Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


htpc config :
 
az aláirásban szereplőt ~28-30% -ban hatja meg egy 720x576-os divx, ffdshow lanczos rescale+sharpen -el tehát ekkora gép nem kell hozzá, a munkahelyi xp2000 -men meg a fene tudja mert mingíg 100%-ot ír ki, de működik.


Ezzel most az elégséges konfiguráció már adott
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
>k<
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2004.02.02., hétf. 19:48
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: >k< »


xbox :
 
Multkor csináltunk kiváncsiságból egy xbox evo vs. panasonic s35 dvd/divx lejátszási tesztet (dvd persze csak a panán). De sok pozitívumot nem tudok mondani az xbox-ról, pc-s tv kimenetnél valóban jobb, de messze elmarad egy alapnak mondható dvd lejátszótól. Külön lehet kapni hozzá komponens kimeneti kütyüt azzal talán jobb. Mint olcsó divx lejájszó elmegy, de csak tv-n, komolyabb dolgokra nem alkalmas szerintem.
 
htpc config :
 
az aláirásban szereplőt ~28-30% -ban hatja meg egy 720x576-os divx, ffdshow lanczos rescale+sharpen -el tehát ekkora gép nem kell hozzá, a munkahelyi xp2000 -men meg a fene tudja mert mingíg 100%-ot ír ki, de működik.
 
Annak örülnék ha mondjuk egy via epia-val meg lehetne oldani a dolgot, ez ha jól tudom olcsó is, kicsi is, meg nem kell bele rettenetes hűtés és akkor nem kell a "nagy gépet" ilyenekkel ba**tatni.

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezt ismeritek? XBox Media Player 
Ugyan ez nem PC, hanem XBox, de attól még kiválóan alkalmas házimozizásra is. Sajnos még nem láttam működés közben, de csak jókat hallottam róla.
Hálózatba köthető a PC-vel és nagyon szép képet ad még DivX file-ok esetében is. Az egyik ismerősöm szerint nagyságrendekkel szebb a képe, mintha a PC videokártyáját használná.
 
Nem elhanyagolható apróság az sem, hogy az XBox-ok ára eléggé nyomott: kábelekkel és módosító chippel együtt 300 euróból kijön az egész. Ennyiért az ember csak egy videokártyát kap, ráadásul még játszani is lehet vele.

X-Boxban nem nagyon vagyok otthon, de ha jól tudom nem paraméterezhető a kimenete szóval maximum egy DVD lejátszót helyettesíthet de nem egy PC-t.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Ezt ismeritek? XBox Media Player
 
Ugyan ez nem PC, hanem XBox, de attól még kiválóan alkalmas házimozizásra is. Sajnos még nem láttam működés közben, de csak jókat hallottam róla.
Hálózatba köthető a PC-vel és nagyon szép képet ad még DivX file-ok esetében is. Az egyik ismerősöm szerint nagyságrendekkel szebb a képe, mintha a PC videokártyáját használná.
 
Nem elhanyagolható apróság az sem, hogy az XBox-ok ára eléggé nyomott: kábelekkel és módosító chippel együtt 300 euróból kijön az egész. Ennyiért az ember csak egy videokártyát kap, ráadásul még játszani is lehet vele.

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


Aj, aj egy nem teljesen pontos kérdés mit nem okozhat... :smile35:
 
Szűkítsük és pontosítsuk a kérdést:
 
Adott egy Pana300 vetítő és egy S35 lejátszó komponens összekötéssel.
 
Mi a minimum konfig hogy a htpc jobb képet adjon mint az előző? A médium legyen dvd, pillanatnyilag a hangfeldolgozást hagyjuk. Ha ehhez filterek is kellenek azok gépigényét vegyük figyelembe. A spec. ugyan egyéni de talán nem teljesen önkényes és érdektelen.
 
