Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Klipsch hangsugárzók

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »


de Tami msn-be is el tom küldeni...esetleg ha neked is van, akkor én is szívesen fogadom!

- Hali MSN-em nix, de amint hazaertem megdumaljuk, irc-n szoktal volt leledzeni?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


de Tami msn-be is el tom küldeni...
esetleg ha neked is van, akkor én is szívesen fogadom!

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

.... Ezeket többnyire a következők okozzák, a legjobbak/legbrutálisabbak: (és avagy a kedvencek)Bass Mechanics - Deep Ass Bass Song.mp3
Sound Check - Bass Test Very Loud.mp3
Sound Effects - THX - Boston Acoustics Bass Test CD - Woofer Cooker.mp3
Sound Effects - THX - Subwoofer Test - 3 Types Of Bass.mp3
THX - Bass Test 4.mp3 (ez egy alacsony frekis effekt csak 10mp utántól hallom igazán, de aztán nagyon bedurvul egész bedugul a fülem, persze a többitől is, de ez folyamatos)
más: a zenétől a tv-t nem hallották a múltkor.
....

- hol is lehet hozzajutni a listaban szereplokhoz?

off:
de a www.filedonkey.com (emule/edonkey filecserélővel)

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »

.... Ezeket többnyire a következők okozzák, a legjobbak/legbrutálisabbak: (és avagy a kedvencek)Bass Mechanics - Deep Ass Bass Song.mp3
Sound Check - Bass Test Very Loud.mp3
Sound Effects - THX - Boston Acoustics Bass Test CD - Woofer Cooker.mp3
Sound Effects - THX - Subwoofer Test - 3 Types Of Bass.mp3
THX - Bass Test 4.mp3 (ez egy alacsony frekis effekt csak 10mp utántól hallom igazán, de aztán nagyon bedurvul egész bedugul a fülem, persze a többitől is, de ez folyamatos)
más: a zenétől a tv-t nem hallották a múltkor.
....

- hol is lehet hozzajutni a listaban szereplokhoz?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »

.... Ezeket többnyire a következők okozzák, a legjobbak/legbrutálisabbak: (és avagy a kedvencek)Bass Mechanics - Deep Ass Bass Song.mp3
Sound Check - Bass Test Very Loud.mp3
Sound Effects - THX - Boston Acoustics Bass Test CD - Woofer Cooker.mp3
Sound Effects - THX - Subwoofer Test - 3 Types Of Bass.mp3
THX - Bass Test 4.mp3 (ez egy alacsony frekis effekt csak 10mp utántól hallom igazán, de aztán nagyon bedurvul egész bedugul a fülem, persze a többitől is, de ez folyamatos)
más: a zenétől a tv-t nem hallották a múltkor.
....
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Végre szóltak a szomszédok 2-3 hónap után... (ezt már nagyon vártam és azért is merem leírni, mert nem a visító magas hangoktól, amit alattunk művelnek, hanem a hard mélyektől) Előtte volt a VideoLogic Sirocco Crossfire, az kerek egy évig volt, de egy szó nem volt, h hangos vagyok...
Na, szóval ősök hazaértek, bekukk a szomszédhoz. Az meg aszongya' neki, h mi megy nálatok? Mert a konyhába a tepsi mozog mikor egymásra van pakolva. Vasaló vmi, fémlapon rezonált, eézrt át kellett pakolnija. (idősek már, ezért csak ezt hallották mozogni...) Ezeket többnyire a következők okozzák, a legjobbak/legbrutálisabbak: (és avagy a kedvencek)
Bass Mechanics - Deep Ass Bass Song.mp3
Sound Check - Bass Test Very Loud.mp3
Sound Effects - THX - Boston Acoustics Bass Test CD - Woofer Cooker.mp3
Sound Effects - THX - Subwoofer Test - 3 Types Of Bass.mp3
THX - Bass Test 4.mp3 (ez egy alacsony frekis effekt csak 10mp utántól hallom igazán, de aztán nagyon bedurvul egész bedugul a fülem, persze a többitől is, de ez folyamatos)
más: a zenétől a tv-t nem hallották a múltkor.
Ezekután, már tényleg nem kell a kieg. SUB, annyira beteg nem vagyok (asszem)
na, csak ennyit akartam.
Meg, h András, már elhiszem, ill. belátom, mert eddig is hittem amit akkor mondtál arról, h a Logitech SUB-ja gagyibb. Először is az olcsóbb és dts/DD proci is van. Valamin spórolni is kell, ahogy te mondtad.
Szóval ilyen cuccot vegyetek gépre
 
