Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »


Szia Vackor!
Szerintem küldd el az érintetteknek az írható-lemez teszted szövegét, annak alapján mindenki eldöntheti, ez a metódus, személyek, stílus megfelelő-e számára.
Ha nem, kimaradhat a tesztből, ha igen, utólag nem jöhet szemrehányás.
A "jótanácsokkal" az a "baj" , hogy - bár lehet h tényleg nem rosszak - sose fogynak el, és a végén csak kavarodás és sértődés van belőlük.
Valamennyi fanyalgás úgyis lesz persze, hiszen a szubjektum nem zárható ki teljesen, no meg - tudjuk - van aki tanulni akar a kritikából, van akinek meg fáj...
Ha összejön, érdekes és tanulságos tesztnek ígérkezik, én mindenesetre kíváncsian várnám!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


E-MU 0202 USB 2.0-ról van valakinek tapasztalata? Füles erősítőt is tartalmaz a dolog, ilyet tervezek hamarosan.
A mi DAC-unkban is van füles erősítő.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A 3 rendszerhez 3 ember tartozik. Jómagam, egy jelenleg is aktív szakújságíró és egy aktív zenész.
 
 
 
Örülök, hogy tényleg csak félre értettem valamit.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A 3 rendszerhez 3 ember tartozik. Jómagam, egy jelenleg is aktív szakújságíró és egy aktív zenész.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én most jól értem, hogy itt egyetlen ember fog „tesztelni”, aztán annyi?
 
Érdekes egy teszt lesz, annak idején a HFM szerkesztőségében üldögélt néhány szakember, de közülük sem merte volna senki vállalni, hogy egy teszt kizárólag az ő véleményükkel jelenjen meg, emlékezzünk csak vissza a „szeánszokra”, sőt majdnem minden esetben (vagy lehet, hogy minden esetben) hívtak a tesztekhez külsősöket is.
 
Hiába, sokat „fejlődött” a világ, de azért remélem, csak félre értettem valamit.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha ismertek lesznek számunkra a meghallgatási körülmények, akkor adunk tesztre készüléket, sőt némi tapasztalati tanácsot is...
A metódus ugyanaz lesz, mint a múltkori, lejjebb említett tesztben.
 
A fentiek alapján zajlott (most is így akarom). 3 rendszeren, vaktesztben meghallgatva.
 
Én egy fejhallgató rendszeren hallgattam meg: Grado SR80, Creek OBH21SE, Vincent CDS6 volt, Goertz kábellel.
 
2 rendszer egy aktív zenész barátomé, Dyno Contour 2.5, Crown K2, Vadia 860X. Jelenlegi kábeleit nem ismerem.
 
3. rendszer egy öreg Sony elő-végfok, JBL stúdiómonitorral, Proceed cd-vel, Siltech kábelekkel.
Én azóta eladtam a Vincentet, valszeg egy Creekkel fogom helyettesíteni.
Ez 3 különböző rendszer, 3 világ. Az első muzikálisabb, levegős, a második izmos, húsos, de korrekt, a 3-ik iszonyat gyors, pontos, igazi munkaeszköz.
 
Sorszámok lesznek, a meghallgatás után felfedjük az azok mögötti gépet.
 
Én vállalom a pártatlan, lehető legkorrektebb metódust, a lebotfülűzést, ha ti vállaljátok az eredményt.
Ha hisztek e gépetekben, ez nem lesz gond.
A helyzet az, hogy én ezek közül még egyikkel sem találkoztam, semmi kötődésem egyikhez sem, de ellenérzésem sincs. A felajálóktól annyit szeretnék még kérni, hogy járatott gépeket adjanak, így is elég nehéz lesz ugyanolyan körülményt adni minden gépnek.
 
Ja! digit kábelt Eichmannt tudok szerezni, állítólag korrekt darab.
 
Építő jellegű ötlet jöhet, de ne túl sok féle, mert kavarodás lesz.
 
A tesztet én szeretném lebonyolítani, ha más is hallgatózni akar, azt külön megoldhatjuk, esetleg fel is használhatjuk a teszthez, amit hívjunk inkább meghallgatásnak - ez jobban hangzik azért.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


E-MU 0202 USB 2.0-ról van valakinek tapasztalata? Füles erősítőt is tartalmaz a dolog, ilyet tervezek hamarosan. Hangfal vagy egy M-Audio DX4 vagy egy M-Audio LX4 2.1 lenne. A füles erősítő csak annyira kellene, h ha éjjel akarok valami hangot, akkor normális hangerőn is szólhasson valami, szóval ezzel kapcsolatban nincs túl nagy elvárásom. Meg persze amúgy sincs, nem sok pénzről van szó. Ez egy ultra budget rendszer lenne. Külön erősítő és diy sem érint. Külső DAC-t akarok, tetszik ez a kis füles erősítő is és tudom hangerőszabályozni a fülest is. Nem találtam ennél jobb alternatívát. Egyébként a füles egy Sennheiser PX 100-as lenne, ami már mondhatni tuti fix. 10-ért nem kapok jobbat, többet meg nem szánok rá. Lehet lesz olyan is, h akár egy hétig fel se húzom a fejemre. Hangfalnál sem találtam jobbat annyi pénzért, ami aktív (40e).
 
