Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

CP: PC házimozi különszám

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Simon 
Na, ja. Ennyi erővel a Nemzeti Sport írhatna a kurvákról mert hát a sport fogalma nehezen definiálható. A Chip magazin sorozatot indíthatna az injektorokról hiszen azok is számítógépek. Sőt, a Playboyban lehetne Lagzi Lajcsi pajzánkodása Csala Zsuzsával mert az erotikus fogalma aztán végképp meghatározhatatlan.
 
Mégis mindegyik sajtótermék nagyon jól tudja, hogy mit kell írnia. Csak ennyit várnánk el itt is.
 


A Nemzeti Sport-ot nem szoktam olvasni arról nem tudok véleményt mondani.
 
Az injektor mióta számítógép? Ha az injektorokat vezérlő számítógépekre gondolsz, akkor azokról írhatna is. (Ha jól rémlik CNC-s cikket már olvastam benne.)
 
A Playboy-ban volt már sorozat Zalatnay Ciniről, ami már számomra is határeset Lagzi Lajcsiról is lenne, ha nővé operáltatná magát és elvállalná a fotozást.
 
A CP egy számítógépes lap, így számomra annyira nem meglepő, hogy a számítógépes "házimozizás" témát járja körül.
 
Egyébként a sport fogalma eléggé egyértelmű mindenki számára, mert egy pár száz éve használjuk, de a házimozi egy viszonylag új fogalom.
 
Lacy
 
Valóban népszerűbb a házimozizás és tetszik, nem tetszik kommerszebb és ezzel olcsóbb is. A kivetítők az áresés a népszerűség és a plazmák kiszorító erejének együttes hatására fogynak alacsonyabb áron, nagyobb példányszámban.
 
A Mazdával nem akartam leszólni, sem a Ferrari, sem a Mazda, sem a Trabant tulajokat, de ha már választani kell, akkor én inkább elfogadnám a Mazda és a Ferrari ára közti különbözetet, mint a Trabant és a Mazda köztit

gordon314.fw.hu

Vendég

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szóval itt fel lehetünk háborodva, de igazán csak azon lehet vitatkozni, hogy ki mit tart házimozinak, nem pedig az, hogy mi az.
Na, ja. Ennyi erővel a Nemzeti Sport írhatna a kurvákról mert hát a sport fogalma nehezen definiálható. A Chip magazin sorozatot indíthatna az injektorokról hiszen azok is számítógépek. Sőt, a Playboyban lehetne Lagzi Lajcsi pajzánkodása Csala Zsuzsával mert az erotikus fogalma aztán végképp meghatározhatatlan.
 
Mégis mindegyik sajtótermék nagyon jól tudja, hogy mit kell írnia. Csak ennyit várnánk el itt is.

Vendég

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gordon314!
 
Azért igaza van Simonnak, kell egy minimum szint, amitől már házimozi a házimozi, sportkocsi a sportkocsi, lekvár a lekvár.
 
A mozis élmény otthoni alapja mégiscsak a mozi, ezért is van mostanában 25 szörös kletje a kivetítőknek, esik is az áruk rendesen alá, és a 6.1 és 7.1 hangokat is tudó erősítőrendszerek is sorra jelennek meg.
Az meg, hogy az itthoni mozik többsége úgy viszonyul a kintiekhez, mint az MX3 a Trabanthoz, az már cask egy másik dolog.
 
A Trabant meg szerintem másképpen viszonyul a Mazdához, mint a Mazda a Ferrárihoz, de ez is roppantul szubjektív.

Avatar
Delphijos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2003.03.10., hétf. 23:02
Értékelés: 0

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Delphijos »

Lehet itt filozofálgatni hogy mi a házimozi, de azért ha őszintén belegondol az ember, a hazimozi az nem egy 4000Ft-os hangkártya + TV. Mint ahogy a HI-Fi elnevezés sem egzakt dolog, de azért a Sokol rádiót nem sorolja senki ide, csak azért mert képes hangot kiadni. Azt természetes hogy mindennnél vannak fokozatok, de kell lennie egy "minimumnak".
Clint Eastwood bekaphatja!