Vajon ez a PM5.1 SUB mélyben hazavágja álló SF szériát, ha azt nem akkor a polcarehelyezhető SF-et? Azért kérdem, mert azt nem hallottam és tudjak viszonítani. Zárojelben még (megkockáctatom a kis RB-ket? Vagy ezzel már durva voltam? Csak RF-et hallottam, azt is RF SUB-al, szóval nem tudom, ezért írtam több lehetőséget...) <persze minden csak front vs PM5.1 SUB?>

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lankad a topic, de mivel van újdonság most feléledt vagy mi
Szóval a TFT miatt átkerült a monitor a falra (most még csak előtte van, de fel lesz csavarozva) szóval a PM5.1 SUB-ja eddig a 2,5m-es szélességű szoba egyik végének közepén volt elfordítva 45fok-ban kb. Most bekerült a sarokba 45fokban elfordítva, így a 2-szer 20-as mebrán a sarkokban levő falakat bombázza. Sokkal jobb lett! András nálad is így van a PM2.1 SUB a sarkban hátul. (ha többiek nem tudták, te biztos el tudod már képzelni) Szóval a mélyek szebbek lettek, teltebbek, nagyobbak. Egy hátránya mégis csak van/lett. Mivel a TFT a falon van, így az ágyból is tudnám nézni 2,5m-ről még jól látható a 43cm 16:9 -ben. De mivel a fülem közel van a falhoz, ott már búg. De annyi baj legyen... A gép (nagy torony) mellette van beszorítva, lesz egy kis átalakítás a gép majd el kerül onnan, az írószasztal is új lesz, azon a baj felén (azon a felén ahol a SUB van) nem lezárt, hanem két lábon fog állni, több helyet adva a mélyeknek, talán nem fog búgni sehol.
Most végre a frontok is tökéletes szimmetiát alkotva a centerrel a TFT fölött közvetlen helyezkednek el!

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


ezt a cd-t kotelezoen mellekelniuk kene a klipsch-hez
 
Chesky - Classics, Jazz & Tests Volume 3
 

 
12-es tracktol nagy csodakat hallani
 
csak 16 dollar, erdemes beruhazni ra
o v e r p o w e r e d

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ha leveszem a szövetborítást a ProMedia-ról jobban szól a zene, ill. nem tudom, h jobban szól-e, de máshogy

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ProMedia 5.1-hez lehet csatlakoztatni ProMedia SWS subwoofer-t? Audigy2 hangkártyám van.Hiába, imádom a sok mélyet. Nem keveslem, de van, h elszállok vele és még kedvem lenne odacsavarni, ha van rá mód később megérne egy upgrade-t.

Magamnak válaszolva s miután leszedtem a (6-7MB-os) pdf-et arra jutottam, h lehet rá kötni.
Ha jól értem a hangkártyából megy 3 kábel (2front/2rear/cen-sub) először az SWS(1) SUB-ba innen megy tovább a ProMedia SUB-ba, innen pedig egy kábel pedig a control panel-be.
Egy kérdésem azért maradt hátra: az SWS(1) SUB-ot hogy vezérlem? Arányosan növeli ennek hangerejét a ProMedia control panel v. külön kell az SWS vezérelni a saját controlján? Mert ha külön kell az olyan bonyolult lenne, mint belőni a 4.2 -es ProMedia-t külön-külön a front és rear 2.1-eket.
???
$150=~37,5e meg is éri (ha minden jól megy most ezt pályázom/erre gyűjtök)
András XMS-be lehet majd kapni? (ha nem: külföldről, h hozzák be ill. az mennyivel kerülne majd többe?)