Minden építő hozzászólást köszönök
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: balagee »


Projektoron egy alap HTPCnek (legyen ez mondjuk mondjuk 1ghz+radeon7500+sonic cineplayer) gyonyoru kepe van pl egy atlag asztali player + svideo paroshoz kepest. En anno azert kacsingattam PC + projektor fele mert mindenkeppen progresszivben akartam nezni a filmeket. Es ez volt a legesszerubb legolcsobb megoldas.
 
Egy jo asztali playerrel es mondjuk DCDi-vel kiraly lesz a kep, de lattam en ott is mar csoda dolgokat. Pl Pioneer 868-as lejatszo a 14bites 206 mhz-es video koderevel elkepesztoen szep kepet nyomat ugy 300ezerert, de mikor meglattam hogy progresszivben milyen ordenare 'chroma unsampling bug'-os kepet ad le aszittem lefordulok a szekrol.
 
Fabris!
 
Na mi a palya a lanczos scalerrel?
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: gemini »


akkor inkább térjünk vissza az eredeti témához és valaki válszoljon ropi01 kérdésére és akkor talán abból én is tanulhatok. Az már kiderült, hogy egy 700-as celeron és egy 1.2 AMD kevés. De akkor mi kell hozzá?
P4 2.6/800+512/400 DDR?

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Projectort sosem kötöttem még rá a gépre, de simán lejátsz az a konfig amit írtam. Nem tudtam, hogy egy projektor jobban leterheli a gépet mint egy tv...és ha jól értelmeztem csak sima dvd nézésről volt szó. Szal mindenkinek igaza lehet

Ha visszaolvasol akkor kiderülhet, hogy pont a post-processing a lényege a HTPC-nek. Azzal, hogy erről lemondasz -bár valóban elfut egy C700-on- az egész értelmét veszed el.

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: gemini »


Projectort sosem kötöttem még rá a gépre, de simán lejátsz az a konfig amit írtam. Nem tudtam, hogy egy projektor jobban leterheli a gépet mint egy tv...
és ha jól értelmeztem csak sima dvd nézésről volt szó. Szal mindenkinek igaza lehet

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: balagee »


Ja a Scott playere es a PCje kb azonos kepet csinalt mivel eleg jo kepe van a
DVD lejatszojanak, es a DCDi 2:2 modban gyonyoruen rakta ossze a progressziv kepet a komponenes interlaced jelbol.
 
Viszont pl amit nem lehetett megcsianli a DVD+DCDI kombinacioval, az egyik film amit neztunk nem ert ki oldalt a kep szeleig (ez sokszor elofordul). PC-vel pillanatok alatt oda lehetett igazitani hogy kitoltse a vasznat a kep.
 
Egyebkent alap szinten eleg az a 700as celeron dvd/divx-re, de pl ha video anyag kerul lejatszasra es valami komolyabb mozgaskompenzacios deinterlacer fut a PC-n akkor vege van az egesznek. A plusz filterek meg valoban jokora cpu powert igenyelnek...
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Scott »


gemini !
 
" ..Erre már egy celeron 700 is bőven elég+ 5.1 hangkártya, ami már szionte minden alaplapon megtalálható, és egy min 64 mb-os videokártya megfelelő kimenettel. .. "
 
Ez azért így sajnos nem igaz. Pont , hogy bika erős proci szükséges, ha mindenféle filtert szeretne az ember használni, ami a HTPC előnye szemben egy asztali lejátszóval.
 
balagee-val pont nálunk teszteltük az én gépemet, egy 1.2 TBird-el és 512 SDram-mal ( Gef4Ti4200-es VGA) szerelve és ha jól emlékszem kb 3 filtert kapcsoltunk be az ffdshow-ban és máris kifekütt a proci ( 100 % usage ), gyakorlatilag lejátszhatatlan volt a film.
Egy összehasonlító tesztet végeztünk, hogy a HTPC-vel jobb képet lehet-e nyerni , mint az én asztali lejátszómmal ( Sony NS900 ) az SP5700-et hajtva.
balagee legnagyobb meglepetésére gyakorlatilag azonos képet produkált ez az asztali.
Egy szó, mit száz valóban csak akkor éri meg a HTPC , ha eleve erős configja van és olyan proj. , aminek gyenge a deinterlace-re és scaler-e. Az SP5700 ebben erős ( + DCDi ) , tehát ilyen projt bőven elég egy igényesebb lejátszóval meghajtani.
Egyébként tényleg jó téma, mert az alacsonyabb árkategóriájú proj.-okat egyértelműen így érdemes hajtani .

