Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: rudulf »


Én úgy vásároltam Zolitól, hogy haza vittem egy-két hétre azt, amit kiszemeltem.
Kivéve a hangfalat, mert vakon rendeltem meg az első példányt és többen hallották, mint én mielőtt hazavittem.
 
Szerintem, ha valaki már odáig eljut, hogy a kiolvasás minősége beleszól a hangba, akkor onnan már csak egy lépés, hogy a digitális kimenet, órajel generátor, táp, stb. (nem értek hozzá), sem mindegy, hogy milyen.
 
Kérdés, hogy kinek mennyit ér a sok tuning és kiegészítő.
 
Sokan azért nem értenek egyet Zoli filozófiájával, mert hosszú az út és messze van a vége, mire egy szerinte jó rendszert összeraksz. Hajlamos rámondani egy sok százer forintos kütyüre, hogy kukába való és ezért sokan megsértődnek és meg sem hallgatják, amit ajánl. Én voltam már fültanúja annak, hogy egy öreg fószer megizzadt, amikor a kis DAC-ot meghallgatta, de csak azért sem gondolkozott a megvásárlásán, mert nem volt elég drága és nemzetközi.
 
Az érintetlen készülékeket könnyebb is eladni.
 
Én örülnék, ha több Soner észülék forogna közkézen, mert akkor néha tudnék vásárolni használtan, így meg spórolhatok...
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: viri »



Furcsa hogy a tesztek után nincs vita csak nagy csend… Sajnos a Soner Dachoz és minden Soner készülékhez hozzá kell számolni a gyártó által ajánlott kábeleket...ami nem kis anyagi megterhelés.
De ez minden készülékre igaz, hogy hozzápasszoló elemeket igényel, és akkor lesz kerek, (vagy nem).

Ez igaz de azért nem bánkódnék, ha sima vasaló zsinórral is elérhető lenne az a bizonyos Soner hangzásvilág.

Pl. így:
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Boccs, hogy beleszólok, jó ötlet ez az egész DAC teszt meg minden, de ha nem megyünk el szó nélkül a Krahling Zoli azon mondata mellett, hogy ha egy készülék több  információt enged át, akkor a hibák  (a többi komponens esetleges ilyen-olyan jellege, gyengéi) is jobban kihallhatóak, akkor felvetődik a kérdés, hogy van-e értelme egyáltalán, egy adott rendszerben csereberélni egy-egy idegen elemet, és akkor hallgatni, melyikkel hogyan szól a cucc? Így tulajdonképpen (boccs  )  még félrevezető is lehet a véleményalkotás, hiszen (minden mindennel összefügg) semmi nem objektív! Erre a Buddhisták már régen rájöttek, de ez a DAC teszt szerintem tökéletesen illusztrálja. Félre ne érts Vackor, én is imádok ilyen "teszteket" csinálni, csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy következtetéseket ebből másoknak, egy-egy készülékre vonatkozóan szerintem nem szabad levonni.   
Minek meghallgatni jópár készüléket, ha nem tudunk levonni az egészből semmi új információt? A te mondandódból kiindulva egyáltalán nem érdemes semmilyen cikket megjelentetni, max újdonság rovat, és kész. Nem sértettél meg, csak elgondolkodtattál.
Mi nem teszteltünk, feltérképeztünk, meghallgattunk. És leírtuk mit tapasztaltunk.
Krahling Zoli (főleg) egy dolgot mondott a saját bekezdésével: Ő olyan gépeket csinál, ami véleménye szerint felette áll a konkurenciának.
 
 
Szerintem.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: csövi »


Furcsa hogy a tesztek után nincs vita csak nagy csend… Sajnos a Soner Dachoz és minden Soner készülékhez hozzá kell számolni a gyártó által ajánlott kábeleket...ami nem kis anyagi megterhelés.
De ez minden készülékre igaz, hogy hozzápasszoló elemeket igényel, és akkor lesz kerek, (vagy nem).

