Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Notebook

Vendég

Notebook

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tegnap vásároltam egy Msi Windet.
Kellemesen csalódtam az egész gépben.
Halk, nem melegszik, az Atom proci pedig szuper.
A touchpadot és a billentyűzetet is hamar meglehet szokni.
Aki hordozható kis gépet szeretne, annak ajánlom, hogy nézegesse meg.

Avatar
Andromedius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.04.24., csüt. 22:57
Értékelés: 4

Notebook

Hozzászólás Szerző: Andromedius »


Asus Eee netbook-ja van már valakinek?
 
Arra lennék kíváncsi, hogy a Windows-os változathoz adnak-e eredeti win cd-t?
 
És ha adnak is, de mi a teendő ha esetleg újra kéne telepíteni, mert a gépben nincs optikai drive.
Kell hozzá egy usb-s külső cd meghajtó, vagy hogy van ez?
Zene: "Az élet csak arasznyi repülés földtől a földig. A világnak mindegy hogy meddig élsz. De neked és nekem ez az egyetlen, az első és utolsó bevetés"
Film: "Nem a munkád vagy. És nem is a bankszámlád. Nem a kocsid vagy. És nem is a tárcád tartalma."

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Notebook

Hozzászólás Szerző: AVX »


Kicsit off itt,de ezt nem bírtam kihagyni.
Feldernek ajánlom:
V8-as processzorhűtő a Cooler Mastertől
A Cooler Master V8-as processzorhűtőjéről korábban már olvashattunk, sőt, néhány kémfotó is megjelent már a nem mindennapi hűtőalkalmatosságról. Az egység könnyedén megbirkózik az egy-, két-, három vagy négymagos processzorokkal egyaránt: a hűtő súlya és mérete alapján igazán komoly darabnak tűnik. A processzorhűtő most már végre hivatalosan is megjelent, így rövid időn belül találkozhatunk vele a boltok polcain.
A Cooler Master hűtőjének talpazata teljes egészében rézből készült, a hőt nyolc darab 6 mm-es réz alapú hőcsőnek adja át, amelyek négy darab, alumínium bordákból álló tömbbe vezetik el azt. A hűtőbordák között egy 120 mm-es ventilátor helyezkedik el, amely kellő hatékonysággal vezeti el a hőt a bordákról. A hűtőalkalmatosság ventilátora a Cooler Master gyártmánya, az egység percenként 800 és 1800 fordulat megtételére képes, a ventilátorhoz sebességvezérlő is tartozik. A gyártó állítása szerint 40.000 órán át képes üzemelni a ventilátor meghibásodás nélkül.
A Cooler Master V8-as processzorhűtője 120 x 128 x 161.1 mm-es méretekkel rendelkezik, súlya 865 gramm, azaz könnyűnek egyáltalán nem mondható. Az egység Intel LGA-775-ös, valamint AMD 940/AM2/AM2+-os processzorfoglalatokhoz passzol. Az új hűtő hamarosan megjelenik kereskedelmi forgalomban is, ám árával kapcsolatban egyelőre nem szolgált információkkal a gyártó. A V8-as szinte biztosan nem lesz olcsó.


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Notebook

Hozzászólás Szerző: AVX »


Pici notebook pici áron!
A "lebutított", olcsó notebookokat eleinte csak a fejlődő országokban nehéz körülmények között élő gyerekeknek szánták. Mára a netbook piac felfejlődött, és nyugaton is óriási sikereket érnek el a néhány tízezer forintos gépek.
Az egyik első, csak alapszolgáltatásokat nyújtó, olcsó notebook az XO laptop volt, amelyet a One Laptop Per Child program keretében juttattak el a fejlődő országok, elsősorban Afrikai szegény gyerekeihez. Mára a lezsugorított, és "lebutított" gépek nevet is kaptak, a netbooknak keresztelt szerkezeteket pedig a szegény országok lakói mellett éppen a fejlett világ polgárai részesítik előnyben – olvasható a Figyelőben.
A netbookok a családi használatban a PC és a nehezebb és drágább notebookok közötti helyet foglalják el, harmadik vagy negyedik számítógépként használják őket a tehetősebbek. A kategória óriási sikerét annak köszönheti, hogy a gyártók rájöttek: az átlagfelhasználónak szükséges funkciókhoz (e-mail, zene hallgatás, stb.) nem szükséges óriási képernyő vagy hatalmas kapacitású merevlemez. Ugyan eddig is kaphatóak voltak kicsinyített notebookok, mivel ezek képességei megegyeztek a nagy testvérekéivel, áruk 400-500 ezer forint között mozgott, így csak vállalatok vagy menedzserek engedhették meg magunknak.