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Az hogy mi a minumum, azt megint millió féle képpen meg lehet határozni. (off Ráadásul pont az MX3-as Mazdát emlegeted? Volt hozzá szerencsém. Vegyesek a tapasztalataim.)
 
Ha meg azt mondjuk, hogy a mozis élményt hozzuk haza. Akkor ugye először is a képnek több méteresnek kell lennie és lehetőleg vetítettnek. A hang? Mozifüggő, de itt sokunk rendszere szebben szól mint némely mozié. Még ma is a kisebb termekben a sztereo az általános, a nagy termekben a DD (ami ugye mozis és gyengébb minőségű, mint a dvd-s DD) és sajnos igazán ritka üdítő kivétel a dts. És hát mozi a sztereo hangrendszerű is.
 
Szóval itt fel lehetünk háborodva, de igazán csak azon lehet vitatkozni, hogy ki mit tart házimozinak, nem pedig az, hogy mi az.
 
Egyébként visszatérve az autós példához egy MX3 elményben sokkal inkább elmarad egy Ferraritól, mint egy Trabant az MX3-tól, ha már a Ferrarit szoktad meg.
gordon314.fw.hu

Vendég

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tulajdonképpen a név mindent elmond!!!
 
Házimozi
 
Benne van minden, ami a fogalom megértésséhez támpont.
A mozi élményét, képét, hangját, esetleg hangulatát szertnénk otthon megjeleníteni.
Én nekem speciel előbb volt DVD a PC-ben, ki is próbáltam, megnéztem a Mátrixot rajta, borzasztó volt. 17" monitoron, szélesvásznú kép, felirattal, az irodai forgószéken ülve, ami a "mozizáshoz" baromi kényelmetlen, még a film se nagyon tetszett.
Aztán megvettem a Pana RV 60-at, és a napplaiban 82 cm-en, szélesképernyőn, DD5.1 hanggal új értelmet nyert a film. Már értettem, és élvezni is tudtam azt, ami a házimozi lényege.
 
És erről még egy apró példa: Vettem a hálóba egy Dimarson 400-as szettet, Hifi helyett, mert végül is van benne rádió, Cd-t sőt MP3-at is lejátszik, na meg DVD-t.
Meg az irott Vcd Svcd lemezeket, amin a házi videókat tárolom, és a Pana nemigen komálja .
Kipróbálásra a fiam a Mátrixot hozta fel, jajjjjjj, hol van a lenti 30 cm-es 100 Wattos subhoz képest, (pedig a reklámszöveg...) de természetesen nem is ezt vártam el tőle.
Azért még így is nagyságrenddel jobb, mint a Pc-ről volt.
 
És akkor az áráról (nagyon akciósan már 40 ezerért adták) ne is szóljunk.
Ja és a DTS hangot is kiadja, mig a PC nemigen.
 
Persze nem azt mondom, hogy Pc-vel nem lehet igényes házimozit előállítani, de a cikk nem is erről akart szólni.

Vendég

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem értek egyet. Az autós hasonlat miszerint is mindegyikkel eljutunk valahova az a filmnézés.

A te értelmezésed szerint!
A házimozi kifejezésnek nincs egzakt meghatározása, így azt értenek bele amit akarnak.

Még csak ezzel sem értek maradéktalanul egyet. Az igaz, hogy nincs egzakt meghatározása a házimozinak azonban van egy minimuma mitől házimozi a házimozi. Egy dolgot előre tisztázzunk. A házimozi fogalma évről évre kitolódik a minőség irányába a technikai fejlődés miatt. Ha ma valaki házimoziról beszél akkor másról beszél, mint 8 évvel ezelőtt. Ennek fényében: a házimozi a mozi otthonosított változata. Mitől más a mozi, mint az RTL-t nézni? Szélesvásznú, nagyméretű kép. Többcsatornás, hangos, dinamikus hang. Tehát ez az amit otthonra szeretnénk vinni. Ha sztereó TV-n nézzük a filmet az még nem teljesíti egyik feltételt sem. Ha már van 5 szélessávú hangfal amely relatíve nagy hangerőn képes szólni és van hozzá egy hangforrásunk amely képes többcsatornás diszkrét jelet adni akkor az már az MX3. Ez alatt nincs miről beszélni.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Nem értek egyet. Az autós hasonlat miszerint is mindegyikkel eljutunk valahova az a filmnézés.

