Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez vajon milyen lehet??? 
http://www.kbox.hu/data/fep.pdf

Naranccccsssárga

Avatar
kremix
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008.01.27., vas. 19:20
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kremix »


Ez vajon milyen lehet???
 
http://www.kbox.hu/data/fep.pdf

Avatar
kremix
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008.01.27., vas. 19:20
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kremix »



Miért jobb a 90-es? Nekem a fém köpenyre nincs szükségem, csak a vezetékekre...
Nem egyforma a belső ér?


 
Passz! Ezt használom, ezt ismerem és erről tudom, hogy jó. Ezért ajánlottam az E90-et. (elképzelhető, hogy az E30 is jó csak azt nem ajánlom mivel még nem hallottam...)
 
sok sikert!

OK, kössz...

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Miért jobb a 90-es? Nekem a fém köpenyre nincs szükségem, csak a vezetékekre...
Nem egyforma a belső ér?


 
Passz! Ezt használom, ezt ismerem és erről tudom, hogy jó. Ezért ajánlottam az E90-et. (elképzelhető, hogy az E30 is jó csak azt nem ajánlom mivel még nem hallottam...)
 
sok sikert!

Avatar
kremix
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008.01.27., vas. 19:20
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kremix »


Melyiket vegyem??? 
N2XH
1. Tömör, vagy durván sodrott rézvezető
2. VPE érszigetelés
 
NHXH
1. Tömör vagy durván sodrott rézvezető
2. Lángálló keramizált polymerkeverék érvédelem
3. Térhálós halogénmentes polymerkeverék érszigetelés

NHXH E90 tömör. A sodrottat semmiképpen.
 
www.haluxvill.hu A náluk kapható márka szerintem jó lesz.

Miért jobb a 90-es? Nekem a fém köpenyre nincs szükségem, csak a vezetékekre...
Nem egyforma a belső ér?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Melyiket vegyem??? 
N2XH
1. Tömör, vagy durván sodrott rézvezető
2. VPE érszigetelés
 
NHXH
1. Tömör vagy durván sodrott rézvezető
2. Lángálló keramizált polymerkeverék érvédelem
3. Térhálós halogénmentes polymerkeverék érszigetelés

NHXH E90 tömör. A sodrottat semmiképpen.
 
www.haluxvill.hu A náluk kapható márka szerintem jó lesz.

Avatar
kremix
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008.01.27., vas. 19:20
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kremix »


Melyiket vegyem???
 
N2XH
1. Tömör, vagy durván sodrott rézvezető
2. VPE érszigetelés
 
NHXH
1. Tömör vagy durván sodrott rézvezető
2. Lángálló keramizált polymerkeverék érvédelem
3. Térhálós halogénmentes polymerkeverék érszigetelés

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Addig nem szeretnénk eljutni, hogy a forrasztásnál derüljön ki, de arról, hogy nem annyira lágyan hajlik, és a szürke lilásabb, ez már elég konkrét. Köszi!!!  Kedves gnagy! A postán mintaküldést, ügye poénnak szántad?  Jó!

Persze. Örülök, hogy meg tudlak nevettetni. Mostmár elmondhatom, hogy elértem valamit az életben...
 


Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »



Az volna a kérdésem, a tisztelt egybegyültekhez, hogy látott, vagy hallott-e már valaki KSL hamisítványról? Egy barátomnak hoznának kintről, ismeretlen forrásból, és szeretne megnyugodni ez ügyben (vagy felhagyni vele). Előre is köszönöm az esetleges infókat. 
A rézből már találkoztam hamis KSL-lel.

Köszi, van valami ismertető jele?

Kevés. Kicsit sprődebb, de forrasztásnál tényleg egész más a szaga. Pont úgy, mint a kamu ezüst kábelnek. Igaz, ott a burkolat is merevebb egy kicsit, és lilásabb.

Addig nem szeretnénk eljutni, hogy a forrasztásnál derüljön ki, de arról, hogy nem annyira lágyan hajlik, és a szürke lilásabb, ez már elég konkrét. Köszi!!!
Kedves gnagy! A postán mintaküldést, ügye poénnak szántad? Jó!
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Viri, szerintem kérjetek postán mintát. Sok méter hamis Ksl megvétele az jó sok kidobott pénz. HA meg nem hajlandó mintát küldeni akkor nem érdemes.
 
(szvsz)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Szerintem is épp a magas frekvenciákon verik el a tűzállók a CAT7-et, de nagyon, a nagyobb keresztmetszet (skin hatás) miatt.

Ezt most úgy kell érteni, hogy a skinhatás miatt, meg az oxidos felület miatt jobb a magashang átvitel?? Pont forditva szokott lenni. Persze van, akinek a több=jobb.
Mindenesetre furcsa, de sebaj


Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »


Az volna a kérdésem, a tisztelt egybegyültekhez, hogy látott, vagy hallott-e már valaki KSL hamisítványról? Egy barátomnak hoznának kintről, ismeretlen forrásból, és szeretne megnyugodni ez ügyben (vagy felhagyni vele). Előre is köszönöm az esetleges infókat. 
A rézből már találkoztam hamis KSL-lel.

Köszi, van valami ismertető jele?
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nálam a Tűzálló nagyon bevált,annak rendje szerint maga alá utasitotta a VDH CS122 kábelét amivel eddig elvoltam,de most a sarokba kötött ki a Tűzálló meghallgatása után.Előtte megcsináltam a CAT5 öt na az katasztrófa volt,még a VDH hoz képest is...Sztem ez a Tűzálló egy nagyon komoly megmérettetés a drágább kábeleknek is mert sztem simán állná a sarat.A VDH-tól nagyságrendekkel jobb pedig az sem épp olcsó a maga 5400 ft/métere árával.De ekkora difiket eddig csak nagyon drága kábeleknél vettem észre.