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Notebook

Hozzászólás Szerző: AVX »


Frissült a VAIO CR noteszek kínálata
A Sony ismét frissítette VAIO CR sorozatú notebookjait, amelyekkel elsősorban a tartalom mellett a megjelenésre is sokat adó vásárlók közül igyekszik minél többet elcsábítani. Az ötféle árnyalatban (blazing red, sparkling sand, pure white, indigo blue és luxury pink, ha hűek akarunk maradni az eredeti elnevezésekhez) piacra kerülő noteszek mellé színben hozzájuk illő egeret, egérpadot és védőtokot adnak, ezenkívül a Sony összefogott az olasz Mandarina Duck dizájnstúdióval, hogy komolyabb notebooktáskákból se legyen hiány.
Az új, VGN-CR42 típusjelű konfigurációk közül a kisebbik 2,1 GHz-es Core 2 Duo T8100 processzort, 3 GB DDR2-667 rendszermemóriát és 200 GB-os merevlemezt kap. A nagyobbik egy 2,4 GHz-es Core 2 Duo T8300 processzor erejével gazdálkodik, a memória 1 GB-tal nagyobb, a winchester pedig 50 GB-tal több adatot tud befogadni.
Mindkettő 1280x800 pixel felbontású, 14,1 hüvelykes kijelzőt tartalmaz, melynek meghajtásáról belépőszintű ATI Mobility Radeon X2300 grafikus vezérlő gondoskodik. A VAIO CR-ek kapnak DVD-írót, webkamerát, SD/MS kártyaolvasót; multimédiás tartalmakat az AV módba kapcsolva a fő operációs rendszer betöltése nélkül is le tudnak játszani. A kommunikációt modem, Fast Ethernet, Bluetooth és 802.11a/b/g vagy a/b/g/n Wi-Fi interfész teszi lehetővé. A notebookok mérete 335 x 249 x 21–38 mm, tömegük 2,5 kilogramm. A Sony az új VAIO CR-eket kiépítéstől függően 1199, illetve 1399 eurós ajánlott áron kínálja.


Avatar
Faby
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2003.08.22., pén. 21:01
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: Faby »


Na, itt is feldobom a témát, shoutboxban nem igazán jutottam dűlőre.
 
Notebookhoz keresnék navigációs, útvonaltervező progit. Teljesértékű, nem PDA emulátort.
 
A cél egyelőre próbálgatás, ill egy kamionos ismerős ellátása, felszerelése.
 
Noti(k) van(nak), kékfogas GPS vevő van (BT 74R), mostmár csak progi kellene.
 
Javaslatokat, ötleteket dobhattok PM-ben is, ha gondoljátok.

TV: LG 32LE2R (muszáj volt cserélni, és összejött a lapos), DVD1: Yamaha DVD-S530 , DVD2: Yamada DVD 6500x Divx-es Erősítő: Yamaha RXV430 , Hangfalak: Yamaha szatelit rendszer + Yamaha mélynyomó , Kábelek: HAMA scart és digit koax, hangfalkábel: semmi extra, sodrott réz érpár, Video: Panasonic NV-FJ 612
 
Számítógép: Athlon XP 2500+, 1GB RAM
Notebook:Lenovo Thinkpad 3000 N100
 
----------------------------------------------------------------------
A barátok azok, akik jól ismernek téged, és mégis szeretnek!

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Notebook

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


HalI!
 
Most vettem észre, hogy az Acerem alján lévő szellőzőrács teljesen piszkos, poros.
Az apró lyukacsok több helyen teljesen el vannak tömítve már a kosztól, ez gondolom észrevehető telejseítményvesztést tud okozni.
Persze fél óránként, izzítós játékok után eddig is kikapcsoltam 10 percekre, hűvös helyre tettem, hogy kcisit visszahűljön, nehogy baja legyen.
NEm tudjátok, hogy lehetne kitísztítani?
Nem nagyon vannak csavarok a környékén.
 
Még egy krédés, amit a shutboxba már feltettem.
 