A te értelmezésed szerint!
A házimozi kifejezésnek nincs egzakt meghatározása, így azt értenek bele amit akarnak.
A legtöbbünk szemében egy ilyen újság nem házimozi szaklap, de ettől függetlenül biztosan megtalálja a célközönségét.
Had ismételjem magam: mondjatok egy igényes itthon megjelenő házimozis szaklapot?
 
A házimozizás slágertéma lett. Nincs már olyan Tesco-s MM-s Auchen-es .....szórólap, amiben ne lenne pár "házimozi" termék. Ezt próbálják meglovagolni és hasznot húzni belőle. Őszintén szólva a CP-tól annyira nem is sajnálom, mert bár az adott kiadványt nem ismerem, és nem is vát rokonszenvessé amiket meg tudtam róla , de annak idején még ez az újság adta sokáig az igényesebb film mellékleteket. Szóval az én szememben tett valamit a magyar házimozizásér. Lehet, hogy éppen ezért méltatlan ez a kiadvány igénytelensége?!
gordon314.fw.hu

Avatar
Delphijos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2003.03.10., hétf. 23:02
Értékelés: 0

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Delphijos »

Teljesen egyetértek Simonnal. A cikkíró összemossa a film nézést a házimozival. Ha van otthon egy Yamakawa asztali lejátszóm egy Color Star-ral akkor meg tudom nézni a Gladiátort. De ez nem házimozi. Még ha veszek hátra egy kétezer forintos PC hangszórót a "dünnyögéshez" akkor sem. És még egyszer a fő gondom az, hogy pont azok számára érthetetlen a cikk akiknek szól.( Kezdők) Aki tudja miről van szó, az érti hogy mit akar jelenteni a pongyola fogalmazás, de aki ebből akarja megérteni a házimozi "alapjait" azt nem irigylem.
Clint Eastwood bekaphatja!

Vendég

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A "házimozi" fogalma nehezen megfogható. Sokak szemében nem házimozi az, ahol legalább nincs vagy másfél méteres képátlójú megjelenítő. 
Én úgy gondolom, hogy ez olyan, mint a közlekedés. Utazni lehet villamossal és Ferrarival is, de a kettő nyilván nem egyazon élmény. Viszont ha a célt nézed önmagában, akkor mindegyikkel eljutsz valahova.

Nem értek egyet. Az autós hasonlat miszerint is mindegyikkel eljutunk valahova az a filmnézés. A házimozit hívjuk száguldásnak sportkocsival. Van akinek van lehetősége Ferrarira és élvezi. Azt kellene elmagyarázni, hogy egy Mazda MX3-assal is lehet száguldani ha nem is annyira mint a Ferrarival, de a sebesség és a gyorsulás még elfogadható és nyújtja a száguldás élményét. A cikkíró ezzel szemben valóban leegyszerűsítette a dolgot és azt mondta, hogy ha egy Trabantban letekered az ablakot akkor a motorzaj és a szélzaj keltheti azt az érzést mintha száguldoznál. Sőt ha beépítessz két szárnyat hátra akkor még a látszata is olyan lesz. Talán ebből a hasonlatból is látszik, hogy a cikkíró ott követi el a hibát, hogy nem a lehetőségekre és annak pénzügyi megoldásaira hívja fel a figyelmet hanem egy elelve halott ötletből hamis látszatmegoldásokkal próbál eredményt elérni. Ez nyilván nem sikerül. És egy újságnak az ismeretterjesztés lenne a feladata és nem az, hogy az embereket rávegye arra, hogy a saját kárukon jöjjenek rá, hogy mi a hülyeség és mi nem.

Vendég

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Még valami Boy.
Ha gond a külön topic, akkor másold át a CP rovatba.