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie- »


A magas hangok minden bizonnyal jobbak az emlitett cat7 kábelen,

Miért?
Tényleg érdekel.

Szerintem is épp a magas frekvenciákon verik el a tűzállók a CAT7-et, de nagyon, a nagyobb keresztmetszet (skin hatás) miatt. MEglepő, hogy még a jóval gyengébb anyagminőség sem túl fontos nálam (olcsóbb rendszeren).
Ezt onnan tudom, hogy egyes tűzálló márkáknak fekete oxidfoltok vannak a felületén!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A magas hangok minden bizonnyal jobbak az emlitett cat7 kábelen,

Miért?
Tényleg érdekel.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ódákról azért nem beszélnék... sőt szerintem a CAT7 1200MHz a Mile kft-től hangszórókábelnek szerintem jobb, mint bármelyik tűzálló...510Ft/m, 3m-ig egy kábel kell a +/- -hoz, afelett ajánlatos az egy kábel/terminál
 
A teflon szigetelés nem mindenben jobb, mint a polietilén, de mindenképp jobb bármilyen pvc.nél. Ha mutatnál/ küldenél egy rövid mintát, meg tudom mondani, hogy érdemes-e foglalkozni vele. A drót anyagminősége is számit, nemcsak a szigetelés...

Ellentmondanék.
Szerintem a tüzállo 1,5-ös jobb, mint a CAT7.
De terméxetesen ezt én hallom igy, a te füled lehet másképp érzékeli.
No és lehet rendxerfüggö is.

A magas hangok minden bizonnyal jobbak az emlitett cat7 kábelen, és pár nap alatt bejáródik. persze érdemes minőségi dugózást használni, nemcsak kutyafuttában dugdosni.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Perxe, h lehet.Neked mindent!

 
 
 
Köszi, küldtem egy puszit.

Nem jött. Igaz, h csukwa wan az ablak.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Perxe, h lehet.Neked mindent!

 
 
 
Köszi, küldtem egy puszit.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
 
 
Én azt választanám, hogy a Kondo KSL ezüstöt adják 36e/m-ért. Azt is lehet?

Perxe, h lehet.
Neked mindent!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kondo KSL réz átjátszo tudomásom xerint 36e/m plux postaköltség.Kondo KSL ezüst 800.000.- Ft /m plux postaköltség.
Lehet wálaxtani.

 
 
 
Én azt választanám, hogy a Kondo KSL ezüstöt adják 36e/m-ért. Azt is lehet?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kondo KSL réz átjátszo tudomásom xerint 36e/m plux postaköltség.
Kondo KSL ezüst 800.000.- Ft /m plux postaköltség.
Lehet wálaxtani.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ódákról azért nem beszélnék... sőt szerintem a CAT7 1200MHz a Mile kft-től hangszórókábelnek szerintem jobb, mint bármelyik tűzálló...510Ft/m, 3m-ig egy kábel kell a +/- -hoz, afelett ajánlatos az egy kábel/terminál
 
A teflon szigetelés nem mindenben jobb, mint a polietilén, de mindenképp jobb bármilyen pvc.nél. Ha mutatnál/ küldenél egy rövid mintát, meg tudom mondani, hogy érdemes-e foglalkozni vele. A drót anyagminősége is számit, nemcsak a szigetelés...

Ellentmondanék.
Szerintem a tüzállo 1,5-ös jobb, mint a CAT7.
De terméxetesen ezt én hallom igy, a te füled lehet másképp érzékeli.
No és lehet rendxerfüggö is.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ódákról azért nem beszélnék... sőt szerintem a CAT7 1200MHz a Mile kft-től hangszórókábelnek szerintem jobb, mint bármelyik tűzálló...
510Ft/m, 3m-ig egy kábel kell a +/- -hoz, afelett ajánlatos az egy kábel/terminál
 
A teflon szigetelés nem mindenben jobb, mint a polietilén, de mindenképp jobb bármilyen pvc.nél. Ha mutatnál/ küldenél egy rövid mintát, meg tudom mondani, hogy érdemes-e foglalkozni vele. A drót anyagminősége is számit, nemcsak a szigetelés...

Avatar
kremix
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008.01.27., vas. 19:20
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kremix »


Tisztelt Fórumozók!
 
Lenne pár kérdésem...
 
A tűzálló kábelekről itt ódákat rengtetek és mielött megvenném és kipróbálnám a következőt szeretném kérdezni...
 
1. Mivel több gyártó is fellelhető egyazon tipus alatt (különböző felépítést alkalmazva) melyeket (gyártó) tudjátok ajánlani, vagy mindegy csak tűzálló legyen???
(nem utaznék feleslegesen fél napot, mert a közelemben is megtudom vásárolni)
 
2. Ahova mennék vásárolni, állitólag kapható teflon (FEP) bevonatos tömör rézvezeték is és érdemes e vásárolni és kipróbálni mivel állítólag a teflon szigetelésnek jobb a dielektromos állandója (áll. befolyásolja a hangot) mint pl. a PE-nek amit pl. a tűzálló kábeleknél is alkalmaznak...
 


Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


tulajdonképpen megértem gnagyot, hogy bevan zsongva.
 
Köszönöm!
 

 
Akkor zsonganék igazán ha az árat is tudnám.
 
(no offense)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”