AMD Sempron 3000+ (1.8Ghz) proci, 512DDR RAM, Ati Radeon X600 64megás VGA.
Az NFS carbon 1024-ben, közepes részletességgel néha-néha megakad, a sebesség teljesen okés. (más gépen egyszerűen tök lassan mentek az autók, ha túl magas volt a grafika)
 
Ha teszek mellé még 512 DDR-t, várható észrevehető javulás?
Mást gondolom nem lehet cserélni a gépbe.
Főleg játékokban jönne jól,ha kcisit jobb grafikával tolhatnám őket.
 
Köszi szépen előre is!

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Notebook

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ASUS Lamborghini Laptop

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Notebook

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Nem hinném, hog yez lehet a baj.
Én is eszméletlen sokat szívtam ezzel, míg meg nem untam.
 
S-video gépbe be, TV-be be egy S-video-scrat toldat, emrt csak scartot fog.
Gép bekapcsol.
Képernyő beállítások, megjelenítő eszközök. TV ikon piros, nem érzékelte.
Újraindít vagy százszor, 101-edszerre zöld, TV-t felismerte.
TV-n AV 1, AV2, sehol semmi.
Ha bejön, akkor fekete-fehér.
TV beállítások: AV2 forrás- s-video, euro-scart, mittudomén.
Talán bejön, talán. nem
 
Egyik gépemen, soha nem jártam még úgy, hogy egyből egy klikkel át lehessen kapcsolni TV-re, újraindítgatások, próbálkozások nélkül.
Ha meg bejött, akkor szr volt a kép.
16:9-es TV-n meg még a 16:10-es notebook képe is hülyén jelenik meg.
Akárhogy módosítgatom a felbontást, a TV- képtől nagyobb a számítógép képe.
Azaz,ha az egeret tologatom, az tologatja a képet is jobbra-balra.
HIába van az,hogy méretarány megőrzése a TV-n, sehogy sem jó.
Amatőr bamba vagyok, tudom, de nem mondhatom,hogy nem próbáltam volna meg mindent.
Már beletörődtem,hogy laptopról nem elhet minőségben TV-outtal DVD-zni.

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
Faby
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2003.08.22., pén. 21:01
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: Faby »


Hali!
 
A notebookkal küzdök, egyelőre eredménytelenül.
 
Szeretném TV-re kötni, van is s-video csatlakozó.
Összedugom, TV-t AV-ra kapcsolom, de semmi nem látszik.
Amikor megpróbálom a képernyőbeállításoknál az asztal kiterjesztése a 2. képernyőre, valami villan a TV-n, de nincs kép.
Az Intel Grafikus beállításoknál is csak 1 kijelzőt, a notebookét látja.
 
Mi lehet a gond, mit kellene még beállítani?
 
Az probléma lehet esetleg, hogy a frissítési frekit nem tudom 60 Hz alá vinni, a TV meg régi, sztem nem tudja a 60 Hz-t.

TV: LG 32LE2R (muszáj volt cserélni, és összejött a lapos), DVD1: Yamaha DVD-S530 , DVD2: Yamada DVD 6500x Divx-es Erősítő: Yamaha RXV430 , Hangfalak: Yamaha szatelit rendszer + Yamaha mélynyomó , Kábelek: HAMA scart és digit koax, hangfalkábel: semmi extra, sodrott réz érpár, Video: Panasonic NV-FJ 612
 
Számítógép: Athlon XP 2500+, 1GB RAM
Notebook:Lenovo Thinkpad 3000 N100
 
----------------------------------------------------------------------
A barátok azok, akik jól ismernek téged, és mégis szeretnek!

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Notebook

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Köszi. Igen, csak azt hittem, az asztalon látható akksi ikonnal, az energiagazdálkodási sémákat állítva lehet esetleg minimális gazdálkodással max. órajelre bírni, de már rájöttem, az nem befolyásolja.
BIOSban semmit nem találtam az órajellel kapcsolatban.

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Notebook

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Hi!
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Az a bajom, hgoy a Sempron 3000-es procis Acer gépem alapállabotban 1.8GHz.
Aksiról visoznt csak 800.
Illetve néha a vezérlőpultban a rendszer ablakban 1.5 Ghz, néha 1.8Ghz, de legtöbbször 800Mhz van kiírva.
Ez jelent valamit?
 
Lehet az,hogy így ingadozik az órajel?
Ez persze akkor is mozog, ha hálózatról üzemeltetem.
Azaz egy klikk, 1.5 Ghz. Ablak bezár, mégegy klikk: 1.8Ghz.
Aztán megint, és megint esetleg.
 