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ProMedia 5.1-hez lehet csatlakoztatni ProMedia SWS subwoofer-t? Audigy2 hangkártyám van.
Hiába, imádom a sok mélyet. Nem keveslem, de van, h elszállok vele és még kedvem lenne odacsavarni, ha van rá mód később megérne egy upgrade-t.

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Elkeszult az uj arlista, utolagos engedelemmel itt teszem kozze, mivel a HP-unknek az adminja le van halva.. Van aminek jelentosen felment az ara, mivel az eddigi arak a ket evvel ezelotti Euro arfolyammal voltak kiszamolva, ami akkor 230 volt, most meg 260-270 kozt mozog. Szerencsere a lenyeges darabok igy is jo arban vannak (RF 15, 25, 35).
 
PDF
 
 
 
Boy: lehet, hogy elviszik mostanaban a Shogunokat..

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »

Akkor megnyugodtam, dupla aron nem baj, ha jobban szol

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


T-Boy a Snell hangfalak milyen arban voltak?
arany arban
 
az ICS 24 sub az 3790.- euro/db
az XA 1900 front 2800.- euro/db
 
a kepen lathato AMC 900 in-wall dipol surround 1450.-euro/db
 

 
(egy komplett klipsch 7-es sorozat 5.1 kiepitesben 4699.-euro, 7.1-ben 5050.-euro akciosan)
o v e r p o w e r e d

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Nagyon durvak ezek a bemutato termek
 
En is tesztelgettem az RF3-RF35-ot, tenyleg nincs nagy kulonbseg koztuk, de erre szamitani lehetett, mivel az RF3 egy nagyon eltalalt hangfal, valoszinuleg mar nem nagyon lehet belole tobbet kihozni. En ugy vettem eszre, hogy picit visszavettek a dinamikabol, es a teljesitmenyebol az RF35-nel, cserebe egyenletesebb lett a hangkep, es kicsit visszafogottabb lett hangzasa, de ezek nagyon nuasznyi kulonbsegek, itt inkabb a sesignvaltason van a hangsuly.
 
T-Boy a Snell hangfalak milyen arban voltak?

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: balagee »


Az nagyon jól van hogy az embernek van egy 5.1-es klipsch hangrendszer, de ha a PC film közben kerregteti a vinyót az tud nagyon zavaró lenni. (Vannak olyan asztali készülékek ahol az LCD is kikapcsolható mert valakit az is zavar.)Egyébként amióta Klipsch hangfalaim vannak azóta nem kötöm össze a PC-t a HIFI-vel.
Egyszerűen sírhatnékom van a hangtól, sőt még az MP3-omból megyírt CD-k et is jó mélyre eldugtam.
A promedia mindenevő, de az RF széria kegyetlenül megmutatja akár a felvétel hibáit is.

Jo dolog egy kivetelesen jo hangrendszer, de hiszem hogy aki
mozizas kozben meg tudja mondani hogy az asztali playeren ki van
e kapcsolva az lcd display, az nem a filmet nezi.
 
En mindig elnezobb vagyok egy hazimozi hangrendszer eseteben,
mert a mozi audiovizualis elmeny. Az embert lekoti a mozgokep, a hang
es a film cselekmenyenek befogadasa. Mikor belemerulok egy filmbe,
keptelen vagyok olyan reszletekben figyelni a hangra mint
stereo zene hallgatas kozben. Zenehallgataskor 100%ban a zenet fogadom be
es dolgozom fel, oriasi a kulonbseg.
 
