Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Sziasztok!A közeljövôben szeretnék gépet venni az alsó kategóriából, de nem tudok dönteni... Már néhány forumot átböngéztem, de még nem vagyok biztos semmiben... Egy másik fórumon is feltettem ezt a kérdést, úgyhogy engedelmetekkel egyszerűen átmásolnám ide is:
 
Szal úgy t?nik, hogy két gépre sz?kült a kör, amik közül nem tudok választani: Nikon CP2100, Canon PS A300! Elmondanám melyik miért tetszik és miért nem:
 
Nikon
+
3* zoom
Tv-out
Pofás külsô
-
Auto ISO (800-ig) Ez a legnagyobb bajom, mert láttam már bazi zajos tesztképeket is...
1/3.2 CCD (Nem tudom, hogy mennyivel zajosabb, mint egy 1/2.7-es)
 
Canon
+
Állítólag Nagyon jó autofókusz
Hosszú videórögzítési lehetôség
Masszív külsô
-
Nagy
TV-out hiánya (ez nagy kár)
 
Egyértelm?en, ami az egyiknél plusz, az a másiknál mínusz, csak nem akartam mégegyszer leírni... Mindkét masina másért jó és én nem tudok dönteni... A Nikonnak a több elôny mellett több a hátránya, a Canonnak viszont kevesebb a hátránya, de elônynek sem tudtam sokmindent felhozni... Viszont így egyensújban vannak, de mindenképp jó lenne, ha valahogy tudnék dönteni...
 
Nyahh nagyjából ennyi:
Itt még Arty kedvéért belinkelem az általam aggasztó képeket a CP 2100-astól (hátha sikerül lebeszélnem a 3100-asról )
Steves Digicams
Imaging Resource
 
Ahogy látom, a 3100-assal nincs ilyen gond (lehet nekem is az kéne?):
Imaging Resource
Steves Digicams
Viszont Steve simán kapott egy pixelhibás tesztgépet

Nézd, Én Canon párti vagyok... A mozgókép rögzítési funkciótól ne ess hanyatt, mert az elég gagyi, én nagyot csalódtam benne, bár persze nekem is mondták előre...

Avatar
kezol
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 02:39
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: kezol »


Sziasztok!
A közeljövôben szeretnék gépet venni az alsó kategóriából, de nem tudok dönteni... Már néhány forumot átböngéztem, de még nem vagyok biztos semmiben... Egy másik fórumon is feltettem ezt a kérdést, úgyhogy engedelmetekkel egyszerűen átmásolnám ide is:
 
Szal úgy t?nik, hogy két gépre sz?kült a kör, amik közül nem tudok választani: Nikon CP2100, Canon PS A300! Elmondanám melyik miért tetszik és miért nem:
 
Nikon
+
3* zoom
Tv-out
Pofás külsô
-
Auto ISO (800-ig) Ez a legnagyobb bajom, mert láttam már bazi zajos tesztképeket is...
1/3.2 CCD (Nem tudom, hogy mennyivel zajosabb, mint egy 1/2.7-es)
 
Canon
+
Állítólag Nagyon jó autofókusz
Hosszú videórögzítési lehetôség
Masszív külsô
-
Nagy
TV-out hiánya (ez nagy kár)
 
Egyértelm?en, ami az egyiknél plusz, az a másiknál mínusz, csak nem akartam mégegyszer leírni... Mindkét masina másért jó és én nem tudok dönteni... A Nikonnak a több elôny mellett több a hátránya, a Canonnak viszont kevesebb a hátránya, de elônynek sem tudtam sokmindent felhozni... Viszont így egyensújban vannak, de mindenképp jó lenne, ha valahogy tudnék dönteni...
 
Nyahh nagyjából ennyi:
Itt még Arty kedvéért belinkelem az általam aggasztó képeket a CP 2100-astól (hátha sikerül lebeszélnem a 3100-asról )
Steves Digicams
Imaging Resource
 
Ahogy látom, a 3100-assal nincs ilyen gond (lehet nekem is az kéne?):
Imaging Resource
Steves Digicams
Viszont Steve simán kapott egy pixelhibás tesztgépet

Avatar
sipkap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 13:26
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: sipkap »


Hétvégén volt a III. index digifoptós találkozó.Tanulságos volt, a társaság 90%-a már valamiféle DSLR-el jött. Úgy tűnik azomban, hogy a DSLR témában is van ám egy nagy csapda: nevezetesen, hogy a gépváz sokszorosát lehet (vagy kell?) elkölteni objektívekre, ha az ember olyan minőségű képeket szeretne, mint amiket láttam.
 