Ettől még nem ilyednék meg, csak azt szeretném tudni, van-e lehetőség valahol beálíltani, hogy akksiról is maximális órajelen üzemeljen a gép?
Mert így sajna akksiról lehetlen játszani. Tudom,hogy így tovább tart ki, de eg ypróbát megér.
 
Köszi!

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Notebook

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Én is első nap akartam új rendszert rakni, meg új drivereket, de haverok óvatosságra intettek,hogy a notebookos cuccokhoz más driver kellhet, mint egy asztali változatba, úgyhogy először gondoan írjam fel mindn eszköz driver verzióját és nevét, nehogy gond legyen.
Azóta is eredeti programokkal használom,(egy év), semmi baj.
Egyszer voltak hangproblémák, meg még valami, de egy rendszervisszaállítással pár héttel előbbre minden okés lett!

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
Faby
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2003.08.22., pén. 21:01
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: Faby »


Na, ebben nem tudok segíteni, de nekem is 6 db cd-t adtak hozzá, amibő legyik sem volt XP. Le van írva, hogy kell resetelni a gépet, meg utána a lemezeket egyenként bepakolva visszaállítani mindent.
Így vsszagondolva nekem is latinnak tűnik, azt se tudom, hol vannak a papírjai már, remélem nem is lesz rá szükség soha.

Ez ok, de mi van, ha pl egy másik legálisan vásárolt oprendszert akarok rá tenni: pl esetemben WinXP Professional a Home helyett. A driverek még csak-csak beszerezhetők a netről (bár küzdelmes lenne, azt látom) de pl az ujjlenyomat azonosító szoftver (omnipass) már nem!
Pedig én azt is megvettem, nem is másik gépre tenném, mégse!
 
Úgyhogy maradok az előre telepített rendszernél, megpróbálom azt átszabni és ghostolni.

TV: LG 32LE2R (muszáj volt cserélni, és összejött a lapos), DVD1: Yamaha DVD-S530 , DVD2: Yamada DVD 6500x Divx-es Erősítő: Yamaha RXV430 , Hangfalak: Yamaha szatelit rendszer + Yamaha mélynyomó , Kábelek: HAMA scart és digit koax, hangfalkábel: semmi extra, sodrott réz érpár, Video: Panasonic NV-FJ 612
 
Számítógép: Athlon XP 2500+, 1GB RAM
Notebook:Lenovo Thinkpad 3000 N100
 
----------------------------------------------------------------------
A barátok azok, akik jól ismernek téged, és mégis szeretnek!

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Notebook

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Na, ebben nem tudok segíteni, de nekem is 6 db cd-t adtak hozzá, amibő legyik sem volt XP.
Le van írva, hogy kell resetelni a gépet, meg utána a lemezeket egyenként bepakolva visszaállítani mindent.
Így vsszagondolva nekem is latinnak tűnik, azt se tudom, hol vannak a papírjai már, remélem nem is lesz rá szükség soha.

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
Faby
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2003.08.22., pén. 21:01
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: Faby »


Kis segítség kellene, a notebook kapcsán jött elő: 2 gép összekötése, fájl és internet megosztás.
 
Alapfeltételek: Asztali gép 2 hálókártya az egyik 10 MBites, ezen jön a net, a másik 100 Mbit, erre csatlakozik a noti.
Internet Chello Classic, kábelmodemmel, router nélkül (egyelőre).
Zonealarm tűzfal
 
A fizikai része ok, cross link kábellel össze vannak kötve. Még a fájl és meghajtó megosztással is tisztában vagyok.
A kérdés az internetmegosztás, illetve az IP, DNS, DHCP, WINS beállítások. Per pillanat a hálózati kapcsolat nem jött létre, vagy korlátozott üzenetet kapom.
 
Tudom, a router lesz a végső megoldás, de most elég volt a notit megvenni, addig is szeretném használni a netet.
 
 
+1 dolog: érdekes, hogy semmilyen lemezt, drivert nem kaptam a géphez! Még a nyomorult Windows telepítőt sem! Kérdésemre azt a választ kaptam, hogy mostanában ez így szokás, a gyárilag telepített rendszerrel lehet visszaállítani ha gond van, és az megcsinál mindent.
 