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: balagee »


"Home Theater Personal Computer. Olyan PC-s konfiguráció amely elsődleges célja, hogy projektorra kötve házimozi-egységként funkcionáljon."
 
Nagyjabol errol van szo de kiegeszitenem azzal hogy nem projektorra, hanem vegulis barmilyen kijelzore ami fogad VGA/DVI DIGITAL jelet. A lenyeg itt az hogy megsporoljuk egy draga deinterlacer/scaler es DVD lejatszo egyiuttes megvasarlasat, valamint olyan beleszolast kapunk a videokepbe ami maskeppen nem kepzelheto el. Pozitivuma a kivalo kepminoseg, a szeles koru interaktivitas. Negativuma a pc-kkel jaro mizeria es a praktikussag hianya.
 
Szerintem azoknak idealis akik mar rendelkeznek egy jo PC-vel, es el tudjak viselni a pc-rol videolejatszasnal esetleges felmerulo problemakat.
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
Slash
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:22
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Slash »

Jajaja, és szoftveres tökéletesen tudod dekódolni a dd és dts hangot is (PowerDVD, WinDVD), szóval ha van valamilyen géped, akkor nem kell hatalmas átalakítás (az 5.1-es hangrendszer lesz a legdrágább)

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: gemini »


Mi az a minimum konfiguráció ami teljesítményben ki tudja szolgálni az alábbi igényeket? 
-film nézés dvd-ről
-film nézés divx-ről
 
-optikai digitális hang kimenet dd & prologic
 
-dvi-d csatlakozás vetítőhöz
 
(dekódolt hang / dts / hdtv kép nem szükséges)
 
A gyakorlati tapasztalatok azért érdekesek számomra mert ha a jelenlegi gépem fő elemei megütik a minimum szintet akkor nekifogok egy megfontolt (árhatékony) átalakításnak a cél, mármint a jobb képminőség érdekében.

Erre már egy celeron 700 is bőven elég+ 5.1 hangkártya, ami már szionte minden alaplapon megtalálható, és egy min 64 mb-os videokártya megfelelő kimenettel.

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


Mi az a minimum konfiguráció ami teljesítményben ki tudja szolgálni az alábbi igényeket?
 
-film nézés dvd-ről
-film nézés divx-ről
 
-optikai digitális hang kimenet dd & prologic
 
-dvi-d csatlakozás vetítőhöz
 
(dekódolt hang / dts / hdtv kép nem szükséges)
 
A gyakorlati tapasztalatok azért érdekesek számomra mert ha a jelenlegi gépem fő elemei megütik a minimum szintet akkor nekifogok egy megfontolt (árhatékony) átalakításnak a cél, mármint a jobb képminőség érdekében.
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: MoBBo »

HTPC: szamitogep alapu hazimozis megoldas
o v e r p o w e r e d

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- akkor még az elején   
Mi az a HTPC?

Home Theater Personal Computer. Olyan PC-s konfiguráció amely elsődleges célja, hogy projektorra kötve házimozi-egységként funkcionáljon. Mivel a PC-nek DVI kimenete és komoly post processing beállításai vannak ezért projektor használata esetén jobb képminőség érhető el vele, mint egy asztali DVD lejátszóval.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


- akkor még az elején
 
Mi az a HTPC?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: balagee »


Na gondoltam elinditom ezt a topikot mert talan van ra igeny.
 
Akkor bele a kozepebe.
 
Fabris ide nyomassad a VMR9 cuccost.
Szoval mikor lehetne tesztelni a filtereidet?
MEgbizhatoan mukodnek egyebkent?
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”