Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »


Ezek szerint jóformán csak én veszem a HFP-t? Egy csomó hirdetés van benne!

Hááát.....
Az utóbbi számokat már én sem vettem meg, mert amire kíváncsi vagyok, fenn van a neten, ha meg konkrétan érdeket valami, akkor azt megnézem-megfülelem magam.
Sorry, ez van...

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezek szerint jóformán csak én veszem a HFP-t?
Egy csomó hirdetés van benne!

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »


Meg is van:A teszt leírása a HiFi Piac 67.számában van (2007. április) "Korongozó szakkör II" cím alatt.

Linket tudsz berakni?

Lehet h a jövő héten elviszem neked, úgyis rég találkoztunk!

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nincs fenn a neten.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Meg is van:A teszt leírása a HiFi Piac 67.számában van (2007. április) "Korongozó szakkör II" cím alatt.

Linket tudsz berakni?

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Csak ha mindnek lesz. Szerintem.

Avatar
Declan.Delfino
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 17:20
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Declan.Delfino »

ha inkább csak az alacsonyabb árkategória képviselteti magát a dac teszten és ezek között van ami csak usb port-tal rendelkezik én javasolnám, hogy egy pc/notebook-on vagy egy hálózati lejátszón (sb/popcorn hour/tvix) is legyen egy teszt.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »


Meg is van:
A teszt leírása a HiFi Piac 67.számában van (2007. április) "Korongozó szakkör II" cím alatt.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Megkeresem majd és felteszem h melyik lapszám


Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »

Megkeresem majd és felteszem h melyik lapszám

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »


A teszt szövegét akkor tudom feltenni, ha hazamegyek, most sajna dolgozok. Vagy lehet, hogy inkorrekt lenne a Hifi Piaccal szemben, tehát inkább magánlevélben küldeném ezt?
Mishow, mint jogban jártas ember?
A legkorrektebb, ha megnézitek a HFP számát, akinek ez meg van. Kb 1 éve jelent meg.

Bocs ha félreérthető voltam, azt írtam "küldd el az érintetteknek" az anyagot, tehát SZIGORÚAN azoknak, akik készüléket adnak a teszthez.
Bár nem tudom, a HFP-vel milyen szerződést kötöttél, de majdnem biztos vagyok benne, hogy a jogok őket illetik, tehát nyilvános közlés csak az ő engedélyükkel lehetséges.
Ha egy-két embernek priviben elküldöd, az más.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A teszt szövegét akkor tudom feltenni, ha hazamegyek, most sajna dolgozok.
Vagy lehet, hogy inkorrekt lenne a Hifi Piaccal szemben, tehát inkább magánlevélben küldeném ezt?
 
Mishow, mint jogban jártas ember?
 
A legkorrektebb, ha megnézitek a HFP számát, akinek ez meg van. Kb 1 éve jelent meg.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyébként van az úgy h valakiben azért nem bízunk MERT ismerjük!
van ami nem változik... (hál' istennek )

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most nem erre gondoltam, hanem arra, hogy pl. egy Altmann DAC csak úgy kerülhet be egy DAC tesztbe, ha valaki magánszemély felajánlja, mert a forgalmazó mereven elzárkózik minden teszttől, és még sorolhatnám a készülékeket a végtelenségig. 
 
Ui.: Tudom, hogy most nem az Altmann árkategóriájában szereplő DAC-ok lesznek tesztelve, de ezt csak egy példának hoztam, és amit írtam, az nem is csak a DAC tesztekre vonatkozott, hanem úgy általában a Hi-Fi tesztekre.

Ne én mint magánszemély akarjam erőltetni az, hogy megismerjék egy forgalmazó termékét.
Ergo ez az ő javát szolgálja. Ha nem él vele, az ő baja (is).
 
Később feljebb léphetünk egy két kategóriával. Van mihez hasonlítani.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


  Igaz, de látja, a kedves fórum társak nem tülekednek saját készülékeket felajánlani a tesztekhez. Én és még páran megtettük, és az erőlködő tesztre is szívesen elviszem a sajátomat, de ha megnézi a regisztrált fórumozók és a felajánlott készülékek arányát, láthatja, tízezredekben kell beszélni. 
Még akkor is elenyésző az arány, ha a valóban aktív fórumozók számához viszonyítunk, sajnos...

 
 
 
Igen, ezért álmodoztam arról, hogy egy pénzben bővelkedő, ellenben megszállott Hi-Fi-sta egyszer csak a saját és mindannyiunk szórakoztatására időről időre összevásárol egy csomó készüléket, és legalább a régik HFM színvonalának megfelelő teszt megszervezésével, és közzétételével örvendezteti meg az érdeklődőket.
 
