítása miatt szigetelő anyagot nagyon nehézkes cserélni a doboz alsó részében, de a hangszórók között gondolom könnyen meg lehet oldani, ezért is kérdezem Füleleket hogy mennyit számít a szigetelő anyag cseréje, illetve milyet érdemes venni erre a célra?
 
Mégvalami: A KEF keresztváltóján van egy 3,9 ohm-os ellenállás közvetlenül a tweeter előtt. Ezt a tuning során nekem kikötötték, kicsit mintha nyíltabb lenne a magashang (ebbe mondjuk nem vagyok teljesen biztos) viszont érezhetően csökkent a mélytartomány és a hangszerek súlya, úgyhogy vissza fogom kötni ezt az ellenállást, mert úgy tűnik hogy megborult így a hangkép.
Fülelek! Ugye meg tudod erősíteni hogy ez okozhat ilyen problémát illetve hogy hülyeség volt kikötni ezt az ellenállást?

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »


Sziasztok!
 
Azt szeretném megkérdezni, hogy Kef Q3 hangfalat lehet / érdemes-e tuningolni. Hogy lehet-e, abban sem vagyok teljesen biztos, a speciális elrendezése miatt, de különben sem értek hozzá.
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Avatar
veba
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2007.01.06., szomb. 21:27
Értékelés: 16

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: veba »


Köszönöm, jól hangzik! A Wharfi-t bíznám a szakértelmedre elsőre.
Hogy mikor tudnád vállalni és egyéb logisztikai részleteket hogyan tudunk megbeszélni?
SAMSUNG UE65HU7500
MARANTZ PM-KI Ruby / ONKYO TX-SR 875 AVreceiver / MARANTZ SACD30n
TRIANGLE MAGELLAN QUATUOR / TRIANGLE MAGELLAN DUETTO / TRIANGLE GENESE VOCE / YAMAHA 515 sub, WalhallA Posseidon hagfalkábelek
Furutech e-TP80E betáp & elosztó, AgPt-RXF & AgPt-R (AMP) WalhallA tápkábelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »

igen, bármelyiket érdemes, és bár nem a tavalyi akciós áron, de fórumtárs lévén azért kedvezményesen...

Avatar
veba
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2007.01.06., szomb. 21:27
Értékelés: 16

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: veba »


tuninglesőknek:Hangsugárzó teljeskörű tuning:
két hangszórós doboz esetén 12000 helyett 8400 Ft/pár
három hangszórós doboz esetén 15000Ft helyett 10500Ft/pár
 
Többszáz hangsugárzót alakitottunk át az elmúlt évtizedben, még soha senki sem bánta meg!
Még a gagyi kategória hangja is jól hallhatóan javul.

Hali Fülelek!
Látom, hogy a hangfal tuning akcióról már lemaradtam , de azért megkérdezném, hogy Wharfedale Valdus 500-as álló hangfalak hangján tudnál-e segíteni?
Írtad, hogy gagyi alapokat sem teljesen értelmetlen kezelésbe venni.
Amit én olvastam az alapján, a magas hangszórók cseréje a minimum amivel kezdeni kellene, de persze mivel nem értek hozzá inkább az érdekelne vállalsz-e ilyet és mennyibe kerülne?
 
Második lépcsőben a YAMAHA NS777 esetén érdekelne a véleményed, érdemes-e hozzányulni, vállalsz-e ilyet?
SAMSUNG UE65HU7500
MARANTZ PM-KI Ruby / ONKYO TX-SR 875 AVreceiver / MARANTZ SACD30n
TRIANGLE MAGELLAN QUATUOR / TRIANGLE MAGELLAN DUETTO / TRIANGLE GENESE VOCE / YAMAHA 515 sub, WalhallA Posseidon hagfalkábelek
Furutech e-TP80E betáp & elosztó, AgPt-RXF & AgPt-R (AMP) WalhallA tápkábelek

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Bocsánat, összetévesztettem egy másik B&W tipussal, ami álló és gyengusz, evvel a tipussal semmi gond, jó dobozt lehet belőle faragni.    Ne izgasson, milyen az új kábel, jó lesz, ha nem tetszik, nem kell kifizetni
Nem szeretném, hogy befolyásoljon, hogy mi van benne (nagyon finom kábel lesz benne)
 
A 2008-01-01-01-01 időpontot szigorúan vesszük ám!
 

 
BÚÉK!!!

Egyébként nincsenek előitéleteim a kábelekkel szemben:) De legyen akkor meglepi:)
 
Írtam mailt a rendeléssel.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Bocsánat, összetévesztettem egy másik B&W tipussal, ami álló és gyengusz, evvel a tipussal semmi gond, jó dobozt lehet belőle faragni.
Ne izgasson, milyen az új kábel, jó lesz, ha nem tetszik, nem kell kifizetni
Nem szeretném, hogy befolyásoljon, hogy mi van benne (nagyon finom kábel lesz benne)
 
A 2008-01-01-01-01 időpontot szigorúan vesszük ám!
 

 
BÚÉK!!!

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Ha azt kérded, visszaalakitható-e a tuning, akkor inkább nem vállaljuk, mert az azt jelenti, hogy nem vagy benne biztos, hogy egyáltalán jobb lesz. Nekünk nem fontos annyira a tuning ára, mintsem szerezni egy elégedetlen kuncsaftot, ráadásul kétszer szerelni egy dobozt szintén nem leányálom. Ezidáig még soha senki nem kérte, hogy állitsuk vissza az eredeti állapotot, annyira hallatszott mindig a különbség. A B&W eme dobozáról nincs túl jó véleményem, a basszust nem tudjuk jobbá varázsolni, a többi regiszter tisztább lesz egyértelműen, ami rá is fér, mert a magassugárzónak elég csúnya rezonanciája van 10kHz felett.

Ezekszerint tuningoltál már ilyet. Ha van kedved leírhatnád konkrétan mit csináltál ezzel a konkrét doboztípussal.
 
Egyébként sokan mondják hogy nem jó ez a doboz, szerintem korántsem olyan rossz, mint amiket mondanak róla. A mély az valóban lehetne jobb, de a szivaccsal a reflexnyílásba sokkal jobb, persze valszeg a szobaakusztika miatt is kell itthon. Azért valószínűleg megrendelem(írok mailt) a tuningot, mert azt azért nem gondolom hogy rosszabb lesz.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ha azt kérded, visszaalakitható-e a tuning, akkor inkább nem vállaljuk, mert az azt jelenti, hogy nem vagy benne biztos, hogy egyáltalán jobb lesz. Nekünk nem fontos annyira a tuning ára, mintsem szerezni egy elégedetlen kuncsaftot, ráadásul kétszer szerelni egy dobozt szintén nem leányálom. Ezidáig még soha senki nem kérte, hogy állitsuk vissza az eredeti állapotot, annyira hallatszott mindig a különbség.
A B&W eme dobozáról nincs túl jó véleményem, a basszust nem tudjuk jobbá varázsolni, a többi regiszter tisztább lesz egyértelműen, ami rá is fér, mert a magassugárzónak elég csúnya rezonanciája van 10kHz felett.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Mathias »

B&W 602 S3mast tuningoltál már?

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”