Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

DAC-olás

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.20., pén. 20:49

Én lehet, hogy elvállalnám a dolgot. Van múltam is a témában.

Hol laksz?

Monor. Bp-en dolgozok, ott is át tudom venni a cuccost. Viszont az átvétel után köll egy kis idő, hogy fussanak a cuccok, + több rendszeren hallgatnám meg, valamint viszonyítok több kategóriájú cd játékoshoz. Utsó megjelent cikkem a Hifi Piacban írható lemezekről. Ha az a tematika tetszik, megcsinálom szabadidőmben.

Ha valakinek van kicsit drágább Dac-ja (Heed, Hivox) jól jönne konklúzióhoz.

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3246

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.06.20., pén. 09:07

Mert amikor Ők nyitva vannak én mindig dolgozom ...

sőt még utána is és én vagyok a szűk keresztmetszet, mikor jutok be hozzájuk.  :smile51:

Üdv

Rag

Kire gondolsz?

Bármit elpóstázunk.

2 nap max.

Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 17

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rag » 2008.06.20., pén. 09:05

Mert amikor Ők nyitva vannak én mindig dolgozom ...

sőt még utána is és én vagyok a szűk keresztmetszet, mikor jutok be hozzájuk. :smile51:

Üdv

Rag

Sztereó: Project, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901, Philips CD-930
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, ProAc Response 1.5
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

AVX
Site Admin
Site Admin

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.06.20., pén. 09:01

Gnagy!

Ha sikerül egy ATC-és dacot jövő héten szereznem, akkor adhatok neked egy Vibás Pocket Dac-ot. (azért még mondom majd a jogos tulajnak is) Az ára belépő szintű, a minőséget meg majd te megitéled.

Üdv

Attila

Laptop :smile51: , de azért CD is kell még...

Miért ne sikerülne?

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.20., pén. 09:00

Gnagy!

Ha sikerül egy ATC-és dacot jövő héten szereznem, akkor adhatok neked egy Vibás Pocket Dac-ot. (azért még mondom majd a jogos tulajnak is) Az ára belépő szintű, a minőséget meg majd te megitéled.

Üdv

Attila

Szia, koszonom majd elek vele, de elotte meg cd lejatszot kell vennem...

Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 17

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rag » 2008.06.20., pén. 08:51

Gnagy!

Üdv

Attila

Sztereó: Project, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901, Philips CD-930
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, ProAc Response 1.5
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.19., csüt. 23:19

Öcsém, facsiga!

Kb. 1 hete kerestem én is a DAC-os fórumot, de én nem akartam elhinni, hogy még nincs ilyen. Jó ötlet volt beindítani.

A tesztre is nagyon kíváncsi vagyok. Lélelkben én is támogatom a megvalósítását, de ha lesz rá mód, akkor több (ár)kategóriát füleljetek majd meg.

Ez mondjuk véleményes:

Szerintem a legtöbb forumost a belépő DAC-ok érintik...

Ráadásul egy teszten hallgatni egy 25ezres meg egy 250 ezres DACot az nem biztos hogy szerencsés...

Én nem így gondolom. Ugyan semmi személyes tapasztalatom nincs a témában, de szerintem sokakat épp a középkategória érdekel.

DAC-ot az nézeget, aki minőségbeli javulást szeretne mondjuk a CD lejátszó vagy a Squeezebox saját dac-jához viszonyítva.

Tudom, hogy általánosítás de azért ökölszabálynak elfogadható, hogy az ár talán arányos a minőséggel - most erről ne vitatkozzunk, mert én is tudom hogy sokszor nincs így -, ezért a belépő szint mellett engem inkább a középkategóra érdekel.

Ha rosszul becsültem meg az alsó kategóriás készülékek minőségét és már azok is jobbak mint pl. a SB saját DAC-ja, akkor Mea culpa és én leszek az első, aki megveszi a tesztgyőztest.

Egyébként ez nagy megkönnyebbülést jelentene nekem, mert én az előzetes vélemények alapján olyan 100-150.000 Ft körüli kütyükről gondoltam azt, hogy érdemi javulást hoznak.

Végül is tök mindegy, kíváncsian várom az eredményeket.

A lényeg, belépő szintű DAC tesztre készülünk.

A majdani tesztelők többségének szerintem tuti nincs SB-je és ugye a DAC elsősorban most is cd transzportról és számítógépes forrásról kell hogy menjen, hsizen így használja az emberek 90 %-a.

Ezért szerintem a tesztnek is erről kell szólnia. Mert ugye az hogy egy 150 ezer forintos DAC javít-e a SB hangján, arról megoszlanak a vélemények, de az mondjuk valószínűbb, hogy egy -akár - belépő szintű DAC is jót tesz egy DVD lejátszónak vagy egy jó futóművel rendelkező de rossz DAC-kal épített cd lejátszónak.

Szerintem!