Gondolom van egy rejtett partíció, amin egy ghosthoz hasonló cumó lehet, ugyanis a névleg 80 gigás hdd jelenleg ~71 giga, és a telepítés csak ~2 giga, mégha az 1024-es váltószám miatti tényleges kissebb méretet nézem, aakkor is hiányzik ~3 giga.

TV: LG 32LE2R (muszáj volt cserélni, és összejött a lapos), DVD1: Yamaha DVD-S530 , DVD2: Yamada DVD 6500x Divx-es Erősítő: Yamaha RXV430 , Hangfalak: Yamaha szatelit rendszer + Yamaha mélynyomó , Kábelek: HAMA scart és digit koax, hangfalkábel: semmi extra, sodrott réz érpár, Video: Panasonic NV-FJ 612
 
Számítógép: Athlon XP 2500+, 1GB RAM
Notebook:Lenovo Thinkpad 3000 N100
 
----------------------------------------------------------------------
A barátok azok, akik jól ismernek téged, és mégis szeretnek!

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Notebook

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Köszönöm mindenkinek az építő jellegű tanácsot, segítséget, végül ez lett a topikindítóban körülírt kérdés megoldása, végeredménye (hű )Lenovo TY06VHL
 
Bár az én kérdésem megoldódott, továbbra is számítok a notebookos témában hozzászólásokra!

Nem rossz gép, de megbízhatóság ide, megbízhatóság oda, szerintem ez az Acer (csak mert én is Aceres vagyok, pont arra kattintottam rá kíváncsiságból) sokkal jobb lenne hasonló árért.
BÁr prociban mostanában kicsit le vagyok maradva, nem tudom, egy Core duo proci mennyivel erősebb 1,6Ghz-n egy 2Ghz-s AMD Turionnál, valamint melyik az erősebb, egy 667Mhz-s 512 RAM, vagy egy 533 MHz-s 1024.
 
Ezeníkvül 40Gb-tal nagyobb az Acer és 14 wide helyett 15 wide a moncija.
Viszont az I950-nel semmi játékra nincs esély, ellenben a Radeon X1150-nel.
Ok, FW és BT nincs az ACerben, az mínusz.
 
De,ha tévedésben élek, örömmel veszem, ha kicsit naprakészebbre tesztek és az esetleges tévedéseimet kijavítjátok!
 
Köszi!
 
(érdekes, most nézegetem a többi, drágább Acereket is, nem nagyon van-legalábbis az Aspire-ekben - BT, FW, valamint 4 hhelyett már csak 3 USB van.
Ezek az én egy éves gépemben mind benne vannak , mínusz BT. Ja, és a 128MB max a videokártya RAM-nál arra utal,hog ymegosztott a memóriája a géppel. Ez viszont úgy tudom, nem nagyon jó, még 1024 MB-nél sem. Az enyémben pl. 64MB saját memóriás X600 van, ettől mennyivel lehet jobb egy megosztott RAM-ot használó X1150?) :kiraly:

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
Faby
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2003.08.22., pén. 21:01
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: Faby »


Köszönöm mindenkinek az építő jellegű tanácsot, segítséget, végül ez lett a topikindítóban körülírt kérdés megoldása, végeredménye (hű )
Lenovo TY06VHL
 
Bár az én kérdésem megoldódott, továbbra is számítok a notebookos témában hozzászólásokra!

TV: LG 32LE2R (muszáj volt cserélni, és összejött a lapos), DVD1: Yamaha DVD-S530 , DVD2: Yamada DVD 6500x Divx-es Erősítő: Yamaha RXV430 , Hangfalak: Yamaha szatelit rendszer + Yamaha mélynyomó , Kábelek: HAMA scart és digit koax, hangfalkábel: semmi extra, sodrott réz érpár, Video: Panasonic NV-FJ 612
 
Számítógép: Athlon XP 2500+, 1GB RAM
Notebook:Lenovo Thinkpad 3000 N100
 
----------------------------------------------------------------------
A barátok azok, akik jól ismernek téged, és mégis szeretnek!

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Notebook

Hozzászólás Szerző: Tami »


A Lenovo és az Apple gyártja a legmegbízhatóbb PC-ket
forras
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Notebook

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »

Köszi!

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
Carnivoor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 17:08
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: Carnivoor »


nem otthonra kell, évekig kell majd bírnia.