Ez igaz de azért nem bánkódnék, ha sima vasaló zsinórral is elérhető lenne az a bizonyos Soner hangzásvilág.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: viri »


Furcsa hogy a tesztek után nincs vita csak nagy csend… Sajnos a Soner Dachoz és minden Soner készülékhez hozzá kell számolni a gyártó által ajánlott kábeleket...ami nem kis anyagi megterhelés.
De ez minden készülékre igaz, hogy hozzápasszoló elemeket igényel, és akkor lesz kerek, (vagy nem).
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: csövi »

Furcsa hogy a tesztek után nincs vita csak nagy csend… Sajnos a Soner Dachoz és minden Soner készülékhez hozzá kell számolni a gyártó által ajánlott kábeleket...ami nem kis anyagi megterhelés.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: viri »

Boccs, hogy beleszólok, jó ötlet ez az egész DAC teszt meg minden, de ha nem megyünk el szó nélkül a Krahling Zoli azon mondata mellett, hogy ha egy készülék több információt enged át, akkor a hibák (a többi komponens esetleges ilyen-olyan jellege, gyengéi) is jobban kihallhatóak, akkor felvetődik a kérdés, hogy van-e értelme egyáltalán, egy adott rendszerben csereberélni egy-egy idegen elemet, és akkor hallgatni, melyikkel hogyan szól a cucc? Így tulajdonképpen (boccs ) még félrevezető is lehet a véleményalkotás, hiszen (minden mindennel összefügg) semmi nem objektív! Erre a Buddhisták már régen rájöttek, de ez a DAC teszt szerintem tökéletesen illusztrálja. Félre ne érts Vackor, én is imádok ilyen "teszteket" csinálni, csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy következtetéseket ebből másoknak, egy-egy készülékre vonatkozóan szerintem nem szabad levonni.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Én,nagyon sajnáltam,hogy nem tudtál eljönni. Jó kis baráti társaság jött össze.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Fülelek! Nem lett kész a DAC a múltkorra? Későbbi meghallgatáson számíthatunk még rád illetve készülékeidre?
Nem lett kész teljesen, mert nem kaptam meg a megrendelt csipeket, csak később...
Később azért lehet számítani rám, bár bizonyos dolgokkal a "meghallgatást" illetően nem értek teljesen egyet, de ezt most nem fejtem ki.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Fülelek! Nem lett kész a DAC a múltkorra? Későbbi meghallgatáson számíthatunk még rád illetve készülékeidre?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A Hivox Lupus S-nek is 3 bemenete van (usb, coax opto), és fejhallgatót is rá lehet kötni, a többi reklámszöveget tessék hozzágondolni, amúgy meg meg lehet hallgatni...

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: qqriq »

A Transit ára nem vészes, ebay-en újonnan 80 euro (+postaköltség), a használt félár körül kapható. Itthoni ára eszerint az oldal szerint 23k. Ami érdekes, digitalizálni is tudsz vele .
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok jo volt a teszt. Biztos jok ezek a usbs dac ok de engem egy ojan dac érdekelne aminek három bemenete van,usb,optikai es egy koaxialis igy a laptopot usb rol a cdt optikairol és a dvd t a koaxra kötném jo lenne egy doboz alatt elintézni.
Ha tudtok ilyent elöre is kösz

AQ1 vagy TCkonnekt

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Sziasztok jo volt a teszt. Biztos jok ezek a usbs dac ok de engem egy ojan dac érdekelne aminek három bemenete van,usb,optikai es egy koaxialis igy a laptopot usb rol a cdt optikairol és a dvd t a koaxra kötném jo lenne egy doboz alatt elintézni.
Ha tudtok ilyent elöre is kösz

Nézd meg a TCElectronic Konnekt 24-t.
 
