Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amúgy az mennyire járható út, hogy megvenni kintről a 110v-os készüléket és itthon átköttetni? Van abban valami nehézség? Vagy ezeket általában eleve úgy gyártják, hogy mindkettőre felkészítve gyártják és csak bekötés kérdése? Audiogonon soookkal olcsóbb minden.
Én döntően nyugat európai beszerzésre gondoltam, ami 220V és vámmentes.
 
 
USA-val vigyázni kell:
 
110/220V
PAL/NTSC
VÁM,ADÓ
 
110 -220 átalakításról nincs tapasztalatom

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem akarok beleszólni, de sztem meg épp olyan készülékeket kellene tesztelni amik itthon egyszerűen elérhetők, beszerezhetők...Az ebay nem mindenki számára jelent vásárlási lehetőséget és alternatívát, gondolok itt a nyelvtudásra, és egyéb okokra...Mi értelme olyan készüléket tesztelni amit nem is biztos belehet szerezni, vagy nem mindenkinek van rá lehetősége...Vagy félre értettem a javaslatod? Ha igen akkor bocsánat!
Félre.
 
Tesztelésről nem beszéltem. Csak arra kérdeztem rá hogy mit érdemes megfontolni! (nem tesztelni a fórumnak, hanem megfontolni Nekem) merthogy ez egy DAC forum nem egy DAC teszt forum )
 
Az ebay viszont mindenki számára nyitott szerintem. Csak akarat és hajlandóság kérdése...
A paypal már mindenki számára elérhető a nyelvtudás pedig egyéni adottság.
 
De nem látom indokoltnak, hogy akkor amikor az angol nyelvtudás már alapvető dolognak tekinthető, azért ne beszéljünk ebayen beszerezhető DACokról mert néhányunk nem beszél angolul.
 
Először is akire ez igaz az átugorhatja ezt a részt a forum olvasása közben, másodszor egy ebayen ajánlott DAC később magyar piacon is felbukkanhat, harmadszor peig mindenkinek van egy angolul beszélő szomszédja, ismerőse, családtagja...
 
Szerintem...

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Volt már a kezemben olyan készülék aminek már a hátulján megtalálható az átváltó...De van olyan is amin nincs...De lehet venni hozzá adaptert ami jó a 240 es hálózatra...Azt nem tudom, h ezek mennyire használhatók a hifi-nél...Gondolok itt a melegedés, megbízhatóság és egyéb dolgokra...

Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: boubacar »

Amúgy az mennyire járható út, hogy megvenni kintről a 110v-os készüléket és itthon átköttetni? Van abban valami nehézség? Vagy ezeket általában eleve úgy gyártják, hogy mindkettőre felkészítve gyártják és csak bekötés kérdése? Audiogonon soookkal olcsóbb minden.
[8]__[=|=]__[8]

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Végül is minden megoldható, csak akarni kell..

Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: boubacar »

Itthon is feltűnnek azok néha, max. ritkábban és drágábban mint kint, de ettől még szerintem mindenkinek hasznos lehet bármi infó. Én legalábbis nagyon örülnék neki, ha valaki megosztaná a tapasztalatát az ebben a kategóriában lévő készülékekről. Másrészt, amióta PayPal ország vagyunk, nem egy nagy kunszt kintről vásárolni.
[8]__[=|=]__[8]

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem akarok beleszólni, de sztem meg épp olyan készülékeket kellene tesztelni amik itthon egyszerűen elérhetők, beszerezhetők...Az ebay nem mindenki számára jelent vásárlási lehetőséget és alternatívát, gondolok itt a nyelvtudásra, és egyéb okokra...Mi értelme olyan készüléket tesztelni amit nem is biztos belehet szerezni, vagy nem mindenkinek van rá lehetősége...Vagy félre értettem a javaslatod? Ha igen akkor bocsánat!

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ok, akkor a következő kérdés.
 
Miket lenne érdemes megfontolni a 100 000 ft körüli kategóriában, ha használt DACot keresünk.
 
Nem feltétlenül a hazai piacon elérhető használt DACokra gondolok, hanem mondjuk az ebayre.
 
(mert meglátásom szerint a hazai használt piac azon túl, hogy szűk még drágább is mint a nyugati európai...)
 