Szóval ebben a trióban gondolkozom most erősen:
E-MU 0202 USB 2.0
M-Audio DX4 / M-Audio LX4 2.1 (majd eldöntöm, h elég ha csak 100 Hz-ig hallom a zenét ill. lesz-e plussz 25 ezrem)
Sennheiser PX 100

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha ismertek lesznek számunkra a meghallgatási körülmények, akkor adunk tesztre készüléket, sőt némi tapasztalati tanácsot is...
Pont a tapasztalati tanácsot nem akarják elfogadni, ezért sem xeretnének gyártokat beengedni a tesztekre.
Különben mi is felajánljuk a D21 DAC-ot, ha kiwáncsiak rá.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ha ismertek lesznek számunkra a meghallgatási körülmények, akkor adunk tesztre készüléket, sőt némi tapasztalati tanácsot is...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Bátorítanám a Hivox, Heed, Ethosz DAC tulajokat támogassák a tesztet egy-egy DAC felajánlással... 


Szerintem a Hivox biztosan segít,Heed is megoldható,az Ethoszt nem ismerem.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bátorítanám a Hivox, Heed, Ethosz DAC tulajokat támogassák a tesztet egy-egy DAC felajánlással... 
 

Esetleg a gyártókat...
 


Valaki nem vállalná be, hogy megkeresi őket?
 
(én sajnos egyiküket sem ismerem személyesen)

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bátorítanám a Hivox, Heed, Ethosz DAC tulajokat támogassák a tesztet egy-egy DAC felajánlással... 


Esetleg a gyártókat...

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez így megoldható.
Mail ment.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bátorítanám a Hivox, Heed, Ethosz DAC tulajokat támogassák a tesztet egy-egy DAC felajánlással...
 


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Monor. Bp-en dolgozok, ott is át tudom venni a cuccost. Viszont az átvétel után köll egy kis idő, hogy fussanak a cuccok, + több rendszeren hallgatnám meg, valamint viszonyítok több kategóriájú cd játékoshoz. Utsó megjelent cikkem a Hifi Piacban írható lemezekről. Ha az a tematika tetszik, megcsinálom szabadidőmben.
Ha valakinek van kicsit drágább Dac-ja (Heed, Hivox) jól jönne konklúzióhoz.

Ez így megoldható.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én lehet, hogy elvállalnám a dolgot. Van múltam is a témában.
Hol laksz?

Monor. Bp-en dolgozok, ott is át tudom venni a cuccost. Viszont az átvétel után köll egy kis idő, hogy fussanak a cuccok, + több rendszeren hallgatnám meg, valamint viszonyítok több kategóriájú cd játékoshoz. Utsó megjelent cikkem a Hifi Piacban írható lemezekről. Ha az a tematika tetszik, megcsinálom szabadidőmben.
Ha valakinek van kicsit drágább Dac-ja (Heed, Hivox) jól jönne konklúzióhoz.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Mert amikor Ők nyitva vannak én mindig dolgozom ...sőt még utána is és én vagyok a szűk keresztmetszet, mikor jutok be hozzájuk. 
 
Üdv
Rag

Kire gondolsz?
Bármit elpóstázunk.
2 nap max.

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rag »


Mert amikor Ők nyitva vannak én mindig dolgozom ...
sőt még utána is és én vagyok a szűk keresztmetszet, mikor jutok be hozzájuk.
 
Üdv
Rag
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Gnagy! 
Ha sikerül egy ATC-és dacot jövő héten szereznem, akkor adhatok neked egy Vibás Pocket Dac-ot. (azért még mondom majd a jogos tulajnak is) Az ára belépő szintű, a minőséget meg majd te megitéled.
 
Üdv
Attila
 
Laptop , de azért CD is kell még...

Miért ne sikerülne?

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gnagy! 
Ha sikerül egy ATC-és dacot jövő héten szereznem, akkor adhatok neked egy Vibás Pocket Dac-ot. (azért még mondom majd a jogos tulajnak is) Az ára belépő szintű, a minőséget meg majd te megitéled.
 