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.19., csüt. 22:01

Én nem így gondolom. Ugyan semmi személyes tapasztalatom nincs a témában, de szerintem sokakat épp a középkategória érdekel.

DAC-ot az nézeget, aki minőségbeli javulást szeretne mondjuk a CD lejátszó vagy a Squeezebox saját dac-jához viszonyítva.

Tudom, hogy általánosítás de azért ökölszabálynak elfogadható, hogy az ár talán arányos a minőséggel - most erről ne vitatkozzunk, mert én is tudom hogy sokszor nincs így -, ezért a belépő szint mellett engem inkább a középkategóra érdekel.

Ha rosszul becsültem meg az alsó kategóriás készülékek minőségét és már azok is jobbak mint pl. a SB saját DAC-ja, akkor Mea culpa és én leszek az első, aki megveszi a tesztgyőztest.

Egyébként ez nagy megkönnyebbülést jelentene nekem, mert én az előzetes vélemények alapján olyan 100-150.000 Ft körüli kütyükről gondoltam azt, hogy érdemi javulást hoznak.

Az ami tesztgyözrtes walahol, az egyáltalán nem biztos, h máshol is babérokat arat, mondom ezt ugy, h a kéxülékeink már többxör nyertek teszteket különbözö helyeken. :smile51:

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.19., csüt. 21:42

Zalaegerszegi, az jó, nem? :smile51:

AVX
Site Admin
Site Admin

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.06.19., csüt. 21:23

Hol laksz?

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.19., csüt. 21:22

Támogatom.

:smile51:

én is

Mikorhol? :)

És milyen láncon? :smile46:

Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 6

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Nemgéza » 2008.06.19., csüt. 21:22

Öcsém, facsiga!

Kb. 1 hete kerestem én is a DAC-os fórumot, de én nem akartam elhinni, hogy még nincs ilyen. Jó ötlet volt beindítani.

A tesztre is nagyon kíváncsi vagyok. Lélelkben én is támogatom a megvalósítását, de ha lesz rá mód, akkor több (ár)kategóriát füleljetek majd meg.

Ez mondjuk véleményes:

Ráadásul egy teszten hallgatni egy 25ezres meg egy 250 ezres DACot az nem biztos hogy szerencsés...

KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 53

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ » 2008.06.19., csüt. 21:19

Támogatom.

én is

Mikorhol? :smile46:

ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

AVX
Site Admin
Site Admin

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.06.19., csüt. 20:08

Támogatom.

én is

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.19., csüt. 20:05

Egyébként Ethosz és Vibavoice belépő DAC-okról valaki?

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.19., csüt. 20:04

Öcsém, facsiga!

Ez mondjuk véleményes:

Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 6

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Nemgéza » 2008.06.19., csüt. 19:52

Öcsém, facsiga!

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.19., csüt. 17:37

Támogatom.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.19., csüt. 17:29

AVX
Site Admin
Site Admin

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.06.19., csüt. 16:46

Elvállalsz egy DAC tesztet?

Inkább nem. :smile51:

Ha lesz teszt, szívesen viszek DAC-ot.

Az is jó.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.19., csüt. 16:44

Egy hasonló tesztet kellene csinálni, mint a hangfalas volt nemrég, talán Kétbé-nél?

Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 5

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Jolida » 2008.06.19., csüt. 15:38

Inkább nem. :smile51:

Ha lesz teszt, szívesen viszek DAC-ot.

Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

AVX
Site Admin
Site Admin

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.06.19., csüt. 13:13

Lezárult a projekt, eladtuk, tehát már nem férek hozzá, ezért emlékezetből idézek:

Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 5

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Jolida » 2008.06.19., csüt. 13:08

Ez nem teccett, Jolida wixont dolgozik wele és jonak tartja...

A lemezjácco hangkarban wixyont egy az izlésünk. :smile46:

Jónak is tartom, persze nem mindegy, hogy mire. :smile51:

Mi speciel beépített ipari mérésre használtuk.

Lezárult a projekt, eladtuk, tehát már nem férek hozzá, ezért emlékezetből idézek:

A Bechmark (a modifikálatlan, első verzióról beszélek) nagyon szép, (többek szerint túl) analitikus képet rajzol, de eléggé technicista hangképpel. Nekem túl "hideg", "tranzisztoros" volt a megszólalás, annak ellenére, hogy a térleképzés igen szép.

Végül is egy (kínai gyártású!) Lite DAC50-et (PCM63P-K chipek, csöves vég) üzemeltem be.

Erőteljes modifikálás (táp mod., recap, trafós I/V, csatoló kondik cseréje, NOS csövek) után szvsz meghaladja a Bechmark hangzásképét. Ja, de közben a bekerülési költség is a DAC-1-ét. :)

Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

AVX
Site Admin
Site Admin

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.06.19., csüt. 12:55

Mi a kifogása a személyemmel kapcsolatban?

Én szakemberre bíznám a dolgot inkább.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”