És mint az eredeti hozzászólásomban is leírtam, „Tudom, tudom, hogy ez csak álom, de azért olyan jó néha egy kicsit álmodozni.”

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: qqriq »


Szurkolok, sikerüljön a tesztet összehozni.
(Anno indult ilyen kezdeményezés, pont D/A-k voltak terítéken. Nem minősítem, mi lett a topikból a végén .)
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Örülök, hogy tényleg csak félre értettem valamit.
Én nem voltam egyértelmű.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »


Ha jól értettem Béla hozzászólását, akkor ez nem bizalmi, hanem függetlenségi kérdés
Én is így értettem!
Egyébként van az úgy h valakiben azért nem bízunk MERT ismerjük!

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem ez így is jó lesz.
Vackort nem ismerem,sosem találkoztunk.
Pont ez benne a jó.
Legalább most az egyszer tényleg független teszt lesz.    

Akit ismersz, abban nem bízol, akit meg nem ismersz, azt megfelelőnek tartod a független teszteléshez. Béla nem vagy következetes, legalábbis ha te leszel a teszt mentora.


Ha jól értettem Béla hozzászólását, akkor ez nem bizalmi, hanem függetlenségi kérdés

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Szerintem ez így is jó lesz.
Vackort nem ismerem,sosem találkoztunk.
Pont ez benne a jó.
Legalább most az egyszer tényleg független teszt lesz.

Akit ismersz, abban nem bízol, akit meg nem ismersz, azt megfelelőnek tartod a független teszteléshez. Béla nem vagy következetes, legalábbis ha te leszel a teszt mentora.


Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »


Most nem erre gondoltam, hanem arra, hogy pl. egy Altmann DAC csak úgy kerülhet be egy DAC tesztbe, ha valaki magánszemély felajánlja, mert a forgalmazó mereven elzárkózik minden teszttől, és még sorolhatnám a készülékeket a végtelenségig
Igaz, de látja, a kedves fórum társak nem tülekednek saját készülékeket felajánlani a tesztekhez. Én és még páran megtettük, és az erőlködő tesztre is szívesen elviszem a sajátomat, de ha megnézi a regisztrált fórumozók és a felajánlott készülékek arányát, láthatja, tízezredekben kell beszélni.
Még akkor is elenyésző az arány, ha a valóban aktív fórumozók számához viszonyítunk, sajnos...

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem ez így is jó lesz.Vackort nem ismerem,sosem találkoztunk.
Pont ez benne a jó.
Legalább most az egyszer tényleg független teszt lesz.

 
 
 
Most nem erre gondoltam, hanem arra, hogy pl. egy Altmann DAC csak úgy kerülhet be egy DAC tesztbe, ha valaki magánszemély felajánlja, mert a forgalmazó mereven elzárkózik minden teszttől, és még sorolhatnám a készülékeket a végtelenségig.
 
 
Ui.: Tudom, hogy most nem az Altmann árkategóriájában szereplő DAC-ok lesznek tesztelve, de ezt csak egy példának hoztam, és amit írtam, az nem is csak a DAC tesztekre vonatkozott, hanem úgy általában a Hi-Fi tesztekre.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


De szép is lenne egy olyan teszt, amikor valami mágnás megvesz egy csomó készüléket, és azok kerülnek kiértékelésre, akkor aztán tényleg szó sem lehet arról, hogy …………….. , ráadásul olyan gyártók, forgalmazók készülékei is bekerülhetnének, akik egyébként nem adnak semmit tesztelésre. 
Tudom, tudom, hogy ez csak álom, de azért olyan jó néha egy kicsit álmodozni.

Szerintem ez így is jó lesz.
Vackort nem ismerem,sosem találkoztunk.
Pont ez benne a jó.
Legalább most az egyszer tényleg független teszt lesz.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De szép is lenne egy olyan teszt, amikor valami mágnás megvesz egy csomó készüléket, és azok kerülnek kiértékelésre, akkor aztán tényleg szó sem lehet arról, hogy …………….. , ráadásul olyan gyártók, forgalmazók készülékei is bekerülhetnének, akik egyébként nem adnak semmit tesztelésre.
 
Tudom, tudom, hogy ez csak álom, de azért olyan jó néha egy kicsit álmodozni.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


A 3 rendszerhez 3 ember tartozik. Jómagam, egy jelenleg is aktív szakújságíró és egy aktív zenész.
Én támogatom.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”