Vendég

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na tehát itt fel van találva, hogyan csináljunk az 5.1 hangból 4.0-t.
Ettől már jobb az a "kis dünnyögés" is, ami nekem a hátsó hangfalkból jön ( darbja cca 50 literes, 3 utas)
 
És egy kvízkérdés:
ugyanitt olvastam a videojel formátumok címszó alatt
Milcsoda az FBAS jel??

Vendég

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bocsi a kép most jön:


Vendég

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Vendég »


T-Boy
 
Nem gondolom, hogy más közönségnek szólna az ujság, itt a házimoziról lenne szó. valószínű, hogy tudásban, vagy igényszinten nem vagyunk egyformák, de a tájékoztatás alapvetően műszaki és szaksajtó körein belül ez így tragikus.
Semmi szakszerűséget nem mutat fel, és elbagatellizálja a "normális" rendszereket, félrevezetheti azokat, akik csak most ismerkednek ezzel a dologgal, alapszinten.
Kár bebeszélni nekik azt, hogy semmilyen extra kiadással közelítőleg ugyanazt az élményt tudják kapni, mint a "milliós" bár ehelyett inkább azt írnám, hogy a normális rendszereket használók.
Amikor pl. egy pár fejezettel arébb azon cikkeznek a hátrányokat ismertetve, hogy a DVD rom esetleg hangos, mert mindjárt felpörög 16 szoros sebességre, akkor mit várjon el az ember...
Én ha mozizok, azt sem hallom, hogy ha a fülem mellett cseng a telefon, milyen hangra képes az a szerkezet, ahol a DVD lejátszó mechanika zaja képbe jöhet, mint zavaró tényező???
 
Na itt meg egy kis ábra:

Vendég

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Vendég »


""És ez is csak csökkentett frekimenetttel, - az egyszerű házimoziból hátul csak "dünnyögés" jön ki."
- Hm. Igazán komoly rendszerekben hátra is lehet telepíteni mélyládát <pl 7.2> - ez hol egyszerusitett?"
"ez hol egyszerusitett?": ja tényleg
 
Az egész akkor is sántít (Delphijos is jól megírtam) a véleményemet nem fogom megváltoztatni. Akkor is egy (nagy) 0 a lap színvonala számomra.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


"az egyszerűsített házimoziban csak egy meglehetősen olcsó "hátulsó hang" van - a prologic hatul mono, az hogy most ezt "egyszerusitett"-nek vagy PL-nek hivjuk betudhato koltoi szabadsagnak, es minosegeben is gyengebb (olcsobb) mint a front, es hiaba 4.1 vagy 7.1, akkor is mono a PL 


Csak a precízitás kedvéért: a ProLogic ugyan egyetlen mono csökkentett frekvenciatartományú háttér jelből dolgozik, de a ProLogic hangzáshoz sem elegendő egyetlen hátsó hangszóró, ugyanis a dekóder hátul dekolerációt alkalmaz, hogy két háttér sugárzóból "ne ugyanaz szóljon"
 
Amúgy én is számtógépbe épített DVD-Rom-mal kezdtem, amit később a 55 cm-es sztereó tv-re kötöttem.
 
A "házimozi" fogalma nehezen megfogható. Sokak szemében nem házimozi az, ahol legalább nincs vagy másfél méteres képátlójú megjelenítő.
 
Én úgy gondolom, hogy ez olyan, mint a közlekedés. Utazni lehet villamossal és Ferrarival is, de a kettő nyilván nem egyazon élmény. Viszont ha a célt nézed önmagában, akkor mindegyikkel eljutsz valahova.
 
Nagyon kevés ember van, aki bár még nem volt semmilyen "házimozis" előélete, mégis egy komoly, drága házimozirendszer megvásárlásával kezd hozzá.
 
Aki elkezdi a kis Pc-s vagy éppen 15 eFt-os "gagyi" lejátszós dvd-zést, azoknak egy része komoly "megszállottá" válik, míg mások megmaradnak azon a szinten, mert az ő igényeiknek elegendő.
 
Ennek persze az lesz a hatása, hogy a "házimozizás" kommerszebbé válik. Amiben szerintem sokkal több a jó, mint a rossz.
 