Köszi!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »

Szerintem innen folytassuk.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ha ismertek lesznek számunkra a meghallgatási körülmények, akkor adunk tesztre készüléket, sőt némi tapasztalati tanácsot is...
A metódus ugyanaz lesz, mint a múltkori, lejjebb említett tesztben.
 
A fentiek alapján zajlott (most is így akarom). 3 rendszeren, vaktesztben meghallgatva.
 
Én egy fejhallgató rendszeren hallgattam meg: Grado SR80, Creek OBH21SE, Vincent CDS6 volt, Goertz kábellel.
 
2 rendszer egy aktív zenész barátomé, Dyno Contour 2.5, Crown K2, Vadia 860X. Jelenlegi kábeleit nem ismerem.
 
3. rendszer egy öreg Sony elő-végfok, JBL stúdiómonitorral, Proceed cd-vel, Siltech kábelekkel.
Én azóta eladtam a Vincentet, valszeg egy Creekkel fogom helyettesíteni.
Ez 3 különböző rendszer, 3 világ. Az első muzikálisabb, levegős, a második izmos, húsos, de korrekt, a 3-ik iszonyat gyors, pontos, igazi munkaeszköz.
 
Sorszámok lesznek, a meghallgatás után felfedjük az azok mögötti gépet.
 
Én vállalom a pártatlan, lehető legkorrektebb metódust, a lebotfülűzést, ha ti vállaljátok az eredményt.
Ha hisztek e gépetekben, ez nem lesz gond.
A helyzet az, hogy én ezek közül még egyikkel sem találkoztam, semmi kötődésem egyikhez sem, de ellenérzésem sincs. A felajálóktól annyit szeretnék még kérni, hogy járatott gépeket adjanak, így is elég nehéz lesz ugyanolyan körülményt adni minden gépnek.
 
Ja! digit kábelt Eichmannt tudok szerezni, állítólag korrekt darab.
 
Építő jellegű ötlet jöhet, de ne túl sok féle, mert kavarodás lesz.
 
A tesztet én szeretném lebonyolítani, ha más is hallgatózni akar, azt külön megoldhatjuk, esetleg fel is használhatjuk a teszthez, amit hívjunk inkább meghallgatásnak - ez jobban hangzik azért.



Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Bátorítanám a Hivox, Heed, Ethosz DAC tulajokat támogassák a tesztet egy-egy DAC felajánlással... 




Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Lehet,hogy érdemes lenne egy öszzehasonlító tesztet csinálni ebben az olcsó kategóriában valakinek.Aki vállalja,annak mi szívesen adunk mindkét típusból.
50000 Ft alatti kategóriára gondoltam.



Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Pesten Bodornál meghalgathatóak az USB DAC-jaink.Styleaudio Carat HD1V
Ez a jobbik minőség.
http://www.6moons.com/audioreviews/styl ... carat.html
A 6 mmons nagyon jókat írt róla.
Letét ellenében elvihetők kipróbálásra.




Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Én lehet, hogy elvállalnám a dolgot. Van múltam is a témában.


Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

ez nem dac téma,ne itt beszéljük meg /amúgy sincs igazad/.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Létezik, hogy még nincs önálló DAC topik? 
 
Rögtön egy kérdés:
 
A minimum áras DAC-ok piacán mit érdemes venni?
 
Amit eddig találtam:
 
Vibavoice pocket DAC illetve Ethosz Audio Mini DAC
 
Illetve egy más árkategóriában:
 
Hallott már valaki Benchmark DAC-ot? Nagyon jó a sajtója...



Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jut agyamba DAC ügyileg.
Arrol wolt ugye xo, h nem forgalmazo fogja tesztelni.
-Má perxe, ha jol olwastam az elwárásokat.
 
Mi wan az Amtron Kft-wel?
Az nem forgalmazó? (cambridge audio, epos, stb.)
 
Semmi kifogásom perxe Akkerman Ákos xemélyét illetöen, de ha ö tesztel, akkor nem igazán értem, h miért is lex az ö xawa elfogadhatobb, mint bárki más forgalmazoé?
 