Ízelítőül álljon itt az egyik srác weboldalának címe: Ajánlanám például a szafari-s képeket, engem az fogott meg, mert nemrég én is fotóztam ott.

Az nem csapda, hogy az optikákra egy váz többszörösét kell költeni. Ez már a régen is így volt.
És nem is lesznek olcsóbbak.

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Hétvégén volt a III. index digifoptós találkozó.Tanulságos volt, a társaság 90%-a már valamiféle DSLR-el jött. Úgy tűnik azomban, hogy a DSLR témában is van ám egy nagy csapda: nevezetesen, hogy a gépváz sokszorosát lehet (vagy kell?) elkölteni objektívekre, ha az ember olyan minőségű képeket szeretne, mint amiket láttam.
 
Ízelítőül álljon itt az egyik srác weboldalának címe: Ajánlanám például a szafari-s képeket, engem az fogott meg, mert nemrég én is fotóztam ott.

és a cím: http://szistipisti.freeweb.hu/

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Hétvégén volt a III. index digifoptós találkozó.
Tanulságos volt, a társaság 90%-a már valamiféle DSLR-el jött. Úgy tűnik azomban, hogy a DSLR témában is van ám egy nagy csapda: nevezetesen, hogy a gépváz sokszorosát lehet (vagy kell?) elkölteni objektívekre, ha az ember olyan minőségű képeket szeretne, mint amiket láttam.
 
Ízelítőül álljon itt az egyik srác weboldalának címe: Ajánlanám például a szafari-s képeket, engem az fogott meg, mert nemrég én is fotóztam ott.

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »

Ne haragudj "Ha viszont szeretnél nagyobb méretben (esetleg A4-ben is) néha papírképet akkor csak az analóg gép jöhet szóba. Vagy vehetsz fél-egy milkóért digit gépet."
 


Tessék! Nem is kerül fél millába!

Májusi keltezés. Nagyon sok minden változik 4 hónap alatt.

Sok smile-t raktam bele, Te!

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ne haragudj "Ha viszont szeretnél nagyobb méretben (esetleg A4-ben is) néha papírképet akkor csak az analóg gép jöhet szóba. Vagy vehetsz fél-egy milkóért digit gépet."
 


Tessék! Nem is kerül fél millába!

Májusi keltezés. Nagyon sok minden változik 4 hónap alatt.

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »

Ne haragudj "Ha viszont szeretnél nagyobb méretben (esetleg A4-ben is) néha papírképet akkor csak az analóg gép jöhet szóba. Vagy vehetsz fél-egy milkóért digit gépet."
 


Tessék! Nem is kerül fél millába!

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


- Majdnemhogy osszehasonlithatatlan! egyiken arnyekban van a tema masikra meg sut a nap ezerrel! - Masodik esetben, sem igazan jo a pelda, sajnos.

Azért én látom amit látok!

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Tami »


- Majdnemhogy osszehasonlithatatlan! egyiken arnyekban van a tema masikra meg sut a nap ezerrel!
- Masodik esetben, sem igazan jo a pelda, sajnos.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez pedig a második:


Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És ihol még kettő (ígérem az utolsók). Az első itt is a 300D a második a G5. Az összehasonlítás nem öncélú, aki megfizethető, de komolyabb gépet szeretett volna venni azok a G5-el nem csináltak rossz vételt. Bár kicsit drágábban, de ebbe a kategóriába lépett be a 300D. Kommentárokat azért nem nagyon kell fűzni a képekhez mert szerintem magukért beszélnek másrészt mindenki el tudja dönteni, hogy mit lát és ez mennyit ér meg neki.
 
Ez tehát az első:


Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Talán a felbontásból is beazonosíthatóak, de természetesen az első a 300D (6.3M) és a második a G5 (5M). A 300D élettelenebb képest csinál amit Photoshoppal egy gombnyomással élesíteni lehet, viszont a G5 (ami egyébként egy nagyon jó gép) képe nagyon zajos. Amit ki akartam belőle hozni az ismét az, hogy a 300D remekül illeszkedik a Canon sorozatba. Az olcsóbb gépeknél sokkal jobb, a drágább gépekhez képest viszont nem annyival rosszabb.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Tami »