Példa: az első asztali dvd lejátszómat egy Philips 950-est annak idején leárazva vettem 140 eFt-ért. Tegnap vettem életem harmadik asztali dvd lejátszóját egy Pana S75-öst kevesebb, mint a feléért. Mind a kettő viszonylag neves gyártók aktuális csúcskészülékei voltak.
 
Kicsit on is legyek: ezt a különszámot úgysem fogja megvenni nagyon sok "megszállott". Így ha másra nem is, de érdeklődés felkeltésére jó lehet. Persze az nagyot csalódik, aki egy komoly házimozi szaklapra számított! Bár valaki tud ilyet ma Magyarországon?
gordon314.fw.hu

Avatar
Delphijos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2003.03.10., hétf. 23:02
Értékelés: 0

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Delphijos »


Egy ilyen kiadványba simán belefért volna pár szavas NORMÁLIS ismerertetés a "térhang szabványokról" (ha már arról beszélünk hogy teljesen amatőrőknek is készül) és akkor nem lenne szükség erre a gyógyegér fogalmazásra hogy "olcsó hátsó hang" , "dünnyögés" meg hasonlók. Az ismertető után mindenki értette volna hogy mit nyújt a DPL, a DD, a DTS, stb. Bár az egész újságot nem olvastam, de ez a pár mondat olyannak tűnik hogy a cikkíró megpróbált minél szakszerűtlenebbül írni (ráadásul idétlen haverkodós stílusban) hogy úgy nézzen ki a cikk hogy "hú de jó, ezt tényleg amatőröknek írták". Sajnos átesett a ló túlsó oldalára és emiatt a cikk inkább olyan lett mintha GYP-seknek írta volna. Azért mert valaki esetleg még nincs otthon a házimoziban, attól még nem félkegyelmű. Persze nem kell szakdogát írni, de így szerintem teljesen hiteltelen és bárgyú a cikk.
 
A másik meg (azt hiszem erről már vitáztunk valahol ha jól emlékszem a gagyi DVD kiadások kapcsán) szerintem is káros hogy az embereknek megpróbálják bebeszélni hogy 10 rongyból teljesértékű házimozit lehet összehozni, mert aki ennél többet költ az már sznob. Mert sajnos tényleg van egy csomó ember aki ezt elhiszi, és utána meg jön a koppanás. Egyébként meg hamár 3600-6000 Ft-os hangkártyát meg TV hangszórót javasolnak, akkor ennél már egyszerübb egy olcsó távolkeleti asztali lejátszó (mert ugye a PC-be a DVD ROM-ot is meg kell még venni) minőségben ez is nyújt annyit, ráadásul sokkal kényelmesebb.Persze értem hogy számítástechnikai újság, de ez a javaslat pár éve elment volna, amikor sokkal olcsóbb volt "PC-s házimozit" csinálni mint venni egy asztali lejátszót, de ma már ez régen nem igaz.
Clint Eastwood bekaphatja!

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


nincs idom tulzottan elmerulni a reszletekben, de tovabbra se latom a "hujeseget"
 
aki olyan szinten van, hogy elegedett a tv stereo hangzasaval is, annak a leirtak elegendoek
(emlekszem amikor en elkezdtem ezt az egeszet... beszartam a prologictol is a PC-n, 4.0-ban egy Live! value-n)
lenyeg, hogy meglegyen az indittatas, aztan majd egyszer tovabblep, kezdje tv-n stereo-ban, mit banom en
 
 
par megjegyzes:
 
"hátra" elég a legolcsóbb hangláda is." - surroundnak tenyleg eleg egy gyengebb minosegu hangfal
 
"az egyszerűsített házimoziban csak egy meglehetősen olcsó "hátulsó hang" van - a prologic hatul mono, az hogy most ezt "egyszerusitett"-nek vagy PL-nek hivjuk betudhato koltoi szabadsagnak, es minosegeben is gyengebb (olcsobb) mint a front, es hiaba 4.1 vagy 7.1, akkor is mono a PL
 
"És ez is csak csökkentett frekimenetttel, - az egyszerű házimoziból hátul csak "dünnyögés" jön ki."
- Hm. Igazán komoly rendszerekben hátra is lehet telepíteni mélyládát <pl 7.2> - ez hol egyszerusitett?
 