A jawaslatom a köwetkezö.
Ha Ákos tesztel, akkor hiwja meg a tesztre a DAC gyártok képwiselöit is.
 
Wackor! (M)
-Mit te xolni ehhez?

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valóban nincs harag Bigi! A mód, ami nap mint nap megy nálunk,mind azt a célt szolgálja, hogy jobb és még jobb készülékek kerüljenek a vevőinkhez. A tegnap elötti is jó,de nap mint nap azon fáradozunk hogy még jobb legyen.Remélem ez nem baj? a vevőink szeretik eme tulajdonságunkat. A szobánk nem csapnivalóbb mind a legtöbb háztartásban,ezért kár hivatkozni rá. Az eggyik hangfal szeret itt muzsikálni,a másik nem. Most pont egy triangle kezdi megtalálni a helyét,és muzsikál. napsütés
Feri.
 
Te is tod, h nix köztünk semmi probléma.
Eccerüen nem xeretem, ha hülyének néznek és ezt hangoztatják is.
Nálad a baxxus tulteng és nem is kicsit. Ez ráül az egéx megxolalásra.
Nem lehet egy dobozt az alapján megitélni, h hogyan xol egy roxx helyen.
Studio xobában mérwe és hallgatwa jo, még másik 8 helyen xintén.
Nálad meg sok a mély. A felsöbaxxus legalább 10dB-t kiemel a födém miatt.
-Xerinted akkor a doboz a hibás?
Innentöl pedig mért ne kérdöjelezhetném meg azokat a dobozokat, amik nálad jol xolnak?
Kéne bexélj Szabo Zoliwal, h mit lehetne tenni.
Nem pedig azt mondani, h:
Én nem szoktam teret,meg magasakat figyelni,az olan hifis szokás,meghagyom neked

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Kanyarodjunk vissza a DAC témához, ha kérhetem. 
Kicsit offra szaladt a dolog.



Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »



Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Kanyarodjunk vissza a DAC témához, ha kérhetem. 
Kicsit offra szaladt a dolog.



Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kanyarodjunk vissza a DAC témához, ha kérhetem.
 
Kicsit offra szaladt a dolog.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Valóban nincs harag Bigi! A mód, ami nap mint nap megy nálunk,mind azt a célt szolgálja, hogy jobb és még jobb készülékek kerüljenek a vevőinkhez. A tegnap elötti is jó,de nap mint nap azon fáradozunk hogy még jobb legyen.Remélem ez nem baj? a vevőink szeretik eme tulajdonságunkat. A szobánk nem csapnivalóbb mind a legtöbb háztartásban,ezért kár hivatkozni rá. Az eggyik hangfal szeret itt muzsikálni,a másik nem. Most pont egy triangle kezdi megtalálni a helyét,és muzsikál. napsütés

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A köpködés az megy.A hazai Gyártók/Kereskedők ennyire nem szívlelik egymást?
Mert az utóbbi időben csak az egymás lejáratása megy.
Kezd unalmas lenni.

Te nagyon téwedsz.
Joban wok Bodorral.
De ne xoljon be, és föleg ne ugy, h magát tünteti ki bennfenntesnek.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


A köpködés az megy.A hazai Gyártók/Kereskedők ennyire nem szívlelik egymást?
Mert az utóbbi időben csak az egymás lejáratása megy.
Kezd unalmas lenni. 

Én nem szívlelem azon kereskedőket,akiket a saját hasznukon kívül semmi sem érdekli.
A jövőben sem a kereskedők érdekeit tartom szem előtt.
Az áraink pont ettől ilyen alacsonyak.Ez persze egyre több kereskedőnek nem tetszik.
Mi nagyon jól együttműködünk Bodor ferivel és Kétbével.A többi forgalmazótól megváltunk.A jövő azoké a kereskedőké,akik közvetlen tudnak eljutni a vásárlókhoz.
A multicégek erre rákényszerítik a magyar vállalkozókat.
Bocs az offért.
Én inkább nem írkálok semmit ide,ha ez van belőle.
Lapozzatok vissza és meg kell nézni,hogy ki hogyan állt ehhez a témához az elején.
Én egyből felajánlottam mindkét készülékünket és természetesen részt sem akartam venni a meghallgatáson.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”