Firewire csatlakozást használ a számítógép felé, a ma ismert egyik legfejlettebb jitter szűrő, elnyomó eljrással, korszerű órajelgenerátorral, saját fejlesztésű Firewire driverrel, ami aszinkron kommunikációt tesz lehetővé a számítógép és a D/A között, szemben az USB-s konverterekkel, amikből ilyen csak igen kevés létezik, de van koax és Toslink bemenete is. A fejhallgató erősítő, analóg előfok és az A/D átalakító mikrofon erősítővel már csak hab a tortán. Vidéken is meg lehet venni, számos zenészeket kiszolgáló bolt árulja, olyan 120e nettó ft körüli áron. Kb 20e Ft-tal drágábban meg lehet venni a Konnekt Live-ot, amiben már DSP-s RIAA korrektor is van. Az egyetlen kompromisszum, hogy a kimenete 6.3-as mono jack, 2 csatorna, vagyis a meglévő RCA kábelekhez vagy adaptert kell használni vagy jack-rca kábelt kell csinálni hozzá.
 
Igazi professzionális minőség, mind alkalmazhatóságát, mind hangját, mind megépítettségét tekintve. Hifi rendszerekben is sokan használják, annak ellenére, hogy alapvetően a pro felhasználók számára készült.

Avatar
endi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2005.02.20., vas. 11:57
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: endi »


Igy használom az AQ1 D/A-ját. Kiegészitésként az M-Audio Transit USB-optikai átalakitóval. A Transitról bővebben ITT olvashatsz.
Ez jo dolog kösz a tippet ,gondolom nem ojan drága .
Erölködö:Marantz PM-66SE,CD Pioneer pd-8700,DVD Pioneer DV600AV .Lp játszo ,Project RPM 1,3 Genie.Dac: Adcom gda600 .Tv: Myria 32 lcd(lg)Hangfal:Epos m 12.2,Hangfal Kabel:Diy fonot.Táp és ic:hiVOX kabelek +diy tüzalo tápkabelek és hiVOX alces one tápszürö.

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Igy használom az AQ1 D/A-ját. Kiegészitésként az M-Audio Transit USB-optikai átalakitóval. A Transitról bővebben ITT olvashatsz.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
endi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2005.02.20., vas. 11:57
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: endi »


Sziasztok jo volt a teszt.
Biztos jok ezek a usbs dac ok de engem egy ojan dac érdekelne aminek három bemenete van,usb,optikai es egy koaxialis igy a laptopot usb rol a cdt optikairol és a dvd t a koaxra kötném jo lenne egy doboz alatt elintézni.
Ha tudtok ilyent elöre is kösz
Erölködö:Marantz PM-66SE,CD Pioneer pd-8700,DVD Pioneer DV600AV .Lp játszo ,Project RPM 1,3 Genie.Dac: Adcom gda600 .Tv: Myria 32 lcd(lg)Hangfal:Epos m 12.2,Hangfal Kabel:Diy fonot.Táp és ic:hiVOX kabelek +diy tüzalo tápkabelek és hiVOX alces one tápszürö.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Csövinek köszi a munkát, jók lettek a képek. 
A másik fórumban nem gáz szerintem ha hozzászólnak, az elején visszakereshető a teljes iromány, akit ez később érdekel.

Azért nem akarom,hogy hozzászóljanak ott,mert ha lesz következő,akkor nem lesz egymás után.
Maradjunk abban,hogy itt lehet rá reagálni és a csevegőben.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csövinek köszi a munkát, jók lettek a képek.
 
A másik fórumban nem gáz szerintem ha hozzászólnak, az elején visszakereshető a teljes iromány, akit ez később érdekel.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Az ottani topicban kitörlünk mindent,hogy ne vesszen el.


Hogy is van ez?

Ez tetszik, érdemes oda menni, mert Béla kitöröli és így meg marad az idők végezetéig.


Kérdésem, hogy nem lenne-e érdemes valahová a honlapon úgy feltenni, hogy az egyben meglegyen, és visszakereshetőbb legyen, mint egy topic közepén szétszórva?
 
Én erre a kérdésra válaszoltam.
Ahol a tesztek megjelennek,ott nem fog elveszni a lényeg,mert a többit töröljük ki.
Van egy csevegő rész,ahol viszont lehet reagálni a tesztekre.
Remélem így már érthető amit írtam.

Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »



ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: csövi »


és még

Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: csövi »


Én ennyit tudtam kihozni a képekből hirtelen.
Vackornak köszönjük a tesztbeszámolót!

Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: csövi »



Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: csövi »



Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”