nem is folytatom
a cikket nem olvastam, sot az ujsagot se lattam
az egesz topicot feleslegesnek tartom (foleg, hogy van CP topic mar :smile19: ), boncolgatunk egy teljesen mas kozonsegnek, mas igenyeknek szolo ujsagot, es alapbol lehujezzuk az irot
nem tartom helyesnek, meg ha a cikk nyelvezetenek szakszerusege nemi kivannivalot hagy is maga utan...
o v e r p o w e r e d

Vendég

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Vendég »


de konkretan mi a hulyeseg a bemasolt reszekben?technikailag igaz minden betuje
az hogy ez kinek hazimozi s kinek nem, az teljesen penztarca fuggo
 
gondolom az irasok a belepo szintu pc-s felhasznalokat is igyekeznek kielegiteni infoval
 
es ez igy van jol

Nem így hülyeség, ezek csak részletek voltak, el kell olvasni az egész ujsit, úgy már még érthetőbb, miért ídéztem ezt ide.
 
Ettől függetlenül én is elismerem az olcsó házimozi szentségét, (valamikor réges régen egy messzi galax... azaz a mono video hangja Y kábellel a sztereo erősítőre kötve, és így néztük végig a SW1-et )
de három hasáb alatt egymásnak ellentmondó kijelentéseket leírni, olvasói tájékoztatás címén, illetlen dolog.

Vendég

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Vendég »


de konkretan mi a hulyeseg a bemasolt reszekben?technikailag igaz minden betuje
az hogy ez kinek hazimozi s kinek nem, az teljesen penztarca fuggo
 
gondolom az irasok a belepo szintu pc-s felhasznalokat is igyekeznek kielegiteni infoval
 
es ez igy van jol

Simon Templar és Gandalf tökéletesen válaszolt is "helyettem". Nevetséges, h ezt hívják házimozinak. Látod az alárásom, de mikor szerkesztettem még azt a szettet is úgy akartam kezdeni, h a Házimozi szót inkább idézőjelbe rakom. De 2400Ft-os hangfalak, 3-6000Ft-os hangkártya, TV-ből jött hang (ilyen keretek között ez egy erősen alap TV, ahol a beépített hangszórókat is hadd ne mondjuk)
 
"hogy egészen egyszerűen fejezzük ki magunkat: "hátra" elég a legolcsóbb hangláda is."
- ez közel sem igaz, Te is tudod! (annyiból igaza van, h a lehető legegyszerűbben fejezte ki magát minden értelemben)
"az egyszerűsített házimoziban csak egy meglehetősen olcsó "hátulsó hang" van. És ráadásul csak hátsó, és nem is bal hátsó meg jobb hátsó."
- Csak hátsó? (nem BH, JH? ) Hamár úgy kezdték, h ezekra ez olcsó hangkártyákra rá lehet kötni 4 v. több hangfalat, akkor ott DD5.1 szól (még a 4.1-es rendszeren is van JH/BH) és van is szépen elkülönített BH és JH. (itt egyértelműen megkérdőjelezem a kijelentését!!)
"És ez is csak csökkentett frekimenetttel, - az egyszerű házimoziból hátul csak "dünnyögés" jön ki."
- Hm. Igazán komoly rendszerekben hátra is lehet telepíteni mélyládát <pl 7.2> (ekkora jön majd csak a "dünnyögés" ) és rear centert is! (de ha úgy vesszük igaz amit mond, de ez milyen megoldás... szóval ha oda veszel nagyobb surr-okat akkor a Dolby Digital szerint át kell fogniuk a 20Hz-20kHz-es frekvencia átvitelt, szóval ez nem csak "csökkentett frekimenetttel"...)
 
Szóval meglepődöm ezen, h egyetértesz a szerkesztővel. Persze-persze igaza van egy belépő szintű (igazán belépő, mert olcsóbb hangfalat nem lehet kapni PC-re, mint 2400Ft) de ez nem házimozi ez épp, h szól vmi dolog.
Komolyan mondom ha nekem kellene döntenem, 3x beülnék egy Multiplex moziba (a 2400Ft árán) mintsem erre költsek s akkor szórakoztam jól!