Remelem hogy akik ennyire igenyesek a hangrendszerukkel kapcsolatban,
neha nezik is a filmeket, nem csak tesztelnek es hangbemutatot tartanak a haveroknak!
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


egy kep az "Akropolis"-rol (erdemes megnezni a tobbit is)
 

o v e r p o w e r e d

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


becsben teszteltem ma az uj RF-3 (RF-35) a HeimKino.at "CosmicLounge" nevu referencia termeben, highend tag mclaren thx ultra2 kornyezetben
 
hosszas tanakodas utan arra jutottunk, hogy maskent szol mint a regi RF-3
de nem tudnam megmondani hogy melyik szol jobban
 
valahogy jelentosebb kulonbseget vartam
 
az "Akropolis" teremben SNELL (amugy thx ultra2) hangfalakkal hasonlitgattuk ossze az RF-7
a SNELL nagyon meggyozo volt
 
ha jartok arra erdemes benezni
majd egyszer kimegyek csinalni egy nagyobbacska bemutatot kepekkel
sok magyar "kereskedo" tanulhatna toluk
o v e r p o w e r e d

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az nagyon jól van hogy az embernek van egy 5.1-es klipsch hangrendszer, de ha a PC film közben kerregteti a vinyót az tud nagyon zavaró lenni. (Vannak olyan asztali készülékek ahol az LCD is kikapcsolható mert valakit az is zavar.)Egyébként amióta Klipsch hangfalaim vannak azóta nem kötöm össze a PC-t a HIFI-vel.
Egyszerűen sírhatnékom van a hangtól, sőt még az MP3-omból megyírt CD-k et is jó mélyre eldugtam.
A promedia mindenevő, de az RF széria kegyetlenül megmutatja akár a felvétel hibáit is.

mp3-at ezen se lehet hallgatni, ill. lehet, csak még 192 kbit/s (és ezalatt) után berakom ennek a számnak a DTS (most a több csatornát ne vegyük figyelembe) vagy APE/EAC megfelelőjét akkor már sok változás van. (eddig többnyire 192-es CD-im vannak, VideoLogic hangfalnál több tucatra írtam ki albumokat, már egy hónapja semmit) Aláíárásba szintén közzétettem miket hallgatok és miből mennyi van. Ez egy hónap termése, szóval ezeknél a hagnfalaknál is(!) már megválogatnom mihez nyúlok, mert akkoris hallok különbséget.


Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az nagyon jól van hogy az embernek van egy 5.1-es klipsch hangrendszer, de ha a PC film közben kerregteti a vinyót az tud nagyon zavaró lenni. (Vannak olyan asztali készülékek ahol az LCD is kikapcsolható mert valakit az is zavar.)
Egyébként amióta Klipsch hangfalaim vannak azóta nem kötöm össze a PC-t a HIFI-vel.
Egyszerűen sírhatnékom van a hangtól, sőt még az MP3-omból megyírt CD-k et is jó mélyre eldugtam.
A promedia mindenevő, de az RF széria kegyetlenül megmutatja akár a felvétel hibáit is.

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Számbol vetted ki a szóóót!!!!!! 
Jóvanmá' nem fogom kidobni
Mester: ez a cucc tán le is nyomná oszta' a 180-as Jamo-d, (ja!) a "fapados" PC-m
 
ax: az akusztikával egyetis értek, h nagyon-nagyon sokat lehet vele rontani és persze növelni a hang minőségén egy, s azon rendszeren, de a nagy többség aki megveszi a " teszkógazdaságos asztail DVD lejátszót 20 ezerért" az nem törödik azzal csak bezúzza a TV alá, kiprábálja, h van kép? - van. És hang - az is. Akkor minden OK. És kész.