Üdv
Attila
 
Laptop , de azért CD is kell még...

Szia, koszonom majd elek vele, de elotte meg cd lejatszot kell vennem...

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rag »


Gnagy!
 
Ha sikerül egy ATC-és dacot jövő héten szereznem, akkor adhatok neked egy Vibás Pocket Dac-ot. (azért még mondom majd a jogos tulajnak is) Az ára belépő szintű, a minőséget meg majd te megitéled.
 
Üdv
Attila
 
Laptop , de azért CD is kell még...
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Öcsém, facsiga! 
Kb. 1 hete kerestem én is a DAC-os fórumot, de én nem akartam elhinni, hogy még nincs ilyen. Jó ötlet volt beindítani.
 
A tesztre is nagyon kíváncsi vagyok. Lélelkben én is támogatom a megvalósítását, de ha lesz rá mód, akkor több (ár)kategóriát füleljetek majd meg.

Ez mondjuk véleményes:
 
Szerintem a legtöbb forumost a belépő DAC-ok érintik...
 
Ráadásul egy teszten hallgatni egy 25ezres meg egy 250 ezres DACot az nem biztos hogy szerencsés...

Én nem így gondolom. Ugyan semmi személyes tapasztalatom nincs a témában, de szerintem sokakat épp a középkategória érdekel.
 
DAC-ot az nézeget, aki minőségbeli javulást szeretne mondjuk a CD lejátszó vagy a Squeezebox saját dac-jához viszonyítva.
 
Tudom, hogy általánosítás de azért ökölszabálynak elfogadható, hogy az ár talán arányos a minőséggel - most erről ne vitatkozzunk, mert én is tudom hogy sokszor nincs így -, ezért a belépő szint mellett engem inkább a középkategóra érdekel.
Ha rosszul becsültem meg az alsó kategóriás készülékek minőségét és már azok is jobbak mint pl. a SB saját DAC-ja, akkor Mea culpa és én leszek az első, aki megveszi a tesztgyőztest.
 
Egyébként ez nagy megkönnyebbülést jelentene nekem, mert én az előzetes vélemények alapján olyan 100-150.000 Ft körüli kütyükről gondoltam azt, hogy érdemi javulást hoznak.
 
Végül is tök mindegy, kíváncsian várom az eredményeket.

A lényeg, belépő szintű DAC tesztre készülünk.
 
A majdani tesztelők többségének szerintem tuti nincs SB-je és ugye a DAC elsősorban most is cd transzportról és számítógépes forrásról kell hogy menjen, hsizen így használja az emberek 90 %-a.
 
Ezért szerintem a tesztnek is erről kell szólnia. Mert ugye az hogy egy 150 ezer forintos DAC javít-e a SB hangján, arról megoszlanak a vélemények, de az mondjuk valószínűbb, hogy egy -akár - belépő szintű DAC is jót tesz egy DVD lejátszónak vagy egy jó futóművel rendelkező de rossz DAC-kal épített cd lejátszónak.
 
Szerintem!

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én nem így gondolom. Ugyan semmi személyes tapasztalatom nincs a témában, de szerintem sokakat épp a középkategória érdekel.
 
DAC-ot az nézeget, aki minőségbeli javulást szeretne mondjuk a CD lejátszó vagy a Squeezebox saját dac-jához viszonyítva.
 
Tudom, hogy általánosítás de azért ökölszabálynak elfogadható, hogy az ár talán arányos a minőséggel - most erről ne vitatkozzunk, mert én is tudom hogy sokszor nincs így -, ezért a belépő szint mellett engem inkább a középkategóra érdekel.
Ha rosszul becsültem meg az alsó kategóriás készülékek minőségét és már azok is jobbak mint pl. a SB saját DAC-ja, akkor Mea culpa és én leszek az első, aki megveszi a tesztgyőztest.
 
Egyébként ez nagy megkönnyebbülést jelentene nekem, mert én az előzetes vélemények alapján olyan 100-150.000 Ft körüli kütyükről gondoltam azt, hogy érdemi javulást hoznak.
 
Végül is tök mindegy, kíváncsian várom az eredményeket.

Az ami tesztgyözrtes walahol, az egyáltalán nem biztos, h máshol is babérokat arat, mondom ezt ugy, h a kéxülékeink már többxör nyertek teszteket különbözö helyeken.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Zalaegerszegi, az jó, nem?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Én lehet, hogy elvállalnám a dolgot. Van múltam is a témában.
Hol laksz?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”