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


de konkretan mi a hulyeseg a bemasolt reszekben?technikailag igaz minden betuje
az hogy ez kinek hazimozi s kinek nem, az teljesen penztarca fuggo
 
gondolom az irasok a belepo szintu pc-s felhasznalokat is igyekeznek kielegiteni infoval
 
es ez igy van jol

Egyetértek Simonnal. Minek egy olyan megoldásra bíztatni valakit, ami teljesen élvezhetetlen akusztikai élményt ad. Inkább azt kéne leírni, hogy a házimozi nem egy olcsó mulatság, és aki erre nem akar/tud költeni, az jobban jár ha a már meglévő stereó rendszerét használja. persze, hogy mindeninek mást jelent a házimozi, de azért az ott leírtak, már abszurd túlzás.

Vendég

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Vendég »


de konkretan mi a hulyeseg a bemasolt reszekben?technikailag igaz minden betuje
az hogy ez kinek hazimozi s kinek nem, az teljesen penztarca fuggo
 
gondolom az irasok a belepo szintu pc-s felhasznalokat is igyekeznek kielegiteni infoval
 
es ez igy van jol

A házimozi és a térhatás fogalma némileg furcsán van értelmezve. Két hangszóró még nem térhatás csak azért mert nem egyforma dolog szól belőlük. A házimozi pedig nem egyenlő azzal, hogy három helyről más-más dolog szól. Még minimum szinten sem.
A cikkben az a káros, hogy elhiteti az emberekkel, hogy ennyi pénzért is lehet házimozit csinálni. Persze nem lehet és erre még a legbotfülűbb ember is rájön miután kifizette azt a piti pénzt amit a szerző javasol. Alapvetően ha valaki -mint szerző- az olcsóbb megoldású házimoziról szeretne írni akkor nem ezt kellene írnia.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


de konkretan mi a hulyeseg a bemasolt reszekben?
technikailag igaz minden betuje
az hogy ez kinek hazimozi s kinek nem, az teljesen penztarca fuggo
 
gondolom az irasok a belepo szintu pc-s felhasznalokat is igyekeznek kielegiteni infoval
 
es ez igy van jol
o v e r p o w e r e d

Vendég

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Vendég »


1. A térhangzásra alkalmas hangkártyák, amelyek elboldogulnak 4 és még több hangfallal igazán olcsón kaphatók (3600-6000 Ft) 
2. A legegyszerűbb esetben elég két nevetségesen olcsó, 2400 Ft-os hangfal ahhoz, hogy gondoskodjunk a térhangzásról.
 
Televizió: Akinek sztereo tv-je van, annak két első hangfala is van, balra és jobbra (feltalálták a spanyoviaszt; Lacy) ezekre szükség van a "minimális házimozihoz". Felesleges tehát hangfalakra költeni, a tv hangfalait egyszerűen a PC hangkártyája szolgálja ki a tv audiobemenetén keresztül.
 
PC-hangfal: .. hogy egészen egyszerűen fejezzük ki magunkat: "hátra" elég a legolcsóbb hangláda is.... ... az egyszerűsített házimoziban csak egy meglehetősen olcsó "hátulsó hang" van. És ráadásul csak hátsó, és nem is bal hátsó meg jobb hátsó.
És ez is csak csökkentett frekimenetttel, - az egyszerű házimoziból hátul csak "dünnyögés" jön ki. Bármilyen szerényen is hangzik - ez a mono hátsó hangdünnyögés a döntő a térhangzás élményének fokozásában.

Én csak most olvastam, de bocs nevetnem kell:

Vendég

CP: PC házimozi különszám

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello Lacy,Te sem vagy ám tökéletes, túl sokat vársz el. Szakmai folyóiratban, szakértő :smile47: cikíró tollából megjelenő, technikai tartalmú írás legyen szakmailag preciz, korrekt, mindezt rongyos 1.990,- HUF-ért. :smile35:

A DVD mellékletet se felejtsd ki ezért a pénzért!!

Válasz küldése

Vissza: “DVD mellékletes magazinok”