Pont az idézett utolsó mondatod miatt én nem ilyen alkatrészekből összeállított gépet keresnék, hanem egy márkás, komplett konfigurációt. Ez így drágább, de 2-3 éves (sokszor hekyszíni) garancia és esetleg egyéb szolgáltatások járnak hozzá.

Carnivoor honlapja (fényképek)
 
DVD "rendszer": Samsung Plano 21", Pioneer DVR-440H DVD-író, Panasonic S-75 DVD, Philips MZ-7 stereo mini-torony
Számítógép: FuSi Amilo M3438G + Creative Inspire 2100
Fényképezőgép: Nikon D80 + Nikkor 18-200 VR

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Notebook

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Részben off, de jobb topicot nem találtam a kérésemnek.
 
Egy PC-t kellene összeállítanom, de manapság nem vagyok teljesen tisztában az erőviszonyokkal és az árakkal. Ebben kérném a segítségeteket, tanácsotokat.
 
Apának kéne munkahelyre egy közepes tudású gép.
150megás DOS-os progit használnak, ehhez nem kell nagy gép, viszont most arról lenne szó, hogy két gépen ugyanazon program új adait rendszeresen szinkronizálják (az XP is kizárólag ezért lenne rajta). Semmi internet, egyebek, semmi semmi, csak munka.
 
Jelenlegi gép egy 233MHz MMX, 32mb rammal.
Mindeképpen kell hálókártya, meg nem árt, ha az adatokat mihamarabb tölti át, csak azt ne tudom, mi a határ.
Mi az a gép, ami már esetleg így is túl gyors lesz ehhez az egyszerű művelethez és csak pénzkidobás az erősebb és drágább cucc.
Mit gondoltok így látatlanba?
-Gondoltam, lehetne 2Ghz proci (Sempron, vagy Celeron, irodai munkára melyik a jobb, vagy olcsóbb?) Ára kb? 15e?
 
-Választott procihoz való alaplap-gondolom már mind integrált hálókártyás. Mennyi? 15 e elég?
 
- Memória? 512 sztem elég lesz. Csak kérdés,hogy milyen, mert 512 és 512 RAM között lehet 10 ezer ft különbség is. 10 ezer?
 
- Winyó lehető legkisebb. 40-től lehet amnapság kisebbet venni? 10 e?
 
- Videokártya: grafikus program hiányában szintén kihasználatlan lenne. Integrált esetleg? Vagy mennyi a legolcsóbb kártya? (5-10e?)
 
- Ház, táp. Együtt 10 e. asszem elég, csak semmi csicsa.
Még valami?
Monitor is kellhet esetleg. Valami legolcsóbb LCD, 8ms körüli, megy egész nap, a méret viszont nem olyan fontos. (40 ezer?)
 
NA, ez így együtt az én számolásom szerint: 100 ezer körül van monitorral együtt.
 
Lehet olcsóbb? Ha tudtok jobb összeállítást, kérlek segítsetek, semmi használt, régi(ezért gyengébb és bőven elegendő cucc) nem otthonra kell, évekig kell majd bírnia.
 
 
:kiraly:

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Notebook

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Samsung SSD Laptopok

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: saca »


Szép darab, nagyon tetszik
Ár/értékarányban szerintem kategóriájában verhetetlen... persze kértem bele extrákat (Bluetooth, LightScribe DVD drive). Nagyon meglepett a jó minőségű és látószögű LCD, mert nem vagyok hozzászokva notik esetén.

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
DoKkAaB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.11.25., csüt. 15:35
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: DoKkAaB »


Vettünk a páromnak egy ilyet: 
döbbenetes hogy mennyire hasít...
 
Clevo M541N 05

Szép darab, nagyon tetszik

Tv : Samsung CW-25M064N Erősítő : H/K 247 + H/K The Bridge iPod Docking Station DVD :: Samsung 1080p7 Front : JBL E80 Center : JBL EC25 Füles : Technics RP-F800 Player : iPod mini 6Gb Hangfalkábel : In-Akustik Mikado 2x4.0
Pc : Alaplap: Abit kd7-g, Processzor: Athlon Xp 2100+, Videókártya: MSI GeForce4 Ti4200, Hang: SB Live 5.1, Dvd író: Pioneer DVR-109, Winchester: 160Gb WD, 120Gb IBM, 80 Gb IBM, 40Gb Maxtor, Monitor: Samsung SyncMaster 757NF
Fényképezőgép : Panasonic DMC-FX9
Konzol : Xbox 360

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”