Hányingerem van a PC-k hang"fal"aktol. Attol, hogy sok pénzt költessz rá, nem biztos hogy jó. Miben nyomná le? Nem erőfitoktatásrol beszéltünk, hanem egyszerű vélemény nyílvánításrol. Egyáltalán nem értek azzal egyet, hogy igenis jó dolog gépen "mozizni". Útálom a 180-as Jamomat, de 30 rongyért többet nem is vártam. Gépem nekem is úgy 300-350 körül van értékben, mégse használom "mozi"zásra, mert egyszerűen undorodok tőle. Hogy miért? Jó kérdés! Talán mert ritkanagy házimozi őrült vagyok már elég régóta, egy szekrény szinte tele van ezekkel a dolgokkal, egyetlen home cinemás bemutató terem volt itt, volt hogy reggeltől estig ott voltam, és "teszteltük" az eszközöket. 300 rongyot ráköltessz a gépedre, amiből egy komplett 5.1-es rendszert ki lehetne rakni... biztos hogy jól választottál?

De ebbe a kép is benne van. Hangfal/kártya/kábel/mon. 300e hangfal az biztos. De akkor min nézem(?), mert addig oké, h hallgatom, most komolyan nem kötöszködök, de ez így már torz volt.
Én is utálom a PC-s hangfalakat, de azokat amit "speaker"-ként emlegetnek. Nem tudom mi van veletek: ez egy Klipsch, mégha szgépre akkor is.
 
"Na jó, de aki megveszi a tesco gazdaságos dvd-t, azt nem érdekli a házimozi, csakhogy a baráti köreiben villoghasson, hogy neki van dévédéje... "
végre vki mellém is áll azért, még ha csak egy lábbal is támaszkodik az én felemen

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Mester »

Na jó, de aki megveszi a tesco gazdaságos dvd-t, azt nem érdekli a házimozi, csakhogy a baráti köreiben villoghasson, hogy neki van dévédéje... Sajna eléggé gyakran fordul elő ilyen.

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Mester »

Nah de értelmesen tudok fogalmazni fáradtan... mind1...

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Mester »


Számbol vetted ki a szóóót!!!!!! 
Jóvanmá' nem fogom kidobni
Mester: ez a cucc tán le is nyomná oszta' a 180-as Jamo-d, (ja!) a "fapados" PC-m
 
ax: az akusztikával egyetis értek, h nagyon-nagyon sokat lehet vele rontani és persze növelni a hang minőségén egy, s azon rendszeren, de a nagy többség aki megveszi a " teszkógazdaságos asztail DVD lejátszót 20 ezerért" az nem törödik azzal csak bezúzza a TV alá, kiprábálja, h van kép? - van. És hang - az is. Akkor minden OK. És kész.

Hányingerem van a PC-k hang"fal"aktol. Attol, hogy sok pénzt költessz rá, nem biztos hogy jó. Miben nyomná le? Nem erőfitoktatásrol beszéltünk, hanem egyszerű vélemény nyílvánításrol. Egyáltalán nem értek azzal egyet, hogy igenis jó dolog gépen "mozizni". Útálom a 180-as Jamomat, de 30 rongyért többet nem is vártam. Gépem nekem is úgy 300-350 körül van értékben, mégse használom "mozi"zásra, mert egyszerűen undorodok tőle. Hogy miért? Jó kérdés! Talán mert ritkanagy házimozi őrült vagyok már elég régóta, egy szekrény szinte tele van ezekkel a dolgokkal, egyetlen home cinemás bemutató terem volt itt, volt hogy reggeltől estig ott voltam, és "teszteltük" az eszközöket. 300 rongyot ráköltessz a gépedre, amiből egy komplett 5.1-es rendszert ki lehetne rakni... biztos hogy jól választottál?

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Számbol vetted ki a szóóót!!!!!! 
Jóvanmá' nem fogom kidobni
Mester: ez a cucc tán le is nyomná oszta' a 180-as Jamo-d, (ja!) a "fapados" PC-m
 
ax: az akusztikával egyetis értek, h nagyon-nagyon sokat lehet vele rontani és persze növelni a hang minőségén egy, s azon rendszeren, de a nagy többség aki megveszi a " teszkógazdaságos asztail DVD lejátszót 20 ezerért" az nem törödik azzal csak bezúzza a TV alá, kiprábálja, h van kép? - van. És hang - az is. Akkor minden OK. És kész.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”