Azért a lajikusok kedvéért azt is írd oda, melyik-melyik.
- Es melyikkel mi a baj, vagy nembaj... aze legyunk percizek..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Ha már nagyon unjátok akkor lőjjetek le. Az alábbi kép a 300D és a G5 összehasonlítása. A G5-ös a Canon legnagyobb nem tükörreflexes fényképezőgépe. 5Mpixel, elég jó szolgáltatások és kb. 230 ezer Ft-os ár. A képrészlet nem kiragadott, ez a fajta különbség jellemző, ez volt éppen kéznél.
Azért a lajikusok kedvéért azt is írd oda, melyik-melyik.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha már nagyon unjátok akkor lőjjetek le. Az alábbi kép a 300D és a G5 összehasonlítása. A G5-ös a Canon legnagyobb nem tükörreflexes fényképezőgépe. 5Mpixel, elég jó szolgáltatások és kb. 230 ezer Ft-os ár. A képrészlet nem kiragadott, ez a fajta különbség jellemző, ez volt éppen kéznél.


Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Tami »


Kodak DX 6490
 
- Ebben a honapban varhato az EU-ban a Kodak DX6490 4 megapixeles, 10x-es optikai zoomra képes Schneider-Kreuznach Variogon lencsékkel, ~600euro.
- Most ez all nyerore nallam! ugy nez ki, minden technikai parameterben megfelel, várjuk meg a teszteket a cuccosrol, kepek minosege stb.
 
www.kodak.com
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


És amire mindenki(?) várt: 
http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/300d.html

Sajnos az csak first impression, ellenben:
 
http://www.imaging-resource.com
és
http://www.dpreview.com/

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: arty »


Koszonom a segitseget!  
Most igy hirtelen a coolpix3100 tetszene, nemtudtok rola veletlenul valami nagy negativumot ?
steve oldalat megjegyzem, atnezem. eddig csak az indexen informalodtam ...

Arty,
 
a csajomnak coolpix3100 van, ha gondolod kuldok kepeket vagy ilyesmi. En spec azt nem szeretem benne, hogy a vaku kettot villan alapbol, vorosszemnel pedig otot. Persze ez akkor gond ha pinceben fotozok, es elkelne a masodvaku, amit a sajat gepemmel siman tudok hasznalni ezzel pedig nem.

Nagyon megkoszonnek egy ket belso kepe. Azaz ami rosszabb fenyviszonyok kozott keszult! Majd elkuldom a mailcimemet amire elkuldhetned! A freemailemen sajnos szurom a csatoltakat ...
 
Simon
 
Egyebkent neztem, h kimegyek bécsbe megvenni, de valóban már europa is jócskán drágább az amiknál ...
Tengerentúlról meg rendelni... hát nemtudom.

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
ZBiGi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: ZBiGi »


Koszonom a segitseget!  
Most igy hirtelen a coolpix3100 tetszene, nemtudtok rola veletlenul valami nagy negativumot ?
steve oldalat megjegyzem, atnezem. eddig csak az indexen informalodtam ...

Arty,
 
a csajomnak coolpix3100 van, ha gondolod kuldok kepeket vagy ilyesmi. En spec azt nem szeretem benne, hogy a vaku kettot villan alapbol, vorosszemnel pedig otot. Persze ez akkor gond ha pinceben fotozok, es elkelne a masodvaku, amit a sajat gepemmel siman tudok hasznalni ezzel pedig nem.
Sony KLV-S40A10, Sony RDR-HX720, Yamaha RXV-430RDS, Mission m73, m72, m7c2, Mordaunt Short MS-907W

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Hát bizony, ez pedig így van    sajnos. Az EOS 300D itthon 370e, kint 1000USD
 
De ha vársz egy kicsit, megveheted a G2-et.

De úgy 1000USD, hogy már Európában is 1000Euro. Tehát már itt van egy ugrás és akkor jönnek a magyar árak amelyekhez szívritmus-szabályozó kell.

Csak mi lennénk már EUROPA-ban!

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát bizony, ez pedig így van sajnos. Az EOS 300D itthon 370e, kint 1000USD
 
De ha vársz egy kicsit, megveheted a G2-et.

De úgy 1000USD, hogy már Európában is 1000Euro. Tehát már itt van egy ugrás és akkor jönnek a magyar árak amelyekhez szívritmus-szabályozó kell.

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Furcsanak tuntek az árak steve oldalán. Jobban utánakeresve a kedvem egyre rosszabb. Miért kerül egy kint 60-70ezres gép 100+ ezerbe itthon ???  
A magam mercejevel egesz jo gepet lehetne venni kint 100-130k bol. Itthon pedig majdnem csak a belepokategoriat ... (ha az 50ezres nonemeket nem szamitom)

Hát bizony, ez pedig így van sajnos.
Az EOS 300D itthon 370e, kint 1000USD
 
De ha vársz egy kicsit, megveheted a G2-et.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”